Συγκριση τοπικων

ΤΟΠΙΚΑ DHT BLOCKERS

  • topical spironolactone 2%

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • revivogen scalp therapy

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • crinagen

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • άλλο

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • double A

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    0
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

barman

Member
χρησιμοποιω τοπικα σκευασματα εδω και αρκετα χρονια..8α η8ελα να κανετε ολοι μια συκγριση αναμεσα στα σκευασματα που γραφω παρακατω..σε μενα ηταν τα καλυτερα..αν 8ελετε μπορειτε να προσ8εσετε και σεισ καποιο που ειδατε α3ιολογη βελτιωση..
1.topical spironolactone 2%
2.revivogen
3.crinagen
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Συγκριση τοπικων

ρε παιδια καμια φοτο με επιτυχη θεραπεια σπιρονολακτονης υπαρχει??
δν εχω βρει ουτε μια..
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Συγκριση τοπικων

Eγω πιστευω οτι ειμαστε ολοι στο περίμενε να δουμε τι θα γινει με την spiro :chinscratch :chinscratch
 

Άκης

Administrator
Απ: Συγκριση τοπικων

Αν και ενθουσιάστηκα στην αρχή με την spiro, αλλά μέχρι στιγμής με το μόνο dht-blocker τοπικό που είδα κάτι (εγώ τουλάχιστον) είναι το Revivogen...
 

Maria

New Member
Απ: Συγκριση τοπικων

προσωπικά με σπιρονολακτόνη δεν είδα να σταματάει η τριχόπτωση. Με το ρεβιβο είχε σταματήσει αλλά δεν άντεξα τη λαδίλα του.. Το crinagen θέλω να το δοκιμάσω γιατί έχει αζελαϊκό οξύ 5% που το προσθέτει κι ο κινέζος (aka Dr. Lee) στο Xandrox και λέει ότι είναι καλό DHT blocker και επίσης δε λαδώνει. Τέλος, έχει νιασίνη: εδώ και λίγο καιρό παίρνω νιασίνη σε συμπλήρωμα διατροφής και λίγο μετά τη λήψη της προκαλεί τρελό μυρμήγκιασμα στο κεφάλι, κοκκινίζεις λες και πας για εγκεφαλικό και φαγουρίζεσαι, κάτι που είναι γνωστό σαν παρενέργεια της νιασίνης μιας και είναι ισχυρό αγγειοδιασταλτικό. Πιστεύω ότι και τοπικά θα βοηθάει...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Συγκριση τοπικων

dimitris1991 είπε:
rev μονο το βραδυ δεν εβαζες? σε πηραζε τοσο πολυ η λαδιλα οταν κοιμοσουν?
εκτός της άθλιας κατάστασης του μαξιλαριού(έβαζα πετσέτα από πάνω),σε εμένα επιδείνωσε την ήδη υπάρχουσα λιπαρότητα των μαλλιών...
δυστυχώς δεν το άντεξα >3 μήνες..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Maria

New Member
Απ: Συγκριση τοπικων

dimitris1991 είπε:
rev μονο το βραδυ δεν εβαζες? σε πηραζε τοσο πολυ η λαδιλα οταν κοιμοσουν?

δεν το έβαζα βράδυ, το έβαζα για κανα 3ωρο τα απογεύματα και μετά λουζόμουν, γιατί όπως είπε κι ο Σπύρος το μαξιλάρι γινόταν κόκκινο, μέχρι και τα νύχια μου γίνονταν κόκκινα όταν το άπλωνα και δεν έφευγε έυκολα. Πάντως είτε συμπτωματικά είτε όχι η τριχόπτωση σταμάτησε εκείνη την περίοδο (ίσως να βοήθησαν και κάτι συμπληρώματα διατροφής που έπαιρνα -ψευδάργυρο+χαλκό, evening primrose oil και spirulina) τι να πω, λένε ότι τα προϊόντα που δουλεύουν δίνουν αρχικά shedding , εμένα δε μου έδωσε , γι αυτό δεν είμαι σίγουρη αν δούλεψε πάνω μου ή ήταν συμπτωματικό το ότι σταμάτησε η τριχόπτωση.
Δύσκολο πάντως προϊόν στη χρήση λόγω χρώματος και λαδίλας (κι απ'το κεφάλι δε βγαίνει εύκολα)
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Συγκριση τοπικων

dimitris1991 είπε:
ρε παιδια καμια φοτο με επιτυχη θεραπεια σπιρονολακτονης υπαρχει??
δν εχω βρει ουτε μια..

Δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι πρόκειται να δεις... φώτο από κάποιον που χρησιμοποιεί ΜΟΝΟ τοπική spiro και ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

Σε κάθε περίπτωση η spiro δεν είναι growth stimulant για να δεις τα εντυπωσιακά αποτελέσματα που δίνει η minox.
 
Απ: Συγκριση τοπικων

tropheus είπε:
[quote author=dimitris1991 link=topic=1149.msg20395#msg20395 date=1258052847]
ρε παιδια καμια φοτο με επιτυχη θεραπεια σπιρονολακτονης υπαρχει??
δν εχω βρει ουτε μια..

Δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι πρόκειται να δεις... φώτο από κάποιον που χρησιμοποιεί ΜΟΝΟ τοπική spiro και ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

Σε κάθε περίπτωση η spiro δεν είναι growth stimulant για να δεις τα εντυπωσιακά αποτελέσματα που δίνει η minox.
[/quote]
εσυ τι λες σε εχει βοηθησει η σπιρο?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα