Τοπική Σπιρονολακτόνη 2% [Λοσιόν]

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

BLuEArMy

Member
Απ: Τοπική Σπιρονολακτόνη 2% [Λοσιόν]

2 φορές τη μέρα, μπορείς να τη βάζεις να στεγνώνει για 5 λεπτά και μετά καπάκι από πάνω τη μινοξιδίλη! Αυτό συστήνει και ο Dr.Lee αν την έχεις πάρει από εκεί..
 
Απ: Τοπική Σπιρονολακτόνη 2% [Λοσιόν]

oxi skeftomai na ftiaksw auth pou proteinei edw o akhs sto site.....pisteueis oti fungoral 2 fores ti vdomada minoxidil 5% kai spiro 2% tha exei apotelesma?
 

BLuEArMy

Member
Απ: Τοπική Σπιρονολακτόνη 2% [Λοσιόν]

Λοιπον φίλε αν δείς την υπογραφή μου σχεδόν αυτή την θεραπεία κάνω εδώ και 4 μήνες..
Πιστεύω μέσα σε 4 μήνες η τρίχα μου δυνάμωσε και είμαι αισιόδοξος.. Παρόλα αυτά λόγω και της εποχής έχω αραιώσει πάλι..
γι'αυτό θα περιμένω σε 2 μήνες τώρα που μόλις έχω προσθέσει την spiro να δω αν υπάρξει διαφορά! Αυτό που μου έδωσε ελπίδες είναι ότι παρόλο που νιώθω ότι αραίωσα πάλι αρκετά το τελευταίο μήνα, σήμερα που με είδαν οι συμφοιτητές μου μετά απο 2 μήνες όλοι μου λέγανε τί έκανα στα μαλιά μου.. και όλα αυτά ΒΑΣΙΚΑ λόγω Minoxidil και Nizoral...

Αν θα ξεκινήσεις τώρα πιστεύω είσαι μια χαρά για αρχή αφου καλύπτεσε ΚΑΙ από spiro... εγώ είμαι της άποψης ότι δε πρέπει να χαπακωνώμαστε χωρίς λόγο.. (και αυτή είναι απλά η δική μου άποψη)!

Aπλά να είσαι τυπικός... πρωι βράδυ απο 1 ml κάθε ουσία και 2 φορές fungoral/εβδομάδα!
Aν προσθέσεις αλόη ή emu Οιl θα βοηθήσει για τυχών ερεθισμούς.. ενώ το saw palmetto που μπορείς να παραγκείλεις με μόλις $5 απο συγκεκριμένο site(όλα μαζί με τα έξοδα αποστολής) ίσως βοηθήσει λιγάκι αφού λέγεται ότι είναι DHT block..και να μη κάνει τπτ τουλάχιστον νιώθεις ότι έχεις βάλει και λίγο DHT block... εξάλλου πάνω απ'όλα είναι ψυχολογία!
 
Απ: Τοπική Σπιρονολακτόνη 2% [Λοσιόν]

BLuEArMy είπε:
Λοιπον φίλε αν δείς την υπογραφή μου σχεδόν αυτή την θεραπεία κάνω εδώ και 4 μήνες..
Πιστεύω μέσα σε 4 μήνες η τρίχα μου δυνάμωσε και είμαι αισιόδοξος.. Παρόλα αυτά λόγω και της εποχής έχω αραιώσει πάλι..
γι'αυτό θα περιμένω σε 2 μήνες τώρα που μόλις έχω προσθέσει την spiro να δω αν υπάρξει διαφορά! Αυτό που μου έδωσε ελπίδες είναι ότι παρόλο που νιώθω ότι αραίωσα πάλι αρκετά το τελευταίο μήνα, σήμερα που με είδαν οι συμφοιτητές μου μετά απο 2 μήνες όλοι μου λέγανε τί έκανα στα μαλιά μου.. και όλα αυτά ΒΑΣΙΚΑ λόγω Minoxidil και Nizoral...

Αν θα ξεκινήσεις τώρα πιστεύω είσαι μια χαρά για αρχή αφου καλύπτεσε ΚΑΙ από spiro... εγώ είμαι της άποψης ότι δε πρέπει να χαπακωνώμαστε χωρίς λόγο.. (και αυτή είναι απλά η δική μου άποψη)!

Aπλά να είσαι τυπικός... πρωι βράδυ απο 1 ml κάθε ουσία και 2 φορές fungoral/εβδομάδα!
Aν προσθέσεις αλόη ή emu Οιl θα βοηθήσει για τυχών ερεθισμούς.. ενώ το saw palmetto που μπορείς να παραγκείλεις με μόλις $5 απο συγκεκριμένο site(όλα μαζί με τα έξοδα αποστολής) ίσως βοηθήσει λιγάκι αφού λέγεται ότι είναι DHT block..και να μη κάνει τπτ τουλάχιστον νιώθεις ότι έχεις βάλει και λίγο DHT block... εξάλλου πάνω απ'όλα είναι ψυχολογία!

dld me fungoral+minoxidil paratirises statheropoiisi tis katastashs etsi???apopsh mou einai na ksekinisw mia therapeia mono me auta ta 2 isws parw kai saw palmetto gia ligo kairo(3-4 mhnes) na dws pws paei kai meta na prosthesw kapoio dht block topiko(px spirolactone). ERWTISI xapia me saw palmetto mporw na vrw se elliniko farmakeio?
 

