Τατουαζ σε τομη

renos espresso

Active Member
Γεια σας παιδια,
θα ηθελα να μου απαντησει οποιος μπορει σε 2 πραγματα:
1) μετα απο πόσο καιρό από fue επέμβαση μπορώ να κάνω τατουαζ σε τομη από παλαιότερο strip.
2) επειδή έχω διαβασει για τη milena στην ιταλια απο @Stripar θα ήθελα να μου πειτε κάποιον εντός Ελλάδας που μπορεί να δώσει κάτι αξιοπρεπές. ( το σκεφτομαι ετσι για κατι ευκολα προσβασιμο κ ευκολα συνεννοήσιμο)

Υ.Γ. : θέλω να το κάνω μια φορά που θα κρατήσει για 4-6 μήνες το πολύ μέχρι να βγαίνουν τα μαλλιά.. Δλδ δεν το θέλω για μόνιμη λύση (γι αυτο δεν καιγομαι για την milena)..Απλα μεχρι να βγουν τα μαλλια θελω να τα εχω πολυ κοντα οπως φωτο ετσι ωστε να μην φαινεται η τομη..

Ευχαριστώ!
 

Συνημμένα

  • 24879254_10214452200799597_637220866_o.jpg
    24879254_10214452200799597_637220866_o.jpg
    263.3 KB · Προβολές: 83

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
1) 2-3 μήνες Τουλάχιστον
2) κανέναν άξιο σύστασης

Αυτό που θα πρέπει να συνιπολογίσεις είναι ότι ακόμα και να κάνειs SMP στην ουλή της Strip ,
δέν θα είναι ωραίο θέαμα να κοντοκουρέψεις την δότρια,
όπως της φωτογραφίας γιατί θα υπάρχουν τα White Dots της FUE που έχεις κάνει.

Παράδειγμα:

whitedots.jpg

Μπορείς βέβαια να περιμένεις ένα 6μηνο και να κάνεις Full SMP στην δότρια.
(FUE & Strip)
 

FreeThinker

Well-Known Member
@Stripar

Δηλαδη φαινονται και τα σημαδια της FUE αμα θες να ξυρισεις το κεφαλι σου καποια στιγμη? Νομιζα οτι ο βασικοτερος λογος που ειναι ανωτερη η FUE ειναι επειδη δε σου αφηνει κανενα απολυτως σημαδι οπως αυτο το φριχτο της στριπ...
 

Stripar

Established Member
Εννοείται φίλε μου ότι φαίνονται τα σημάδια της Fue άν ξυρίσεις το κεφάλι σου!.
Το σημάδι της Fue , είναι scaring δέρματος όπως αντίστοιχα και στην Strip
H διαφορά είναι ότι στην Fue είναι απλωμένο αυτό το Scaring και όχι συγκεντρωμένο όπως το scaring της Strip.

Και στον καλύτερο γιατρό FUE του κόσμου να πάς πάλι θα έχεις κάποια doting.

Απλά σε έναν καλό γιατρό και δεδομένου ότι θα κάνει χρήση μικρών Punches
και διαφορετικού διαμετρήματος για 1h , 2h , 3h, 4h θα έχεις πολύ μικρότερα και διακριτικά dots.
 
Τελευταία επεξεργασία:

FreeThinker

Well-Known Member
Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα δηλαδη... Νταξει απο την αηδια της στριπ χιλιες φορες οι βουλες βεβαια :rolleyes:
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αν θες μπες στο νημα μου και δες φωτο μου...εκανα ακριβως αυτο που λες πριν 1,5 μηνα κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος.μαλιστα τωρα που πηγα για κουρεμα τα πηρα με την 3 σκάλα επιτηδες και ο κομμωτής μου δεν κτλ οτι εκανα ταττου αλλα νόμιζε οτι και καλα εβαλα κ εκει μαλλια στην μμ. Μολις του το πα μου πε οτι δεν φαινεται αλλα πρεπει να εστιάσεις κ να το ξερεις βασικα.
 

giannis1991

Well-Known Member
@Stripar στην φωτο που εβαλες θεωρεις οτι ειναι τα white dots ενος μεσου γιατρου ή οτι ειναι λιγο κακη η ληψη των μοσχευματων που του εχουν κανει?γιατι βλεπω εντονα σημαδια και δεν ειναι και τελειως ξυρισμενος...
 

turnfiji123

Active Member
@Stripar στην φωτο που εβαλες θεωρεις οτι ειναι τα white dots ενος μεσου γιατρου ή οτι ειναι λιγο κακη η ληψη των μοσχευματων που του εχουν κανει?γιατι βλεπω εντονα σημαδια και δεν ειναι και τελειως ξυρισμενος...

Είναι. Ο καλός γιατρός δεν αφήνει ποτέ τέτοιου διαμετρήματος κενά. Παίζει ρόλο και ο οργανισμός και το πως επουλώνεται. Το ίδιο ισχύει και σε αφαίρεση σπιλων. Τα ντοτς αυτά δεν τα αποφεύγεις με τίποτα σε περίπτωση μμ με μαλλιά από σώμα, οι περιοχές πλάτης στήθους και χεριών θα αφήσουν ορατά σημάδια. Παίζει ρόλο και η τρίχα το πάχος η αντίθεση ένα σωρό πράγματα όταν μιλάμε για κοντοκουρεμένα μετά από fue.

Για αυτό άλλωστε πολλοί γιατροί μένουν πιστοί στην fut. Η fue έχει πολύ μεγαλύτερη έκταση ουλων από την fut. Ένα άριστο fut με άριστη ραφή και άριστη επούλωση δεν συγκρίνεται με κανένα fue κατά την γνώμη μου.
 

