Σκεψεις για μεταμοσχευση

spass

Active Member
Καλησπερα γραφω πρωτη φορα αν και παρακολουθω το φορουμ απο το 2010 και ειμαι μελος απο το 2014.Ειμαι 35 ετων και στην εικονα των μαλλιων θα ελεγα οτι μοιαζω σαν τον δημητρη που εχει κανει μεταμ/ση στον β...η με λιγο παραπανω τριχες στο τσουλουφι.το χρωμα των μαλλιων μου ειναι καστανο και ισια λεπτη τριχα.βαζω μινοξ/λη απο 23 ετων 2 φορες ανα ημερα με διακοπες ανα 6 μηνο και συνεχομενα απο τα 30 1 φορα ανα ημ.εχω δοκιμασει παραλληλα με μινοξ. διαφορα.αυτο που μου εδωσε καλα αποτελεσματα ηταν το ρεβιβογεν αλλα για 4 μηνες περιπου μετα τιποτα.τωρα βαζω παραλ.το genethrix αλλα πλεον τωρα νομιζω οτι και να βαλω δεν περιμενω κατι ουσιαστικο,ποιο πολυ θεωρω οτι ειναι λογω συνηθειας.γι αυτο σκεπτομε την μεταμοσχευση και θελω την γνωμη σας.παντως απο β..η και απο d..i νομιζω οτι εχουμε μετρια εως καλα αποτελ/τα και δεν ξερω αν μπορουμε να εχουμε τελικα υψηλες προσδοκιες.επισης για εξωτερικο δεν το σκεφτομαι και για οικονομκους λογους αλλα και για λογους υποχρεωσεων.θα ανεβασω και φοτο για να εχετε μια ποιο ολοκληρωμενη αποψη(μια βοηθεια για το πως μπορω να ανεβασω φοτο αν και με λιγο ψαξιμο νομιζω θα τα καταφερω)ευχαριστω και συγνωμη αν σας κουρασα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
Φιλε αν δεν εισαι σιγουρος για Βεκρη κ D?I και δεν μπορεις να πας εξωτερικο δεν σου μενει κ καποια αλλη επιλογη. Εκτος αν θεωρεις πως οι Κυπριακες δεν κατατασονται στου εξωτερικου.
 

spass

Active Member
παραθετω τις φωτο ειναι ολες κατω απο φως σπιτιου αμεσως μετα απο χρηση μινοξ.ισως δεν ειναι απολυτα κατατοπιστικες αλλα ενα πρωτο συμπερασμα πιστευω οτι θα βγει IMG_20160801_002551.jpg 1469998906410_185670117.jpg IMG_20160801_001415.jpg IMG_20160801_002103.jpg IMG_20160801_001657.jpg IMG_20160801_000833.jpg IMG_20160801_000628.jpg IMG_20160801_002551.jpg IMG_20160801_002551.jpg 1469998906410_185670117.jpg IMG_20160801_001415.jpg IMG_20160801_002103.jpg IMG_20160801_001657.jpg IMG_20160801_000833.jpg IMG_20160801_000628.jpg 1469998906410_185670117.jpg IMG_20160801_001415.jpg IMG_20160801_002103.jpg IMG_20160801_001657.jpg IMG_20160801_000833.jpg IMG_20160801_000628.jpg
 

Συνημμένα

  • IMG_20160801_002209.jpg
    IMG_20160801_002209.jpg
    965.4 KB · Προβολές: 153

aeratos28

Just aeratos
φίλε εγώ πιστεύω πως μπορείς να πάρεις πολύ ωραίο αποτέλεσμα..έχεις ψηλές γέφυρες ,crown σε σχετικά καλή κατάσταση.βασικά το πρόβλημα είναι α ζώνη με β + hairline με temple points στην ένωση τους βασικά με την hairline..θέλει καλλιτέχνη γιατρό,να σου φτιάξει όμορφο όλο το κομμάτι το μπροστινό με τα temples καταρχήν και νομίζω πως 4000-4500 grafts θα τα χρειαστείς σιγουρα.. κοίτα το νήμα του cvial για να δεις αυτό που σου λέω ,την 2η επέμβαση που έκανε και επίσης από βεκρη ο fazil αν δεν κάνω λάθος που έχει φτιάξει και αυτός τα temple points με την hairline στην ένωση τους..θα καταλάβεις ακριβώς τι λέω..χρειάζεται και εκεί να βάλεις grafts,θα σου αλλάξει το πρόσωπο και θα μικρύνει λίγο το μέτωπο σου,το χρειάζεσαι..και θα γίνεις μία χαρά..πιστεύω ότι μπορείς να πάρεις ωραίο αποτέλεσμα,διάλεξε ποια κλινική θες να πας
 

