Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

vlafo

Well-Known Member
Για το πρόβλημα που είχε ο φίλος νομίζεις ότι 3000g που έβαλε είναι λίγα;
Έτσι όπως είναι δεν μπορείς να καταλάβεις τι γίνεται αν δεν δεις όλη τη δότρια καθαρά.
Το μπροστά είναι η βιτρίνα αλλά δεν σημαίνει ότι αυτό είναι και τέλος.
Λάθος αντίληψη .
Άμα σου δείξω ένα παράδειγμα θα καταλάβεις ότι πρέπει να το βλέπεις συνολικά και όχι μεμονωμένα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Akis-multi

Well-Known Member
Φίλε vaflo μπορεί να διαφέρουμε στις αντιλήψεις μας δεν είναι κακο, ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο ειναι άλλη και μεγάλη κουβέντα. Εγώ λέω στη συγκεκριμένη φωτογραφία του ανθρώπου που φαινεται. Δε φαίνεται;
 

vlafo

Well-Known Member
Ναι φαίνεται η διαφορά αλλά δεν μπορούμε να πούμε με σιγουριά ότι προέρχεται από λάθος της hdc.
Η συγκεκριμένη κλινική δεν έχει δώσει δικαίωμα ειδικά για δότρια ούτε ένα.
Αν δείς τη φωτό που δείχνει όλη τη δότρια,πάλι φαίνονται κενά.Μικρά.
Δεν αποδεικνύει κάτι αυτό.
 

vlafo

Well-Known Member
Μπορεί να τα πήρε παραπάνω εκεί όταν κουρεύτηκε.Μπορεί να ήταν έτσι πάντα.
Αμα με δεις ξυρισμένο στη δότρια έχει ανομοιομορφιές με κενά στην πυκνότητα και αυτό είναι ανατομικό.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Ναι φαίνεται η διαφορά αλλά δεν μπορούμε να πούμε με σιγουριά ότι προέρχεται από λάθος της hdc.
Η συγκεκριμένη κλινική δεν έχει δώσει δικαίωμα ειδικά για δότρια ούτε ένα.
Αν δείς τη φωτό που δείχνει όλη τη δότρια,πάλι φαίνονται κενά.Μικρά.
Δεν αποδεικνύει κάτι αυτό.
Μπορεί να τα πήρε παραπάνω εκεί όταν κουρεύτηκε.Μπορεί να ήταν έτσι πάντα.
Αμα με δεις ξυρισμένο στη δότρια έχει ανομοιομορφιές με κενά στην πυκνότητα και αυτό είναι ανατομικό.
Vlafo αλήθεια τωρα;; Κάποτε κάποιος είπε για κούρεμα και τον αρχίσανε σε μπινελικια. Ειλικρινά εμένα δε με νοιάζει ακόμα και να φαίνεται γιατί με καλό κούρεμα σβήνεται τελείως. Απλά περιμένω να δω την αντικειμενικότητα αν θα το παρατηρήσουν και άλλοι. Την αξιοπιστία της κλινικής ποιος είμαι εγώ να τη θίξω αυτα που κοροϊδεύω θα κάνω, καθαρα για τον συγκεκριμένο φιλο λέω. Φαίνεται.. και στον panos1982 το είχαν γράψει που έκανε στην Asmed.
 

tasos33

Well-Known Member
@CVIAL κανε με mod μια μερα, οχι απλα να τον banαρω αλλα να του κανω ολοκληρωτικη διαγραφη απο το forum.

Απο τον @Tsek εχουμε διαβασει κατι απο τον @diimitris50843 επισης αλλα ο akis multi δεν υπαρχει απλα. Κοκκινες καρτες μεχρι να σταματησει να γραφει

Ακαιρος, ατοπος, ασκοπος, ιντριγκαδορος, εκνευριστικος, αντιπαθης, ασχετος.






Vlafo αλήθεια τωρα;; Κάποτε κάποιος είπε για κούρεμα και τον αρχίσανε σε μπινελικια. Ειλικρινά εμένα δε με νοιάζει ακόμα και να φαίνεται γιατί με καλό κούρεμα σβήνεται τελείως. Απλά περιμένω να δω την αντικειμενικότητα αν θα το παρατηρήσουν και άλλοι. Την αξιοπιστία της κλινικής ποιος είμαι εγώ να τη θίξω αυτα που κοροϊδεύω θα κάνω, καθαρα για τον συγκεκριμένο φιλο λέω. Φαίνεται.. και στον panos1982 το είχαν γράψει που έκανε στην Asmed.
 

tasos33

Well-Known Member
Μήπως να πας σε οφθαλμιατρο?
Δε βλεπεις οτι ειναι διαφπρετικο το κουρεμα?