BLuEArMy

Member
Απ: Τοπική Σπιρονολακτόνη 2% [Λοσιόν]

Είδα το πρώτο τρίμηνο μια διαφορά την οποία από μόνος μου δεν αντιλαμβανόμουνα και τόσο αλλά μου το λέγανε οι άλλοι...! Αν λάβουμε υπόψη ότι το τελευταίο μήνα έχασα πάρα πολλά μαλλιά λόγω εποχικής μάλλον τριχόπτωσης αφού όλοι σχεδόν την έχουν τώρα.. και μου λένε ακόμα γύρω μου πόση διαφορά έκανα... τότε μάλλον ναι.. έκανε καλή δουλειά για 4 μήνες μόνο θεραπεία και μόνο μινοξιδίλη με nizoral...

Saw palmetto δε μίλησα για χάπια μιας και κανείς δε τα προτείνει.. αντιθέτως..!
Μιλάω για εκχύλισμα το οποίο θα προσθέσεις 3-6ml μέσα στη μινοξιδίλη σου για να έχεις Minoxidil 5% + Saw palmetto 5% - 10%! Σχεδόν όλες οι αντι DHT λοτιόν το περιλαμβάνουν και το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να βοηθήσει και όχι κάτι αντίθετο..! Από ελληνικό φαρμακείο όχι αλλά αν θες μπορώ να σου πω πώς να σου έρθει σπίτι με $5 τα 30ml και θα την έχεις για 6 μήνες-1χρόνο για τη μινοξιδίλη σου. Είναι αυτή που βάζω κι εγώ..
 
Απ: Τοπική Σπιρονολακτόνη 2% [Λοσιόν]

BLuEArMy είπε:
Είδα το πρώτο τρίμηνο μια διαφορά την οποία από μόνος μου δεν αντιλαμβανόμουνα και τόσο αλλά μου το λέγανε οι άλλοι...! Αν λάβουμε υπόψη ότι το τελευταίο μήνα έχασα πάρα πολλά μαλλιά λόγω εποχικής μάλλον τριχόπτωσης αφού όλοι σχεδόν την έχουν τώρα.. και μου λένε ακόμα γύρω μου πόση διαφορά έκανα... τότε μάλλον ναι.. έκανε καλή δουλειά για 4 μήνες μόνο θεραπεία και μόνο μινοξιδίλη με nizoral...

Saw palmetto δε μίλησα για χάπια μιας και κανείς δε τα προτείνει.. αντιθέτως..!
Μιλάω για εκχύλισμα το οποίο θα προσθέσεις 3-6ml μέσα στη μινοξιδίλη σου για να έχεις Minoxidil 5% + Saw palmetto 5% - 10%! Σχεδόν όλες οι αντι DHT λοτιόν το περιλαμβάνουν και το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να βοηθήσει και όχι κάτι αντίθετο..! Από ελληνικό φαρμακείο όχι αλλά αν θες μπορώ να σου πω πώς να σου έρθει σπίτι με $5 τα 30ml και θα την έχεις για 6 μήνες-1χρόνο για τη μινοξιδίλη σου. Είναι αυτή που βάζω κι εγώ..
opote bluearmy ksekinaw k gw apo thn allh vdomada me regain 2 fores ti mera kai fungoral...na dw pws tha paei i katastash gia 3-4 mhnes....kai lew argotera na entaksw topiko dht blocker mi fortosw kateuthian ton organismo mou...! elpizw mono na mi xeirotereusw me auto to sindiasmo...
 

Pathetic_Losser

New Member
Απ: Τοπική Σπιρονολακτόνη 2% [Λοσιόν]

Σημαντικο μερος της θεραπειας μας, αν οχι το σημαντικοτερο ειναι o περιορισμος της dht ειτε οργανικα (βλεπε φιναστεριδη-ντουταστεριδη) ειτε τοπικα (spiro, revivo, crinagen, zix double A κλπ)
Αν δεν περιορισεις αποτελεσμα την dht κανεις τη μιση δουλεια.
Αυτο που θα πετυχεις με το regain ειναι να δεις καποια αποτελεσματα στην αρχη ( θεαματικα πολλες φορες) αλλα απο ενα σημειο κ μετα θα μειωθουν κ αυτα.
Οποτε εχε το σοβαρα υποψην σου το dht blocker
φιλικα παντα

Α κ μια χαρη, τα greeklish απαγορευονται κ ειναι κ δυσαναγνωστα :down ;)
 

BLuEArMy

Member
Απ: Τοπική Σπιρονολακτόνη 2% [Λοσιόν]

