Τοποθέτηση περούκας (hair system)?

ej9283

Member
Χαιρετω παιδια,

Σκεφτομαι σοβαρα να δοκιμασω να φορεσω περουκα. Εχοντας κανει online αναζητηση εχω καταληξει σε δυο εταιρειες απο το εξωτερικο. Το προβλημα ειναι οτι το βαλε/βγαλε δεν ειναι απλο, και ειδικα στην αρχη ειναι προτεινομενο να το αναλαβει καποιος ειδικος. Επισης η μια απο τις δυο εταιρειες προτεινει να σου στειλει το μαλλι, και αφου το παραλαβεις να το βαψεις και κουρεψεις ακριβως οπως θες και συμφωνα με το τι σου ταιριαζει. Το βαψιμο και κουρεμα ομως που γινεται;

Ξερει κανεις εαν υπαρχουν κομμωτηρια, salons, οπως τα λενε ή ακομα και ιδιωτες στην αθηνα που να αναλαμβανουν κατι τετοιο;

Αυτα, ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Ενδιαφέρον για ρο φόρουμ αυτο ...αν προχώρησεις ελπιζω να βαλεις φωτος να εχουμε εικονα...οπως κ να χει αυτο ειναι μια εναλλακτική για καποιους ....
 
  • Like
Reactions: tol

ej9283

Member
Ενδιαφέρον για ρο φόρουμ αυτο ...αν προχώρησεις ελπιζω να βαλεις φωτος να εχουμε εικονα...οπως κ να χει αυτο ειναι μια εναλλακτική για καποιους ....

Βασικα μου κανει εντυπωση που δεν υπαρχουν πιο πολλες πληροφοριες περι του θεματος στο φορουμ. Δεν ξερω κατα ποσο ειναι φωτοσοπ και μαρκετινγκ αλλα υπαρχουν αρκετες περιπτωσεις online που φαινονται παρα πολυ καλα αποτελεσματα.

Ισως επειδη εχει βελτιωθει η τεχνολογια ή περισσοτερο η αναλογια ποιοτητας/τιμης;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Βασικα μου κανει εντυπωση που δεν υπαρχουν πιο πολλες πληροφοριες περι του θεματος στο φορουμ. Δεν ξερω κατα ποσο ειναι φωτοσοπ και μαρκετινγκ αλλα υπαρχουν αρκετες περιπτωσεις online που φαινονται παρα πολυ καλα αποτελεσματα.
Δεν υπαρχει ζήτηση γι αυτο... στους περιςςοτερους δεν αρεσει η ιδεα της περούκας συν οτι δεν βγαινεις ευκολα να το πεις ...ντρέπονται συνηθως οι χρήστες τις σε σχεση με τις μμ που κατα 80% που εχουν κανει δεν εχουν ταμπού... οπως στο φόρουμ Δυστηχως δεν εχουμε ουτε ενα περιστατικό μικροπεγκνεταισον πλην ενος νομιζω πριν 3-4 χρονια ....
Ισως επειδη εχει βελτιωθει η τεχνολογια ή περισσοτερο η αναλογια ποιοτητας/τιμης;
 

tasos33

Well-Known Member
Ακριβό και δύσκολο σπορ το πρόσθετο.


Το κόστος αγοράς και συντήρησης πιο ειναι, το καλοκαίρι που θα βράζει το κεφαλι και κάνεις τρια ντουζ την μερα τι κάνεις?

Το κεφαλι στη θάλασσα το βαζεις?
Αν φυγει κάποια φορά δύσκολο μεν, θα είναι η χειρότερη μέρα πιστεύω.

Μμ δε μπορείς να κάνεις?
 

Tsek

Well-Known Member
Έχω γνωστό που φοράει και το εχει σχεδόν 4 χρόνια.
Αν προχωρήσεις κανε χτενισμα τύπου Μποντίρογκα με τα μαλλιά να πέφτουν κάπως μπροστά και θα φαίνεται φυσιολογικό σε ολες τις συνθήκες
 

tasos33

Well-Known Member
Τσεκ έχεις εικόνα, τιμη? Συντήρηση, ασφάλεια? Φυσικότητα?


Έχω γνωστό που φοράει και το εχει σχεδόν 4 χρόνια.
Αν προχωρήσεις κανε χτενισμα τύπου Μποντίρογκα με τα μαλλιά να πέφτουν κάπως μπροστά και θα φαίνεται φυσιολογικό σε ολες τις συνθήκες
 

Tsek

Well-Known Member
Το πήρε απο εξωτερικό, έστειλε δειγμα την τριχα του.
Απο συντήρηση ξέρω ότι θελει καθε 1,5 χρόνο περίπου.
Κατα τα άλλα φαίνεται οκ απλά καλό είναι στο χτενισμα να μην φαινεται hairline. Απο ασφάλεια έχει παίξει και μπάσκετ.
 