Στα tembles tο μαλλι ειναι πιο μακρυ και εκει που κύκλωνεις πιο κοντό.






Καλό αποτέλεσμα άλλαξε ολόκληρος ο άνθρωπος. Αλλά μήπως θα πεταχτεί κάποιος και θα μιλήσει για ξεκάθαρο window effect(όπως αρεσει σε πολλους να το λένε) και ταλαιπωρία δότριας για 2900 grafts??
Προβολή συνημμένου 20381
 

vlafo

Well-Known Member
Akis
Για να μπορέσουμε να βγάζουμε ασφαλή συμπεράσματα πρέπει να είμαστε σίγουροι.
Η ουσία δεν είναι αυτή.
Ναι φαίνεται.Και λοιπόν;Κανείς δεν είναι τυφλός.Αλλά πρέπει να μην συγχέουμε τις καταστάσεις.
Αν είναι σε τόσο μικρή έκταση ναι καλύπτεται.Αλλά αυτό σε καμία περίπτωση δεν ακυρώνει το όποιο λάθος "αν" έγινε από την κλινική.Ούτε κάνουμε διαγωνισμό για το ποιός αφήνει μεγαλύτερο σημάδι η μικρότερο.
Το θέμα ειναι να μην γίνεται καθόλου.
Εμένα θα με πείραζε αν δεν το είχα να το αποκτήσω ξαφνικά.
Την κλινική προφανώς και έχεις δικαίωμα να τη θίξεις και να την κριτικάρεις, γιατι είσαι ασθενής-πελάτης και σπατάλησες τα λεφτά σου, χρόνο και κόπο και υπεβλήθηκες σε σωματική και ψυχική ταλαιπωρία.
 

paulo

Active Member
Κάπως περίεργο ειναι αυτο το σημείο για να λέμε την αληθεία αν δεις παράλληλα και τις φωτό της δοτριας αμέσως μετα της μεταμόσχευσης αλλα πάλι δεν ειναι σίγουρο καθαρά ότι υπάρχει παράθυρο
 

Akis-multi

Well-Known Member
Akis
Για να μπορέσουμε να βγάζουμε ασφαλή συμπεράσματα πρέπει να είμαστε σίγουροι.
Η ουσία δεν είναι αυτή.
Ναι φαίνεται.Και λοιπόν;Κανείς δεν είναι τυφλός.Αλλά πρέπει να μην συγχέουμε τις καταστάσεις.
Αν είναι σε τόσο μικρή έκταση ναι καλύπτεται.Αλλά αυτό σε καμία περίπτωση δεν ακυρώνει το όποιο λάθος "αν" έγινε από την κλινική.Ούτε κάνουμε διαγωνισμό για το ποιός αφήνει μεγαλύτερο σημάδι η μικρότερο.
Το θέμα ειναι να μην γίνεται καθόλου.
Εμένα θα με πείραζε αν δεν το είχα να το αποκτήσω ξαφνικά.
Την κλινική προφανώς και έχεις δικαίωμα να τη θίξεις και να την κριτικάρεις, γιατι είσαι ασθενής-πελάτης και σπατάλησες τα λεφτά σου, χρόνο και κόπο και υπεβλήθηκες σε σωματική και ψυχική ταλαιπωρία.
Φίλε vlafo απλά ότι φαίνεται σχολιάζω, να κάνω ότι δεν το βλέπω; Μην έχεις την αίσθηση ότι συγκρίνω κλινικές, απλά βλέπω το προφανές και το σχολιάζω. δεν είδα από άλλον να σχολιάζεται και το ανέφερα εγω. λες να χρειάζομαι οφθαλμίατρο τελικά που λέει από πάνω ο φίλος μου;;
 

Akis-multi

Well-Known Member
Μήπως να πας σε οφθαλμιατρο?
Δε βλεπεις οτι ειναι διαφπρετικο το κουρεμα?

