Σοκ, διαβάστε πριν το κατεβάσουν...

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έχουν καταγράφει τα πάντα από εμένα και θα αναλυθούν σε πρώτη φάση στο 2ο βίντεο που θα ποστάρω σε 10 μέρες.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Για να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου, εσύ που αποφεύγεις και αρνείσαι να ανεβάσεις την περίπτωση σου αυτό σε καθιστά αυτομάτος ύποπτο ? ναι η όχι?
Φιλε Τασο, νομιζω οτι δε σκεφτηκες καθολου αυτα που εγραψες (το λεω κομψα....ενω κανονικα θα επρεπε να σου απαντησω με αναλογο υφος, αφου ποτέ δε εδωσα το δικαιωμα να πετα καποιος υπονοουμενα εις βαρος μου).

Με ποια λογικη, φιλε μου, πρεπει να παρουσιασω τις μμ στην DHI; Εκανα ποτέ διαφημιση στην κλινικη και πρεπει να αποδειξω αυτα που διαφημιζω;

Σου εχω εξηγησει χιλιαδες φορες (αλλα δε λες να το καταλαβεις), επειδη ειμαι δημοσιο προσωπο (ημουν καθηγητης πανεπιστημιου, απο φετος ειμαι διευθυντης δημοσιου σχολειου) δεν επιθυμω σε καμια περιπτωση να ρισκαρω (την ελαχιστη) πιθανοτητα να αποκαλυφθει η ταυτοτητα μου. Τι δεν μπορεις να καταλαβεις;

Εξαλλου προσωπικα εχω αναφερει σε παρελθοντα χρονο αναλυτικα τα στοιχεια των 3 μεταμοσχευσεων μου στη DHI. Επισης ποτέ δε διαφημισα την κλινικη....αντιθετως εχω εκφρασει τεκμηριωμενα τα παραπονα μου απο τα μετρια αποτελεσματα που ειχα.

Απλη λογικη σκεψη χρειαζεται (ελπιζω επιτελους να σκεφτεις λογικα και να μην πετας υπονοουμενα για το προσωπο μου....το εχεις κανει και αλλες φορες, οχι μονο σημερα), για να καταλαβεις οτι αποδειξεις και φωτογραφιες και αναλυτικες παρουσιασεις μμ πρεπει να παρασχει αυτος που λειτουργει ως "ψαρας πελατων" στο forum. Αυτος πρεπει να αποδεικνυει στα μελη την εμπιστοσυνη του σε γιατρους και κλινικες, γιατι εχει τη συνεπακολοθη ευθυνη της καθοδηγησης μελων σε συγκεκριμενες επιλογες.

Αν θελεις, αντι να με κατηγορεις, διαβασε αναλυτικα ολα τα σχολια (περιπου 250) που εχω ανεβασει την τριετια ως μελος του forum, και αν βρεις πουθενα να διαφημιζω καποια κλινικη (οπως εκανε ο Stripar και γι' αυτο ξεκινησε ολη αυτη η συζητηση) τοτε να με κατηγορεις και να με θεωρεις υποπτο. Γιατι λοιπον να ανεβασω προσωπικα για σενα φωτογραφιες; Προσπαθησα μηπως, οπως ο Stripar με τον Ερντογαν, να σε κατευθυνω προς την DHI ή οποιαδηποτε αλλη κλινικη;

ΥΓ Και ταπεινη μου αποψη ειναι οτι με την εμπειρια και τις γνωσεις που διαθετω (3 μεταμοσχευσεις και strip και fue, χρηστης μινοξιδιλης 15 χρονια, χρηστης φιναστεριδης πανω απο δυο χρονια, χρηστης συμπληρωματων saw palmetto/βιταμινων, χρηστης βαφης μαλλιων, χρηστης τοπικ και άλλα πολλα) μπορω να δινω καποιες συμβουλες σε νεα μελη, μπορω να κρινω και εκφραζω τις αποψεις μου σε ζητηματα που αφορουν την τριχοπτωση.
 