Όχι απλά εγώ ξεκίνησα έτσι επιφυλακτικά και τελικά κατέληξα ότι πρέπει να προσθέσω και spiro και saw palmetto...!
Άρα κάνε αυτό κι εσύ εξ αρχής...! :)
 
Απ: Τοπική Σπιρονολακτόνη 2% [Λοσιόν]

απλα προβληματιζομαι λιγο αμα θα καταφερω να παρασκευασω σωστα σπιρονολακτόνη μόνος μου.....και φοβαμαι μην κανω πουθενα λαθος....και μετα τρεχω
 

BLuEArMy

Member
Απ: Τοπική Σπιρονολακτόνη 2% [Λοσιόν]

Να σου πω την αλήθεια ούτε ΕΓΩ προσωπικά.. το ρισκάρω.. γι'αυτό πήρα έτοιμη τουλάχιστον τώρα που είναι αρχή να δω κατα πόσο βοηθά και στη συνέχεια βλέπω....
Πάντως για το εκχύλισμα saw palmetto στο συνιστώ γιατί είναι ελαφρύ DHT block αλλά απλά ρίχνεις λίγες σταγόνες στη μινοξιδίλη σου και καλύπτεσε για 1 μήνα χωρίς να χρειάζεσε να προσθέτεις επιπλέπον ουσίες αφού θα είναι μέσα στη μινοξιδίλη..! Αλλά είναι ελαφρύ και βοηθά λίγο, δε θα σου λύσει το πρόβλημα από μονο του σαν DHT block! Αυτά είναι απλά οι απόψεις μου!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Τοπική Σπιρονολακτόνη 2% [Λοσιόν]

οποτε για να συνοψιζουμε....πρωι ξυπναω βαζω πρωτα σπυρο περιμενω 5-10 λεπτα και μετα στα καπακια minoxidil μετα βραδυ παλι το ιδιο , λούσιμο 2 φορες τι βδομάδα με fungoral και τις υπολοιπες μέρες με κάποιος άλλο...σωστά? η spyro που θα βάλω μπορεί να κάνει παρενέργειες???(παρόμοιες με αυτές του πρόσκαρ?)
 

BLuEArMy

Member
Απ: Τοπική Σπιρονολακτόνη 2% [Λοσιόν]

Σωστά...

Είναι μικρή η ποσότητα και σπάνια εμφανίζεται κάτι, αλλα δοκίμασε και (δε) θα δεις ;D
 
Απ: Τοπική Σπιρονολακτόνη 2% [Λοσιόν]

πόσο καιρό έκανε να έρθει η σπύρο από Dr Lee?λέει μέσα για δοσολογία?και μια ακόμα ερώτηση και τα δύο αυτά σκευάσματα τα βάζω στη ρίζα των περιοχών που θέλω να τονώσω...επίσης το μαλλί δε λαδώνει?πως θα βγω στα καπάκια έξω?
 

BLuEArMy

Member
Απ: Τοπική Σπιρονολακτόνη 2% [Λοσιόν]

5-7 εργάσιμες μέρες
η 2% μυρίζει αρκετά αλλά δε λαδώνει, θα λαδώσει κυρίως η μινοξιδίλη.. (1ml πρωί και 1μλ βράδυ)
η 5% λαδώνει πολύ λίγο και μπορείς να τη βάζεις και μια φορά μόνο το βράδυ πριν κοιμηθείς.. (1ml)

Saw palmetto πήρα αυτό: http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Saw-Palmetto-Berry-Alcohol-Free-1-fl-oz-30-ml/5209?at=0 και έχεις έκπτωση 5$ κατά τη πρώτη σου αγορά αν βάλεις αυτό το κωδικό COS098 !
 
Απ: Τοπική Σπιρονολακτόνη 2% [Λοσιόν]

και πως τηα πηγαινω στη δουλεια μετα...?~!?!?!!!?!#?!@#!@? να ρωτησω και κάτι άλλο υπάρχει περίπτωση με την παραπάνω θεραπεία να αυξηθεί η τριχόπτωση>?η τουλάχιστον να σταθεροποιήσω για να μη χάσω άλλα...
 

BLuEArMy

Member
Απ: Τοπική Σπιρονολακτόνη 2% [Λοσιόν]

Στην αρχή ίσως αυξηθεί αλλά στους 3 μήνες θα σε καλύτερα και θα σταθεροποιηθείς.. αυτό γίνεται σχεδόν σε όλους...
Μελέτα λίγο το site.. εμένα με βοήθησε αρκετά σε σημείο που είδα αποτελέσματα και μπορώ τώρα να συμβουλεύσω τον επόμενο ανάλογα με τις εμπειρίες που είχα..
 

Άκης

Administrator
Απ: Τοπική Σπιρονολακτόνη 2% [Λοσιόν]

Υπάρχει ήδη θέμα ακριβώς το ίδιο εδώ.
Georgehairs, τα ποστ σου αφαιρέθηκαν, επειδή γράφεις με greeklish.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα