Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

Katerina243

New Member
Υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει στην Ελλάδα επανορθωτικη ρινοπλαστικη και να είναι επιτυχημένη? Έχω συγκεντρώσει κάποια ονόματα γιατρών.....όποιος έχει κάνει επέμβαση σε αυτούς θα ήθελα την γνώμη του Ανδρουλάκης, Δασκαλάκης Κοντογιαννης Κυπραιου Μακρυπίσης Κρήτης Μοιρεας Καποσιτας Μετά από χρόνια σκέφτομαι την επανορθωτικη
Αν επιτρέπεται ποιος ήταν ο πρώτος που σου έκανε την επέμβαση ;μετά από ποσό καιρό είδες ότι κάτι δεν πάει καλά;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aretipap24

New Member
Έκανα την πρώτη επέμβαση στον Σκουρα η μύτη μου όσο περναει ο καιρος χειροτερευει ξεπρηζοταν μέχρι 1 χρόνο πριν η μύτη μου έχει λακουβα στην μέση στην δεξια πλευρα και έχει πεταχτεί κόκκαλο στην αριστερη .Το 2011 έκανα την πρώτη ρινοπλαστικη φυσικά το ψυχικό κόστος είναι ανυπολογιστο
 

Katerina243

New Member
Έκανα την πρώτη επέμβαση στον Σκουρα η μύτη μου όσο περναει ο καιρος χειροτερευει ξεπρηζοταν μέχρι 1 χρόνο πριν η μύτη μου έχει λακουβα στην μέση στην δεξια πλευρα και έχει πεταχτεί κόκκαλο στην αριστερη .Το 2011 έκανα την πρώτη ρινοπλαστικη φυσικά το ψυχικό κόστος είναι ανυπολογιστο
Δεν το συζητώ καν για το ψυχικό κόστος.. εύχομαι να βρεις καλό γιατρό αυτή τη φορά μέσα από την καρδιά μου.. κατάλαβα καλά εφτά χρόνια κοντά δλδ κ η μύτη σου άλλαζε κ ξεπριζοταν ; Ο γιατρός τι είπε για το αποτέλεσμα ;όχι ότι θα τον ξανά εμπιστευοσουν δλδ
 

aretipap24

New Member
Νομίζω πως όλοι όσοι έχουμε περάσει την εμπειρία μιας αποτυχημένης ρινοπλαστικής νιώθουμε περίεργα συναισθηματα.Εμένα προσωπικά με πήγε πίσω σε όλους τους τομείς. Η μύτη μου ξεπρηζοταν και μέχρι το 17.Θα ήθελα πραγματικα να παρακάλεσω οσους έχουν κανεί επανορθωτικη και εμείναν ευχαριστημενοι να μου στείλουν μήνυμα δν θέλω τρίτο τετάρτο χειρουργείο ειλικρινά Όσον αφορά αν το παραδεχτηκε ο Σκούρας όχι φυσικά από την αρχή με έβγαζε τρελή και υπερβολική Σε ευχαριστώ Κατερίνα μακάρι να κάνω σωστή επιλογή αυτήν την φορά και σε όλα τα παιδιά που σκοπεύουν να κάνουν πρώτο δεύτερο κοκ χειρουργείο εύχομαι σε όλους να μην ταλαιπωρηθουμε άλλο
 

aretipap24

New Member
Και εγω θα ηθελα προσωπικά μηνύματα αν εχει μείνει κάποιος ευχαριστημένος απο την επανορθωτική ρινοπλαστική. Charles μου σε καταλαβαίνω απόλυτα το τονίζω μονο οσοι το εχουμε περασει μπορουμε να καταλαβουμε ο ένας τον αλλον και επειδή μπορουμε να βοηθησουμε ο ένας τον άλλον όποιος μπορεί να στείλει προσωπικό μήνυμα .
 

green

New Member
Ξερεται αν η ρινοπλαστική μπορεί να χαλάσει την αναπνοή; Σας έχουν πει κάτι οι γιατροί;
 

Friikay

New Member
Γεια σας. Έχω ακούσει για τον Βασίλη Μηχαλοπουλο ότι είναι ο Γκουρού της Ρινοπλαστικης. Έχω δει δουλειές του στο ίντερνετ και είναι πολύ ικανοποιητικές. Ξέρει κανένας κάποια παραπάνω πληροφορια για αυτόν ή έχει υποβληθεί σε κάποια επέμβαση σε αυτόν τον γιατρό?.. επίσης ενδιαφέρομαι και για το λειτουργικό αποτέλεσμα.σας ευχαριστώ.
 

Mimi

New Member
Επιτέλους βρήκα κάποιον να μου λύσει τις απορίες θέλω να κάνω και εγώ μια διόρθωση στη μύτη μου . Δεν την λες μεγάλη ούτε καμπούρα έχει το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι κατεβαίνει πολύ το ακρορινιο .. όποτε σκέφτηκα να διορθώσω μόνο αυτό .. εσένα τι πρόβλημα είχε ;;είδες αλλαγή ;; Ήταν ικανοποιητική ;; Ποια είναι η τιμη μόνο για ακρορινιο ;; Πόσες μέρες θέλει να επανέλθεις στη καθημερινότητα σου ;; Αυτά τα λίγα !
 

axvax

New Member
Καλησπέρα. Εμένα προσωπικά με βασανίζει εδώ και πολλά χρόνια η εικόνα της μύτης μου και θα ήθελα να ρωτήσω για τον Λου. Είχα καταλήξει σ' αυτόν γιατί από το υλικό των φωτογραφιών φαίνεται ότι δουλεύει και το ακρορίνιο το οποίο συχνά βλέπω οι περισσότεροι γιατροί να το αγνοούν και γενικά φαίνεται πολύ ικανοποιητική η δουλειά του, ειδικά σε περιπτώσεις παρόμοιες με τη δική μου. Τον επισκέφτηκα πριν λίγο καιρό στο γραφείο του και μου φάνηκε πολύ καλός και προσιτός σαν άνθρωπος. Ωστόσο και εμένα με ανησυχεί ότι δεν υπάρχουν πουθενά σχεδόν αρνητικές κριτικές, αλλά και ότι όλες οι καλές κριτικές.. είναι αρκετά όμοιες αλλά και υπερεκθειάζουσες. Λες και είναι.. γνωστοί του ένα πράγμα??..

Eίδα μία μόνο αρνητική κριτική 2 αστεριών στη σελίδα του στο fb από μία κοπέλα που έλεγε ότι έχουν περάσει 10 μήνες απ' την επέμβαση και ότι η μύτη της παραμένει φαρδιά και χοντρή και ότι δεν είδε μεγάλη βελτίωση πέραν του ότι είναι πιο ίσια οπότε δεν νιώθει καθόλου ευχαριστημένη. Και είδα ότι της απάντησε, αν και ευγενικά, με έναν ίσως κάπως πατερναλιστικό τρόπο χωρίς να αναλαμβάνει ευθύνη και τόνισε ότι θα έπρεπε να τον επισκεφτεί στο ιατρείο του να το συζητήσουν αντί να εκφράσει τη δυσαρέσκειά της μέσω fb. Ωστόσο, αυτό που με παραξένεψε περισσότερο είναι τώρα που ξαναεπισκέφτηκα τη σελίδα του το σχόλιο της κοπέλας δεν υπάρχει πια.

Δεν ξέρω αν το διέγραψε η ίδια αφ' ότου είδε την απάντησή του (και τα βρήκαν ίσως?) ή αν το διέγραψε αυτός γιατί δεν του άρεσει να έχει καμία αρνητική κριτική στη σελίδα της δουλειάς του. Πάντως αν είναι το δεύτερο τότε αλλάζει η γνώμη μου και η καλή εικόνα που είχα σχηματίσει από την επίσκεψή μου. (η οποία όμως δεν ήταν και 100% θετική εξ' αρχής καθώς πριν το ραντεβού μου έτυχε να βγει μια κοπέλα που φαινόταν απογοητεύμενη και την πήραν τα κλάμματα 2-3 φορές το οποίο με ανησύχησε κάπως εννοείται (η γραμματέας είπε ότι μόλις είχε βγάλει τα ράμματα και ότι ήταν μεμονωμένη περίπτωση υπερευαισθησίας))

'Ισως υπεραναλύω αλλά ειλικρινά έχω τρομάξει με όλα αυτά που έχω διαβάσει και έχω πάλι αμφιβολλίες. Αν υπάρχουν άτομα που έχουν χειρουργηθεί από Λου, θα το εκτιμούσα πολύ αν μου έστελναν μία φωτό πριν και μετά και τη γνώμη/εμπειρία τους! Ευχαριστώ.

Edit: με ενημέρωσε άτομο που ξέρει για την κοπέλα που έκανε το σχόλιο, ότι το διέγραψε μόνη της. Οπότε, πάω πάσο σ' αυτό.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλησπέρα σας παιδιά....