spass

Active Member
ευχαριστω για την απαντηση θα κοιταξω τα νηματα που μου ειπες για να καταλαβω ακριβως αυτο που μου λες.παντως ενα προχειρο σχεδιασμο που σκεπτομαι ειναι να αφησω παλι λιγο κροταφους να ειναι καπως τριγωνικη η α ζωνη καπως ετσι το φανταζομαι αλλα αν δεν παω να το μελετησουμε με τον γιατρο οτι και να πω ισως ειναι ασκοπο.επισης ενα αλλο ζητουμενο ειναι ποιον γιατρο πρεπει να εμπιστευτω
φίλε εγώ πιστεύω πως μπορείς να πάρεις πολύ ωραίο αποτέλεσμα..έχεις ψηλές γέφυρες ,crown σε σχετικά καλή κατάσταση.βασικά το πρόβλημα είναι α ζώνη με β + hairline με temple points στην ένωση τους βασικά με την hairline..θέλει καλλιτέχνη γιατρό,να σου φτιάξει όμορφο όλο το κομμάτι το μπροστινό με τα temples καταρχήν και νομίζω πως 4000-4500 grafts θα τα χρειαστείς σιγουρα.. κοίτα το νήμα του cvial για να δεις αυτό που σου λέω ,την 2η επέμβαση που έκανε και επίσης από βεκρη ο fazil αν δεν κάνω λάθος που έχει φτιάξει και αυτός τα temple points με την hairline στην ένωση τους..θα καταλάβεις ακριβώς τι λέω..χρειάζεται και εκεί να βάλεις grafts,θα σου αλλάξει το πρόσωπο και θα μικρύνει λίγο το μέτωπο σου,το χρειάζεσαι..και θα γίνεις μία χαρά..πιστεύω ότι μπορείς να πάρεις ωραίο αποτέλεσμα,διάλεξε ποια κλινική θες να πας
 

piros75

Well-Known Member
Σύμφωνώ με τον αεράτο, έχεις στενό διάδρομο (ψηλές γέφυρες) και αυτό είναι μεγάλο πλεονέκτημα. Αν η δότριά σου έχει να δώσει τότε μπορείς να πετύχεις ένα πολύ καλό αποτέλεσμα, ίσως και με λιγότερα από 4.000 μοσχεύματα. Θεωρώ ότι για αρχή με 2000-2500 θα είσαι ΟΚ και μετά βλέπεις για δεύτερη.
 

spass

Active Member
κι εγω πιστευω για αρχη θα προτιμουσα φτιαξω α ζωνη με hairline και σε δευτερο χρονο β ζωνη και crown.επισης ενας απ τους ενδοιασμους μου ειναι λογω του οτι εχω λεπτη τριχα φοβαμαι οτι η δοτρια μου μετα απο μεταμ. θα φαινετε αρκετα οργωμενη
 

aeratos28

Just aeratos
φίλε spass μην ξεχνάς τα temple points σου που σου είπα.εκεί που ενώνει η hairlile με τα πλάγια μαλλιά.για ναμστο πω απλά..έχεις μεγάλο ανηγμα εκεί.για να καταλάβεις τι σου λέω..σκεψου πως από τη μία άκρη μέχρι το κέντρο της hairline,ή απόσταση πρέπει να είναι περίπου στους 9 πόντους,το ίδιο και από την άλλη.να υπάρχει μία ισορροπία στο πρόσωπο..αν έτσι απλά φτιάξει κάτι μπροστά τριγωνικό,δεν θα σου πηγαίνει γιατί έχει μεγάλη υποχώρηση στα πλαϊνά..θά τονίζεται πολύ και το τριγωνικό σχήμα και η υποχώρηση στα πλαϊνά..θέλει καλο σχεδιασμο..σε προηγούμενο μηνυμα μου είχα κάνει λάθος ,τον Althis κοίτα για τα temples points να καταλάβεις όχι τον fazil..στον βεκρή έχει κάνει και αυτος
 

