Συστάσεις κλινικής ή γιατρού

Καλησπέρα,

Αν και αρκετά χρόνια αναγνώστης αποφάσισα να γίνω μέλος σήμερα καθώς ετοιμάζομαι για την τρίτη μεταμόσχευση μαλλιών.
Ένα σύντομο ιστορικό είμαι 27 χρονών από τα 17-18 άρχισε η αραίωση στην αρχή χρησιμοποιούσα συντηρητικές μεθόδους regain minoxidil bodyro κτλ(οφείλω να πω εδώ ότι δεν ήμουν και πολύ συνεπής στη χρήση)
Παρόλα αυτά η αραίωση μεγάλωνε και το 2012 έκανα την πρώτη εμφύτευση μαλλιών λίγα μοσχεύματα(500-800 τρίχες)με την μέθοδο FUE σε μια κλινική στο Σύνταγμα.
Το Νοέμβρη του 2014 έχοντας μεγαλώσει αρκετά η αραίωση και βλέποντας καλά αποτελέσματα από κάποιους γνωστούς μου επέλεξα ένα πλαστικό χειρούργο και εμφύτευσα περίπου 3.000 μοσχεύματα αν θυμάμαι καλά με την μέθοδο STRIP.
Τώρα δυστυχώς συνειδητοποιώ ότι χρειάζεται και 3η καθώς έχει ανοίξει πίσω πολύ το μπιφτέκι κι επίσης χρειάζεται λίγη πύκνωση ακόμα μπροστά.
Μίλησα με τον πλαστικό που είχα κάνει μου έδωσε μια πολύ καλή τιμή για 4000 (τρίχες ή μοχεύματα) με την Στρίπ αλλά το σκέφτομαι γιατί ναι μεν έβγαλα τρίχες αλλά ακόμα και τώρα φαίνεται(δεν κάνει μπαμ αλλά αν προσέξεις φαίνεται το κυκλάκι γύρω από την ρίζα του εμφυτευμένου μοσχεύματος έτσι είναι και σε εσάς;;;
Όταν το είπα στο γιατρό μου είπε ότι είναι επειδή είμαι ανοιχτόχρωμος και ότι μαζί με την καινούργια επέμβαση θα κάνουμε και δερματοστιψία για να καλυφθούν.
Οφείλω να πω στο συγκεκριμένο ότι και τις 2 μου επεμβάσεις τις θεωρώ σχετικά πετυχημένες συγκριτκά με όλα αυτά που διάβαζω στο φόρουμ δεν είχα κάποια επιπλοκή και το σημάδι από την τομή στη strip ίσα που φαίνεται και ειδικά η δεύτερη καθώς κάλυψε εμφανέστατα.Απλά λόγικα η αραίωση συνέχισε....
Έτσι αποφάσισα να κάνω και αλλή μια μμ απλά επειδή η διαδικασία των επεμβάσεων (ειδικά της FUE) καθώς και το μετά είναι μια ταλαιπωρία για μένα βασικά είναι ενοχλητικό (όχι ότι είχα πόνο η κάτι τέτοιο ) και για αυτούς τους λόγους θα ήθελα αν γίνεται αυτή η μμ να είναι η τελευταία που θα κάνω έτσι ψάχνω να βρω κάποιον γιατρό με τίμια αποτελέσματα είτε στην Ελλάδα είτε στο Εξωτερικό έχω κοιτάξει για τον γνωστό Τούρκο γιατρό και 2 κλινικές στην Κύπρο.Επίσης επειδή η αδελφή μου σπουδάζει στην Αμερική γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιος καλύτερος εκεί;
Για να πω την πικρή μου αλήθεια θα προτιμούσα να την κάνω στην Ελλάδα λόγω της εγγύτητας δηλαδή σε περίπτωση που χρειαστώ κάτι ή κάνω εγώ κάτι να μπορώ να βρω τον γιατρό άμεσα και να μην χρειαστεί να τρέχω στην Κων/πόλη ή ακόμη πιο δύσκολα στη Λευκωσία.
Σχετικά με το κόστος δεν είμαι ο Λάτσης αλλά αν μπορώ να έχω ένα καλύτερο αποτέλεσμα πληρώνοντας μια λογική διαφορά παραπάνω γιατί όχι;
Επίσης έχετε γνώμη για τη δερματοστιξία(τατουάζ κάλυψης);
Ελπίζω να μην σας κούρασα πολύ θα εκτιμούσα πολύ αν κάποιος ήθελε να μοιραστεί μαζί μου τη δική του εμπειρία και να μου συστήσει κάποιο γιατρό είτε εδώ είτε με προσωπικό μήνυμα
Ευχαριστώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

leas

Well-Known Member
Γεια σου φιλε.
Θα μπορουσες να ανεβασεις φωτογραφιες με το προβλημα σου για να γινει μια συζητηση..Επισης θα μπορουσες να δωσεις καποιες παραπανω πληροφοριες για τις εως τωρα μμ σου.
Εφοσον εισαι χρονια αναγνωστης αρκετα απ αυτα τα ερωτηματα θα επρεπε να τα εχεις λυσει μονος με τα διαβασματα σου στο φορουμ.
 
