Τοπ 3 θεραπείες

Απο την εμπειρια σας πιστευετε οτι το 1/5 του χαπιου ειναι αρκετη δοση ή απλα ειναι για να αρχισω να δω πως θα με παει απο παρενεργειες κ μετα να το αυξησω στο 1/4?
Ποσο χρονων εισαι και τι nw εισαι? Συμβουλη μου, ξεκινα με 1/5 .. να μην το πας στο 1/4 .. βλεπεις πως θα παει σε βαθος χρονου 4 με 6 μηνων για τις παρενεργειες..

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Ξεκινα καλυτερα με propecia.Kοψιμο στη μεση και κοιτα πως θα πας για κανα μηνα απο παρενεργειες.Τον επομενο μηνα παρε ενα ολοκληρο και εφοσων εισαι καλα απο παρενεργειες στον τριτο μηνα πειραματισου με προσκαρ.Στο λεω για propecia για να παιρνεις ακριβως τις δοσεις στην αρχη μεχρι να μπεις σταδιακα στη θεραπεια και να προσαρμοστει οσο το δυνατον καλυτερα ο οργανισμος στα νεα ορμονικα δεδομενα.
 
Καλησπερα προσφατα πηρα καποιο σαμπουαν κ λοσιον απο την ,LR που ειναι για την τριχοπτωση ξερετε αν ειναι καλο κ δεν προκαλει καποιο προβλημα οσο αναφορα την τεστοστερονη κ τη λιμπιντο..Συγνωμη εκ των προτερων αν ειναι εκτος του θεματος η ερωτηση απλα δεν γνωριζω πολλα απο forum κ δεν εβρισκα που να κανω νεα ερωτηση..
 

Socratis

Active Member
Θελω να ξεκινησω θεραπεια παιδια γιατι αρχιζει και γινεται φουλ αδυναμη η τριχα μου
Εχω μπερδευτει με αυτα που ακουω
Ειμαι 24 ,παντα ειχα μαλουμπα απιστευτη ,αλλα εδω και 5 μηνες εχω καθολικη πρωση ,κακη τριχα ,αδυναμη ,και πεφτει[βρισκω τριχες καθ φορα που κανω μπανιο ,ποτε δεν εχανα και η αραιωση αν το μαλι ειναι βρεγμενο φαινεται]
Τι να παρω?Θα παρω σιγουρα regain ,απο σαμπουαν τι?Χαπακια που ακουω ειναι επικυνδινα?
 

robilard

New Member
Κατόπιν επίσκεψης σε γιατρό ξεκίνησα θεραπεία με μινοξιδιλη και betnovate συν ένα σαμπουάν.
Επειδη το διάβασα αλλά δεν έβγαλα άκρη ως προς τις κλίμακες, σε ποια σκαλα norwood είναι η περίπτωση μου?
 

cool11

Well-Known Member
Παλιο θεμα αυτο.
Νομιζω οτι πιθανως οι top 3 θεραπειες του αρχικου post ισως θελουν μια επικαιροποιηση, να υπαρχει ενας μπουσουλας, γιατι με τα χρονια η πληροφορια εδω ειναι διεσπαρμενη.
 

kwsTakis

Active Member
καλησπερα,,κανω χρηση fungoral 2 φορες την εβδομαδα,,για τις υπολοιπες μερες (εκανα χρηση του hairgen shampoo)καποιο καλο σαμπουαν για χρηση?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Σημειώστε ότι τα περισσότερα απαιτούντε να αγοραστούν από έξω.


1. Φιναστερίδη (Proscar) + 5% Μινοξιδίλη (Rogaine/Regaine) + σαμπουάν με Ketoconazole 1-2% (Nizoral)
Ο ποιό πετυχημένος συνδιασμός προϊόντων. Η λήψη 1mg Φιναστερίδη σε συνδιασμό με την Μινοξιδίλη (συνιστάτε 2 φορές την ημέρα) και το μοναδικό ίσως σαμπουάν με δυνατότητα τριχοφυίας, εγγυάτε σίγουρα αποτελέσματα.

2. Revivogen, (προαιρετικό το Proxiphen) + 5% Μινοξιδίλη (Rogaine/Regaine)
Συνδιάζοντας τοπικό αναστολέα DHT με δυνατότητα τριχοφυίας μαζί με το νούμερο ένα προϊόν για τριχοφυία, την Μινοξιδίλη, μπορείτε να δείτε θεαματικά αποτελέσματα.
Δεν συνιστάτε τοπική λοσιόν σε μεγάλο αραίωμα μαλλιών.
Το Proxiphen περιέχει στοιχεία που το κάνει στο θέμα τριχοφυίας ποιό δυνατό. Δημιουργία του Dr. Peter Proctor, σε μερικές περιπτώσεις φάνηκε ισάξιο της Μινοξιδίλης. Ιδανικό για την καλή κατάσταση της κεφαλής (σε μερικούς αναφέρθηκε κοκκινίλα από το Revivogen, γι'αυτό και προστέθηκε το συγκεκριμένο εδώ).