aeratos28

Just aeratos
φίλε δεν μοιάζεις στο δημητρη καθόλου..καταρχην εκεινο το τσουλουφακι μην το υπολογίζεις καθόλου..πέρα από αυτό,ακριβώς από πίσω δεν έχεις ούτε το 1/5 από τα μαλλιά του δημητρη..ο δημητρης στην β και γ ζώνη με crown ήταν γεμάτος μαλλιά..επισης δεν ειχε κανενα θεμα και στα temples του..καλη πυκνοτητα και εκει με σωστη αποσταση απο το κεντρο της hairline.τεράστια η διαφορα σας
Ειμαι 35 ετων και στην εικονα των μαλλιων θα ελεγα οτι μοιαζω σαν τον δημητρη που εχει κανει μεταμ/ση στον β...η με λιγο παραπανω τριχες στο τσουλουφι
 

spass

Active Member
ευχαριστω για τις συμβουλες σου ισως πρεπει δωσω περισσοτερη βαση στα temple που μου λες.πραγματικα ειναι λιγο πιο πυκνη η β,γ ζωνη του δημ.αλλα θεωρω υπερβολικο οτι εχω το 1/5 απ τα μαλλια του στην β κ γ ζωνη.οι φωτο που παρεθεσα ειναι αμεσως μετα απο χρηση μινοξ.το οτι το τσουλουφι δεν πρεπει να το υπολογιζω ισχυει.αλλα το σημαντικοτερο για μενα δεν ειναι αν μοιαζει η κατασταση μου τοσο με καποιον οσο για το ποιον πρεπει και αν πρεπει να εμπιστευτω καποιον γιατρο και για το αν μπορει η δοτρια μου να υποστηριξει κατι τετοιο.το παραδειγμα του cvial που μου ειπες να δω ειναι οντως εντυπωσιακο αλλα εμπιστευτηκε εναν απ τους καλυτερους στον κοσμο πραγμα που δεν εχω την δυνατοτητα να κανω.το αλλο παραδ.του Αlthis φαινετε και αυτο καλο αλλα δεν μπορω να εχω αποψη διοτι ηταν σε αρχικο σταδιο και εχει περιπου 2.5 μηνες να ενημερωσει το φορουμ και απο οτι ελεγε αλλα συμφωνησε και αλλα εφαρμοσαν στην κλινικη που πηγε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
συγκρινε τα πλαϊνά μαλλιά σου από την β ζώνη,γ ζωνη και crown με τα μαλλιά στο κέντρο που έχεις..η μέρα με τη νύχτα..και κοίτα του δημητρη..δεν υπάρχει καμία διαφορά μεταξύ τους..το μοναδικό πρόβλημα που είχε ο δημητρης ήταν η ζώνη α..εβαλε grafts εκει και γεμισε ολο το κεφαλι και ειναι ομοιομορφο.εσύ ρε φίλε αν φτιαξεις μόνο τη ζώνη α θα έχεις κάνει την μισή δουλειά.πίσω από α ζώνη,με τα μαλλιά που έχεις πιστεύεις ότι θα δειχνετε το ίδιο?αποκλείεται.!για αυτούς που σου είπα να κοιταξεις, στο είπα για να δεις τι εννοώ temple points και να έχεις μία ιδέα από τον σχεδιασμό τους ειδικά όταν λέω στο σημείο που ενώνονται με την hairline.ούτε του cvial είδες αποτέλεσμα,ούτε του althis..τωρα τις εκαναν..απλά για να πάρεις ιδέα όπως ειπα..μπορείς να ψαξεις στο google να βρεις αποτελέσματα πολλά στο πώς δείχνει και πώς αλλάζει όλο το πρόσωπο.πάντως στο λέω φιλικά να το κοιτάξεις αυτό με τα temples,γιατί όντως έχεις μεγάλη υποχώρηση ,όχι στα τριγωνακια που λεμε,αλλά πιο πάνω, στο σημείο ένωσης των πλαινων μαλλιων με την hairline.
 