Veron

Well-Known Member
Χαιρετω παιδια,

Σκεφτομαι σοβαρα να δοκιμασω να φορεσω περουκα. Εχοντας κανει online αναζητηση εχω καταληξει σε δυο εταιρειες απο το εξωτερικο. Το προβλημα ειναι οτι το βαλε/βγαλε δεν ειναι απλο, και ειδικα στην αρχη ειναι προτεινομενο να το αναλαβει καποιος ειδικος. Επισης η μια απο τις δυο εταιρειες προτεινει να σου στειλει το μαλλι, και αφου το παραλαβεις να το βαψεις και κουρεψεις ακριβως οπως θες και συμφωνα με το τι σου ταιριαζει. Το βαψιμο και κουρεμα ομως που γινεται;

Ξερει κανεις εαν υπαρχουν κομμωτηρια, salons, οπως τα λενε ή ακομα και ιδιωτες στην αθηνα που να αναλαμβανουν κατι τετοιο;

Αυτα, ευχαριστω εκ των προτερων!

Στην εποχη της Fue γιατι να πας για περουκα?Νομιζω αν προχωρησεις θα ζεις με ενα αρκετα ψυχοφθορο βασανο.Ειναι τοσο ασχημη η εικονα της δοτριας σου που δεν μπορεις να μπεις για μ.μ?
 

ej9283

Member
Ακριβό και δύσκολο σπορ το πρόσθετο.


Το κόστος αγοράς και συντήρησης πιο ειναι, το καλοκαίρι που θα βράζει το κεφαλι και κάνεις τρια ντουζ την μερα τι κάνεις?

Το κεφαλι στη θάλασσα το βαζεις?
Αν φυγει κάποια φορά δύσκολο μεν, θα είναι η χειρότερη μέρα πιστεύω.

Μμ δε μπορείς να κάνεις?

Στην εποχη της Fue γιατι να πας για περουκα?Νομιζω αν προχωρησεις θα ζεις με ενα αρκετα ψυχοφθορο βασανο.Ειναι τοσο ασχημη η εικονα της δοτριας σου που δεν μπορεις να μπεις για μ.μ?

Μαγκες, εχω στειλει για online consultation σε 2 γνωστους τουρκους + πηγα κανονικα σε 1 κλινικη στην αθηνα και μεσες ακρες μου ειπαν ολοι το ιδιο: προς το παρον πρεπει να περιμενω για να σταθεροποιηθει το pattern (26 χρονων btw τωρα). Νομιζω ειμαι diffuse thinner οποτε λογω shockloss ειναι μεγαλο ρισκο αυτη τη στιγμη.

Στην παρουσα φαση παλευομαι με κοντο στην καθημερινη ζωη (αν και οκ παλια ηταν πολυ καλυτερα, εγινε και ολο παρα πολυ αποτομα γαμησετα), αλλα το θεμα ειναι οτι υπαρχει μια σχεση με καλλιτεχνικο χωρο και τελοσπαντων ειναι μεγαλος ανασταλτικος παραγοντας σε πραγματα που κανω και θελω να κανω. Ιδανικο θα ειναι να την βγαλω για 4-5 χρονια με περουκα και μεχρι τοτε να εχω μαζεψει λεφτα και να μπορω να κανω μια καλη fue.

Να μερικες φωτογραφιες:
 

Συνημμένα

  • Screen Shot 2019-03-12 at 16.37.37.png
    Screen Shot 2019-03-12 at 16.37.37.png
    1.4 MB · Προβολές: 770
  • Screen Shot 2019-03-12 at 16.37.49.png
    Screen Shot 2019-03-12 at 16.37.49.png
    1.6 MB · Προβολές: 719
  • Screen Shot 2019-03-12 at 16.37.56.png
    Screen Shot 2019-03-12 at 16.37.56.png
    1.1 MB · Προβολές: 704

ej9283

Member
Το πήρε απο εξωτερικό, έστειλε δειγμα την τριχα του.
Απο συντήρηση ξέρω ότι θελει καθε 1,5 χρόνο περίπου.
Κατα τα άλλα φαίνεται οκ απλά καλό είναι στο χτενισμα να μην φαινεται hairline. Απο ασφάλεια έχει παίξει και μπάσκετ.

Φιλε καλο ακουγεται. Αν δεν γινεται εδω λογω κανονισμων μπορεις να μου στειλεις λεπτομερειες στο inbox?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Συγνωμη...με τετοιο μαλλι σκεφτεσαι για περουκα?