Stripar

Established Member
@Stripar στην φωτο που εβαλες θεωρεις οτι ειναι τα white dots ενος μεσου γιατρου ή οτι ειναι λιγο κακη η ληψη των μοσχευματων που του εχουν κανει?γιατι βλεπω εντονα σημαδια και δεν ειναι και τελειως ξυρισμενος...
Ναί μέσου γιατρού, γιατί υπάρχουν και πολύ χειρότερα,
όπως όταν σου κάνει εξαγωγή ανειδίκευτο προσωπικό με ένα μεγεθος punch για όλα τα grafts (1.0mm +) ,
ή και με μεγαλύτερα όπως 1.1 & 1.2mm.

Τα έχουμε δεί και τα μέ και τα δέ ,
κυρίως απο τις Ελληνικές κλινικές τόσο στο παλιό παρελθόν αλλά και στο πρόσφατο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FreeThinker

Well-Known Member
Ναί μέσου γιατρού, γιατί υπάρχουν και πολύ χειρότερα,
όπως όταν σου κάνει εξαγωγή ανειδίκευτο προσωπικό με ένα μεγεθος punch για όλα τα grafts (1.0mm +) ,
ή και με μεγαλύτερα όπως 1.1 & 1.2mm.

Τα έχουμε δεί και τα μέ και τα δέ ,
κυρίως απο τις Ελληνικές κλινικές τόσο στο παλιό παρελθόν αλλά και στο πρόσφατο.

Οι τοπ γιατροι τα κανουν ολα μονοι τους ή εχουν κ αυτοι προσωπικο που εξαγει ή τοποθετει?
 

Stripar

Established Member
Είναι δύσκολο κάποιος να τα κάνει όλα μόνος του.
Και άν τα κάνει ,
θα είναι για περιορισμένο διάστημα - χρόνια και θα έχουν και τους αντίστοιχους περιορισμούς τα session του.

Συνήθως οι γιατροί επικεντρώνονται στο άνοιγμα των οπών ή τη χρήση των implanters και έχουν άλλο προσωπικό για τις επιμέρους δουλείες.

Αυτό που κάνει την διαφορά σε αυτούς τους Top γιατρούς - κλινικές είναι,
η εκπαίδευση του προσωπικού τους και τα πρωτόκολλα εφαρμογής τους.
 

renos espresso

Active Member
Αν θες μπες στο νημα μου και δες φωτο μου...εκανα ακριβως αυτο που λες πριν 1,5 μηνα κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος.μαλιστα τωρα που πηγα για κουρεμα τα πηρα με την 3 σκάλα επιτηδες και ο κομμωτής μου δεν κτλ οτι εκανα ταττου αλλα νόμιζε οτι και καλα εβαλα κ εκει μαλλια στην μμ. Μολις του το πα μου πε οτι δεν φαινεται αλλα πρεπει να εστιάσεις κ να το ξερεις βασικα.
εσυ μετα απο ποσο καιρο εκανες το ταττου μετα την fue?
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εγω εκανα το στριπ το 2010 και τωρα φιου οπου μετα απο 2 μηνες εκανα ξ το ταττου. Την στιγμη που αυτη η περιοχη ειναι ανέπαφη δεν υπηρχε θεμα. Αν κανεις στριπ κ θες στα καπακια να καλύψεις την ουλή πρεπει να περιμενεις το ελαχιςτο 9 μηνες .
 

renos espresso

Active Member
Εγω εκανα το στριπ το 2010 και τωρα φιου οπου μετα απο 2 μηνες εκανα ξ το ταττου. Την στιγμη που αυτη η περιοχη ειναι ανέπαφη δεν υπηρχε θεμα. Αν κανεις στριπ κ θες στα καπακια να καλύψεις την ουλή πρεπει να περιμενεις το ελαχιςτο 9 μηνες .
οχι ειμαι οπως εσυ!
δηλαδη ειχα κανει στριπ πριν 8 χρονια περιπου και fue πριν 20 ημερες.
Σου ειπαν να σταματησεις την μινοξ για λιγο καιρο? γτ εγω βαζω μινοξ και δεν θελω να την σταματησω ουτε μια μερα..
αν και δεν καταλαβαινω οταν βαζουμε μινοξ πανω στο κεφαλι πως μπορει να επηρεασει αρνητικα το ταττου στην ουλη..`
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Για 4 μερες οχι μπάνιο οχι μινοξ ...μετα κανονικα ολα ...σρο επαναληπτικό πάτημα μια μερα μονο αποχη απ αυτα θελει ...εγω το κανα πειραματικά κιολας στην ουλή και για μενα άξιζε τον κόπο.
 

Tsek

Well-Known Member
Ρενο και στην πραγματικότητα είναι ετσι ή απλα στην φωτογραφία φαίνεται τόσο? Ρωτα εναν δικό σου αν το βλέπει έτσι οπως στην φωτό.
 

Tsek

Well-Known Member
Ρε τρόμαξα. Νομισα πως ηταν κανονικη φωτογραφια του Ρενου αυτη. Συγνωμη για το μπέρδεμα.

Ρενο εχουν αναφερει εδω smp στην dhi. Δες το.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Stripar

Established Member
@renos espresso
Δέν βρίσκω πουθένα την παρουσίαση της μτχ σου

Ούτε της strip αλλά ούτε και τις πρόσφατης (20 ημερών) FUE.

Ελπίζω να μήν ανοίκεις και εσύ στην κατηγορία που θέλουν να "παίρνουν" μόνο απο το forum και να μήν "δίνουν"...
 
Μπλουζα