Τι χρησιμοποιείτε για styling?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

somari

Active Member
Για να ακούω γνώμες... Όσοι στα (υπόλοιπα :p) μαλλιά μας χρησιμοποιούμε προιόντα. Εγώ συγκεκριμένα βάζω κρέμα, στα +είναι η φύναμη και η εικόνα της, στα - ότι μετά τον ύπνο είναι λίγδα το μαλλί (και δείχνει περισσότερο τα λειψά σημεία)

ζελέ, κερί, πηλό...;;;

discuss.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

barman

Member
Απ: Τι χρησιμοποιείτε για styling?

αχχχ...τι κανεις τωρα!!!
εχω δοκιμασει:ζελε,κερι,κερι νερου,πηλο,κρεμες διαμορφωσης,λακ,φυτικες λακ,υγρες λακ,λακ σε σκονη(!!),σαπουνι(!!),οδοντοκρεμα(!!)...
δεν νομιζω να ξεχασα κατι!! :D :D :D
ας μην αναλυσω τα + και τα - του κα8ε προιοντος γιατι 8α μας παρει 2 μερες...
εχω καταλλη3ει σε μια συγκεκριμενη υγρη λακ για το λογο οτι εχει απιστευτο κρατημα-δειχνει τα μαλλια πολυ πυκνα-δινει ογκο καιαιαιαι φευγει ΜΟΝΟ με νερο απλα!!
 

icesensei

New Member
Απ: Τι χρησιμοποιείτε για styling?

κάποτε το out of bed της l'oreal αλλά πλεον δεν το προτείνω υπάρχουν προίόντα αποτελεσματικά χωρίς να κάνουν το μαλλί ακαμπτο και γεμάτο κατάλοιπα που θέλουν δυνατό σαμπουάν , τώρα κερί L'Οreal Architect
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τι χρησιμοποιείτε για styling?

@barman για ελαφρώς σπαστά μαλλιά πιο νομίζεις ότι είναι το καλύτερο για styling?
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Τι χρησιμοποιείτε για styling?

barman είπε:
αχχχ...τι κανεις τωρα!!!
εχω δοκιμασει:ζελε,κερι,κερι νερου,πηλο,κρεμες διαμορφωσης,λακ,φυτικες λακ,υγρες λακ,λακ σε σκονη(!!),σαπουνι(!!),οδοντοκρεμα(!!)...
δεν νομιζω να ξεχασα κατι!! :D :D :D
ας μην αναλυσω τα + και τα - του κα8ε προιοντος γιατι 8α μας παρει 2 μερες...
εχω καταλλη3ει σε μια συγκεκριμενη υγρη λακ για το λογο οτι εχει απιστευτο κρατημα-δειχνει τα μαλλια πολυ πυκνα-δινει ογκο καιαιαιαι φευγει ΜΟΝΟ με νερο απλα!!

:D πω πω ρε φιλε τα παντα εχεις δοκιμασει....
 

somari

Active Member
Απ: Τι χρησιμοποιείτε για styling?

Fenimore είπε:
@barman για ελαφρώς σπαστά μαλλιά πιο νομίζεις ότι είναι το καλύτερο για styling?

Επειδή θυμάμαι ότι έχεις πλούσιο σχετικά μακρύ μαλλί, και δε θες κρύψιμο σε τπτ, νομίζω μια λακ θα σου ηταν ότι πρέπει
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τι χρησιμοποιείτε για styling?

somari είπε:
Επειδή θυμάμαι ότι έχεις πλούσιο σχετικά μακρύ μαλλί, και δε θες κρύψιμο σε τπτ, νομίζω μια λακ θα σου ηταν ότι πρέπει

Βασικά, τα μαλλιά μου όταν είναι στεγνά είναι ελεινά αν δεν τα φτιάξω. Δεν μου πάει καθόλου το φυσικό μου. Την λακ σε στεγνά μαλλιά δεν την βάζεις? Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ είναι η αλήθεια.
Αν δεν τα φιξάρο με το χέρι τσουλουφάκι τσουλουφάκι με τζελ δεν βγαίνω από την πόρτα ;D
 

barman

Member
Απ: Τι χρησιμοποιείτε για styling?

giannis13 είπε:
:D πω πω ρε φιλε τα παντα εχεις δοκιμασει....
επισης βαζελινη,κερι σε spray(!!) κ λεμονι(μου φτιαχνε και το δερμα!!)
ασε που εχω φτια3ει και λακ σπιτι μου!!!
δεν εχεις ιδεα ποσο αρρωστος ειμαι με το 8εμα styling!!
ασε που εχω χαλασει απιστευτα λεφτα για μια μονο δοκιμη και μετα τα δινω!!
 

cmos516

Member
Απ: Τι χρησιμοποιείτε για styling?

