Τοποθέτηση περούκας (hair system)?

tasos33

Well-Known Member
Καλα μας δουλευεις?
Με την καλη έννοια πάντα...

Ασε τις περουκες μήπως να το άφηνες κ λιγο πιο μακρυ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ej9283

Member
Αρχικα μια γενικη απαντηση: Χωρις να θελω να προσβαλω καποιον, ολοι αγνωστοι μεταξυ μας πισω απο οθονες ειμαστε, ρωτησα κατι πολυ συγκεκριμενο. Εαν ξερει καποιος 'μερος' στην Αθηνα που να αναλαμβανει βαψιμο/κουρεμα/βαλε/βγαλε τουπε. Εκτιμω το ενδιαφερον αλλα το εχω ψαξει αρκετα online και στο χειροτερο σεναριο θα φαω τα μουτρα μου για κανα μηνα και μετα θα την απορριψω σαν λυση. Αυτο ειναι καθαρα δικη μου αποφαση. Ευχαριστω παντως γιατι το γεγονος οτι φθειρει την τριχα δεν το ειχα προσεξει, θα το ψαξω περαιτερω!

Καλα μας δουλευεις?
Με την καλη έννοια πάντα...

Ασε τις περουκες μήπως να το άφηνες κ λιγο πιο μακρυ?

λολ, μακαρι. Ο λογος που εδω και 2 χρονια ειμαι με αυτο το κουρεμα ειναι επειδη η αραιωση στο μακρυ ειχε φτασει σε αφορετο κατα την αποψη μου (γουστο) σημειο.

Αν βαλεις περουκα πανω σε αυτο το μαλλι εχεις καταστρεψει τα μαλλια σου και θα μεινεις με την περουκα.

Δημητρη, θα το κοιταξω αυτο που αναφερατε, αλλα η οποια ζημια γινεται ακομα και με διαλειμματα; πχ να βγαινει καθε κυριακη πρωι και να ξαναφοριεται δευτερα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Αρχικα μια γενικη απαντηση: Χωρις να θελω να προσβαλω καποιον, ολοι αγνωστοι μεταξυ μας πισω απο οθονες ειμαστε, ρωτησα κατι πολυ συγκεκριμενο. Εαν ξερει καποιος 'μερος' στην Αθηνα που να αναλαμβανει βαψιμο/κουρεμα/βαλε/βγαλε τουπε. Εκτιμω το ενδιαφερον αλλα το εχω ψαξει αρκετα online και στο χειροτερο σεναριο θα φαω τα μουτρα μου για κανα μηνα και μετα θα την απορριψω σαν λυση. Αυτο ειναι καθαρα δικη μου αποφαση. Ευχαριστω παντως γιατι το γεγονος οτι φθειρει την τριχα δεν το ειχα προσεξει, θα το ψαξω περαιτερω!



λολ, μακαρι. Ο λογος που εδω και 2 χρονια ειμαι με αυτο το κουρεμα ειναι επειδη η αραιωση στο μακρυ ειχε φτασει σε αφορετο κατα την αποψη μου (γουστο) σημειο.



Δημητρη, θα το κοιταξω αυτο που αναφερατε, αλλα η οποια ζημια γινεται ακομα και με διαλειμματα; πχ να βγαινει καθε κυριακη πρωι και να ξαναφοριεται δευτερα.

Να σου πω και κατι αλλο που ισως δεν ξερεις. η περουκα για να κολλησει στο κεφαλι βαζουν κατι σαν κολλα και για να γινει αυτο ξυριζουν την περιοχη για να μεινει κρανιο.
μην φανταζεσαι δηλαδη οτι πανω στο μαλλι σου θα σου βαλουν κολλα και εκει θα κολλησει η περουκα. και να γινεται και αυτο μετα πως θα ξεκολλησουν οι τριχες οι δικες σου οταν θα θες να βγαλεις την περουκα.
γαμ*σε τα με λιγα λογια.

