Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

amoiros

New Member
tropheus είπε:
amoiros είπε:
καλησπερα κ απο μενα ρε παιδια...!φιλε tropheus χαιρομαι, πραγματικα, πολυ για σενα, υστερα απο ολη αυτην την ταλαιπωρια που τραβηξες...πρεπει να σου πω οτι σταθηκες πολυ τυχερος που ειχες καλο αποτελεσμα εχοντας παει σε αυτον το "γιατρο"...κ στο λεω γιατι εμενα μου εκανε πολυ ασχημη δουλεια(:)το αποτελεσμα καμια σχεση με ο,τι μου χε δειξει στον υπολογιστη...το προβλημα,που δεν ηταν κ σπουδαιο, παραμενει οπως κ πριν την εγχειριση, αφου την καμπουρα δεν καταφερε να την αφαιρεσει πληρως αλλα αντ'αυτης αφαιρεσε τη μιση ραχη κ τωρα ειναι προβληματικο κ το αμφας, καθως φαινεται στραβο!!τουλαχιστον αναπνεω...αν κ ποτε δεν ειχα θεμα με το διαφραγμα πριν! οταν πηγα να του τα αναφερω πολυ φιλικα κ με καλη συμπεριφορα(αν κ αλλη θα του αρμοζε), με αντιμετωπισε σα να μουν ζωο, φωναζοντας κ λεγοντας πως ολα ειναι τελεια κ οτι ειμαι τρελος!!τον κοιτουσα σα μα@@@ας μη ξεροντας πως να αντιδρασω....τελικα, σηκωθηκα κ εφυγα σχεδον κλαμενος!λυπαμαι, που δεν τον εφτυσα πριν φυγω...τετοια αλαζονεια κ κυριως συμπεριφορα δεν την περιμενα...βλεπεις, οταν επαιρνε το παχυλο κ πληρως αφορολογητο φακελακι του ηταν χαμογελαστος κ γλυκομιλητος!!ποσο αναλγητοι τυχαινει να ναι μερικοι "ανθρωποι" που θελουν να λεγονται κ γιατροι...!εφτασε στο σημειο να μου πει οτι τον ενοχλω συνεχεια κ δεν ειναι υποχρεωμενος να με φορτωνεται!!ακουσον ακουσον!!κ ηταν το προγρμματισμενο ραντεβου μετα απο πολλους μηνες.τωρα θα πρεπει καποια στιγμη, οταν ξαναβρω το κουραγιο κ φυσικα αλλα 3,5 χιλαρικα να κοιταξω για καποιον αλλο γιατρο μη τυχον κ υπαρχει καποια ελπιδα να διορθωθει κατι, αν κ χλωμο το κοβω...κ φυσικα, χωρις συνοδοιπορο σε κατι τετοιο, αφου οι δικοι μου μου λενε οτι φταιω που το ξεκινησα!!

Αγαπητέ φίλε amoire καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ και πως νιώθεις και τι αντιμετώπισες από τον Παυλιδέλη. Εγώ μετά από 2,5 σχεδόν μήνες μετά την επέμβαση και βλεποντας τα αποτελέσματα τώρα που έχω ξεπριστεί κάπως είμαι ευχαριστημένος κατά 70% (βέβαια πλεον ήμουν μια πολύ δύσκολη περίπτωση). Σίγουρα μπορούσε να κάνει περισσότερα αλλά θα έπρεπε να με κρατήσει στο χειρουργείο καμιά ώρα ακόμα και φυσικά θα είχε μικρότερο καθαρό κέρδος. Είναι €killer ο άνθρωπος.
Όσο για τη συμπεριφορά του έχεις απόλυτο δίκαιο. Είναι αγενέστατος !!!
Πάντως είναι ο μοναδικός από τους ρινοπλαστικούς που είδα που ξέρει τι κάνει. Φαντάσου τι ξέρουν οι υπόλοιποι. Δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει όλο το θέμα αλλά αυτή ήταν η 4η επέμβαση που έκανα !!!
Είναι τραγικό να πληρώνουμε ένα κάρο λεφτά να περνάμε τέτοια ταλαιπωρία και να μη παίρνουμε ΤΙΠΟΤΑ από αυτά που θα έπρεπε :mad: :mad: :mad:
Ο άλλος υποτίθεται καλός στην Ελλάδα είναι ο Σκούρας αλλά και αυτός είναι επίσης μ@λ@κ@ς.
Εγώ θα σου έλεγα (αν μπορείς να το αντέξεις οικονομικά) να κοιτάξεις να πας στο εξωτερικό.

