Ταξίδια-travelling

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Jungle in Singapore.

32944235_1706087462806868_7227258107406057472_n.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

maimou

Member
φιλε ποια ειναι η καλυτερη εποχη για ταξιδι Ν/Α Ασια; Απο αποψη καιρου και κόσμου. Σκεφτομαι να παω με την κοπελα μου Ταιλανδη+ Χονγκ Κονγκ τα Χριστουγενα. Θα αξίζει;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
φιλε ποια ειναι η καλυτερη εποχη για ταξιδι Ν/Α Ασια; Απο αποψη καιρου και κόσμου. Σκεφτομαι να παω με την κοπελα μου Ταιλανδη+ Χονγκ Κονγκ τα Χριστουγενα. Θα αξίζει;

Καταρχήν για Ταϊλάνδη σε πιο μέρος?
Οι καλύτεροι μήνες είναι από μέσα Νοεμβρίου-Δεκέμβριο-Ιανουάριο-Φεβρουάριο-Μάρτιο-Απρίλιο που θεωρούνται και η full season τους.
Οι πιο δροσεροί μήνες είναι από Νοέμβριο έως αρχές Μαρτίου,βέβαια και η λίγο πιο ακριβοί ίσως σε κάποια ξενοδοχεία κτλ. αλλά και πάλι πάντα βρίσκεις για όλα τα βαλαντεια.
Εγώ συνήθως πάω Ιανουαρίου με Φεβρουάριο και τους θεωρώ τους καλύτερους μήνες γιατί φεύγω και από το βαρύ χειμώνα της Ελλάδας.
Από μήνα Μάρτιο με Απρίλιο αρχίζουν οι δυνατοί καύσωνες και ο λόγος που κλείνουν και τα σχολειά τους κάνα μήνα.
Ιούνιο-Ιούλιο-Αύγουστο επίσης ζεστοί μήνες.
Σεπτέμβριος-Οκτώβριος με ίσως Νοέμβριος εποχή μουσώνων με πολλές βροχές συνήθως στην Bangkok και Pattaya κεντρική Ταϊλάνδη.
Τώρα εάν πας phuket ίσως βρέχει κάνα 2 φόρες την ήμερα με δυνατές τροπικές καταιγίδες για καμιά ώρα και μετά stop.

Εαν θες να πας Χριστούγεννα είναι πολύ καλή εποχή και θα έχει επίσης πολύ κόσμο αλλά είναι και πιο ακριβή περίοδος.
Για Χονγκ Κονγκ δεν ξέρω να σου πω για καιρό,αλλά είναι επίσης δυνατός προορισμός.
 

maimou

Member
Μπανγκοκ λέγαμε με την αρραβωνιαστικιά μου. Να σε ρωτήσω, επίσης, από χώρες εκεί κοντά τι άλλο αξίζει; Μαλαισία δεν ξέρω αν λέει τόσο πολύ. Από κόστος για 10-12 μέρες ταξίδι πόσο να βγαίνει ανά άτομο; Επίσης Σιγκαπούρη λέει;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μπανγκοκ λέγαμε με την αρραβωνιαστικιά μου. Να σε ρωτήσω, επίσης, από χώρες εκεί κοντά τι άλλο αξίζει; Μαλαισία δεν ξέρω αν λέει τόσο πολύ. Από κόστος για 10-12 μέρες ταξίδι πόσο να βγαίνει ανά άτομο; Επίσης Σιγκαπούρη λέει;

Γιατί δεν πηγαίνετε στα νησιά τις Ταϊλάνδης και θέλεις να την βγάλεις μόνο στην πρωτεύουσα.
Αν σ'αρεσει να γυρνάς αξιοθέατα αλλά και ξέφρενο Nightlife έχει αρκετά και στην Bangkok άλλα τόσο μακρινό ταξίδι και πρώτη φορά για να πας μόνο εκεί?
Η Σιγκαπούρη είναι γαμάτη όπως και τα αξιοθέατα της τα οποία χρειάζεται στο καθένα από μια μέρα να τα τριγυρνάς.
Βεβαία ακριβή χωρά.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Universal Studios,Sentosa Island-Singapore.
Τα δεύτερα μεγαλύτερα Studios στον κόσμο μετά της Αμερικής.

P1072117.JPG
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα