Συμβουλες/συζητηση πριν την 2η μεταμοσχευση

ItsAllGone

Active Member
Μετα απο ερευνα 2 χρονων εκλεισα στον δρ.Καραντενιζ για fue το Μαρτιο.Το μπατζετ μου δεν μπορουσε να υπερβει το 1,5 ευρω/γραφτ και εψαχνα για εναν γιατρο που μπορει να προσφερει μια πυκνοτητα λιγο καλυτερη απο τα ελληνικα δεδομενα αλλα και μια σχετικη ασφαλεια.
Επελεξα τον δρΚ γιατι εχει μεγαλη συμμετοχη στην επεμβαση και δεχεται μονο 1-2 ασθενης ανα μερα.Μου ειπαν ο γιατρος θα κανει οπες,εξαγωγη και τοποθετηση οι ασιστανς.Εχει καλα αποτελεσματα σε φορουμ αλλα εχει και μερικα δυσαρεστημενα περιστατικα που παρολο αυτα δεν τα λες και αποτυχιες.Γενικα εχει τη φημη οτι ειναι απο τους πιο ηθικους γιατρους που δεν υποσχεται μη ρεαλιστικα πραγματα οπως διαπιστωσα απο τα 50+ mail που ανταλαξαμε και απο τα 2 ηχητικα κονσουλτατιονς που μου εστειλε.
Η ερευνα βασιστηκε σε ιντερνετικες πηγες δυστυχως, στη θεωρια ολα φαινονται σωστα τωρα αν παω εκει και τον βρω ντυμενο Μεγα Αλεξανδρο να χειρουργει πανω σε μαδερια δεν ξερω,θα φερω feedback στο φορουμ οπως και να εχει,ειναι για τελη Μαρτιου απο Απριλιο θα την παρουσιασω.
Εχω αφησει ανοιχτη την επιλογη για στριπ αλλα δεν ξερω κατα ποσο αξιζει στην περιπτωση μου, με ειδη μια fue και μιας θα παω για μικρο σεασον να κανω 3 στριπ φαινεται πικρα .Τι λετε εσεις?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ItsAllGone

Active Member
Παιδες μολις γυρισα απο Τουρκια ταλαιπωρημενος,εγινε η μεταμοσχευση,προτινετε να παρω βιταμηνες βιοτινη τι ακριβως ?Υπαρχει κανενα γνωστο σκευασμα ο γιατρος δεν μου εδωσε κατι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Παιδες μολις γυρισα απο Τουρκια ταλαιπωρημενος,εγινε η μεταμοσχευση,προτινετε να παρω βιταμηνες βιοτινη τι ακριβως ?Υπαρχει κανενα γνωστο σκευασμα ο γιατρος δεν μου εδωσε κατι.

HSN όποιας μάρκας βρεις. Καλή επιτυχία!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ItsAllGone

Active Member
Θα ανοιξω νημα οταν μου στειλει η κλινικη τις φωτογραφιες.Ειμαι στην 5η μερα,οι οδηγιες που μου εδωσαν ειναι για 4 μερες μια μπαντανα να κρατησει το αναισθητικο,2η μερα οχι λουσιμο,3η-7η μερα ελαφρυ λουσιμο και μια κρεμα με βιταμινη Ε για μια ωρα(δεν βολευει) και μετα την 7η μερα πιο εντονο λουσιμο να καθαρισει η περιοχη ως την 14η μερα.Βαζω 2 φοτο απο 3η και 5η μερα να δειτε.
Για δωστε feedback τι θα θελατε να δειτε στην παρουσιαση μην ξεχασω τιποτα,πολυ αιμα και λιγα κακαδια για 5η μερα μηπως δεν καθαριζω καλα να τριβω πιο πολυ?

day 5.jpg day (3).jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Νικολας νικ

Well-Known Member
Βαλε το σαμπουαν στα χερια κ δημιουργησε εκει αφρο, μετα τοποθετησε τον επανω στη ληπτρια κ ασε τουλαχιστον 10 λεπτα να μαλακωσει τα πηγματα, επειτα ξεβγαλε με χλιαρο νερο χωρις πιεση. Επανελαβε την διαδικασια αμεσως μετα. Μεχρι το 10ημερο μην τα σκουπιζεις, αλλα αφησε τα να στεγνωσουν μονα τους. Τη διαδικασια αυτη να ακουληθεις δυο φορες τη μερα ωσπου να καθαρισεις απο τα πηγματα. Εγω εως τη 10η ημερα δεν ετριβα καθολου απλα ακουμπουσα απαλα τα μοσχευματα. Μετα ετριβα πολυ απαλα.Τα χερια να ειναι παντα καθαρα πριν τα λουσιματα. Το 10ημερο ειναι πολυ σημαντικο!
 

ItsAllGone

Active Member
Αυτο κανω Νικολα απλα δεν το αφηνω 10 λεπτο (κανα 5λεπτο μονο) και προτιμω το κρυο νερο ανακουφιζει καλυτερα.
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
προσπαθησε να το αφηνεις οσο περισοτερο μπορεις για να μουλιαζει καλα τα πηγματα γυρω απο τα μοσχευματα, απο τις φωτο βλεπω εχεις αρκετα, λουσιμο το λουσιμο αυτα θα ξεκολησουν απο τη βαση του ς και θα κολησουν στο μικρο στελεχος της τριχας οπου αργοτερα θα φυγουν μονα τους. Το ζητουμενο ειναι το καλο μουλιασμα, ταμποναρισμα, οπως καταλαβες και το προσεχτικο σχολαστικο καθαρισμα της περιοχης της πρωτες 10 ημερες. Στη δοτρια πως εισαι; αν εχεις ενοχλησεις εκει ενα καλο τζελ αλοης θα βοηθησει στον ερεθισμο, καλη επιτυχια!
Αυτο κανω Νικολα απλα δεν το αφηνω 10 λεπτο (κανα 5λεπτο μονο) και προτιμω το κρυο νερο ανακουφιζει καλυτερα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
προσπαθησε να το αφηνεις οσο περισοτερο μπορεις για να μουλιαζει καλα τα πηγματα γυρω απο τα μοσχευματα, απο τις φωτο βλεπω εχεις αρκετα, λουσιμο το λουσιμο αυτα θα ξεκολησουν απο τη βαση του ς και θα κολησουν στο μικρο στελεχος της τριχας οπου αργοτερα θα φυγουν μονα τους. Το ζητουμενο ειναι το καλο μουλιασμα, ταμποναρισμα, οπως καταλαβες και το προσεχτικο σχολαστικο καθαρισμα της περιοχης της πρωτες 10 ημερες. Στη δοτρια πως εισαι; αν εχεις ενοχλησεις εκει ενα καλο τζελ αλοης θα βοηθησει στον ερεθισμο, καλη επιτυχια!

Paulo τι κρύο νερό και πόροι, θέλει χλιαρό νερό (lukewarm) θερμοκρασίας σώματος


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

paulo

Active Member
Όταν με λούσανε την πρώτη φορα ήταν λίγο κρύο όχι όμως παγωμενο και μου είπε ότι ειναι αυτή η θερμοκρασια που πρέπει να έχει το νερο για τις πρώτες μέρες τώρα για να το λες CVIAL ισχύει αυτο,τσαπα το κρύο που έτρωγα τοτε και ήταν και χειμώνας !
 

dimitris50423

Well-Known Member
Δεν χρειάζεται τριψιμο η ληπτρια τις πρώτες μέρες. Μην αγχώνεσαι. 9η μέρα έως 14η με καθημερινά λουσιματα θα καθαρίσεις εντελώς.
Προς τις τελευταίες μέρες θα ξεκολλήσουν από το κεφάλι και θα πέφτουν εύκολα.
Ψεκαζε συχνά στην αρχή και καλή επιτυχία
 
Μπλουζα