Πραγματικά στενοχωρήθηκα για σένα γιατί ξέρω πολύ καλά πως νιώθεις.
Σου εύχομαι από καρδιάς ότι καλύτερο.

σε ευχαριστω πολυ ρε συ!!ειναι πραγματικα πολυ ασχημο να περνας μεσα απο τετοιες επωδυνες(ψυχικα!) καταστασεις κ στο τελος να παιρνεις κ μια ταπεινωτικη απορριψη σαν επισφραγισμα απο καποιον, που νομιζει οτι ειναι κατι, αλλα στην ουσια δεν ειναι ΤΙΠΟΤΑ απολυτως...!πιστευω, ομως, οτι καποια στιγμη ερχεται η δικαιοσυνη κ ο καθενας πληρωνει το τιμημα που του αναλογει!!αναγνωριζω οτι κανενας μας δεν ειναι θεος, αλλα οταν εχεις να κανεις με ανθρωπινες ψυχες, αν μη τι αλλο, οφειλεις να παραδεχεσαι το οποιο λαθος σου κ να δεχεσαι εστω κ αργα να κανεις κατι ωστε να διορθωσεις ο,τι ειναι δυνατο...οχι να συμπεριφερεται κ να μιλαει με αυτο τον απαισιο, αναγωγο κ γεματο ειρωνεια τροπο!!μονο αν ηξερα ποσα ατομα, εξαιτιας του, βρισκονται στην ιδια, ισως κ σε χειροτερη, θεση με μενα, δε θα τον ειχα εμπιστευτει ποτε στο προσωπο μου!!λυπαμαι τοσο πολυ, που αργησα να καταλαβω... υ.γ.:σε παρακαλω, στειλε μου, αν μπορεις σε π.μ τα ονοματα των προηγουμενων γιατρων που σε χειρουργησαν, μη τυχον κ την ξαναπατησω...γιατι με δερνει μια καντεμια...!!!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giwrgos athina

Active Member
τον τελευταιο καιρο εχω αρχισει και ψαχνω και εγω γιατρο για επεμβαση στην μυτη μου μιας και εχω στραβο διαφραγμα....δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα με την αναπνοη μου αλλα αυτο που με ενοχλει ειναι οτι γερνει ελαφρος προς τα αριστερα η μυτη μου δεν ειναι ισια....αμα διορθωσω το διαφραγμα λογικα θα ιισιωση η μυτη μου η θα χρειαστει και πλαστικη????σκεφτομαι αυτες της μερες να επισκευτω τον παυλιδελη που εκανε ο thopheus και εμεινε ευχαριστημενος....thopheus αξιζει λες ο γιατρος η να στραφω για εξωτετικο λες?σε δημοσιο γιατρο δεν παω φοβαμαι μην φυγω χωρις μυτη απο το χειρουργειο..
 

malloumpas

New Member
giwrgos athina είπε:
τον τελευταιο καιρο εχω αρχισει και ψαχνω και εγω γιατρο για επεμβαση στην μυτη μου μιας και εχω στραβο διαφραγμα....δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα με την αναπνοη μου αλλα αυτο που με ενοχλει ειναι οτι γερνει ελαφρος προς τα αριστερα η μυτη μου δεν ειναι ισια....αμα διορθωσω το διαφραγμα λογικα θα ιισιωση η μυτη μου η θα χρειαστει και πλαστικη????σκεφτομαι αυτες της μερες να επισκευτω τον παυλιδελη που εκανε ο thopheus και εμεινε ευχαριστημενος....thopheus αξιζει λες ο γιατρος η να στραφω για εξωτετικο λες?σε δημοσιο γιατρο δεν παω φοβαμαι μην φυγω χωρις μυτη απο το χειρουργειο..

Και του Ρούβα γέρνει ελαφρώς η μύτη, αλλά θεωρείται από τους ομορφότερους Ελληνες. Γενικα η ρινοπλαστική είναι η πιο δύσκολη πλαστική επέμβαση να ξέρεις και ρισκάρεις αν την κάνεις, να γέρνει περισσότερο η μύτη σου στην τελική.

Πέραν τούτου παιδιά μη τρελαινόμαστε πολύ με την εμφάνιση. Θεωρώ τον εαυτό μου εμφανισιακά ένα κανονικό ανδρα, αλλά είχα ομορφότερες κοπέλες από φίλους μου που είναι πολύ ομορφότεροι από μένα αλλά και φίλοι μου πιο άσχημοι από μένα είχαν ομορφότερες κοπέλες από μένα κατά καιρούς. Ειδικά ένας φίλος μου που εμφανισιακά είναι 10/10 δεν μπορεί να βγάλει κοπέλα με τίποτα και δεν μπορεί να καταλάβει το γιατί.

Οι πλαστικές είναι για τις ακραίες περιπτώσεις κατά τη γνώμη, πχ πολύ μεγάλη ή πολύ στραβή μύτη κτλ.
 

giwrgos athina

Active Member
κοιτα εχω ετσι και αλλιως στραβο διαφραγμα οποτε καποια στιγμη να το φτιαξω....υπαρχει περιπτωση αν το φτιαξω να ισιωση η μυτη μου????


παντος δεν ζηταω κατι το τρελο ρε παιδεια απλαβναωφυιαξω το διαφραγμα και να μου φερει την μυτη ενα χιλιοστο προς τα δεξια ωστε να ισιωση...τοσο δυσκολο ειναι?παιζει νσ γινω χειροτερα?
 

35007

Member
Ένα χτυπημα που ειχα παλιοτερα ειχε σαν αποτέλεσμα και το διάφραγμα και η μυτη εξωτερικα να στραβωσει. Εκανα χειρουργειο μονο για το διάφραγμα. Ο αδερφος μου, μεσω του οποιου εγινε το κονε με τους γιατρους, δεν εμπιστευοτανε το αισθητικο αποτέλεσμα και με επηρεασε να αποφασισω μονο για την λειτουργικη αποκατασταση του προβλήματος. Αυτό και εγινε τελικα. Παρατηρώντας την μυτη μου εχω προσεξει ότι υπαρχει και μια μικρη αισθητικη βελτιωση. Ωστοσο αυτό το θεμα με απασχολει ακομα. Ακομα και αν τίθεται ζητημα ... χιλιοστών όπως και με εσενα. Κατά τη γνωμη μου αν κανεις μονο το διάφραγμα ναι μεν θα απελευθερωθεί η ανω αεροφορα οδος, που είναι και το σημαντικοτερο βεβαια, αλλα κατι θα συνεχισει να υπαρχει στην ακρη του μυαλου σου.

giwrgos athina είπε:
κοιτα εχω ετσι και αλλιως στραβο διαφραγμα οποτε καποια στιγμη να το φτιαξω....υπαρχει περιπτωση αν το φτιαξω να ισιωση η μυτη μου????


παντος δεν ζηταω κατι το τρελο ρε παιδεια απλαβναωφυιαξω το διαφραγμα και να μου φερει την μυτη ενα χιλιοστο προς τα δεξια ωστε να ισιωση...τοσο δυσκολο ειναι?παιζει νσ γινω χειροτερα?