Στα tembles tο μαλλι ειναι πιο μακρυ και εκει που κύκλωνεις πιο κοντό.
Είναι γνωστό ότι είναι της μόδας αυτό το κούρεμα, μακριά τα temples πιο κοντά τα πίσω..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Το σχολιάζεις απο εμπαθεια και για αντιπερισπασμο


Φίλε vlafo απλά ότι φαίνεται σχολιάζω, να κάνω ότι δεν το βλέπω; Μην έχεις την αίσθηση ότι συγκρίνω κλινικές, απλά βλέπω το προφανές και το σχολιάζω. δεν είδα από άλλον να σχολιάζεται και το ανέφερα εγω. λες να χρειάζομαι οφθαλμίατρο τελικά που λέει από πάνω ο φίλος μου;;
 

vlafo

Well-Known Member
Φίλε vlafo απλά ότι φαίνεται σχολιάζω, να κάνω ότι δεν το βλέπω; Μην έχεις την αίσθηση ότι συγκρίνω κλινικές, απλά βλέπω το προφανές και το σχολιάζω. δεν είδα από άλλον να σχολιάζεται και το ανέφερα εγω. λες να χρειάζομαι οφθαλμίατρο τελικά που λέει από πάνω ο φίλος μου;;
Σχολιασμό ναι αλλά μην ανακαλύπτουμε τέρατα εκεί που δεν υπάρχουνε...
 

vlafo

Well-Known Member
Πριν λίγο δεν είπες ότι το βλέπεις;
Akis ναι αλλά είπαμε ασφαλή συμπεράσματα.Είπα πιθανόν το κούρεμα, έδωσα διάφορες ερμηνείες τι μπορεί να είναι.
Δεν σημαίνει αυτό που βλέπεις ότι είναι ζορισμένη δότρια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Akis-multi

Well-Known Member
Μίλησες για τέρατα και μου φάνηκε υπερβολικό. Πάντως για να μη κοροϊδεύομαστε τώρα ειλικρινα, φαίνεται ακριβώς που τελειώνει η εξαγωγή. Αν δεις το ξυρισμένο μετά τη μμ και αυτή που κύκλωσα δε θα έχεις αμφιβολία .Απλά ο ανθρωπος έχει ίδιο μήκος τα πίσω,πολύ κλασικό κούρεμα και φαίνεται. Τέρατα δε βλέπουμε, απλά βλεπουμε.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλημέρα & Καλό μήνα!!!
Ανεβάζω το αποτέλεσμα του μηνός από την HDC Hair Clinic Cyprus.
4900 Grafts (Μοσχεύματα) Norwood Class 5 with poor donor.

Πρόκειται για έναν ασθενή κατηγορίας 5 που έχει περιορισμένη δότρια κατά κύριο λόγο και ακόμη πιο πολύ στα πλαϊνά της δότριας του.
Τοποθετήθηκαν συνολικά 4900 μοσχεύματα σε δύο συνεδρίες FUE διαδοχικά.
Η πρώτη ήταν το 2015 και η δεύτερη το Νοέμβριο του 2017.
Η HDC Hair clinic εξήγησε τους περιορισμούς στον ασθενή και συζήτησε ότι το αναμενόμενο αποτέλεσμα θα είναι ανάλογο με τον περιορισμό της δότριας περιοχής.

13.jpg
 

Συνημμένα

  • 01.jpg
    01.jpg
    133.2 KB · Προβολές: 493
  • 03.jpg
    03.jpg
    108.9 KB · Προβολές: 494
  • 04.jpg
    04.jpg
    133.6 KB · Προβολές: 499
  • 05.jpg
    05.jpg
    141 KB · Προβολές: 505
  • 06.jpg
    06.jpg
    131.8 KB · Προβολές: 500
  • 07.jpg
    07.jpg
    144.7 KB · Προβολές: 509
  • 08.jpg
    08.jpg
    69.8 KB · Προβολές: 504
  • 09.jpg
    09.jpg
    96.1 KB · Προβολές: 514

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Συνέχεια δότριας περιοχής.
 

Συνημμένα

  • 12.jpg
    12.jpg
    121.2 KB · Προβολές: 524
  • 09.jpg
    09.jpg
    107.7 KB · Προβολές: 533
Μπλουζα