η περουκα ειναι για καποιον που ειναι μεγαλο nw γυαλισμενος πανω.. απλωνεις κολλα κολλας περουκα βαφεις κουρευεις και γινεται μαλλιας.
 

ej9283

Member
Να σου πω και κατι αλλο που ισως δεν ξερεις. η περουκα για να κολλησει στο κεφαλι βαζουν κατι σαν κολλα και για να γινει αυτο ξυριζουν την περιοχη για να μεινει κρανιο.
μην φανταζεσαι δηλαδη οτι πανω στο μαλλι σου θα σου βαλουν κολλα και εκει θα κολλησει η περουκα. και να γινεται και αυτο μετα πως θα ξεκολλησουν οι τριχες οι δικες σου οταν θα θες να βγαλεις την περουκα.
γαμ*σε τα με λιγα λογια.

η περουκα ειναι για καποιον που ειναι μεγαλο nw γυαλισμενος πανω.. απλωνεις κολλα κολλας περουκα βαφεις κουρευεις και γινεται μαλλιας.
Σε ευχαριστω, ναι το ξερω αυτο. Λογω του οτι σκοπευω να παρω full cap, θα ξυριζω ολο το κεφαλι μια φορα τη βδομαδα στο βαλε/βγαλε κατα το οποιο επισης ανανεωνεται η κολα και καθαριζεται η περουκα.

Απο την φωτογραφια σου υποθετω εκανες μεταμοσχευση. Εαν δεν πετυχαινε, που απο ο,τι φαινεται πετυχε, θα το σκεφτοσουν καθολου;
 

Tsek

Well-Known Member
ej9283 Καλη επιτυχία στο εγχείρημά σου. Αν το αποφασίσεις και προχωρήσεις Κάνε ένα νημα για ενήμερωση κάποιων που πιθανά να ενδιαφερονται.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Βα
Να σου πω και κατι αλλο που ισως δεν ξερεις. η περουκα για να κολλησει στο κεφαλι βαζουν κατι σαν κολλα και για να γινει αυτο ξυριζουν την περιοχη για να μεινει κρανιο.
μην φανταζεσαι δηλαδη οτι πανω στο μαλλι σου θα σου βαλουν κολλα και εκει θα κολλησει η περουκα. και να γινεται και αυτο μετα πως θα ξεκολλησουν οι τριχες οι δικες σου οταν θα θες να βγαλεις την περουκα.
γαμ*σε τα με λιγα λογια.

η περουκα ειναι για καποιον που ειναι μεγαλο nw γυαλισμενος πανω.. απλωνεις κολλα κολλας περουκα βαφεις κουρευεις και γινεται μαλλιας.
βασικα τωρα που το λες αυτο και το ακεφτομαι δεν υπαρχει περιπτωση να τον απορρίψουν ; Γιατι κ να ρον ξυρίσουν κ να ρου την βαλουν οταν αρχιζουν κ βγαινουν οι τριχες του απο μεσα τι γινεται ; Θα πρεπει καθε βδομάδα να την βγαζει να ξυριζεται ξανα κ ξανα κ να την ξανα βαζει ; Δυσκολη καταςταςη κ Πιστευω οπου κ να παει δεβ θα τον αφησουν
 

Veron

Well-Known Member
παιδια τι συζητηταμε τωρα ,ειναι μεγαλη ηλιοθιοτητα να πας να βαλεις περουκα σε τετοιο μαλλι.Ο ανθρωπος εχει μια χαρα μαλλι, πολλοι απο εδω μεσα θα ηθελαν το μαλλι του.Εμεις εδω μεσα θα επρεπε να αποτρεπουμε ανθρωπους που εχουν τετοια σκαλωματα για τετοιες κινησεις.Δεν θα πρεπε καν να συζηταμε την περιπτωση να βαλει περουκα
 

dimitris50423

Well-Known Member
Σε ευχαριστω, ναι το ξερω αυτο. Λογω του οτι σκοπευω να παρω full cap, θα ξυριζω ολο το κεφαλι μια φορα τη βδομαδα στο βαλε/βγαλε κατα το οποιο επισης ανανεωνεται η κολα και καθαριζεται η περουκα.