 

krhtikos21

Member
εγώ παιδιά σκέφτομαι να κάνω στον ορίζοντα πλαστική εφόσον δουλέψψ καλοκαιρι και έχω ένα ποσο πρώτα ο θεός. είχα χτυπήσει μικρός και είχα στραβό διάφραγμα , με αποτέλεσμα να μην μπορώ να αναπνεύω κανονικά. έκανα μεν διάφραγμα αλλα εξωτερικά δεν άλλαξε κτ στην μύτη. επίσης πολύ καλό αν έχει κάποιος πρησμένες κόγχες είναι ο καυτηριασμός ή κογχοτομή. γτ πολλοί ταλαιπωρούνται από αυτό και δεν το πιάνουν.
πλαστικός καλός και γιατρός με την σημασία την λέξης είναι ο Ανδρουλ@κ@κης στο κολωνάκι. κάνει επεμβάσεις εδώ και Λονδίνο. τον θεωρώ τον καλύτερο Έλληνα πλαστικό εγώ και έχω επισκεφθεί πολλούς κατα καιρούς και σχεδόν με όλους έχω βρεθεί στο ιατρείο τους. Βέβαια παίζει να ναι ακριβός πολύ παραπάνω από παυλιδέλη αλλά είναι άνθρωπος και επιστήμονας. επίσης έχει πελατολόγιο με διάσημους διάσημους όχι τύπου γκο΄ρ@. what you pay you get.
 

tropheus

Well-Known Member
giwrgos athina είπε:
τον τελευταιο καιρο εχω αρχισει και ψαχνω και εγω γιατρο για επεμβαση στην μυτη μου μιας και εχω στραβο διαφραγμα....δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα με την αναπνοη μου αλλα αυτο που με ενοχλει ειναι οτι γερνει ελαφρος προς τα αριστερα η μυτη μου δεν ειναι ισια....αμα διορθωσω το διαφραγμα λογικα θα ιισιωση η μυτη μου η θα χρειαστει και πλαστικη????σκεφτομαι αυτες της μερες να επισκευτω τον παυλιδελη που εκανε ο thopheus και εμεινε ευχαριστημενος....thopheus αξιζει λες ο γιατρος η να στραφω για εξωτετικο λες?σε δημοσιο γιατρο δεν παω φοβαμαι μην φυγω χωρις μυτη απο το χειρουργειο..

Εγώ θα έλεγα για λίγο που γέρνει η μύτη σου να μην ασχοληθείς καθόλου !!!
Δεν αξίζει το ρίσκο. Ξέρω πολύ καλά τι σου λέω ...


malloumpas είπε:
Οι πλαστικές είναι για τις ακραίες περιπτώσεις κατά τη γνώμη, πχ πολύ μεγάλη ή πολύ στραβή μύτη κτλ.

Καταρχήν συμφωνώ αλλά το θέμα είναι αρκετά υποκειμενικό.

Για εμάς μπορεί μια μύτη να μην είναι ούτε πολύ μεγάλη ούτε πολύ στραβή αλλά για τον άλλο που την έχει μπορεί να είναι...
 

giwrgos athina

Active Member
thopheus πιστευεις οτι δεν θα εχω τα αναμονεμενα αποτελεσματα?γιατι προτεονεις νσ μην ασχοληθω?εκτιμω παρα πολυ την γνωμη σου και θα παρω σοβαρα την αποψη σου οποτε θα ηθελα να μου το εξηγησεις καλυτερα τι εννοεις...οσον αφορα ομως το διαφραγμα ενας γιατρος στο ικα μια φορα μουνειχε πει πως καποια στιγμη πρεπει να το φτιαξω και θα δω μεγαλη διαφορα στην αναπνοη...για τον ιδιο λογο απο τι διαβασσ στο νημα αρχισες και εσυ να ασχολεισαι με την μυτη σου και τραβηξες απιστευτη ταλαιπωρια..
 

tropheus

Well-Known Member
giwrgos athina είπε:
thopheus πιστευεις οτι δεν θα εχω τα αναμονεμενα αποτελεσματα?γιατι προτεονεις νσ μην ασχοληθω?εκτιμω παρα πολυ την γνωμη σου και θα παρω σοβαρα την αποψη σου οποτε θα ηθελα να μου το εξηγησεις καλυτερα τι εννοεις...οσον αφορα ομως το διαφραγμα ενας γιατρος στο ικα μια φορα μουνειχε πει πως καποια στιγμη πρεπει να το φτιαξω και θα δω μεγαλη διαφορα στην αναπνοη...για τον ιδιο λογο απο τι διαβασσ στο νημα αρχισες και εσυ να ασχολεισαι με την μυτη σου και τραβηξες απιστευτη ταλαιπωρια..