nikolakis

Well-Known Member
Έχουν καταγράφει τα πάντα από εμένα και θα αναλυθούν σε πρώτη φάση στο 2ο βίντεο που θα ποστάρω σε 10 μέρες.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Μόλις είδα το βιντεάκι, ειλικρινά αδικείς τον εαυτό σου στο Hollywood εύκολα έκανες καριέρα. Μακραν το καλύτερο που έχεις ανεβάσει. Και κάτι άλλο τι μμ πήγε να κάνει ο στριπαρ; το μαλλί του είναι τέζα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για αυτό έχει εξαιρετικό ενδιαφέρον, επειδή ήταν τέζα (υπό κάποιες γωνίες). Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για το βίντεο, εδώ είχα τη χαρά να είμαι και καμεραμάν, στα προηγούμενα, δυστυχώς, δεν μπορούσα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

leas

Well-Known Member
ΠΑνικος ρε παιδια, εγω κραταω πως σε λιγο καιρο θα εχουμε νεο υλικο απο ενδιαφερουσες περιπτωσεις..
ΚΑι επισης πως ενας ενας μελη του φαρουμ λυνουν σε καποιο βαθμο το προβλημα τους..
Αυτα ειναι ωραια νεα..Μπραβο μαγκες ολα να πανε καλα..
 

nikolakis

Well-Known Member
Για αυτό έχει εξαιρετικό ενδιαφέρον, επειδή ήταν τέζα (υπό κάποιες γωνίες). Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για το βίντεο, εδώ είχα τη χαρά να είμαι και καμεραμάν, στα προηγούμενα, δυστυχώς, δεν μπορούσα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Παρεπιπτόντως ποια διασκευή του feeling good είναι αυτή;
 

vlafo

Well-Known Member
παντως τωρα τελευταια ,στο hairtransplantnetwork εχουν ξεφυτρωσει περιστατικα του ερντογαν που παραπονιουνται για μετρια η κακη φυτρωση , μη ικανοποιητικα αποτελεσματα . Απο την αλλη ομως δεν νομιζω να ειναι καν αυτο . Επισης δε βρισκω καν λογο που θα επρεπε καποιος να δικαιολογησει σε ποιο γιατρο θα παει . Επειδη ειπε μερικες κουβεντες και γουσταρε ερντογαν , αυτο δε σημαινει πως δε θα παει καπου αλλου . Αντι να μπει στο κοπο ο στριπαρ να σπαταλα χρονο να γραφει σεντονια για ποιο λογο δε πηγε ερντογαν , καλυτερα απλα να γραψει οταν θελει για τις λεπτομεριες της μεταμοσχευσης απλως , που θα εχουν και τεχνικο ενδιαφερον και θα μαθουμε και καινουρια πραγματα . Ειδικα τωρα που λεει ο cvial πως ηταν δυσκολο περιστατικο , μου ανοιγει η ορεξη για διαβασμα , θα ξεστραβωθουμε λιγο να μαθουμε και κατι παραπανω .
Είναι πολλά τα περιστατικά που δεν είναι καλά του ερντογάν.Έτσι για να μην θεοποιούμε καταστάσεις και τον γιατρό χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν είναι τοπ.Απλά η πλήρης εικόνα δεν είναι αυτή που παρουσίαζεται.
Το που θα πάει Μάκη ο καθένας είναι προσωπική επιλογή και δεν αφορά κανέναν άλλον .
Δεν μπορεί να πρεσβεύεις με πάθος και να υποστηρίζεις κάτι και η επιλογή σου να είναι άλλη.Είναι σαν να λες είμαι αριστερός με δεξία τσέπη που εδώ στην Ελλάδα ισχύει κατά κόρον.Η αμπελοφιλοσοφία και η ψευτοκουλτούρα εδώ μας φέρανε.
Η συνέπεια λόγων και πράξεων είναι σήμερα σπάνια και οποιαδήποτε εξήγηση και κωλοτούμπα εμένα με βρίσκει παγερά αδιάφορο.Αυτή ειναι και η ουσία και εκεί πρεπει να εστίαζουμε και όχι στο αποτέλεσμα που άμα θέλεις να ξεστραβωθείς μπορείς όπως ξέρεις με πολλούς τρόπους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
Είναι πολλά τα περιστατικά που δεν είναι καλά του ερντογάν.Έτσι για να μην θεοποιούμε καταστάσεις και τον γιατρό χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν είναι τοπ.Απλά η πλήρης εικόνα δεν είναι αυτή που παρουσίαζεται.
Το που θα πάει Μάκη ο καθένας είναι προσωπική επιλογή και δεν αφορά κανέναν άλλον .
Δεν μπορεί να πρεσβεύεις με πάθος και να υποστηρίζεις κάτι και η επιλογή σου να είναι άλλη.Είναι σαν να λες είμαι αριστερός με δεξία τσέπη που εδώ στην Ελλάδα ισχύει κατά κόρον.Η αμπελοφιλοσοφία και η ψευτοκουλτούρα εδώ μας φέρανε.
Η συνέπεια λόγων και πράξεων είναι σήμερα σπάνια και οποιαδήποτε εξήγηση και κωλοτούμπα εμένα με βρίσκει παγερά αδιάφορο.Αυτή ειναι και η ουσία και εκεί πρεπει να εστίαζουμε και όχι στο αποτέλεσμα που άμα θέλεις να ξεστραβωθείς μπορείς όπως ξέρεις με πολλούς τρόπους.
εχεις δικιο
 