Απο την φωτογραφια σου υποθετω εκανες μεταμοσχευση. Εαν δεν πετυχαινε, που απο ο,τι φαινεται πετυχε, θα το σκεφτοσουν καθολου;

Οχι δεν θα το σκεφτομουν. Νομιζω θα μου δημιουργουσε μεγαλη ανασφαλεια. Εκανα μια μεταμοσχευση και πηρα τα μαλλια που μου ελειπαν. Αν δεν πετυχαινε η αραιωσω στο μελλον παλι μμ θα κανω.
Πιο αραιο το αποτελεσμα απο οτι θα σου δωσει η περουκα αλλα τι συζηταμε τωρα;
Μιλαμε οτι τωρα εχω τα μαλλια μου στο κεφαλι και οχι κολλες και περουκες.
Και για να ληξω το θεμα θα δοκιμαζα προσθετο της καλυτερης ποιοτητας σε καλο επαγγελματια αν ημουν norwood 6 χωρις δοτρια και δεν μου πηγαινε καθολου η καραφλα.
Εκει δεν θα ειχα να χασω τίποτα. Ισως να κερδιζα ανεβασμενη ψυχολογια.
Και εγω θα ηθελα να δω παρουσιαση παντως με προσθετο.
 
  • Like
Reactions: tol

vag25

Well-Known Member
H περιπτωση σου φωναζει τοπικ παντως, αν και κατα την ταπεινη μου αποψη ουτε αυτο χρειαζεται.

Με 2 ''σταλες'' τοπικ το μαλλι σου θα φαινεται βουρτσα.
 

Veron

Well-Known Member
Εντωμεταξυ στις φωτο που δειχνεις το '17 ησουν στους 4μηνες με φινα και το '19 εισαι σε πολυ καλυτερη κατασταση,δεν ξερω αν συνεχιζεις ή οχι αλλα με λιγο τοπικ στην φωτο του 19 θα σαι τουμπανο.Βεβαια επειδη σε βλεπω λιγο "βαρεμενο" (με ολο το συμπαθειο) μην το παρακανεις με το τοπικ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

konelos

Active Member
1000 φορές ξυρισμένο κεφάλι, το bullying στην περούκα είναι τεράστιο στη χώρα μας, θα το μάθουν όλοι οι γύρω σου και θα γελάνε πίσω από την πλάτη σου.
Το τελευταίο που θα σκεφτόμουν.
 

singer

Member
1000 φορές ξυρισμένο κεφάλι, το bullying στην περούκα είναι τεράστιο στη χώρα μας, θα το μάθουν όλοι οι γύρω σου και θα γελάνε πίσω από την πλάτη σου.
Το τελευταίο που θα σκεφτόμουν.
Φιλε μου τωρα δεν γελανε ??η με ξυρισμενο δεν γελανε??(εκτος αν σου παει) ,εγω επελεξα την περουκα και μαλιστα φτηνιαρικη και το ειπα σε ολους ,σκοπος μου ειναι να ειμαι εγω καλα (ψυχολογικα) αφηνω τους αλλους να λενε οτι θελουν (χεστηκα) ,οπως σου ειπα ομως να σου πηγαινει το ξυρισμενο ,σε μενα δεν παει καθολου ,ειμαι αστα να πανε,απο την στιγμη που την φορεσα και το ειπα αλλαξε η ζωη μου ,τωρα ψαχνω για κατι καλυτερο σε ποιοτητα (φυσικο μαλι,υψηλης ποιοτητας τριχα κ.τ.λ.)τοσοι και τοσοι φορανε ,στο κατω κατω η αλωπεκια ειναι μια παθηση η ας πουμε τα μαλια πεφτουν απο καποιο λογο ,υγειας.Καταλαβαινω απολυτα αυτο που γραφεις και συμφωνω αλλα δεν ειναι για ολους
Να συμπληρωσω πως χρησιμοποιησα την δικαιολογια, πως επαθα καποιο ατυχημα στο κεφαλι και για να μην φαινεται ασχημα (ειχα που ειχα το προβλημα να μην φαινονται ραματα π.χ.)εβαλα περουκα.
Παντως να ξερεις ολα ειναι στο μυαλο μας ,καποιος που γελαει με το ελατωμα του αλλου ,επιεικως ειναι γλοιωδης ,μικροοργανισμος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