Όταν Γιώργο μπήκα σε αυτό το τρυπάκι να φτιάξω τη μύτη δε μπορούσα να πάρω ΚΑΘΟΛΟΥ ανάσα από το ένα ρουθούνι. Μάλιστα από τα 17 μου σχεδόν μου είχαν πει οι γιατροί ότι κάποια στιγμή έπρεπε οπωσδήποτε να το φτιάξω.

Εσύ όπως ανέφερες δεν έχεις σοβαρό θέμα με την αναπνοή. Οπότε μάλλον αυτό που σε ενοχλεί περισσότερο είναι ότι η μύτη σου δεν είναι είναι απόλυτα ευθυτενής.
Το ερώτημα που τίθεται λοιπόν είναι το εξής:
Ρισκάρεις να μπεις σε μια διαδικασία που κανείς δε μπορεί να σου εγγυηθεί το αποτέλεσμα για ένα τόσο μικρό "πρόβλημα"; Μη ξεχνάς ότι οι ρινοπλαστικές έχουν από τα υψηλότερα ποσοσά αποτυχίας.
Και εγώ όταν έκανα την πρώτη επέμβαση δεν είχα ποτέ, ούτε καν στην άκρη του μυαλού μου, ότι μπορεί να χρειαζόταν να έκανα άλλες 3 επεμβάσεις !!!

Το ρισκάρεις λοιπόν;
 

giwrgos athina

Active Member
ετσι οπως μου τα λες δεν το ρισκαρω....η αληθεια ειναι οτι δεν εχω και κανα χοντρο προβλημα και αν δεν παρατηρουσα το στραβωμα στην μυτη δεν θα ασχολιομουν ακομα τουλαχιστον με το διαφραγμα μου...
 

tropheus

Well-Known Member
giwrgos athina είπε:
ετσι οπως μου τα λες δεν το ρισκαρω....η αληθεια ειναι οτι δεν εχω και κανα χοντρο προβλημα και αν δεν παρατηρουσα το στραβωμα στην μυτη δεν θα ασχολιομουν ακομα τουλαχιστον με το διαφραγμα μου...

Σωστός! :14m:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

zotrix

Active Member
Σκέφτομαι και εγώ χρόνια να κάνω ρινοπλαστική. Αλλά δυστυχώς μου είπαν ότι πρέπει να είμαι κλεισμένος σπίτι για πολύ καιρό και δεν μπορώ να πάρω άδεια από τη δουλειά τόσο πολύ :( Μεγάλο γινάτι η μύτη, χειρότερο και από το μαλλί
 

tropheus

Well-Known Member
zotrix είπε:
Σκέφτομαι και εγώ χρόνια να κάνω ρινοπλαστική. Αλλά δυστυχώς μου είπαν ότι πρέπει να είμαι κλεισμένος σπίτι για πολύ καιρό και δεν μπορώ να πάρω άδεια από τη δουλειά τόσο πολύ :( Μεγάλο γινάτι η μύτη, χειρότερο και από το μαλλί

Εξαρτάται από το τι θέλεις να κάνεις στη μύτη σου. Εγώ έχω κάνει 4 ρινοπλαστικές και το πιο πολύ που χρειάστηκε να μείνω σπίτι ήταν 7 εργάσιμες και στη μια από αυτές έμεινα σπίτι 3 εργάσιμες.

Το μεγάλο θέμα με τις ρινοπλαστικές είναι το πολύ μεγάλο ποσοστό αποτυχίας που έχουν ειδικά στην Ελλάδα που οι γιατροί είναι ΑΣΧΕΤΟΙ !!! Το ξέρω πολύ καλά αυτό...
 

zotrix

Active Member
tropheus είπε:
zotrix είπε:
Σκέφτομαι και εγώ χρόνια να κάνω ρινοπλαστική. Αλλά δυστυχώς μου είπαν ότι πρέπει να είμαι κλεισμένος σπίτι για πολύ καιρό και δεν μπορώ να πάρω άδεια από τη δουλειά τόσο πολύ :( Μεγάλο γινάτι η μύτη, χειρότερο και από το μαλλί

Εξαρτάται από το τι θέλεις να κάνεις στη μύτη σου. Εγώ έχω κάνει 4 ρινοπλαστικές και το πιο πολύ που χρειάστηκε να μείνω σπίτι ήταν 7 εργάσιμες και στη μια από αυτές έμεινα σπίτι 3 εργάσιμες.

