Σοκ, διαβάστε πριν το κατεβάσουν...

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Κανε tattoo το λογότυπο @John_John1, να τελειώνουν οι φημες!

Πέρα την πλάκα η κλινική ξεκίνησε να κάνει STP tattoo για περιπτώσεις που δεν πληρούν τις προϋποθέσεις για μεταμόσχευση σε μεγάλα nw.
Θα ανοίξω νήμα κάποια στιγμή όταν μάθω λεπτομέρειες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Pes

Active Member
Πάντως πέρα από το χιουμοριστικό μέρος του θέματος παιδιά πρέπει να αναλογιστούμε και κάποια δεδομένα .
1) Ο Stripar όπως φαίνεται από το βίντεο που ανέβηκε έχει κρατήσει πολύ μαλλί και έχει μία διάχυτη αραίωση σε όλο το κεφάλι .
2) Μιλάμε για μία περίπτωση συνολικής πύκνωσης σε όλο το κεφάλι και με την αναγκαιότητα να μπει ο γιατρός ανάμεσα σε μαλλιά που έχουν καταφέρει και έχουν σωθεί λόγω των φαρμάκων .
3) Ο ασθενής είναι ώριμος , κατασταλαγμένος χωρίς απαιτήσεις για μία νεανική hairline ή καμία α ζωνη που να σκοτώνει .
4) Ο ασθενής είναι βαθύς γνώστης της κατάστασης χωρίς να αποτελεί εύκολο πελάτη για τον οποιοδήποτε γιατρό .
Τι έχουμε δει μέχρι τώρα στα αποτελέσματα των 2 γιατρών ?
Έναν Lorenzo να είναι φανταστικός στο ποσοστό της φύτρωσης του . Να μεταμορφώνει κεφάλια είτε είναι άδεια είτε με κάποια μαλλιά . Να έχει φοβερό χέρι και να κεντάει αλλά να έχει ομολογουμένως ένα θέμα στις hairline .
Έναν Erdo με καταπλητικές hairline που σκοτώνουν , με φοβερές πυκνότητες μπροστά αλλά με γενικευμένο splitting ακόμα και εκεί που δεν χρειάζεται και με κάποια θέματα φύτρωσης σε κακά περιστατικά που ξεφυτρώνουν καθημερινά στα διεθνή φόρουμ .
Έχοντας υπόψη όλα τα παραπάνω καθώς και την πεποίθηση ότι αυτός ο ασθενής ίσως να είναι από τους πιο ενημερωμένους ασθενεις σε πανευρωπαικό επίπεδο . Χωρίς να είναι φίλος μου , χωρίς καν να τον ξέρω γνωρίζουμε όλοι εδώ μέσα ότι αυτό το παλικάρι έχει ασχοληθεί χιλιάδες ώρες με το θέμα των καταραμένων μαλλιών , εσείς ποια πιστεύετε ότι θα ήταν η πιο ορθή επιλογή ;
Και εγώ προσωπικά ακριβώς την ίδια επιλογή θα έκανα . Αναμένουμε το αποτέλεσμα του ανθρώπου και ας του ευχηθούμε να είναι αυτό που έχει ονειρευτεί . Μιλάμε για μία εξαιρετικά δύσκολη περίπτωση καθώς όλη η ΜΜ έχει γίνει ανάμεσα σε μαμά μαλλιά . Αυτό θεωρώ ότι είναι το εξαιρετικά ενδιαφέρον για το φόρουμ και περιμένω πραγματικά να δω τι θα μπορέσει να βγει από αυτό .
Ίσως η πιο ορθή και δίκαια τοποθέτηση μέχρι τώρα.Μπορουν όλοι να τον πετροβολήσουμε αλλά μέχρι ένα όριο μετά απλα είναι θέμα προσωπικής επίθεσης στο πρόσωπο του....όντως είναι ώρες ώρες καυστικός αλλά εδώ μέσα έχει προσφέρει......χωρίς να με γνωρίζει με δικά του έξοδα χρεώσεις με έπαιρνε τηλ και με συμβούλευε με τις ώρες για πριν κάνω επέμβαση στο Γεωργίου ...
 

tasos33

Well-Known Member
Η προσφορά και οι πληροφορίες του ανεκτιμητες πράγματι, όσον αφορά τους λόγους που τον οδήγησαν σε αυτή την αποφαση πιστεύω πως όταν έρθει η ώρα θα τους αναφέρει, σε κάθε περιπτωση ξέρει τι έκανε και γιατι.


