Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

tasos33

Well-Known Member
και αν η εξελιξη της α.α σε καποιον τον αναγκασει μετα αποκαποια χροονια να κουρεψει πολυ τα πλαινα και τα πισω?
Αυτο που αγνοει ο tsek να δει, ειναι αυτο που επισης αγννοουμε εμεις απο την δικια του οπτικη (που πανω κατω συμπιπτει με την δικια μου). Υπαρχουν ανθρωποι που ΔΕΝ τους ενδιαφερει να εχουν σχεδον ξυρισμενο μαλλι πλαι και πισω. Αυτη τη στιγμη στη δοτρια μου με περιπου 1 - 1,5 ποντο μαλλι, δεν φαινεται τιποτα, ουτε τετραγωνο, ουτε white dot. Αποκλειεται λοιπον να υπαρχει ανθρωπος που δεν ενδιαφερεται να δωσει 6 - 10 χιλιαρικα για μια ΜΜ για να εχει δοτρια αλφαδι γιατι απλα δεν θελει να εχει κοντο μαλλι ή επισης σκεφτεται οτι μπορει να κανει μονο μια μεταμοσχευση στη ζωη του;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

P70

Active Member
και αν η εξελιξη της α.α σε καποιον τον αναγκασει μετα αποκαποια χροονια να κουρεψει πολυ τα πλαινα και τα πισω?

Ειναι σεναριο και αυτο και το εχω σκεφτει και για μενα, αλλα γενικα φαντασου και εχω που εχω πειραματιστει με πολυ χαμηλη σκαλα στα πισω, δεν εχει γυρισει καποιος να μου πει κατι, τα δικα μας ματια τα βλεπουν ολα, γιατι τα γνωριζουμε καλα.
Και παλι παντως αν ειναι καποιος τοσο ψειρας, απλα τα κουρευει κοντα αλλα οχι τοσο κοντα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για αυτο και γράφω μετά μανίας για το "ύπουλο" της περίπτωσης Β. Σου ζητάει να κάνεις συμβιβασμούς που θα σε δεσμεύσουν για όλη σου τη ζωή χωρίς να ξέρεις τι θα χρειαστείς στο μέλλον. Εκεί βασίζει όλο του το "concept", αγοράζεις το σήμερα χρέωνοντας το μέλλον. P70 μην κρίνεις απο τον εαυτό σου μόνο, για κοίταξε και τον Ακη, για κοίταξε και τον Bruno, ρουλέτα είναι, δεν το ξέρεις απο πριν ούτε στο λένε.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

P70

Active Member
Για αυτο και γράφω μετά μανίας για το "ύπουλο" της περίπτωσης Β. Σου ζητάει να κάνεις συμβιβασμούς που θα σε δεσμεύσουν για όλη σου τη ζωή χωρίς να ξέρεις τι θα χρειαστείς στο μέλλον. Εκεί βασίζει όλο του το "concept", αγοράζεις το σήμερα χρέωνοντας το μέλλον. P70 μην κρίνεις απο τον εαυτό σου μόνο, για κοίταξε και τον Ακη, για κοίταξε και τον Bruno, ρουλέτα είναι, δεν το ξέρεις απο πριν ούτε στο λένε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Του Ακη η δοτρια ετσι οπως ηταν, δεν επρεπε να παει Β. ενω ηξερε τι γινεται (γνωμη μου)
Του bruno ειναι περιπου σαν την δικια μου πιστευω. Εβγαλα χτες φωτο που θα ανεβασω στην παρουσιαση μου (λογικα μεσα στο μηνα) με μαλλι πιο μακρυ και θα δεις οτι δεν φαινεται τιποτα. Θα την τραβηξω και κοντοκουρεμενο ομως, που φαινεται σαν του Bruno. (Για παραδειγμα, επειδη τον Δημητρη τον ειδα απο κοντα, με τετοιο μηκος μαλλιου, δεν τον νοιαζει, ουτε φαινεται κατι στη δοτρια του)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μακάρι, αλλά δεν ειναι όλοι τόσο ξεκάθαρες περιπτωσεις