Το μεγάλο θέμα με τις ρινοπλαστικές είναι το πολύ μεγάλο ποσοστό αποτυχίας που έχουν ειδικά στην Ελλάδα που οι γιατροί είναι ΑΣΧΕΤΟΙ !!! Το ξέρω πολύ καλά αυτό...

μόνο τόσες μέρες; Εμένα όταν είχα ρωτήσει μου είπαν ότι θα είμαι πρησμένος για 3 βδομάδες. Αλλά δυστυχώς άδεια συνεχόμενα πάνω από 7 μέρες δεν μπορώ να πάρω από τη δουλειά, άσε που ταξιδεύω σχεδόν κάθε μήνα.

Θέλω να φτιάξω το προφίλ μου. Το είχα άχτι από παλιά.
 

paliotomaro

New Member
Χαιρετώ και εγώ την παρέα.. Σας παρακολουθώ χρόνια και λέω να αρχίσω να συμμετάσχω πλέον πιο ενεργά..
Tropheus τελικά πήγες καλά με τον Π....δέλη?
έκανε καλή δουλειά?
 

tropheus

Well-Known Member
zotrix είπε:
μόνο τόσες μέρες; Εμένα όταν είχα ρωτήσει μου είπαν ότι θα είμαι πρησμένος για 3 βδομάδες. Αλλά δυστυχώς άδεια συνεχόμενα πάνω από 7 μέρες δεν μπορώ να πάρω από τη δουλειά, άσε που ταξιδεύω σχεδόν κάθε μήνα.

Θέλω να φτιάξω το προφίλ μου. Το είχα άχτι από παλιά.

Πρισμένος (αρκετά) θα είσαι για παραπάνω από 3 εβδομάδες αλλά το θέμα είναι ότι μπορείς να κυκλοφορήσεις άνετα από τη στιγμή που θα βγάλεις το νάρθηκα που θα σου βάλουν στη μύτη μετά από 1 εβδομάδα περίπου.

paliotomaro είπε:
Χαιρετώ και εγώ την παρέα.. Σας παρακολουθώ χρόνια και λέω να αρχίσω να συμμετάσχω πλέον πιο ενεργά..
Tropheus τελικά πήγες καλά με τον Π....δέλη?
έκανε καλή δουλειά?

Ο Π....δέλης βελτίωσε την αισθητική της μύτης μου (όχι πολλά πράγματα) και κάποια από τα κακώς κείμενα των τριών προηγούμενων επεμβάσεων αλλά μου προσέθεσε και ένα επιπλέον πρόβλημα μειώνοντας την αναπνοή μου από το ένα ρουθούνι. Θα μπορούσε να κάνει πολύ περισσότερα πράγματα αλλά θα έπρεπε να προσεγγίσει την περίπτωση μου με διαφορετικό τρόπο κάτι που δεν έκανε γιατί επίλεξε τον εύκολο τρόπο (μην μπω σε λεπτομέριες)
Και υποτίθεται ότι είναι ο ένας από τους 2 καλύτερους στην Ελλάδα.

Η ρινοπλαστική στην Ελλάδα είναι ζαριά... Δεν το ξέρουν το άθλημα οι περισσότεροι και αυτοί που το ξέρουν ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ...
 

paliotomaro

New Member
tropheus είπε:
zotrix είπε:
μόνο τόσες μέρες; Εμένα όταν είχα ρωτήσει μου είπαν ότι θα είμαι πρησμένος για 3 βδομάδες. Αλλά δυστυχώς άδεια συνεχόμενα πάνω από 7 μέρες δεν μπορώ να πάρω από τη δουλειά, άσε που ταξιδεύω σχεδόν κάθε μήνα.

Θέλω να φτιάξω το προφίλ μου. Το είχα άχτι από παλιά.