konelos

Active Member
Φιλε μου τωρα δεν γελανε ??η με ξυρισμενο δεν γελανε??(εκτος αν σου παει) ,εγω επελεξα την περουκα και μαλιστα φτηνιαρικη και το ειπα σε ολους ,σκοπος μου ειναι να ειμαι εγω καλα (ψυχολογικα) αφηνω τους αλλους να λενε οτι θελουν (χεστηκα) ,οπως σου ειπα ομως να σου πηγαινει το ξυρισμενο ,σε μενα δεν παει καθολου ,ειμαι αστα να πανε,απο την στιγμη που την φορεσα και το ειπα αλλαξε η ζωη μου ,τωρα ψαχνω για κατι καλυτερο σε ποιοτητα (φυσικο μαλι,υψηλης ποιοτητας τριχα κ.τ.λ.)τοσοι και τοσοι φορανε ,στο κατω κατω η αλωπεκια ειναι μια παθηση η ας πουμε τα μαλια πεφτουν απο καποιο λογο ,υγειας.Καταλαβαινω απολυτα αυτο που γραφεις και συμφωνω αλλα δεν ειναι για ολους
Το έχω ζήσει με γνωστό μου και δεν θα ήθελα με τίποτα να είμαι στην θέση του. Είναι κάτι που με απασχολεί από τα 17, δόξα το θεό πήγε πολύ καλύτερα απ' ότι πίστευα καθώς ολο το σόι είναι αεροδρόμιο, είμαι στα 38 και έχω μαλλιά, όμως βλέπω τα αδέρφια μου που έχουν ξεκινήσει να χάνουν πλέον αρκετό έδαφος στα 40 και μάλλον ακολουθώ, υπολογίζω ότι σε 2 χρόνια πρέπει κάτι να κάνω, φάρμακα τα έχω απορρίψει ήδη, οι λύσεις όπως τις σκέφτομαι είναι...
1 εμφύτευση
2 κοντό κούρεμα και tattoo
3 ξύρισμα όλα
Περούκα θα μου γαμ ...ε την ψυχολογία περισσότερο από την φαλάκρα.
 