Τελευταία επεξεργασία:

andy.k

Active member
Συμφωνω με αερατο. Οτι δλδ ο Δημητρης ηταν σε καλυτερη κατασταση πριν τη μμ. Αν ο φιλος εχει καλα χαρακτηριστικα τριχας, πιστευω πως με 2000-2500gts εμπρος κ 1000-1500 πισω θα ειναι πολυ καλα. Βασικα πιο πολυ μοθ θυμιζει εμενα η εικονα που βλεπω, απλα με μικροτερο τσουλουφι. Δλδ εχει την αραιωση τυπου "αναποδο Υ",πιο εντονη εμπρος...ο Δημητρης πισω ηταν κ ειναι τουμπανο. Αν θες συντηρητικο αποτελεσμα κ καβατζα για το μελλον και με 2000-1000 εμπρος πισω θα εχεις καλυψη. Αλλα με 2500-1500 θα εισαι πιστευω σουπερ.
 

spass

Active Member
μπορεις να το σχεδιασεις αυτο που μου λες σε μια πανοραμικη φωτο που εχω και να μου δειξεις τα temple που μου αναφερεις αν δεν σου ειναι κοπος;
 

aeratos28

Just aeratos
αυτό δεν μπορώ να το κάνω δυστυχώς γιατί είμαι από ταμπλετ.δέν νομίζω ότι είναι κάτι δύσκολο αυτό που σου λέω όμως ..δεν σου μιλάω για τα τριγωνακια.για πιο πάνω,εκεί που ενώνονταν παλιά με την hairline σου τα πλαϊνά..ακριβως τα σημεία πάνω από τα τριγωνακια μέχρι hairline
 

spass

Active Member
συμφωνα με τα μεχρι τωρα δεδομενα ποιον πιστευετε οτι μπορω να εμπιστευτω για μ/μ;
 

aeratos28

Just aeratos
ρε φίλε εγώ μπορεί να είμαι τσιρακι και να σου πω την κλινική που με έχει βάλει να κάνω αυτό το πράγμα..όπως και ένας άλλος πιθανά που θα σου απαντησει σε αυτή την ερώτηση..για μένα,δες αποτελεσματα που έχει εδώ το φόρουμ,συγκρίνετε τα,κάτσε διάβασε το φόρουμ και βγάλε την απόφαση σου μόνος σου ανάλογα και με τα οικονομικά σου..θα εμπιστευτείς εναν αγνωστο από ένα φόρουμ που θα σου πει πηγαινε εκεί?κάνε μόνος την έρευνα σου για τα υπέρ και τα κατά των κλινικών.
συμφωνα με τα μεχρι τωρα δεδομενα ποιον πιστευετε οτι μπορω να εμπιστευτω για μ/μ;
 

dimitris50423

Well-Known Member
η τελικη αποφαση για το που θα παμε ειναι καθαρα δικη μας.. εγω θα ελεγα να κανεις και επισκεψεις να ρωτησεις εκει που σε ενδιαφερει να δεις τι εχουν να σου πουν και βλεπεις.
εγω παιδια παρα την αραιωση που εχει προς τα πισω πιστευω οτι και καθολου να μη το αγγιξει αν βαλει μονο μπροστα και παει καλα οτι θα ειναι ομοιομορφα και φυσικα γιατι η πυκνοτητα θα ειναι παρομοια ισως λιγο καλυτερη με τα μαμα μαλλια.
+ το οτι δε ρισκαρει καθολου να μπει γ ζωνη που εχει καποια μαμα μαλλια.
 

koumparos

Well-Known Member
Πηγαινε μετρα δοτρια και καταστρωστε πλανο.Θες τουλαχιστον 3000-3500 α,β ζωνη για ενα αξιολογο αποτελεσμα.Αφηνεις το βερτεξ για το μελον.
Σε μια φωτο πισινη φενεται η αραιωση να κατεβαινει προς το κατω.Εαν δεν ειναι παιχνιδια του φακου αυτο δεν ειναι καλο σημαδι.Απο κληρονομικοτητα εχεις κανει ερευνα να δεις που περιπου θα φτασει η αραιωση?
 
Μπλουζα