Πρισμένος (αρκετά) θα είσαι για παραπάνω από 3 εβδομάδες αλλά το θέμα είναι ότι μπορείς να κυκλοφορήσεις άνετα από τη στιγμή που θα βγάλεις το νάρθηκα που θα σου βάλουν στη μύτη μετά από 1 εβδομάδα περίπου.

paliotomaro είπε:
Χαιρετώ και εγώ την παρέα.. Σας παρακολουθώ χρόνια και λέω να αρχίσω να συμμετάσχω πλέον πιο ενεργά..
Tropheus τελικά πήγες καλά με τον Π....δέλη?
έκανε καλή δουλειά?

Ο Π....δέλης βελτίωσε την αισθητική της μύτης μου (όχι πολλά πράγματα) και κάποια από τα κακώς κείμενα των τριών προηγούμενων επεμβάσεων αλλά μου προσέθεσε και ένα επιπλέον πρόβλημα μειώνοντας την αναπνοή μου από το ένα ρουθούνι. Θα μπορούσε να κάνει πολύ περισσότερα πράγματα αλλά θα έπρεπε να προσεγγίσει την περίπτωση μου με διαφορετικό τρόπο κάτι που δεν έκανε γιατί επίλεξε τον εύκολο τρόπο (μην μπω σε λεπτομέριες)
Και υποτίθεται ότι είναι ο ένας από τους 2 καλύτερους στην Ελλάδα.

Η ρινοπλαστική στην Ελλάδα είναι ζαριά... Δεν το ξέρουν το άθλημα οι περισσότεροι και αυτοί που το ξέρουν ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ...


Σε ρωτάω γιατί έχω κάνει και εγώ επέμβαση και έχω μια μικρή ασσυμετρία μετά την επέμβαση στο κατω μερος της μύτης.
Σκέφτομαι να το διορθώσω κάποια στιγμή αλλά επειδή ξέρω τι πέρασα από την πρώτη επέμβαση δεν το παίρνω απόφαση.
Ο άλλος γιατρός που αναφέρεις ποιος είναι?
 

tropheus

Well-Known Member
paliotomaro είπε:
Σε ρωτάω γιατί έχω κάνει και εγώ επέμβαση και έχω μια μικρή ασσυμετρία μετά την επέμβαση στο κατω μερος της μύτης.
Σκέφτομαι να το διορθώσω κάποια στιγμή αλλά επειδή ξέρω τι πέρασα από την πρώτη επέμβαση δεν το παίρνω απόφαση.
Ο άλλος γιατρός που αναφέρεις ποιος είναι?

Και εγώ μετά την πρώτη επέμβαση πέρα από το λειτουργικό κομμάτι είχα ασυμμετρία που με τη δεύτερη έγινε μεγαλύτερη, με την τρίτη ακόμα πιο μεγάλη και με την τέταρτη (Π****δέλης) έγινε λίγο καλύτερη σε σχέση με τη δεύτερη επέμβαση. Απέκτησε όμως ως κληρονομιά και άλλα "κουσούρια".

Αν είναι μικρό το πρόβλημά σου μην την κάνεις. ΡΙΣΚΟ ΜΕΓΑΛΟ. Μπορεί να στην κάνουν χειρότερα.

Ο άλλος γιατρός είναι ο Αθα**σιος Σκού*ας. Ααααααλλο ψώνιο (από όσα διαβάζω και μου λένε).

Το σίγουρο είναι ότι όλοι τους έχουν καβαλήσει το καλάμι καθέτως και νομίζουν ότι είναι ΘΕΟΙ. Και ως ΘΕΟΙ πρέπει να τους χρυσοπληρώνεις και να τους προσκηνάς. Και χάρη σου κάνουν που σου μιλάνε...:hithead:
 

paliotomaro

New Member
:21m: χαχα μαρεσει το καθέτως!

τον Γκ..ρα τον είχα γνωρίσει και εγώ και είχα σκοπό να κάνω σε αυτόν αλλά η συμπεριφορά του με έκανε να αλλάξω γνώμη τελευταία στιγμή.
Δεν ξέρω αν ήταν για καλό ή για κακό αυτό..
 
Μπλουζα