Δεν τα έχω λύσει όμως λες επειδή όταν έβλεπα κάτι τύπου "οn line διαγνώσεις" από άτομα που δεν είναι γιατροί ούτε καν τις διάβαζα; Μπορεί...
Νομίζω ότι δεν έχει κανένα νόημα ούτε να βάλω φωτό ούτε να δώσω παραπάνω πληροφορίες για τις μμ καθώς δεν τις θεωρώ ούτε ιδιαίτερα πετυχημένες αλλά ούτε και αποτυχημένες ώστε να προτείνω ή να αποτρέψω κάποιον χρήστη.
Δεν ζητάω ούτε συζήτηση ούτε διάγνωση εκτός αν κάποιος εδώ είναι γιατρός και ενδιαφέρεται να μου δώσει προσφορά αυτό που ζητάω είναι προτάσεις για κλινική ή γιατρούς από την εμπειρία κάποιων μελών..
 

firecaptain

Active Member
Συστάσεις για γιατρούς και κλινικές θα βρεις στο φόρουμ, στις παρουσιάσεις μτμ. Όσο για Αμερική που σκέφτεσαι, η Ευρώπη είναι πρωτοπόρος στη fue και πραγματικά οδηγεί τις εξελίξεις. Ενδεικτικά κλινικές Ισπανία, Βέλγιο, Κύπρος, Τουρκία.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 

turnfiji123

Active Member
Δεν τα έχω λύσει όμως λες επειδή όταν έβλεπα κάτι τύπου "οn line διαγνώσεις" από άτομα που δεν είναι γιατροί ούτε καν τις διάβαζα; Μπορεί...
Νομίζω ότι δεν έχει κανένα νόημα ούτε να βάλω φωτό ούτε να δώσω παραπάνω πληροφορίες για τις μμ καθώς δεν τις θεωρώ ούτε ιδιαίτερα πετυχημένες αλλά ούτε και αποτυχημένες ώστε να προτείνω ή να αποτρέψω κάποιον χρήστη.
Δεν ζητάω ούτε συζήτηση ούτε διάγνωση εκτός αν κάποιος εδώ είναι γιατρός και ενδιαφέρεται να μου δώσει προσφορά αυτό που ζητάω είναι προτάσεις για κλινική ή γιατρούς από την εμπειρία κάποιων μελών..

Έχει καεί κόσμος από γιατρούς χα χα... stripar cvial danceworld και άλλοι πολλοί έχουν κάνει πετυχημένες μμ. Τσέκαρε και τα νήματα για coverage και την παρουσίαση για την περίπτωση του Αγγελου.
 

aeratos28

Just aeratos
Oυτε συζήτηση ζητάς ,ούτε διάγνωση ούτε το ένα ούτε το άλλο,φωτό δεν θες να ανεβασεις γιατί δεν είναι κανεις γιατρός και για αυτό δεν διαβαζες καν τις on line διαγνώσεις που έκαναν τα έμπειρα μέλη(που δεν είναι οn line διαγνώσεις)απλά γνώμες για την καλύτερη δυνατή λυση-βοηθεια στον ενδιαφερόμενο είναι και τπτ παραπανω,αλλά ζητάς προτάσεις για γιατρούς από τα έμπειρα μέλη...μάλιστα.! Τίποτα άλλο θες?αν επιτρέπεται να ρωτήσουμε κιόλας
 
Oυτε συζήτηση ζητάς ,ούτε διάγνωση ούτε το ένα ούτε το άλλο,φωτό δεν θες να ανεβασεις γιατί δεν είναι κανεις γιατρός και για αυτό δεν διαβαζες καν τις on line διαγνώσεις που έκαναν τα έμπειρα μέλη(που δεν είναι οn line διαγνώσεις)απλά γνώμες για την καλύτερη δυνατή λυση-βοηθεια στον ενδιαφερόμενο είναι και τπτ παραπανω,αλλά ζητάς προτάσεις για γιατρούς από τα έμπειρα μέλη...μάλιστα.! Τίποτα άλλο θες?αν επιτρέπεται να ρωτήσουμε κιόλας
Nαι
Αν δεν έχεις κάτι να πεις να μην απαντάς
 

aeratos28

Just aeratos
Μωρέ έχω να πω .....ειδικά με αυτά που λες που αν αρχίσω αν λέω τώρα θα σταματήσω την καθαρά δευτέρα.αλλα λέω να μην ασχοληθώ...χαχαχαχα
 

crossfire

Well-Known Member
Μπράβο ρε aerate.
Αδερφέ, έχεις κάνει τρία post και ηδη έχεις εξοργίσει πολλούς από εμάς που προσπαθούμε να βοηθήσουμε όσο μπορούμε.