3. Tricomin Solution Follicle Therapy, Super Zix
Το tricomin είναι ίσως το καλύτερο προϊόν σε ότι αφορά την καλή κατάσταση της κεφαλής. Έχει δείξει επίσης ότι μπορεί να παρουσιάσει και τριχοφυία στα σημεία όπου υπάρχει αραίωμα.
To super zix περιέχει ενεργά συστατικά που μπορούν να μπλοκάρουν την DHT.
Ο συγκεκριμένος συνδιασμός συνιστάτε και για γυναίκες όπου έχουν σαφώς ευαίσθητο δέρμα.



Νομιζω το αρχικο post του Ακη θελει μια τωρινη επικαιροποιηση. Πολλα εχουμε δει πανω σε αυτα τα τελευταια χρονια.
Το zix το παρατησαν, το tricomin νομιζω...νερωσε, το revivogen....ακριβυνε, κετοκοναζολη δεν την λες στα χάι της.
 

Ngemini

New Member
Καλησπέρα κ από μένα είμαι νέος στο φόρουμ αλλά το βρίσκω πολύ ενημερωτικό.Ηθελα να ρωτήσω βάζω σχεδόν 30 χρόνια regain 5% συνεχώς κ 1χρονο dermapen 1-1,5 mm κάθε 2,3 βδομάδες κ άρχισα κ proscar 1 βδομάδα τώρα.Ειμαι σε σχετικά καλή κατάσταση ε κ με λίγο τοπικ αλλά πίσω καράφλα κανονικά, χωρίς σεντιγκ ιδιαίτερα αλλά κ χωρίς επανεκφιση.Τι να βάλω τωρα;Το μινοξ έπεσε πια θέλει κάτι άλλο ή μαζί με κάτι άλλο.Σκεφτομαι μινοξ κ αιρολ η σπιρο.αλλα δε ξέρω πως να κάνω το διαλυμα.Μπορει κάποιος να πει τι?
 

kyriakh

μανουλα
Καλησπέρα κ από μένα είμαι νέος στο φόρουμ αλλά το βρίσκω πολύ ενημερωτικό.Ηθελα να ρωτήσω βάζω σχεδόν 30 χρόνια regain 5% συνεχώς κ 1χρονο dermapen 1-1,5 mm κάθε 2,3 βδομάδες κ άρχισα κ proscar 1 βδομάδα τώρα.Ειμαι σε σχετικά καλή κατάσταση ε κ με λίγο τοπικ αλλά πίσω καράφλα κανονικά, χωρίς σεντιγκ ιδιαίτερα αλλά κ χωρίς επανεκφιση.Τι να βάλω τωρα;Το μινοξ έπεσε πια θέλει κάτι άλλο ή μαζί με κάτι άλλο.Σκεφτομαι μινοξ κ αιρολ η σπιρο.αλλα δε ξέρω πως να κάνω το διαλυμα.Μπορει κάποιος να πει τι?
Βάζεις 30 χρόνια μινο μπράβο σου....σου έχει κάνει δουλειά?καμμια παρενεργεια έχεις?
 

Ngemini

New Member
Όχι σωστά τοπα κυκλοφορούσε το ριγκειν κ πριν 25αν όχι 30 χρόνια.κ το έβαζα ναι Μπορώ να πω τα κραταει γιατί δε τόλμησα ποτέ να το σταματησω!Έκανα κ ενέσεις σελεστον κορτιζόνης για χρονια!Βοηθησαν.Έχω γυροειδη που έχει εξελιχθεί σε ανδρογενιτικη!Οχι δεν είχα παρενέργειες εκτός λίγο ταχυκαρδία.Τα μαλλιά τα ίδια εδώ κ 15? Χρόνια.Ασπρα!Τα τελευταία χρόνια έχει πέσει πολύ ομως σαν απόδοση γιαυτό ψαχνομαι.
 

kyriakh

μανουλα
Άρα κάνει έστω κ λίγη δουλειά ή μινοξυδιλη μετά από τόσα Ααααααααααααααααα χρονια...δεν το περίμενα..μπραβο σου όμως που δεν την παρατησες..
 

mikegad

Well-Known Member
Όχι σωστά τοπα κυκλοφορούσε το ριγκειν κ πριν 25αν όχι 30 χρόνια
Παίζει να χεις το παγκόσμιο ρεκόρ μακροβιότερου χρήστη τότε :)
Στην αα μετά την 2ετία χάνει την απόδοση και στην 5ετία μάλλον σαν νεράκι.
Στην γυροειδή που είχες πιθανός να κρατάει παραπάνω
 
Μπλουζα