Εχω δοκιμασει τα παντα,απο αφρους-κρεμες-πυλους-κερια επωνυμα κυριως και μη,το καλυτερο για εμενα μακραααν ειναι το κλασικο κοκκινο(απρο κτλ)τζελ απο σκαβενιτη ,και παμφθηνο!!
(το οτι ειναι φθηνο δεν αποτελει κριτιριο επιλογης μου,θα επερνα και κατι που κανει 15ευρω αρκει να εκανε δουλεια)

Προσφατα σχετικα πειραματιστικα με κρεμα της ΝΕW WAVE,και πηλο της της loreal(ετσι για την αλλαγη),παιδια δεν αντεξα αυτα τα πραγματα ουτε μιση ωρα στο κεφαλι μου και λουστικα!μες το λαδι το ενα λες και ειχα βαλει γρασσο,και το αλλο λες και ειχα βαλει σαπουνι!Για να φανταστειτε εκανα μετα μερικα λεπτα απο το styling με τα δαχτυλα μου καθαρα ψιλοδιορθωσεις ,και σιχαινομουν να τα πιασω,δεν "στεγνωνουν" αυτα τα παλιοπραματα,επισης που να κοιμηθεις με αυτα ,το μαξιλαρι θα γινει...Ασε που και στο λουσιμο δεν φευγουν τοσο ευκολα κ γρηγορα.(και δεν εβαλα κ μεγαλη ποσοτητα)

Ενω το κλασικο τζελακι ,ειναι πραγματικα σαν υδατοδιαλυτη κολλα με μορφη τζελ!!Και ευκολα φευγει με λιγο νερο(κ επισης ανανεωνεις το λουκ),και στεγνωνει δεν σιχαινεσε μετα να τα σκαλιξεις,και κοιμασε και με αυτο (και το πρωι μια χαρα το μαλλι)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

barman

Member
Απ: Τι χρησιμοποιείτε για styling?

cmos516 είπε:
Εχω δοκιμασει τα παντα,απο αφρους-κρεμες-πυλους-κερια επωνυμα κυριως και μη,το καλυτερο για εμενα μακραααν ειναι το κλασικο κοκκινο(απρο κτλ)τζελ απο σκαβενιτη ,και παμφθηνο!!
(το οτι ειναι φθηνο δεν αποτελει κριτιριο επιλογης μου,θα επερνα και κατι που κανει 15ευρω αρκει να εκανε δουλεια)

Προσφατα σχετικα πειραματιστικα με κρεμα της ΝΕW WAVE,και πηλο της της loreal(ετσι για την αλλαγη),παιδια δεν αντεξα αυτα τα πραγματα ουτε μιση ωρα στο κεφαλι μου και λουστικα!μες το λαδι το ενα λες και ειχα βαλει γρασσο,και το αλλο λες και ειχα βαλει σαπουνι!Για να φανταστειτε εκανα μετα μερικα λεπτα απο το styling με τα δαχτυλα μου καθαρα ψιλοδιορθωσεις ,και σιχαινομουν να τα πιασω,δεν "στεγνωνουν" αυτα τα παλιοπραματα,επισης που να κοιμηθεις με αυτα ,το μαξιλαρι θα γινει...Ασε που και στο λουσιμο δεν φευγουν τοσο ευκολα κ γρηγορα.(και δεν εβαλα κ μεγαλη ποσοτητα)
Συμφωνο για το gel που αναφερεις!! οι φανατικοι των gel εχουν βρει τον ''μαστορα'' τους με αυτο!! για μενα το καλυτερο που υπαρχει:flipper kai supra με το ονομα!!
ΟΜΩΣ
για τους γανατικους των κεριων...εχω βρει το καλυτερο κερι που μπορει να εχει κυκλοφορισει,γιατι:
1)δεν λαδωνει
2)δεν λιωνει
3)δεν χαλαει το φορμαρισμα με το περασμα της ωρας
4)δεν αφηνει καταλοιπα ουτε ασπριλες και μαλακιες
5)δεν καταστρεφει την τριχα οπως πολλα αλλα-ουτε την αφυδατωνει!
6)και φευγει ΜΟΝΟ με νερο!!
το αιωνιο προβλημα για κερια-πηλους-και πολλες κρεμες!!!!
Το ονομα του? OSIS marsh mellow !!οπως ακριβως το γραφω-τιποτα παραπλησιο μην σας δωσουν.
η συσκευασια ειναι σφαιρικη,κοκκινη κ το βρισκετε μονο σε κομμωτηρια.ειναι πολυ δυσευρετο ομως δυστυχως...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα