Τι ξερουμε για την κλινικη hlc στην τουρκια?

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

leas

Well-Known Member
Απο αναφορες και του στριπαρ ειναι μια απο τις δυνατες κλινικες χρεωνει 3 Ε το γκραφτ και επισης αν θυμαμαι καλα εκπαιδευει κιολας προσωπικο για να κανει μμ.Τα βιντεο που κυκλοφορουν ειναι δυνατα οντως.Το μελος prof(δεν εχει παρουσιασει) εχει κανει εκει και την τελευταια του την εκανε στον Kaan Pekiner γιατρο που εργαζονταν σε αυτην την κλινικη και εφυγε ανοιγοντας την δικη του..Σημαντικο ειναι πως η κλινικη νομιζω εχει πολλα αποτελεσματα με μοσχευματα απο μουσια και γενικα ειδικευεται και σε αυτο..
 

vagosx

Well-Known Member
Πολυ ακριβή κλινική, αλλά πραγματικά απίστευτα World Class αποτελέσματα που σε ελαχιστότατες κλινικες παγκοσμίως μπορεις να δεις. Άποψη μου με βάση τα αποτελέσματα που εχω δει από πολλές κλινικες στο διαδίκτυο είναι πως μαζί με τον Couto είναι οι δυο πιο δυνατες κλινικες σήμερα. Ο συνδυασμός δε ότι τουλάχιστον στην Ευρώπη παίζει και τα beard grafts στο υψηλότερο επίπεδο την απογειώνει πραγματικά. Ωστόσο είναι δεδομένο ότι με τις τιμές που παίζει, η συντριπτική πλειονότητα των Ελλήνων ασθενών με τους μισθους που υπάρχουν εδώ και παρα πολλα χρονια ούτε απ’ έξω από αυτή την κλινική δε μπορεί να περάσει, εδώ μάλλον ισχυει αυτό που λέει και ο θυμόσοφος Ελληνικός λαός «φάτε μάτια ψάρια και κοιλιά περίδρομο».
 
D

Deleted member 23017

Παιδιά έκανα μεταμόσχευση στην κλινική HLC, ακόμα δε μπορώ να πω σίγουρα αποτελέσματα γιατί είμαι στις 25 μέρες. Προς το παρόν πολύ ευχαριστημένος και γενικά είναι επαγγελματίες. Κατέληξα στην κλινική γιατί έκανε ένας γνωστός μου πριν από 4 μήνες και είδα πολύ καλά αποτελέσματα (Κιόλας). Το μόνο παράπονο που έχω είναι ότι σε δυο σημεία έχω ακόμα «καυκαλο» ενώ στα υπόλοιπα έχει φυγει με τα λουσιματα και με την πρώτη μετεγχειρητική εξέταση από το γιατρό. Από θέμα μεθόδου έκανα fue manual και πήρε περίπου 2500 με 3000 ρίζες. Στην δότρια περιοχή ήδη δε φαίνεται τίποτα μετεγχειρητικά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

leas

Well-Known Member
Παιδιά έκανα μεταμόσχευση στην κλινική HLC, ακόμα δε μπορώ να πω σίγουρα αποτελέσματα γιατί είμαι στις 25 μέρες. Προς το παρόν πολύ ευχαριστημένος και γενικά είναι επαγγελματίες. Κατέληξα στην κλινική γιατί έκανε ένας γνωστός μου πριν από 4 μήνες και είδα πολύ καλά αποτελέσματα. Το μόνο παράπονο που έχω είναι ότι σε δυο σημεία έχω ακόμα «καυκαλο» ενώ στα υπόλοιπα έχει φυγει με τα λουσιματα και με την πρώτη μετεγχειρητική εξέταση από το γιατρό. Από θέμα μεθόδου έκανα fue manual και πήρε περίπου 2500 με 3000 ρίζες. Στην δότρια περιοχή ήδη δε φαίνεται τίποτα μετεγχειρητικά.


Καλή επιτυχία φίλε.. Κάνε μια παρουσίαση.. Πραγματικά είναι μια ενδιαφερουσα κλινική και δεν έχουμε κανενα περιστατικό..
 
  • Like
Reactions: tol

vlafo

Well-Known Member
Με βάση τα αποτελέσματα που έχω δει πρόκειται για μια κλινική με εκπληκτικά αποτελέσματα και πρωτόκολλα πολύ διαφορετικά από τις άλλες.
Η κλινική δεν είναι ιδιαίτερα ακριβή για αυτό που προσφέρει.
2.7€/g και πάει 2.5€g σε χειρουργείο σε συγκεκριμένες ημερομηνίες που είναι ανοιχτές.
Καλή επιτυχία εύχομαι.
 
D

Deleted member 23017

Παιδιά η κλινική είναι πολύ καλή και προσφέρει εγγυήσεις, οι τιμές είναι πολύ καλές και να ξέρετε ότι ο γιατρός μου εξήγησε ότι ποτέ κανείς δε κάθεται να μετρήσει μια μια τις ρίζες για να χρεώσει ανάλογα με την ποσότητα. Εγώ έκανα συμφωνία από 12.000 λίρες σε 10.000 λίρες (περίπου 1.600€) με σκοπό την πλήρη κάλυψη της περιοχής των κροτάφων που είχα θέμα. Επίσης υπάρχει στην Αγκυρα ο διευθυντής της κλινικής ο οποίος χρεώνει ταρίφα 7.000€ και επειδή εγώ ήθελα καλύτερη τιμή με παρέπεμψε στο βοηθό του ο ποιος είναι φυσικά στην ίδια κλινική με την τιμή που προανέφερα, φυσικά είναι πλαστικός χειρουργός και αυτός με σεμινάρια πάνω στη μέθοδο fue κλπ. Και ξαναλέω είδα πρώτα αποτελέσματα από γνωστό μου και πήγα αλλιώς ήμουν πολύ επιφυλακτικός για την τιμή κλπ.
Τις ρίζες τις αφαίρεσε ο ίδιος ο γιατρός στο χειρουργείο της κλινικής με μέθη και τοπική αναισθησία και στη συνέχεια δυο βοηθοί μου έκαναν την εμφύτευση. Ακόμα με παρακολουθεί βέβαια, άμεσα προσβάσιμος μου έχει δώσει το κινητό του κλπ κλπ. Δεν έχω να πω κάτι αρνητικό πέραν ότι του γνωστού μου είχε καθαρίσει όλο το σημείο της λήπτριας περιοχής στο πρώτο 10ημερο, ενώ σε εμένα έχει κρατήσει το καυκαλο σε δυο σημεία και γι αυτό συνεχίζω το λούσιμο με το φαρμακευτικό σαμπουάν μια φορά την ημέρα ακόμα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
D

Deleted member 23017

Επίσης θα ήθελα να τονίσω ότι πέρα από τη διαφορά της τιμής των δυο πλαστικών χειρουργών, υπάρχει διαφορά στη μέθοδο που χρησιμοποιεί ο καθένας τους που αν ακούσεις την γνώμη του καθενός έχει τα υπέρ και τα κατά. Τι θέλω να πω ο διευθυντής της κλινικής με κόστος 7.000€ είπε στον γνωστό μου ότι ΔΕΝ προτείνει μεταμόσχευση αλλά αγωγή με φάρμακο Xpecia και βιταμίνη Κ, στην περίπτωση που έκανε μεταμόσχευση η μέθοδος που ακολουθεί αυτός είναι η αφαίρεση μιας μιας ρίζας και η επιτόπου τοποθέτηση της στη λήπτρια περιοχή. Το γεγονός αυτό αυξάνει το χρόνο (του είπε 2 συνεδρίες) και μειώνει την πιθανότητα λήψης περισσότερων από των αναγκαίων ριζών.
Ο βοηθός του με κόστος 12.000 λίρες (με πίεση 10.000 λίρες) ακολουθεί τη μέθοδο fue Manuel αφαιρώντας τον κατά προσέγγιση απαιτούμενο αριθμό ριζών και εν συνέχεια τοποθετώντας τες όλες μαζί τελειώνοντας σε μια συνέδρια (εκτός αν είναι μεγάλος ο αριθμός που απαιτείται). Επίσης σε έρευνα αγοράς που έκανα βρήκα αρκετά πιο οικονομικές τιμές αλλά με αμφίβολα αποτέλεσμα. Θα σας πρότεινα σαν γενικό κανόνα να αποφεύγεται κλινικές μεταμόσχευσης μαλλιών που είναι σε τμήμα γενικών ιδιωτικών νοσοκομείων στην Τουρκία όσο ανταγωνιστικές τιμές και αν δίνουν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

aris rokos

Active Member
C3DCE4CE-6330-4721-A67C-007C3C1E7808.jpeg C3DCE4CE-6330-4721-A67C-007C3C1E7808.jpeg
Επίσης θα ήθελα να τονίσω ότι πέρα από τη διαφορά της τιμής των δυο πλαστικών χειρουργών, υπάρχει διαφορά στη μέθοδο που χρησιμοποιεί ο καθένας τους που αν ακούσεις την γνώμη του καθενός έχει τα υπέρ και τα κατά. Τι θέλω να πω ο διευθυντής της κλινικής με κόστος 7.000€ είπε στον γνωστό μου ότι ΔΕΝ προτείνει μεταμόσχευση αλλά αγωγή με φάρμακο Xpecia και βιταμίνη Κ, στην περίπτωση που έκανε μεταμόσχευση η μέθοδος που ακολουθεί αυτός είναι η αφαίρεση μιας μιας ρίζας και η επιτόπου τοποθέτηση της στη λήπτρια περιοχή. Το γεγονός αυτό αυξάνει το χρόνο (του είπε 2 συνεδρίες) και μειώνει την πιθανότητα λήψης περισσότερων από των αναγκαίων ριζών.
Ο βοηθός του με κόστος 12.000 λίρες (με πίεση 10.000 λίρες) ακολουθεί τη μέθοδο fue Manuel αφαιρώντας τον κατά προσέγγιση απαιτούμενο αριθμό ριζών και εν συνέχεια τοποθετώντας τες όλες μαζί τελειώνοντας σε μια συνέδρια (εκτός αν είναι μεγάλος ο αριθμός που απαιτείται) συγκεκριμένα μπήκα 7:30 το πρωί ξεκίνησα περίπου 8:30 το χειρουργείο και τελείωσε με την εμφύτευση στη 1 το μεσημέρι. Επίσης όντως μπορούν να πάρουν μοσχεύματα από μούσια και άλλες περιοχές αλλά ο γιατρός μου εξήγησε ότι αυτό το κάνουν σε εξαιρετικές περιπτώσεις καθώς οι ρίζες που είναι στην κλασική δότρια περιοχή είναι πολύ δυνατότερες από εκείνες του προσώπου κλπ.
Επίσης σε έρευνα αγοράς που έκανα βρήκα αρκετά πιο οικονομικές τιμές αλλά με αμφίβολα αποτέλεσμα. Θα σας πρότεινα σαν γενικό κανόνα να αποφεύγεται κλινικές μεταμόσχευσης μαλλιών που είναι σε τμήμα γενικών ιδιωτικών νοσοκομείων στην Τουρκία όσο ανταγωνιστικές τιμές και αν δίνουν.

Στις φωτό που ανέβασα οι πρώτες είναι στις 6 ημέρες από το χειρουργείο και οι δυο τελευταίες στις 4 ημέρες από το χειρουργείο.
Έχεις ξανακάνει Μεταμόσχευση ;
 
D

Deleted member 23017

Όχι είναι η περιοχή λήψης στις 4 μέρες μετά και φαινόταν ακόμα τα κόκκινα σημάδια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

vlafo

Well-Known Member
Έχεις τα ακριβή στοιχεία της μμ;
Για 2500g-3000g πληρωσες 1600€;
Κατάλαβα καλά;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

D

Deleted member 23017

Ναι πλήρωσα σε λίρες αλλά τόσο βγήκε περίπου με την ισοτιμία. Αν θέλεις έχω την κάρτα του γιατρού που την έκανα στην κλινική. Ωστόσο τα χρήματα ήταν μετρητοίς και στο χέρι έτσι αλλιώς θα είχε 12.000 λίρες. Ωστόσο ξαναλέω ότι η τιμή ήταν φιξ ανεξάρτητα του αριθμού grafts, ο γνωστός μου έχει μεγαλύτερο πρόβλημα και κάλυψε μεγαλύτερη επιφάνεια πρέπει να έφτασε τις 3500 με 4000 και έχει κανονίσει να ξανακάνει χειρουργείο σε διάστημα ενός έτους για να καλύψει το υπόλοιπο κομμάτι αλλά φυσικά θα ξανά πληρώσει άλλα τόσα για το δεύτερο χειρουργείο. Εν ολίγοις αν έχεις πλούσια δότρια περιοχή και μικρό πρόβλημα μέχρι 3500 ρίζες η τιμή είναι αυτή που είπα και με διαβεβαίωση ότι θα έχω το επιθυμητό αποτέλεσμα σε διάστημα ενός έτους. Εγώ από αυτό που είδα στον γνωστό μου με κάλυψε πλήρως γι αυτό και πήγα χωρίς δισταγμό.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

vlafo

Well-Known Member
Μου προξενεί ιδιαίτερη εντύπωση όταν επίσημα οι τιμές τους είναι αυτές που προανέφερα.
Εκτός και αν μιλάμε για άλλη κλινική.
Γιατί αυτές οι τιμές δεν παίζουνε πραγματικά.
 
D

Deleted member 23017

Οι τιμές που δίνουν μεταβάλλονται καταρχήν λόγο ισοτιμίας και δεύτερον ξαναλέω ο διευθυντής της κλινικής χρεώνει 7000€ περίπου όταν είχα ρωτήσει. Εγώ πήγα στον βοηθό του στην ίδια κλινική πάντα. Ο γιατρός που πήγα στην ίδια κλινική είναι αυτός που γράφει η κάρτα η οδός του γραφείου είναι στην κλινική για να δείξω ότι μιλάμε για την ίδια κλινική το έβαλα και στο χαρτί είναι η αγωγή που ακολούθησα μετεγχειρητικά. Και συμβουλή ποτέ μην ζητάτε τιμές σε ευρώ στην Τουρκία πάντα κλέβουν στην ισοτιμία.
 

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    2.4 MB · Προβολές: 52
  • 19D456A4-7882-4A5A-8820-3DC3714C4235.jpeg
    19D456A4-7882-4A5A-8820-3DC3714C4235.jpeg
    561.7 KB · Προβολές: 49
D

Deleted member 23017

Επισης να τονίσω ότι η κλινική κάνει πλαστικές γενικότερα όχι μόνο μεταμόσχευση μαλλιών, εννοώ είδα μέσα πλαστικές σε μύτες λιποαναρρόφηση, μποτοξ, στήθος κλπ και μάλιστα επεκτείνεται δεν είναι μικρή κλινική παίξε γέλασε δε το κάνω για διαφήμιση αλλά προσπαθώ να σας περιγράψω όσο καλύτερα γίνεται το επίπεδο της κλινικής. Για μένα νομίζω ότι είναι κάτι παραπάνω από value for money.
 

vlafo

Well-Known Member
Ωραία η κλινική είναι η HLCστην Άγκυρα. Απλά δεν εμπιστεύομαι ότι είναι η ίδια με τη γνωστή και διάσημη HLC.Κάτι άλλο γίνεται.
Η ισοτιμία φίλε μου δεν δικαιολογεί απόκλιση -80%.Απλά δεν γινεται.
Οι αποκλίσεις της ισοτιμιας είναι πολύ μικρές. Προς τα πάνω ή κάτω.
 

paulo

Active Member
Φίλε καλησπέρα και καλή φυτρωση!
Εχει το χαρτί με τα δεδομένα της μεταμόσχευσης απο την κλινική ;
 
D

Deleted member 23017

Όχι δεν το έχω γιατί δεν το ζήτησα, ξαναλέω ότι οι τιμές που έχουν στη σελίδα και που δίνουν αφορούν τον διευθυντή της κλινικής.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
D

Deleted member 23017

Γιατί τι θα αλλάξει; Ρωτήσατε για την κλινική και απάντησα. Οποίος θέλει ας πάρει τηλ ή ας στείλει μήνυμα να του απαντήσουν από την κλινική.
 
Μπλουζα