Ο καλλιτεχνικος χωρος εχει μια χαρα καραφλους, μονο που εσυ δεν εισαι.
 
  • Like
Reactions: tol

Tsek

Well-Known Member
Φίλε μου όπως σε βλέπω θα βάλεις λίγο τοπικ και θα εισαι μια χαρά.
Δεν εχεις καμία δουλειά να μπλέξεις με περουκες στην ηλικία και την κατάσταση που είσαι + ότι θα σου κάνει ευαισθητο το δερμα του κεφαλιού και θα έχεις θέμα μετά εφόσον σκοπεύεις για επέμβαση.
Η περούκα είναι για αλλες περιπτώσεις .
Για καποιον 6-7αρη στα 40 plus που έχει δοκιμασει ισως και καμια strip στο παρελθον με κακο αποτέλεσμα.
Δεν ήξερα τα "specs" σου πριν..
:D
 
  • Like
Reactions: tol

ej9283

Member
Συγνωμη...με τετοιο μαλλι σκεφτεσαι για περουκα?

Ο καλλιτεχνικος χωρος εχει μια χαρα καραφλους, μονο που εσυ δεν εισαι.
Κοιτα καταλαβαινω τι λες αλλα υπαρχουν πολλες μεταβλητες μεσα, δεν ειναι τοσο απλο, και μετα απο 1+ χρονο σκεψης εχω καταληξει στο οτι θελω να το δοκιμασω, ευχαριστω παντως!

Φίλε μου όπως σε βλέπω θα βάλεις λίγο τοπικ και θα εισαι μια χαρά.
Δεν εχεις καμία δουλειά να μπλέξεις με περουκες στην ηλικία και την κατάσταση που είσαι + ότι θα σου κάνει ευαισθητο το δερμα του κεφαλιού και θα έχεις θέμα μετά εφόσον σκοπεύεις για επέμβαση.
Η περούκα είναι για αλλες περιπτώσεις .
Για καποιον 6-7αρη στα 40 plus που έχει δοκιμασει ισως και καμια strip στο παρελθον με κακο αποτέλεσμα.
Δεν ήξερα τα "specs" σου πριν..
:D
Σου εστειλα pm!
 

Veron

Well-Known Member
Μαγκες, εχω στειλει για online consultation σε 2 γνωστους τουρκους + πηγα κανονικα σε 1 κλινικη στην αθηνα και μεσες ακρες μου ειπαν ολοι το ιδιο: προς το παρον πρεπει να περιμενω για να σταθεροποιηθει το pattern (26 χρονων btw τωρα). Νομιζω ειμαι diffuse thinner οποτε λογω shockloss ειναι μεγαλο ρισκο αυτη τη στιγμη.

Στην παρουσα φαση παλευομαι με κοντο στην καθημερινη ζωη (αν και οκ παλια ηταν πολυ καλυτερα, εγινε και ολο παρα πολυ αποτομα γαμησετα), αλλα το θεμα ειναι οτι υπαρχει μια σχεση με καλλιτεχνικο χωρο και τελοσπαντων ειναι μεγαλος ανασταλτικος παραγοντας σε πραγματα που κανω και θελω να κανω. Ιδανικο θα ειναι να την βγαλω για 4-5 χρονια με περουκα και μεχρι τοτε να εχω μαζεψει λεφτα και να μπορω να κανω μια καλη fue.

Να μερικες φωτογραφιες:

καλα εσυ μας κοροιδευεις
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ρε φιλε δοκιμασε τοπικ για αρχη τουλαχιστον ...τι περούκες λες; Ασε το κεφαλι σπυ να αναπνεύσει...πας γυρεύοντας να βγαλεις μονο σπυ τα ματια σου! Βασικα τις τριχες για να ακριβολογούμε ....
 

singer

Member
Γιατι τετοιο μενος κατα της περουκας,ποστις,τουπε?? δεν το καταλαβαινω ,η αλωπεκια ειναι μια ασθενεια που κατα καποιο τροπο βλαπτει την ψυχολογια μας γιατι λοιπον να μην φοραμε μια περουκα αν αυτο ειναι ευκολο??
 

vag25

Well-Known Member
2 απαντησεις.

1. Για την συγκεκριμενη περιπτωση ειναι πολυ κακη επιλογη η περουκα. Το γιατι το ανελυσαν τα παιδια παραπανω. Αν και δεν χρειαζοταν καν αναλυση.

2. Γιατι για καποιους βλαπτει περισσοτερο την ψυχολογια τους το να φορεσουν περουκα ακομα και αν ειναι αυτη η τελευταια λυση.
 
Μπλουζα