singer

Member
Το έχω ζήσει με γνωστό μου και δεν θα ήθελα με τίποτα να είμαι στην θέση του. Είναι κάτι που με απασχολεί από τα 17, δόξα το θεό πήγε πολύ καλύτερα απ' ότι πίστευα καθώς ολο το σόι είναι αεροδρόμιο, είμαι στα 38 και έχω μαλλιά, όμως βλέπω τα αδέρφια μου που έχουν ξεκινήσει να χάνουν πλέον αρκετό έδαφος στα 40 και μάλλον ακολουθώ, υπολογίζω ότι σε 2 χρόνια πρέπει κάτι να κάνω, φάρμακα τα έχω απορρίψει ήδη, οι λύσεις όπως τις σκέφτομαι είναι...
1 εμφύτευση
2 κοντό κούρεμα και tattoo
3 ξύρισμα όλα
Περούκα θα μου γαμ ...ε την ψυχολογία περισσότερο από την φαλάκρα.
Αν σου παει το ξυρισμα καντο,φαρμακα δεν τα συνιστω ,εχω παρει ,και απλως εχανα λεφτα οπως και με την εμφυτευση (μεγαλο κοστος που μαλλον δεν αξιζει) ,πολυ κοντο κουρεμα και τατου δεν ξερω.Και εμενα με απασχολουσε πολλα χρονια μπορω να πω οτι υπεφερα ,ειμαι 50 βεβαια και γλομπος ,καλυτερα να πω οπως εγραψα εχουν πεσει πολυ ασχημα και δεν μπορω να κανω τιποτα
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Φιλε μου τωρα δεν γελανε ??η με ξυρισμενο δεν γελανε??(εκτος αν σου παει) ,εγω επελεξα την περουκα και μαλιστα φτηνιαρικη και το ειπα σε ολους ,σκοπος μου ειναι να ειμαι εγω καλα (ψυχολογικα) αφηνω τους αλλους να λενε οτι θελουν (χεστηκα) ,οπως σου ειπα ομως να σου πηγαινει το ξυρισμενο ,σε μενα δεν παει καθολου ,ειμαι αστα να πανε,απο την στιγμη που την φορεσα και το ειπα αλλαξε η ζωη μου ,τωρα ψαχνω για κατι καλυτερο σε ποιοτητα (φυσικο μαλι,υψηλης ποιοτητας τριχα κ.τ.λ.)τοσοι και τοσοι φορανε ,στο κατω κατω η αλωπεκια ειναι μια παθηση η ας πουμε τα μαλια πεφτουν απο καποιο λογο ,υγειας.Καταλαβαινω απολυτα αυτο που γραφεις και συμφωνω αλλα δεν ειναι για ολους
Να συμπληρωσω πως χρησιμοποιησα την δικαιολογια, πως επαθα καποιο ατυχημα στο κεφαλι και για να μην φαινεται ασχημα (ειχα που ειχα το προβλημα να μην φαινονται ραματα π.χ.)εβαλα περουκα.
Παντως να ξερεις ολα ειναι στο μυαλο μας ,καποιος που γελαει με το ελατωμα του αλλου ,επιεικως ειναι γλοιωδης ,μικροοργανισμος.
Κ σου απαντώ ....οχι κανενας δεν γελαει επειδη η φύση πρόβλεψε για τον αλλον να μην εχει μαλλια ...κ ναι... οταν ο αλλος παρουν χαμπαρι οτι φοράει περούκα πεφτει δουλεμα πισω απ την πλάτη του...ολα τ αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε να χαμε να πουμε ...κ εμεις οι ιδιοι ετσι θα φερομασταν κ ειναι υποκρισία να λεμε κάτι αλλο...
 

ej9283

Member
H περιπτωση σου φωναζει τοπικ παντως, αν και κατα την ταπεινη μου αποψη ουτε αυτο χρειαζεται.

Με 2 ''σταλες'' τοπικ το μαλλι σου θα φαινεται βουρτσα.

Εντωμεταξυ στις φωτο που δειχνεις το '17 ησουν στους 4μηνες με φινα και το '19 εισαι σε πολυ καλυτερη κατασταση,δεν ξερω αν συνεχιζεις ή οχι αλλα με λιγο τοπικ στην φωτο του 19 θα σαι τουμπανο.Βεβαια επειδη σε βλεπω λιγο "βαρεμενο" (με ολο το συμπαθειο) μην το παρακανεις με το τοπικ

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω δοκιμασει ποτε. Για καποιο λογο η ιδεα του τοπικ μου φαινεται χειροτερη απο περουκα.

Btw τα ξυρισα παλι χτες και προσωπικα νιωθω πολυ καλυτερα σε σχεση με το να τα βλεπω αραια. Γενικα συμφωνω με singer παντως, με την περουκα δεν σκοπευω καν να το κραταω καν μυστικο. Δεν θα το διατυμπανιζω με το καλημερα αλλα οποιος ρωταει, ξεκαθαρα, ναι φοραω γιατι γουσταρω και τελος. Ε, και αν ανοιξει συζητηση βασικοι λογοι η ελευθερια του ξυρισμενου + αλλαζω κουρεματα οποτε θελω. Τελοσπαντων, ετσι κι αλλιως ο κοσμος κοροιδευει και κανει bullying εκει που μυριζει αιμα.