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

P70

Active Member
Μακάρι, αλλά δεν ειναι όλοι τόσο ξεκάθαρες περιπτωσεις


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ισχύει! Δεν λεω οτι η δικια μου ειναι το υποδειγμα ή οτι ολοι θα κανουν αυτο. Ομως αν καποιος κατσει και διαβασει νηματα απο κλινικες κυπρου, DHI, Βεκρη και το δικο σου νημα, θα καταλαβει που πρεπει να παει αναλογα τα λεφτα που διαθετει.
Ειναι λες και ολοι μπορουμε να παρουμε μερσεντες! Θελουμε φυσικα, αλλα δεν μπορουμε οποτε παιρνουμε κατι φτηνοτερο με οτι αυτο συνεπαγεται.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
εμενα στα 9-11 χιλιοστα φενεται το στριπ μου.Δεν με ενοχλει τοσο αλλα τα αφηνω κ πιο μακρια.
Μελλοντικα δε βλεπω να τα ξυριζω γουλι γιατι πιστευω δεν θα γινω και 7αρης.ηδη με μια μεταμοσχευση και αλλη μια πισω ειμαι καλυμενος πολλα χρονια.
Τωρα αν στα 50-55 χρειαστει να τα ξυριζω γουλι δεν θα με πηραζε και να φενεται.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ΑΣ μην συγκρινουμε αμαξια γιατι εχω Hundai 16 χρονια με 370,000 χιλιομετρα και δεν εχει παθει τιποτα αντιθετος με ενα φιλο μου στα ιδια χρονια με mersentesaki.
 

P70

Active Member
ΑΣ μην συγκρινουμε αμαξια γιατι εχω Hundai 16 χρονια με 370,000 χιλιομετρα και δεν εχει παθει τιποτα αντιθετος με ενα φιλο μου στα ιδια χρονια με mersentesaki.

Ναι ενταξει, απλα για να καταλαβει καποιος την διαφορα σε οτι αφορα το χρηματικο. Κανε την μερσεντες --> porsche! :p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ισχύει! Δεν λεω οτι η δικια μου ειναι το υποδειγμα ή οτι ολοι θα κανουν αυτο. Ομως αν καποιος κατσει και διαβασει νηματα απο κλινικες κυπρου, DHI, Βεκρη και το δικο σου νημα, θα καταλαβει που πρεπει να παει αναλογα τα λεφτα που διαθετει.
Ειναι λες και ολοι μπορουμε να παρουμε μερσεντες! Θελουμε φυσικα, αλλα δεν μπορουμε οποτε παιρνουμε κατι φτηνοτερο με οτι αυτο συνεπαγεται.

Μου είναι αδιάφορο τι θα αποφασίσει να αγοράσει κάποιος. Αυτο που με ενδιαφέρει είναι να ξέρει εκ των προτέρων ξεκάθαρα τα συν και τα πλην. Να ειναι δηλαδή ενημερωμένος καταναλωτής.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

tol

Well-Known Member
Αρα, φιλε Γιαννη, ειναι σαν να μας λες οτι και στον Βεκρη ή dhi (χιουνται) να παει καποιος μπορει να πετυχει καλυτερο αποτελεσμα απο τον Λορεντζο (μερσεντες).

Αρα, φιλε Γιαννακη, ειναι σαν να προτεινεις στα νεα μελη να πανε στον Βεκρη και στη dhi.

Μηπως εισαι υπαλληλος των συγκεκριμενων κλινικων;

Πιο πανω ανεφερες οτι δε σου αρεσει ως χωρα η κυπρος, τωρα "πετας υπονοουμενα" για χιουνται και μερσεντες.

Ρε μηπως εισαι πουλημενος και τσιρακι των "ελληνικων σφαγειων"; !!!!!!!!!!! (lol)
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ρε εγω στην bergankord θα πηγαινα παραλιγο.Τι με λες τωρα...2-3 φορες ειχα παει για consulations στην κλινικη τους.Δεν με επειθαν και με βαλαν να μιλησω τον διευθηντη και με εδειχνε φωτο του γιου του που εκανε μεταμοσχευση .
1200-1300 grafts 3000-3500 ευρω.
Οτι δεν μαρεσει δεν μαρεσει η χωρα.Καταθλιπτικη την θεωρω με πολλους αλλοδαπους.Λες και ημουν αφγανισταν μου φανηκε τελευταια.
 

tasos33

Well-Known Member
απο του χαρου τα δοντια γλυτωσες εσυ, εγω την πατησα το 2008
Ρε εγω στην bergankord θα πηγαινα παραλιγο.Τι με λες τωρα...2-3 φορες ειχα παει για consulations στην κλινικη τους.Δεν με επειθαν και με βαλαν να μιλησω τον διευθηντη και με εδειχνε φωτο του γιου του που εκανε μεταμοσχευση .
1200-1300 grafts 3000-3500 ευρω.
Οτι δεν μαρεσει δεν μαρεσει η χωρα.Καταθλιπτικη την θεωρω με πολλους αλλοδαπους.Λες και ημουν αφγανισταν μου φανηκε τελευταια.
 

naruto

Well-Known Member
John εγώ γλύτωσα απο strip στον Γκ. στα 24 για αραιωσουλα στους κροταφους,τι μου λες τώρα .

