Σαμπουάν για λιπαρά μαλλιά

Συζήτηση στο φόρουμ 'Θέματα εκτός τριχόπτωσης' που ξεκίνησε από το μέλος karampalikis, στις 28 Ιουλίου 2018.

1. karampalikis

karampalikis Active Member

Ναι, τα κομματάκια που λες συνήθως είναι ή άσπρα ή κιτρινωπά....σε εμένα ήταν άσπρα
    Δοκίμασε κάποιο φαρμακευτικό σαμπουάν ήπιο ή πιο δυνατό ανάλογα με το πρόβλημά σου. Να θυμάσαι ότι η ΣΔ δεν θα θεραπευτεί, απλώς θα "κοιμηθεί". Όταν "κοιμηθεί" θα πρέπει να συνεχίσεις να χρησιμοποιείς 1 με 2 φορές την εβδομάδα το φαρμακευτικό σαμπουάν για συντήρηση

2. Avatar

Google AdSense Guest Advertisement

για να απενεργοποιήσεις τις διαφημίσεις.
  3. tasos33

tasos33 Well-Known Member

Το παιδευουμε από δω το πάμε από κει το ψαχνουμε παραπέρα, έχω εναν μπάρμπα 75ετων ο οποίος είναι Nw o με πυκνότητα 15 χρόνου και ασπρόμαυρο μαλλί.

Αν σας πω με τι λουζετε θα σας πέσουν και αυτά που έχετε.

Attached Files:

MariosOik και Νικολας νικ έχουν κάνει like σε αυτό.
  4. karampalikis

και μετά βάζει Azax για μαλλιά αόρατα

Last edited: 9 Αυγούστου 2018
  5. dimitris50423

dimitris50423 Well-Known Member

Thatcher επιμενεις στο λουσιμο με καλο μασαζ να φυγουν οι ασπρες νιφαδες. Λουσιμο με τα αντιπυτιριδικα που εχεις διαβασει. Αν εξαπλωθει η Σδ αυτα τα ασπρα θα τα ξεκολας και μεσα δεν θα εχουν 1-2 τριχες αλλα 8-9 και κατω θα μενει δερμα χωρις τριχα. Αντιμετωπισε το οσο ειναι νωρις. Και αν φυγουν παλι πρεπει να ελεγχεις το κεφαλι.
    Να φανταστω οτι εχεις λιπαρα μαλλια;

6. vag25

vag25 Well-Known Member

Εχω ακουσει αναλογη ιστορια για το ταιντ.

tasos33 έχει κάνει like σε συτό.
  7. thatcher

thatcher New Member

Ναι Και δυστυχώς με το καιρο δεν έχει μειωθεί , αντιθετα ειναι πιο μαλακά κομμάτια και ειδικότερα τώρα καλοκαίρι που λουζομαι καθε μερα 25αρια τριχες στο μαξιλαρι και αλλες 35+ στο λούσιμο :{
    Εχω λιπαρά μαλλιά δυστυχώς πολύ. Τους χειμερινούς μήνες στη 2η μερα αντεχεται η λιπαρότητα. Τωρα καλοκαίρι το βράδυ επιβάλεται, ειναι ανυπόφορο διαφορετικά

8. karampalikis

Όπως είπε και ο dimitris50423 θέλει καλό μασάζ (όχι να γδάρεις το κεφάλι σου) στα σημεία που υπάρχει το πρόβλημα....ίσως χρειαστεί να δοκιμάσεις μερικά σαμπουάν πριν καταλήξεις σε αυτό που σου ταιριάζει.
    Όταν δοκιμάζεις κάποιο νέο σαμπουάν να το χρησιμοποιείς για μερικές εβδομάδες πριν βγάλεις κάποιο συμπέρασμα, εκτός βέβαια αν σου δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα. Σε κάθε περίπτωση να το χρησιμοποιείς σύμφωνα με τις οδηγίες χρήσης, άλλα σαμπουάν είναι για σχεδόν κάθε μέρα και άλλα για 2 φορές την εβδομάδα.

9. MariosOik

MariosOik Active Member

Εγώ πάντως παιδιά και fungoral και propecia συνεχιζω να βρισκω κανονικά σε φαρμακεία. Καλές διακοπές σε όλους κιόλας.

Μοιραστείτε τη σελίδα