Αν ειναι καποιος κομπλε με αυτο, εικαζω πως ειναι μια πολυ καλη λυση για καποιες περιπτωσεις.
 

singer

Member
Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω δοκιμασει ποτε. Για καποιο λογο η ιδεα του τοπικ μου φαινεται χειροτερη απο περουκα.

Btw τα ξυρισα παλι χτες και προσωπικα νιωθω πολυ καλυτερα σε σχεση με το να τα βλεπω αραια. Γενικα συμφωνω με singer παντως, με την περουκα δεν σκοπευω καν να το κραταω καν μυστικο. Δεν θα το διατυμπανιζω με το καλημερα αλλα οποιος ρωταει, ξεκαθαρα, ναι φοραω γιατι γουσταρω και τελος. Ε, και αν ανοιξει συζητηση βασικοι λογοι η ελευθερια του ξυρισμενου + αλλαζω κουρεματα οποτε θελω. Τελοσπαντων, ετσι κι αλλιως ο κοσμος κοροιδευει και κανει bullying εκει που μυριζει αιμα.

Αν ειναι καποιος κομπλε με αυτο, εικαζω πως ειναι μια πολυ καλη λυση για καποιες περιπτωσεις.
Φιλε μου οπως εγραψα εχω δοκιμασει τα παντα ,και το τοπικ ,ρεγκειν,και πολλα αλλα.Αν εχεις μαλι με μια μικρη αραιωση το τοπικ βοηθαει αρκετα ,για καποιον που ειναι γλομπος με ασχημο πεσιμο μαλιων οχι.Οπως εγραψα παιζουν πολλα πραγματα ρολο εγω εβαλα μια περουκα οχι τοσο καλη,αλλα κανει καλη δουλεια και ειπα σε ολους ,πως ειχα ενα μικρο ατυχημα και για να μην φαινονται γαζες και τσιροτα (μουσι) εβαλα μια περουκα ,δεν με ενδιαφερει τοσο αν κοροιδευουν (να ξερεις παντα κοροιδευουν και για αλλα πραγματα) οσο να ειμαι εγω καλα ,να νοιωθω καλα.Αν ειναι να ζουμε την ζωη μας συμφωνα με το ποσο αρεσουμε στους αλλους ,βραστα ,και αυτο ισχυει για οσους καταλαβαινουν την διαφορα,για τους αλλους που δεν καταλαβαινουν ομως??Δηλ. ρε παιδια συγνωμη οι γυναικες που βαζουν ενα καρο <<φτιασιδια>> +περουκες για να εχουν αλλο λουκ,και το παιζουν δηθεν,τι λετε??γιατι να εχουν δικαιωμα σε ολα τα προσθετα της γης οι γυναικες και εμεις να ειμαστε στο περιθωριο??εχετε δει καμια γυναικα φαλακρη??απο 15 εως 115 χρονων??εγω μια στο εκατομυριο ,παρα πολυ σπανια.Ακουω γυναικες που λενε α!!ο αντρας ειναι αντρας δεν μπορει να βαφει το μαλι του,δεν μπορει να βαζει περουκα ,κρεμες,κ.τ.λ. ενω οι ιδιες δεν υποχωρουν στο παραμικρο,και βεβαια εμεις και εδω μεσα τις δικαιολογουμε,και ρωτω γιατι??Εγω προσωπικα νοιωθω καλα καλυπτοντας εστω με μια περουκα το κενο και αδιαφορω τι λενε οι αλλοι ,ασφαλως παραδεχομαι την περουκα ,με καποιες δικαιολογιες βεβαια και ολα ΟΚ
 
Μπλουζα