Ίσως η πιο ορθή και δίκαια τοποθέτηση μέχρι τώρα.Μπορουν όλοι να τον πετροβολήσουμε αλλά μέχρι ένα όριο μετά απλα είναι θέμα προσωπικής επίθεσης στο πρόσωπο του....όντως είναι ώρες ώρες καυστικός αλλά εδώ μέσα έχει προσφέρει......χωρίς να με γνωρίζει με δικά του έξοδα χρεώσεις με έπαιρνε τηλ και με συμβούλευε με τις ώρες για πριν κάνω επέμβαση στο Γεωργίου ...
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Ο stripar μολονοτι λιγο εκκεντρικος ορισμενες φορες εχει πλουτο γνωσεων και συνδραμει θετικα στο φορουμ, προσφερει αφιλοκερδως και βοηθαει. Δεν ειναι κακο η αλλαγη γιατρου για μμ. Προφανως κατι ειδε που τον κερδισε στην επιλογη γιατρου και κατεληξε πως παροτι καλη κλινικη ο ερντο, η περιπτωση σου χριζει αλλου γιατρου και προσεγγισης. Αναμεσα σε ενα τετοιο διλημμα και εγω λορε θα πηγαινα. Απο εκει και περα επειδη στην δουλεια μου μιλαω συχνα με τουρκους, τους θεωρω πονηρους οσο δεν παει και παροτι προσπαθουν να πλασαρουν εικονα pro, παραμενουν ερασιτεχνες και αρκετα κουτοπονηροι.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αυτό είναι ΣΟΚ!
Γνωστή Ελληνική κλινική με βρήκε στο Facebook και με προσκάλεσε να πατήσω Like στην σελίδα στους!


Καταγραφή.PNG
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Νομίζω ότι κάπου έχει χαθεί η λογική. Αν ο Stripar αντί για ASMED είχε πάει π.χ Κύπρο θα καταλάβαινα τη "βόμβα μεγατόνων", τους προβληματισμούς και τις απορίες. Την μμ όμως την έκανε σε έναν κορυφαίο γιατρό για τον οποίο ποτέ δεν είπε κακό λόγο, αντίθετα τον είχε πάντα σαν τοπ επιλογή και τον εκθείαζε με μόνο αρνητικό την τιμή. Το έχει δηλώσει κατ' επανάληψη. Αν δεν υπάρχει θέμα χρημάτων ο Λορένζο είναι η καλύτερη επιλογή, αν η τιμή είναι κριτήριο τότε η καλύτερη επιλογή είναι η Asmed.
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Νομίζω ότι κάπου έχει χαθεί η λογική. Αν ο Stripar αντί για ASMED είχε πάει π.χ Κύπρο θα καταλάβαινα τη "βόμβα μεγατόνων", τους προβληματισμούς και τις απορίες. Την μμ όμως την έκανε σε έναν κορυφαίο γιατρό για τον οποίο ποτέ δεν είπε κακό λόγο, αντίθετα τον είχε πάντα σαν τοπ επιλογή και τον εκθείαζε με μόνο αρνητικό την τιμή. Το έχει δηλώσει κατ' επανάληψη. Αν δεν υπάρχει θέμα χρημάτων ο Λορένζο είναι η καλύτερη επιλογή, αν η τιμή είναι κριτήριο τότε η καλύτερη επιλογή είναι η Asmed.

Καλησπέρα Cvial.
Στην Κύπρο υπάρχουν 4-5 κλινικές και πιστεύω δεν είναι σωστό να την βάζεις όλες στο ίδιο καζάνι.
Δεν βλέπω το λόγο του υποβιβασμού αυτού για μια κλινική που δίνει σταθερά πολύ έως πάρα πολύ καλά αποτελέσματα με διάρκεια όλα αυτά τα χρόνια.

Υπάρχουν πάρα πολλά παιδιά που είναι ευχαριστημένα και ξανά εμπιστεύονται την κλινική για τις επόμενες μεταμοσχευσεις τους.
Είναι μια από τις ποιοτικές κλινικές και όλοι το ξέρουμε αυτό με έναν από τους Top ιατρούς.
Επίσης αν κάποιος έχει θέμα χρημάτων διότι ο Λορετζο είναι απλησίαστος σε αυτό για πολλούς από μας ,τότε το δικό μου πιστεύω η αμέσως επόμενη από τις καλές επιλογές είναι και η Κύπρος.
Δεν ξέρω βεβαία αν λογού εσένα έχει μια άλλη ειδική τιμή.


Τέλος,βόμβα μεγατόνων θα ήταν αν ο John_John1 σαν ειδικός συνεργάτης της HDC πήγαινε κάπου άλλου για μεταμόσχευση και όχι στην ίδια κλινική που εμπιστεύεται όλα αυτά τα χρόνια βάση πληροφοριών και σταθερών αποτελεσματων που έχει δείξει στο φόρουμ όπως και στα φόρουμ του εξωτερικού.

Όλα αυτά τα εκφράζω σαν Γιάννης και σαν απλό μέλος όπως πριν όλα αυτά τα 8 χρόνια που είμαι εδώ μέσα στο φόρουμ και με καμιά καθοδήγηση από την κλινική αλλά και από μαρτυρίες παιδιών που έμειναν ευχαριστημενοι.

Τελος θα μπορούσα να γράψω ένα σεντόνι για τον Stripar για τους λογούς τους οποίους αδικείται αυτήν την στιγμή από κάποια μελή του φόρουμ. Πιστεύω αυτοί που τον αδικούν το πάνε σε προσωπικό επίπεδο που είναι ένα από τα λάθη του φόρουμ.
Κάποια στιγμή θα τοποθετηθώ στο θέμα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τι εννοείς υποβιβασμός? Πολύ καλή κλινική είναι απλά κατα την γνώμη μου δεν είναι στο ίδιο επίπεδο με την Injertocapilar και ειδικά τον Λορένζο. Αυτό ακριβώς έγραψα.
 

koumparos

Well-Known Member
Και εγώ την hdc την θεωρώ μια από τις κορυφαίες στην Ευρώπη και ένα μικρό κλικ κάτω από τους τοπ.Εαν τελειοποιήσει την διάγνωση δεν θα έχει να ζηλέψει σε τίποτα τους κορυφαίους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Και να αρχίσουν να χρησιμοποιούν implanter pens.

Ολη τη δουλεια οι βοηθοι την κανουν και στην hdc. οπως και σε πολλες κλινικες. οχι ο ιατρος..
Ο Μ@ρας παει και κανει τις οπες. αν βαλουν implanters θα πεσει ολη η τοποθετηση πανω του..
Αλλο να κανεις τις οπες σε 20-30 λεπτα και αλλο να εισαι πανω απο το κεφαλι του ασθενη κανενα 4ωρο.
το team παιζει ρολο να ειναι καλο..
 