tasos33

Well-Known Member
Τολ δε σε κατηγορησα, μεταξύ σοβαρού και αστειου είπα να κανω τον δικηγόρο του διαβόλου χωρις να θελω να σε θίξω, ερώτηση έκανα, αλλά και ερώτηση να μην εκανα δεν είπα ότι κάνεις διαφήμιση η οτι τα παίρνεις, απλά ότι είσαι υποπτος έγραψα, ο ύποπτος δεν σημαίνει πως είναι και ένοχος.

Τώρα τι σεντόνια κάθεσαι και γραφεις για να αποδείξεις ουδέν είσαι ελέφαντας αυτό είναι αλλού παππα ευαγγέλιο.




Φιλε Τασο, νομιζω οτι δε σκεφτηκες καθολου αυτα που εγραψες (το λεω κομψα....ενω κανονικα θα επρεπε να σου απαντησω με αναλογο υφος, αφου ποτέ δε εδωσα το δικαιωμα να πετα καποιος υπονοουμενα εις βαρος μου).

Με ποια λογικη, φιλε μου, πρεπει να παρουσιασω τις μμ στην DHI; Εκανα ποτέ διαφημιση στην κλινικη και πρεπει να αποδειξω αυτα που διαφημιζω;

Σου εχω εξηγησει χιλιαδες φορες (αλλα δε λες να το καταλαβεις), επειδη ειμαι δημοσιο προσωπο (ημουν καθηγητης πανεπιστημιου, απο φετος ειμαι διευθυντης δημοσιου σχολειου) δεν επιθυμω σε καμια περιπτωση να ρισκαρω (την ελαχιστη) πιθανοτητα να αποκαλυφθει η ταυτοτητα μου. Τι δεν μπορεις να καταλαβεις;

Εξαλλου προσωπικα εχω αναφερει σε παρελθοντα χρονο αναλυτικα τα στοιχεια των 3 μεταμοσχευσεων μου στη DHI. Επισης ποτέ δε διαφημισα την κλινικη....αντιθετως εχω εκφρασει τεκμηριωμενα τα παραπονα μου απο τα μετρια αποτελεσματα που ειχα.

Απλη λογικη σκεψη χρειαζεται (ελπιζω επιτελους να σκεφτεις λογικα και να μην πετας υπονοουμενα για το προσωπο μου....το εχεις κανει και αλλες φορες, οχι μονο σημερα), για να καταλαβεις οτι αποδειξεις και φωτογραφιες και αναλυτικες παρουσιασεις μμ πρεπει να παρασχει αυτος που λειτουργει ως "ψαρας πελατων" στο forum. Αυτος πρεπει να αποδεικνυει στα μελη την εμπιστοσυνη του σε γιατρους και κλινικες, γιατι εχει τη συνεπακολοθη ευθυνη της καθοδηγησης μελων σε συγκεκριμενες επιλογες.

Αν θελεις, αντι να με κατηγορεις, διαβασε αναλυτικα ολα τα σχολια (περιπου 250) που εχω ανεβασει την τριετια ως μελος του forum, και αν βρεις πουθενα να διαφημιζω καποια κλινικη (οπως εκανε ο Stripar και γι' αυτο ξεκινησε ολη αυτη η συζητηση) τοτε να με κατηγορεις και να με θεωρεις υποπτο. Γιατι λοιπον να ανεβασω προσωπικα για σενα φωτογραφιες; Προσπαθησα μηπως, οπως ο Stripar με τον Ερντογαν, να σε κατευθυνω προς την DHI ή οποιαδηποτε αλλη κλινικη;

ΥΓ Και ταπεινη μου αποψη ειναι οτι με την εμπειρια και τις γνωσεις που διαθετω (3 μεταμοσχευσεις και strip και fue, χρηστης μινοξιδιλης 15 χρονια, χρηστης φιναστεριδης πανω απο δυο χρονια, χρηστης συμπληρωματων saw palmetto/βιταμινων, χρηστης βαφης μαλλιων, χρηστης τοπικ και άλλα πολλα) μπορω να δινω καποιες συμβουλες σε νεα μελη, μπορω να κρινω και εκφραζω τις αποψεις μου σε ζητηματα που αφορουν την τριχοπτωση.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεύτερη βόμβα στο forum σκάει, ο @John_John1 έκλεισε crown στο Γεωργίου ενώ ανεπιβεβαιωτες πληροφορίες στελνουν τον tasos33 στα χέρια νοσηλευτριων γνωστού celebrities γιατρού.

Άσε μας κουκλίτσα μου! :p

46800946_670861823307999_6642444966561841152_n.jpg
 

kardinalios

Well-Known Member
Πάντως πέρα από το χιουμοριστικό μέρος του θέματος παιδιά πρέπει να αναλογιστούμε και κάποια δεδομένα .
1) Ο Stripar όπως φαίνεται από το βίντεο που ανέβηκε έχει κρατήσει πολύ μαλλί και έχει μία διάχυτη αραίωση σε όλο το κεφάλι .
2) Μιλάμε για μία περίπτωση συνολικής πύκνωσης σε όλο το κεφάλι και με την αναγκαιότητα να μπει ο γιατρός ανάμεσα σε μαλλιά που έχουν καταφέρει και έχουν σωθεί λόγω των φαρμάκων .
3) Ο ασθενής είναι ώριμος , κατασταλαγμένος χωρίς απαιτήσεις για μία νεανική hairline ή καμία α ζωνη που να σκοτώνει .
4) Ο ασθενής είναι βαθύς γνώστης της κατάστασης χωρίς να αποτελεί εύκολο πελάτη για τον οποιοδήποτε γιατρό .
Τι έχουμε δει μέχρι τώρα στα αποτελέσματα των 2 γιατρών ?
Έναν Lorenzo να είναι φανταστικός στο ποσοστό της φύτρωσης του . Να μεταμορφώνει κεφάλια είτε είναι άδεια είτε με κάποια μαλλιά . Να έχει φοβερό χέρι και να κεντάει αλλά να έχει ομολογουμένως ένα θέμα στις hairline .
Έναν Erdo με καταπλητικές hairline που σκοτώνουν , με φοβερές πυκνότητες μπροστά αλλά με γενικευμένο splitting ακόμα και εκεί που δεν χρειάζεται και με κάποια θέματα φύτρωσης σε κακά περιστατικά που ξεφυτρώνουν καθημερινά στα διεθνή φόρουμ .
Έχοντας υπόψη όλα τα παραπάνω καθώς και την πεποίθηση ότι αυτός ο ασθενής ίσως να είναι από τους πιο ενημερωμένους ασθενεις σε πανευρωπαικό επίπεδο . Χωρίς να είναι φίλος μου , χωρίς καν να τον ξέρω γνωρίζουμε όλοι εδώ μέσα ότι αυτό το παλικάρι έχει ασχοληθεί χιλιάδες ώρες με το θέμα των καταραμένων μαλλιών , εσείς ποια πιστεύετε ότι θα ήταν η πιο ορθή επιλογή ;
Και εγώ προσωπικά ακριβώς την ίδια επιλογή θα έκανα . Αναμένουμε το αποτέλεσμα του ανθρώπου και ας του ευχηθούμε να είναι αυτό που έχει ονειρευτεί . Μιλάμε για μία εξαιρετικά δύσκολη περίπτωση καθώς όλη η ΜΜ έχει γίνει ανάμεσα σε μαμά μαλλιά . Αυτό θεωρώ ότι είναι το εξαιρετικά ενδιαφέρον για το φόρουμ και περιμένω πραγματικά να δω τι θα μπορέσει να βγει από αυτό .
 
Μπλουζα