Δεν τα έχω λύσει όμως λες επειδή όταν έβλεπα κάτι τύπου "οn line διαγνώσεις" από άτομα που δεν είναι γιατροί ούτε καν τις διάβαζα;
Δεν ζητάω ούτε συζήτηση ούτε διάγνωση.

Απαράδεκτες τοποθετήσεις για κάποιον που μπαίνει σε ένα φόρουμ και ζητάει κάτι.
Μην περιμένεις απαντήσεις.
Γνώμη μου ότι πας ολοταχώς για τρίτη λανθασμένη επιλογή μεταμοσχευσης.
Γνώμη μου επίσης ότι δεν σε χρειάζεται το φόρουμ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Crossfire και τώρα θα σου πει ο wanna be,αν δεν έχεις κάτι να πεις να μην απαντάς...χαχα,μιλάμε ότι να ναι ομως
 
Μπράβο ρε aerate.
Αδερφέ, έχεις κάνει τρία post και ηδη έχεις εξοργίσει πολλούς από εμάς που προσπαθούμε να βοηθήσουμε όσο μπορούμε.



Απαράδεκτες τοποθετήσεις για κάποιον που μπαίνει σε ένα φόρουμ και ζητάει κάτι.
Μην περιμένεις απαντήσεις.
Γνώμη μου ότι πας ολοταχώς για τρίτη λανθασμένη επιλογή μεταμοσχευσης.
Γνώμη μου επίσης ότι δεν σε χρειάζεται το φόρουμ.
δεν είναι υποχρεωτικό να απαντήσετε ρωτάω κάτι συγκεκριμένο και ευτυχώς έχω λάβει κάποιες απαντήσεις Αν δεν έχεις να πεις κάτι πάνω στο θέμα καλό θα ήταν να μην ασχολείσαι
 

aeratos28

Just aeratos
Α εδώ είσαι?και έψαχνα τόση ώρα να σε βρω..άνοιξα ένα μπουκάλι κρασί πριν και πετάχτηκε ο φελλός και τον είχα χάσει..δεν μιλαγες τόση ώρα και έφαγα τον τόπο να σε βρω??τράβα ρε καρναβάλι που θα μας την πεις κιόλας...ούτε καν θα ξαναμπενα αν δεν μου έκανες quote ..ρε ουστ
 

turnfiji123

Active Member
Στην Αμερική υπάρχει ο Umar απλά είναι πανάκριβος. Κάνει και με grafts από σώμα και σε αναλαμβάνει χωρίς φίνα. Βέβαια να δώσεις 20 χιλιάρικα προκαταβολικά είναι βλακεία θα ήταν σωστό να πας για consultation σε όποιον γιατρό του εξωτερικού επιλέξεις. Οι φωτογραφίες που σου είπε ο Λέας να ποστάρεις βέβαια για καλό στο είπε, έχει πολλά μέλη εδώ με εμπειρία που μπορούν να σε κατατοπισουν καλύτερα από έναν γιατρό κλινικής εδώ που θα κοιτάει να σου φάει λεφτά με γρήγορη μμ η με κορτιζονούχα, αλοιφές και υποσχέσεις. Μην αποπαιρνεις τα παιδιά. ;)
 
Στην Αμερική υπάρχει ο Umar απλά είναι πανάκριβος. Κάνει και με grafts από σώμα και σε αναλαμβάνει χωρίς φίνα. Βέβαια να δώσεις 20 χιλιάρικα προκαταβολικά είναι βλακεία θα ήταν σωστό να πας για consultation σε όποιον γιατρό του εξωτερικού επιλέξεις. Οι φωτογραφίες που σου είπε ο Λέας να ποστάρεις βέβαια για καλό στο είπε, έχει πολλά μέλη εδώ με εμπειρία που μπορούν να σε κατατοπισουν καλύτερα από έναν γιατρό κλινικής εδώ που θα κοιτάει να σου φάει λεφτά με γρήγορη μμ η με κορτιζονούχα, αλοιφές και υποσχέσεις. Μην αποπαιρνεις τα παιδιά. ;)

Σ ευχαριστώ πολύ θα το ψάξω!Αλλά ναι έχεις δίκιο 20.000 αέρα δεν λέει.
Τι είναι φίνα;
 
Συστάσεις για γιατρούς και κλινικές θα βρεις στο φόρουμ, στις παρουσιάσεις μτμ. Όσο για Αμερική που σκέφτεσαι, η Ευρώπη είναι πρωτοπόρος στη fue και πραγματικά οδηγεί τις εξελίξεις. Ενδεικτικά κλινικές Ισπανία, Βέλγιο, Κύπρος, Τουρκία.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!
Εσύ έχεις κάνει; είσαι ευχαριστημένος;
 
Μπλουζα