kardinalios

Well-Known Member
Σχετικά με το ποιος είναι καλύτερος παιδιά και ποιος είναι κορυφαίος στην Ευρώπη . Καλά αποτελέσματα μπορούν να δώσουν οι περισσότεροι γιατροί . Το ζητούμενο είναι ποιος γιατρός μπορεί να δώσει ένα καλό αποτέλεσμα σε ένα κεφάλι το οποίο αποτελεί πραγματικά δύσκολη περίπτωση . Ο μέσος όρος των ανθρώπων με ΑΑ δεν κατανοεί ποτέ μια μμ είναι εύκολη και πότε δύσκολη . Όντως , οι Κύπριοι είναι τίμιοι στις δουλειες τους με καλά αποτελέσματα και βρίσκονται πολύ πάνω από τις ελληνικές κλινικές σε όλα . Όμως να τους συγκρίνουμε με τον Lorenzo ? Ο άνθρωπος κινείται σε άλλο επίπεδο . Όταν είδα το βίντεο του stripar σκέφτηκα που θα πάει να μπει εκεί μέσα ο τύπος ... Ίσως να είναι και ο μοναδικός που τολμάει κάτι τέτοιο . Βλέποντας τον οι περισσότεροι είπαν σιγά έχει φουλ μαλλί. Ενώ αν έβλεπαν ένα nw3 που θέλει μμ στην harline και β ζώνη θα έλεγαν ότι εδώ υπάρχει τεράστιο πρόβλημα . Παιδιά η πρώτη περίπτωση με το φουλ μαλλί είναι τρομερά δύσκολη και απαιτεί χέρι Lorenzo ενώ η δεύτερη είναι πολύ πιο εύκολη και μπορεί ένας καλός γιατρός να κάνει ένα καλό δέσιμο και να δώσει ένα τέλειο αποτέλεσμα .
Το ξαναεγραψα και πιο πάνω είναι πραγματικά ενδιαφέρον για το forum και γενικά για την κοινότητα των μμ η περίπτωση του stripar
 

Harris_G

Well-Known Member
Υπαρχουν γιατροι ομως που αποκλειουν κοσμο οχι γιατι ειναι κακοι υποψηφιοι αλλα γιατι δεν ειναι ιδανικοι υποψηφιοι, πρεπει να το λαβουμε και αυτο υποψιν σε τετοιες συγκρισεις γιατι στη ουσια "διαλεγουν τον αντιπαλο που θα παιξουν"
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καρδινάλιε συγγνώμη αλλά δεν σύγκρινα την κλινική μου με του Λορετζο.
Απλα εδώ πάμε να περάσουμε ότι μετά από αυτόν το χάος.
Το 2012 τα 6400 που έδωσα για να κάνω μεταμόσχευση τα 5000 τα πήρα δάνειο και δυσκολεύτηκα αρκετά.
Πες μου εσύ τώρα την τότε εποχή πως θα πήγαινα σε έναν τέτοιο γιατρό ο οποίος για την περίπτωση μου ίσως επερνα το ίδιο αποτέλεσμα αλλά και ίσως λίγο καλύτερο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
John νομίζω ότι υπερβάλεις, μίλησε κανείς για χάος; Απλά είπαμε ότι η HDC είναι ένα επίπεδο πιο κάτω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Υπαρχουν γιατροι ομως που αποκλειουν κοσμο οχι γιατι ειναι κακοι υποψηφιοι αλλα γιατι δεν ειναι ιδανικοι υποψηφιοι, πρεπει να το λαβουμε και αυτο υποψιν σε τετοιες συγκρισεις γιατι στη ουσια "διαλεγουν τον αντιπαλο που θα παιξουν"

Δεν ξέρουμε αν έχει συζητηθεί Γιατρός με ασθενή το ρίσκο που πιθανόν ίσως υπάρχει σε μια τέτοια περίπτωση όπως του Stripar πράμα όμως που με τον συγκεκριμένο γιατρό να ελαχιστοποιείτε περισσότερο από τις υπόλοιπες κλινικές.
 

Harris_G

Well-Known Member
Δεν ξέρουμε αν έχει συζητηθεί Γιατρός με ασθενή το ρίσκο που πιθανόν ίσως υπάρχει σε μια τέτοια περίπτωση όπως του Stripar πράμα όμως που με τον συγκεκριμένο γιατρό να ελαχιστοποιείτε περισσότερο από τις υπόλοιπες κλινικές.
Γενικα λεω, καμια σχεση με την περιπτωση Stripar ή Lorenzo.
 
Μπλουζα