Τοπικό έλαιο ισάξιο της μινοξιδίλης

lalakis

Active Member
Εγώ βάλει το primrose oil κ το safflower σε γυάλινα μπουκάλια απο πλαστικά κ τα χω σε σκιά π δεν τα βλέπει ο ήλιος ,επίτηδες για να αυξησω την διάρκειας ζωής τους απ την προκαθορισμένη ημ λήξης π χουν..αν ξέρει Κανέ να άτομο ψαχμενο γύρω απαυτο αν το βάλω στο ψυγείο θα κερδίσω κιαλλο χρονο ώστε να κρατήσουν οι ιδιότητες τους παραπανω απ την ημ.λήξης π έχουν;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lalakis

Active Member
Φιλέ solarteno .πως παει η θεραπεία σου μετα απο τόσους μηνες;υπάρχει καμια εξέλιξη ; έχει διατηρηθεί το regrowth που κάνες με τα λάδια;
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Ναι, αλλά δεν βελτιώνεται κιόλας, ούτε στην ποιότητα ούτε στην ποσότητα, σαν την minox ένα πράγμα.
Συνειδητοποιώ ότι από τότε που έχω αρχίσει έντονα θεραπείες (4 χρόνια) δεν έχω περαιτέρω εξέλιξη της ΑΑ και μάλιστα η (όποια) επανέκφυση ακολουθεί pattern (το αντίστροφο της ΑΑ).
Επίσης έχω βελτίωση της υφής της τρίχας, ίσως και της διαμέτρου. Το βασικό για εμένα είναι ότι δεν χάνω έδαφος, όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα.
 

mike29

Active Member
solarteno βαζω και εγω το safflower oil και prιmrose oil και 2 ακομη λαδακια ελαιο βιζον(ζωικο ελαιο) και καστορελαιο σε ιδιες αναλογιες τα 3 πρωτα και λιγο λιγοτερο το καστορελαιο!!θα παω ετσι για κανα τριμηνο τουλαχιστον να δω τι θα δωσει αυτος ο συνδιασμος και αν δω οτι δεν κανει τιποτα θα συνεχισω μονο με safflower και prιmrose στις αναλογιες που εγραψες!!
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Τα έλαια καλοκαιριάτικα δεν είναι ότι καλύτερο.
Από αυτά που αναφέρεις το καστορελαιο είναι σταθερή αξία.
 

mike29

Active Member
Eγω προσθεσα αυτα τα τα 2 ελαια να πειραματιστω και αν δεν δω τιιποτα το ιδιαιτερο θα συνεχισω με primrose και safflower!!
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
lalakis είπε:
I'm the Dude. So that's what you call me. You know, that or, uh, His Dudeness, or uh, Duder, or El Duderino

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Be7Og9Gc_KY[/video]

lalakis είπε:
το σοφλαουρερ κ το νυχτολουλουδο αργούν να δουλέψουν;

Είναι πιο αργά και από κολονοσκόπηση, αλλά εν τέλει δουλεύουν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos

Active Member
Soralteno,

στο αρχικό πόστ δεν αναφέρεις ότι δοκιμάζεις το μείγμα 5 μήνες ?

για τόσο αργά μιλάμε ?

σε ποια κλίμακα norwood είσαι αν επιτρέπεται ?

ευχαριστώ
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Ναι, για τόσο αργά μιλαμε, με τη διαφορα οτι τότε αρχίζει και φαινεται κατι. Norwood 3, δηλαδη πέρα απο καθε σωτηρία.


Sent from my iPad using Tapatalk
 

lalakis

Active Member
Μια μας λες οτι έιδες αποτελεσματα μέσα σε 5 μηνες απ την αλλη λες οτι ξεκίνησαν ταποτελεσματα μετα το πέμπτο μήνα.τεσπα εγώ στο δεύτερο μήνα δεν έχω δει κάτι ακομα
 

tasos

Active Member
....στο 5μηνο κανονικά είσαι !

....και η φίνα σκέτη τότε αρχίζει και πιάνει,όμως μπορεί και 8μηνο ή 12μηνο να πιάσει!

Οι φυσικές θεραπείες πάντως θέλουν υπομονή και σωστή ψυχολογία........σε μάκρος χρόνου πιστεύω έχουν καλύτερη απόδοση !
 

mike29

Active Member
Και εγω στον δευτερο μηνα ειμαι με τα 2 ελαια που εγραψε ο soralteno και προσθεσα και 2 ακομη ελαια στο μιγμα σε καθημερινη χρηση αφηνοντας το μιγμα αρκετες ωρες στο κεφαλι και μασαζ με τα ελαια κανα 30ανταλεπτο περιπου!!τσεκαρω σημεια για regrowth αλλα πιστευω στο 4μηνο 5μηνο θα υπαρχει πιο καθαρη εικονα!!!
 
Μπλουζα