Τοπικό έλαιο ισάξιο της μινοξιδίλης

lalakis

Active Member
Πήρα τα μπουκαλακια σήμερα απ την iherb.primrose oil sawflower.δεν αναγράφουν πουθενά ημερομηνία λήξης..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mike29

Active Member
soralteno ξερεις γιατι η αναλογια ειναι 3 primrose oil και 1 safflower για καλυτερη αποροφηση πχ?η επιασε σαν πειραμα?lalakis λογικα πρεπει να εχουν ημερομηνια ληξης!!εγω τα πηρα απο μαγαζι με βιολογικα προιοντα!!
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
χρειαζόμαστε περισσότερο primrose, οπότε ναι, έπιασε σαν πείραμα.
 

lalakis

Active Member
Μil nt στείλε ενα λινκ βιολογικά μαγαζιά απο Ελλάδα που έχουν primrose k safflower.soralteno βάζεις ακόμα αυτή τη θεραπεία στα μαλλια σου;αν ναι τίποτα νεο;εγώ μόλις την ξεκινησα
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
lalakis είπε:
Νιώθω σαν αφανας






70217-SUPER-JUMBO-AFRO.jpg
 

mike29

Active Member
lalakis εγω πηγα σε ενα μαγαζι βιολογικων της περιοχης μου για το safflower τους το ζητησα και μου το εφεραν!!το primrose oil τα περισοτερα νομιζω το εχουν!!μια βολτα στα μαγαζια να δεις η ενα τηλεφωνο σε μερικα θα τα βρεις!!!εγω πειραματιζομαι με διαφορα λαδακια εδω και χρονια και δεν ξαναειχα θεμα με τριχοπτωση το μονο που βλεπω ειναι μια ταση προς το καλητερο!!και δεν εχω βαλει ποτε καμια φαρμακευτικη ουσια για τα μαλλια!!αν τα λαδακια που ειπε ο soralteno μου δωσουν στα μαλλια μια εστω μικρη ωθηση παραπανω θα ειμαι super ευχαριστημενος!!
 

lalakis

Active Member
Σε τι κλιμακα αλωπεκίας ησουν;κ σε τι νουμερο σε φεραν τα λάδια;;τι λάδια χρησιμοποιησεες ως τώρα;με ποια λάδια ειδες διάφορα;;.και ποσο τ πήρες το safflower k το primrose oil;; απτο βιολογικό μαγαζί;των ποσο ml?
 

hairz

New Member
Tα χαραμιζετε τα λαδια οταν δεν τα κανετε μασαζ με detumescence.

Για να σπασω την ασβεστοποιηση στα πλαγια και πισω πηρα τις περιοχες αυτες με τη μικρη σκαλα στη μηχανη.
Εκει εβαλα καστορελαιο με ελαιολαδο και εκανα την τεχνικη .

Θα το κανω καθε φορα που κουρευομαι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mike29

Active Member
lalakis απ το 2011 που ειχα φτασει στην κλιμακα 3 περιπου με αρκετη τριχοπτωση καθε μερα μεχρι να σταθεροποιηθει πηρε καιρο αλλα εκτος οτι σταματησε η τριχοπτωση μια μικρη πυκνωση μου την εκανε εστο και μετα απο μεγαλο διαστημα!!περιπου τωρα εχει πεσει στο 2 και κατι!!μαζι με τα λαδακια βοηθησε και το μασαζ πιστευω!!εχω χρησιμοποιησει πολλα διαφορετικα λαδακια σε συνδιασμους ωπος σταφιλοκουκουτσελαιο-ελαιο βιζον-ελαιο καρυδας και πιο παλια ελαιολαδο-ελαιο καρυδας-δαφνελαιο-ελαιο jojoba καποια αιθερια ελαια!!γενικα αλαζα ανα 6-7 μηνες την συσταση και την αναλογια!!!το safflower τα 250 ml το πηρα 5.25€ και το primrose oil τα 100 ml καπου στα 12€ τωρα απο μαγαζι σε μαγαζι παιζουν λιγο οι τιμες!!
 

lalakis

Active Member
Πιστεύω το λάδι safflower k το primrose είναι τα πιο δυνατά απολα τα λάδια π μου προανεφερες
 

lalakis

Active Member
Καλη μας αρχή λοιπόν αν κ εγώ έχω ξεκινήσει κ folligen κ δεν θα ξέρω απο ποιο θα έχω αποτελεσματα
 

mike29

Active Member
Καλημας αρχη!!Με το folligen αν εχεις ακουσει καλες κρητικες απο αλλους και το εχεις ψαξει οτι οντος κανει δουλεια!!εγω παντος μονο με τα λαδακια!!
 
Μπλουζα