Τοπικό έλαιο ισάξιο της μινοξιδίλης

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Αντιλαμβάνομαι ότι ο τίτλος είναι βαρύγδουπος, γιατί όπως και να το κάνουμε από υποσχέσεις έχουμε χορτάσει όλοι.

Δοκιμάζω εδώ και 5 μήνες ένα τοπικό σκεύασμα ιδιοκατασκευής που έχει ως αποτέλεσμα ακριβώς αυτό που αναφέρω στον τίτλο.
Σε εμένα έχει φτάσει ως αποτελεσματικότητα τα επίπεδα της μινοξιδίλης.

o-CHAMPAGNE-facebook.jpg


Τα συστατικά και η διαδικασία είναι τα εξής:

1) 3/4 της σύστασης είναι Evening primrose oil
2) 1/4 της σύστασης είναι safflower oil

τα αναμειγνύουμε σε ένα δοχείο και χρησιμοποιούμε το μείγμα 2 φορές την ημέρα, συνήθως 2ml αρκούν.

Η παγίδα είναι ότι μιλάμε για έλαιο και η λιπαρότητα στο σκαλπ είναι έντονη και σίγουρη. Όποιος μπορεί να το προσπεράσει αυτό θα ανταμειφθεί με εξαιρετικά αποτελέσματα, κοντά στη μινοξιδίλη σε επίπεδο.

Χρησιμοποιώντας αυτό το μείγμα, στην ουσία έχουμε μια πηγή GLA και ένα από τους πιο ισχυρούς φυσικούς DHT inhibitors (θυμίζω το θέμα).

Το τι διάρκεια θα έχουν τα αποτελέσματα και τι είδους παρενέργειες θα εμφανιστούν, αν και εφ' όσον υπάρχουν, είναι ένα θέμα που θα φανεί στην πορεία της θεραπείας.

Αν θέλετε να το δοκιμάσετε ως μείγμα, η ευθύνη της θεραπείας βαραίνει εσάς, δεν είμαι ιατρικός επιστήμων και οι αναφορές μου έχουν καθαρά ενημερωτικό χαρακτήρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

οποτε αυτο ,επειδη ημουν ετοιμος να παραγγειλω folligen λοσιον, δουλευει μονο του η μπορω να βαζω και folligen.
που τα βρισκουμε αυτα τα λαδια ?
εσυ ειχες παρενεργειες σε αυτους τους 5 μηνες ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
το θεμα εγινε μονιμο.
soralteno δωσε κανενα λινκ τα υλικα της λοσιον
 

lalakis

Active Member
Φαίνεται πολύ σουπερ!θα το παραγγειλω επι τόπου!!


Για το sawflower έχει γίνει έρευνα στην Κίνα μειώνει την dht σε συντριπτικά επίπεδα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
H απάντηση ήρθε μόνη της όταν επικαλέστηκα τις αρχέγονες δυνάμεις

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=lSiGOrtAtL8[/video]
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
lalakis είπε:
Κοροϊδεύει ο φίλος απο τι φαινεται

Η αλήθεια είναι ότι ο γραπτός λόγος μπορεί να παρεξηγηθεί. Όχι, σε διαβεβαιώνω ότι δεν είχα την πρόθεση να σε κοροϊδέψω φίλε μου, απλά έκανα λίγο humor γιατί στο θέμα της επανέκφυσης είμαστε όλοι με τεταμένα νεύρα.
Στο θέμα μας τώρα, δεν μου έδωσε κάποιος την συνταγή, είναι δικής μου υλοποίησης βασισμένη σε υπάρχουσες έρευνες, εμπειρίες χρηστών και δοκιμές.
Σίγουρα δεν είναι καμια μαγική λύση, γιατί ούτε η μινοξιδίλη είναι μαγική λύση, αλλά είναι ακόμη ένα εναλλακτικό όπλο για κάποιον που θέλει κάτι διαφορετικό από propecia-regaine.
Όπως όλα τα τοπικά, είναι μόνο για αυτούς που βρίσκονται στην κλίμακα 2.
 

lalakis

Active Member
Για το νυχτολουλουδο τι επιδραση υπάρχει;εχεις ακούσει;στο θέμα των μαλλιων


Το primrose oil δηλαδή...
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
lalakis είπε:
Για το νυχτολουλουδο τι επιδραση υπάρχει;εχεις ακούσει;στο θέμα των μαλλιων


Το primrose oil δηλαδή...



εννοείς oral; υπάρχουν ενδείξεις ότι ανταγωνίζεται τα ανδρογόνα στους υποδοχείς.
 

hairz

New Member
κανοντασ detumescence με το μειγμα αυτο τα αποτελεσματα
θα ειναι χιλιεσ φορεσ καλυτερα>
 
Μπλουζα