Σαμπουάν για λιπαρά μαλλιά

karampalikis

Active Member
Με έχει ταλαιπωρήσει πολύ το θέμα αυτο. Απο οτι βλέπω τελευταία εχω μπροστά θέμα. Και τα ασπρακια είναι μαλακά κομματακια σαν δέρμα. Μερικές φορές βρίσκω και ψιλοπορτοκαλι μαζί με 2 τριχουλες παρέα. Ευχαριστώ παιδιά. Σημειώνονται τα 2 που προτεινστε
Ναι, τα κομματάκια που λες συνήθως είναι ή άσπρα ή κιτρινωπά....σε εμένα ήταν άσπρα
Δοκίμασε κάποιο φαρμακευτικό σαμπουάν ήπιο ή πιο δυνατό ανάλογα με το πρόβλημά σου. Να θυμάσαι ότι η ΣΔ δεν θα θεραπευτεί, απλώς θα "κοιμηθεί". Όταν "κοιμηθεί" θα πρέπει να συνεχίσεις να χρησιμοποιείς 1 με 2 φορές την εβδομάδα το φαρμακευτικό σαμπουάν για συντήρηση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Το παιδευουμε από δω το πάμε από κει το ψαχνουμε παραπέρα, έχω εναν μπάρμπα 75ετων ο οποίος είναι Nw o με πυκνότητα 15 χρόνου και ασπρόμαυρο μαλλί.

Αν σας πω με τι λουζετε θα σας πέσουν και αυτά που έχετε.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2018-08-09-09-02-21-014_com.google.android.googlequicksearchbox.png
    Screenshot_2018-08-09-09-02-21-014_com.google.android.googlequicksearchbox.png
    667.5 KB · Προβολές: 20

karampalikis

Active Member
Το παιδευουμε από δω το πάμε από κει το ψαχνουμε παραπέρα, έχω εναν μπάρμπα 75ετων ο οποίος είναι Nw o με πυκνότητα 15 χρόνου και ασπρόμαυρο μαλλί.

Αν σας πω με τι λουζετε θα σας πέσουν και αυτά που έχετε.
και μετά βάζει Azax για μαλλιά αόρατα

 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Thatcher επιμενεις στο λουσιμο με καλο μασαζ να φυγουν οι ασπρες νιφαδες. Λουσιμο με τα αντιπυτιριδικα που εχεις διαβασει. Αν εξαπλωθει η Σδ αυτα τα ασπρα θα τα ξεκολας και μεσα δεν θα εχουν 1-2 τριχες αλλα 8-9 και κατω θα μενει δερμα χωρις τριχα. Αντιμετωπισε το οσο ειναι νωρις. Και αν φυγουν παλι πρεπει να ελεγχεις το κεφαλι.
Να φανταστω οτι εχεις λιπαρα μαλλια;
 

vag25

Well-Known Member
Το παιδευουμε από δω το πάμε από κει το ψαχνουμε παραπέρα, έχω εναν μπάρμπα 75ετων ο οποίος είναι Nw o με πυκνότητα 15 χρόνου και ασπρόμαυρο μαλλί.

Αν σας πω με τι λουζετε θα σας πέσουν και αυτά που έχετε.
Εχω ακουσει αναλογη ιστορια για το ταιντ.
 

thatcher

Active Member
Thatcher επιμενεις στο λουσιμο με καλο μασαζ να φυγουν οι ασπρες νιφαδες. Λουσιμο με τα αντιπυτιριδικα που εχεις διαβασει. Αν εξαπλωθει η Σδ αυτα τα ασπρα θα τα ξεκολας και μεσα δεν θα εχουν 1-2 τριχες αλλα 8-9 και κατω θα μενει δερμα χωρις τριχα. Αντιμετωπισε το οσο ειναι νωρις. Και αν φυγουν παλι πρεπει να ελεγχεις το κεφαλι.
Να φανταστω οτι εχεις λιπαρα μαλλια;
Ναι Και δυστυχώς με το καιρο δεν έχει μειωθεί , αντιθετα ειναι πιο μαλακά κομμάτια και ειδικότερα τώρα καλοκαίρι που λουζομαι καθε μερα 25αρια τριχες στο μαξιλαρι και αλλες 35+ στο λούσιμο :{
Εχω λιπαρά μαλλιά δυστυχώς πολύ. Τους χειμερινούς μήνες στη 2η μερα αντεχεται η λιπαρότητα. Τωρα καλοκαίρι το βράδυ επιβάλεται, ειναι ανυπόφορο διαφορετικά
 

karampalikis

Active Member
Ναι Και δυστυχώς με το καιρο δεν έχει μειωθεί , αντιθετα ειναι πιο μαλακά κομμάτια και ειδικότερα τώρα καλοκαίρι που λουζομαι καθε μερα 25αρια τριχες στο μαξιλαρι και αλλες 35+ στο λούσιμο :{
Εχω λιπαρά μαλλιά δυστυχώς πολύ. Τους χειμερινούς μήνες στη 2η μερα αντεχεται η λιπαρότητα. Τωρα καλοκαίρι το βράδυ επιβάλεται, ειναι ανυπόφορο διαφορετικά
Όπως είπε και ο dimitris50423 θέλει καλό μασάζ (όχι να γδάρεις το κεφάλι σου) στα σημεία που υπάρχει το πρόβλημα....ίσως χρειαστεί να δοκιμάσεις μερικά σαμπουάν πριν καταλήξεις σε αυτό που σου ταιριάζει.
Όταν δοκιμάζεις κάποιο νέο σαμπουάν να το χρησιμοποιείς για μερικές εβδομάδες πριν βγάλεις κάποιο συμπέρασμα, εκτός βέβαια αν σου δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα. Σε κάθε περίπτωση να το χρησιμοποιείς σύμφωνα με τις οδηγίες χρήσης, άλλα σαμπουάν είναι για σχεδόν κάθε μέρα και άλλα για 2 φορές την εβδομάδα.
 

MariosOik

Active Member
Εγώ πάντως παιδιά και fungoral και propecia συνεχιζω να βρισκω κανονικά σε φαρμακεία. Καλές διακοπές σε όλους κιόλας.
 

spi

Well-Known Member
Έχει να προτείνει κάνεις κάποιο καλό σαμπουάν για εδώ; Κάτι νεότερο; Η μένουμε στα ίδια;
 

makakas

Member
Έχει να προτείνει κάνεις κάποιο καλό σαμπουάν για εδώ; Κάτι νεότερο; Η μένουμε στα ίδια;
Ήθελα και εγώ ένα σαμπουάν όχι φαρμακευτικο για καθημερινή χρήση.Ειχα δοκιμάσει στην Γερμανία τυχαία το L'Oréal men expert beardclub beard,face and hair wash και μπορώ να πω πως με βοήθησε κάπως στην φαγούρα που με έπιανε.Ειναι φουλ δροσιστικο γιατί έχει αιθέρια έλαια μεσα, αυτά πιστεύω κάνουν την δουλειά.Ειναι για κεφάλι πρωσοπο και μούσια.
Δύο μέρες με λορεαλ μια με botaderm αυτό κάνω εγώ.
 

unusual

New Member
Το αγαπημενο μου αυτην την περιοδο σαμπουαν για λιπαρα μαλλια που δίνει και τον εξτρα ογκο για να φαινονται πιο πυκνα.
Πωλειται επισης στον Βασιλοπουλο και εχει πολυ συχνα 40% ή 50% εκπτωση απ' την αρχικη τιμη των 7,90€. Συγκεκριμενα μεχρι 18/11 εχει 4,74€
 
  • Like
Reactions: spi

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Το propolin για αντρες της apivita,πολυ αξιολογο και το χρησιμοποιω χρονια.
Οσες φορες χρησιμοποιησα σαμπουαν head n shoulders ειδικα το βραδυ πριν κοιμηθω,την επομενη μερα τα μαλλια μου ηταν χειροτερα απο αποψη λιπαροτητας.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Nαι ,το εχεις δοκιμασει;Το θεωρω πολυ αξιολογο προιον
Ναι το χρησιμοποιώ καιρό, έχω πάρει την οικονομική συσκευασία των 500 ml. Αφήνει ωραία αίσθηση στα μαλλιά μετά το λούσιμο. Βέβαια δεν περιμένω να κάνει κάτι στο θέμα τριχόπτωση όπως και όλα τα σαμπουάν που λένε κατά της τριχόπτωσης.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Ναι το χρησιμοποιώ καιρό, έχω πάρει την οικονομική συσκευασία των 500 ml. Αφήνει ωραία αίσθηση στα μαλλιά μετά το λούσιμο. Βέβαια δεν περιμένω να κάνει κάτι στο θέμα τριχόπτωση όπως και όλα τα σαμπουάν που λένε κατά της τριχόπτωσης.
Συμφωνω ,σιγουρα δεν κανει κατι για την τριχοπτωση αλλα αξιζει να το δοκιμασει καποιος αν εχει προβλημα λιπαροτητας.
Πολυ καλυτερο απο σαμπουαν μαρκας σε σουπερμαρκετ.
 

afanas#not

Active Member
- Sebamed με καφεΐνη: Σταθερή αξία, το αγαπώ και νομίζω βοηθάει στο να φαίνονται πιο πυκνά τα μαλλιά. Το παίρνω από το φαρμακείο.
- Herbal Essences με aloe & bamboo (sulfates free): Το δοκίμασα πρόσφατα και έπαθα πλάκα. 95% φυσικά συστατικά, αφήνει τέλεια αίσθηση. Έχει και conditioner που θα δοκιμάσω σύντομα. Το πήρα από Σκλαβενίτη.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
To sebamed θυμαμαι μου το ειχε συστησει ενας φιλος μου ,το ειχα δοκιμασει και μου αρεσε πολυ.
Αυτο με την αισθηση πυκνοτητας ειναι αληθεια,και κανει πολυ απαλα τα μαλλια στην υφη τους.
 
Μπλουζα