Ξαναλέω ότι όποιος 30-35 αρης πιστεύει ότι με μια μεταμόσχευση ξεμπερδευει είναι πολυυυυ γελασμενος δυστυχώς .εκτός κ αν δεν έχει πρόβλημα να είναι το κεφάλι του σαν μισολοκληρωμενο παζλ.
Να θυμίσω ότι ο πατέρας μου στα 32-33 ήταν Ν2-2.5
Στα 50 του ήταν Ν 5 καθαρο
 

dimitris50423

Well-Known Member
Naruto στην ουσια χρονο αγοραζουμε με μαλλια στα χρονια της ζωης μας που μας ενδιαφερει η εμφανιση μας σε μεγαλο βαθμο. Και το συντηρουμε με μινοξιδιλη και αλλα. Αλλο να ειναι καποιος καραφλος στα 28, 30, 40 και αλλο στα 50, 55, 60 οι προτεραιοτητες πιστευω οτι αλλαζουν. Στην πρωτη περιπτωση δεν μοιαζει φυσιολογικο ενω σε μεγαλυτερες ηλικιες το 80% θα εχει καποιου βαθμου αραιωση.
Τωρα αν καποιος εχει κληρονομικοτητα να φτασει norwood 6 και μολις αδειασει στους κροταφους τρεχει να βαλει μαλλι καθε χρονο θα πρεπει να συμπληρωνει.
 
  • Like
Reactions: P70

dimitris50423

Well-Known Member
Εγω πιστευω οτι με τη μια μμ ξεμπερδεψα με το προβλημα που ειχα οταν εκανα την επεμβαση. Πλεον βαζω 1 φορα τη μερα αφρο μινοξιδιλης για συντηρηση περισσοτερο των μαμα μαλλιων ωστε αν ειναι να πεσουν καποια στιγμη να το καθυστερησω οσο γινεται. Αν παρολα αυτα στην επομενη 5ετια εχω προβλημα στα 37 μου δηλαδη θα κανω αλλη μια καλη για συμπληρωμα και λεπτομερειες και παλι με μινοξιδιλη οσο παει. Αν πλησιασω τα 50 φανταζομαι οτι θα ασχολουμαι περισσοτερο με αλλα πραγματα και λιγοτερο με το μαλλι μου. Αρα τι αγορασα; μαλλια απο τα 31 μου μεχρι τα 47-50 που με ενοχλουσε η απωλεια μαλλιων. Οι μικρες ηλικιες επηρεαζονται περισσοτερο απο την απωλεια μαλλιων αλλα σε μικρες ηλικιες πρεπει να περιμενουν για να μην τρεχουν καθε λιγο
 

gkast

Active Member
Η μινοξιδιλή στα μαμά μαλια δεν κάνει τιποτα και κυριώς για άτομα που την βάζουν χρόνια έιναι ζουμί .....ανώφελο....
Το dht έιναι ο σημαντικότερος παράγοντας που καθορίζει σε τι nw θα φτάσει κάποιος συνήθως(σε άτομα που δεν έχει σταθεροποιηθεί η τριχοπτωση). Εκει έιναι και το σημαντικότερο πρόβλημα που θα πρεπει να προβλέψει ο κάθε υποψήφιος για να κάνει μεταμόσχευση έιναι ποιες έιναι προσδοκιές του.... ,τι δότρια έχει και τι βαθμό κάλυψης μπορει να δώσει.
Συνήθως ένας που παέι να γίνει ΝW 5 και πάνω χρείαζεται ιδιαίτερη προσοχή τον τρόπο που θα διαχειριστεί την δότρια του.
Σε αυτο τον παρονομάστη μπαίνει αυτομάτος και η κλινική που θα επιλέξεις εαν έχει την δυνατότητα να σου κάνει μια σωστή διαχειρηση και για το μέλλον....που πιστέψεμε εαν δεν πας ψαγμένος το μόνο σίγουρο έιναι οτι θα βγεις κερδισμένος και μελοντικά χαμένος......
( Γιαυτο η σωστη ενημέρωση έιναι το παν στις μέρες μας)
 
Μπλουζα