Εντάξει το συγκεκριμένο forum τα σπάει... Αλλά ρε παιδιά βάλτε κανονικά τα ονόματα των γιατρών κρίμα είναι αν δεν έκανε κάποια καλή δουλειά να μην την πατήσει κ άλλος.... το ιδιο κ με τα ονόματα των γιατρών που είχαν Καλά αποτελέσματα... Στο θέμα μου τωρα.... Μετά από ωωωωρες ψάξιμο κατέληξα ότι θα επισκεφθώ έναν από τους εξης:Λουλούδη Μιχαλόπουλο Μοιρεα Μακρυπιδη.... όποιος έχει προσωπική εμπειρία ας μου στείλει εντυπωσεις pleaseee...... καθως επισης τιμες.... ααα και ρε παιδιά πότε επιστρέφεις στη δουλειά κ είσαι σαν άνθρωπος.????. .. μπορείς να πάρεις άδεια??? Και αν γνωρίζετε αν κάποιος από αυτούς συνεργάζεται με Εοπυ αν κάνω κ διάφραγμα μου καλύπτει κάποιο ποσό το Ταμείο????
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Π
εξαιρετικός χειρουργός ειναι ο Βασίλης Μιχαλοπουλος αλλά είναι πλαστικός χειρουργός και ΩΡΛ που κάνει καλή δουλειά ο Παναγιωτοπουλος Γιωργος στρατιωτικός στο 401 νοσοκομείο, έχει ιδιωτικό ιατρείο στα Βριλήσσια. Αν δεν επείγεσαι μη βιαστείς, θα χειρουργηθώ από τον Μιχαλόπουλο σε 2 μήνεσ και θα ενημερώσω σχετικά.
 
Περασαν 2 χρόνια απο τοτε.... αλλα δν ειδα παραλατω να ειχες γράψει την εμπειρια σου... χειρουργηθηκες τελικα?? Ήταν καλό το αποτέλεσμά??? Σκεφτομαι κ εγω γι αυτον καθοτι λενε πως ειδικευεται στην ρινοπλαστικη....
 

Valenia

New Member
Καλησπέρα σας. Είχα υποβληθεί σε ρινοπλαστική το 2008 απ' τον Αθ. Σκούρα. Δυστυχώς, ούτε εγώ έμεινα ευχαριστημένη με το αποτέλεσμά του. Η μύτη μου είναι ίδια με την διαφορά ότι μου αφαίρεσε τον ύβο, συν άνισα ρουθούνια και ένα γρομπαλάκι στο ακρορίνιο απ την δεξιά πλευρά. Μην σχολιάσω το γεγονός της αγένειας και της ειρωνίας του.
Το προσπερνώ. Σκέφτομαι για επανεπέμβαση αλλά πού είναι το θέμα; Εμπιστεύεσαι εύκολα πάλι; Αφήστε που είχα ταλαιπωρηθεί πολύ μετά μετεγχειρητικά. Ένα μήνα έκανα να συνέλθω. Δεν θέλω να την ξαναπατήσω.
Λουλούδη ή Κυπραίου; Εκεί καταλήγω. Κανείς πρόσφατα εγχειρησμένος-η;
Σας παρακαλώ βοηθήστε με καθώς είμαι από επαρχία συν τοις άλλοις. Επίσης, έχω διαβάσει για καινούργιες τεχνικές χωρίς πωματισμό.Γιατί εγώ με την γάζα στην μύτη ένιωθα πως θα πεθάνω. Επίσης για τον Πετρόπουλο Ιωάννη ξέρει κανείς; Ευχαριστώ
 

Valenia

New Member
παιδιά είμαι και γω θύμα αποτυχημένης ρινοπλαστικής από τον Α.Σ στο κολωνακι και ψάχνω επανορθωτική είμαι απελπισμένη και καταρρακωμένη ψυχολογικά όλη η ζωή μου περιστρέφεται γύρω από μία μύτη για τον μπαλόμα και την κυπραίου τι εχετε ακούσει??γιατρους εξωτερικού ξερω και μπορείτε να ψάξετε στο realself .com ενδεικτικα αναφέρω nolst trenite,sam rizsk,dean toriumi,spencher cohran ,eric josephp,paul nassif όποιος μπορεί να με βοηθήσει για την επανορθωτική αλλά να μην είναι βαλτός καλοδεχούμενος
Τελικα εκανες ρινοπλαστικη και που; και γω θυμα του ιδιου γιατρου ειμαι
 

Valenia

New Member
Γράψε το όνομα του χειρουργού χασάπη για να ξέρουμε.
Όσο για συμβουλές ο tropheus θα σε κατατοπισει αρκετά..
Και εγώ προσωπικά θα σου δώσω συμβουλές σε κάπου 1 μήνα + όπου θα κάνω revision rhinoplasty.
Μην γίνεσαι απαισιόδοξος πάντως. Παρόλο που παρά πολλοί χειρουργοί είναι για το κρεοπωλείο, υπάρχουν και αξιόλογοι. Θα βρεθεί λύση πιστεύω..
Που εκανες revision? Εντυπωσεις; ενδιαφερομαι
 

Valenia

New Member
tropheus έχεις βοηθήσει πάρα πολύ απο αυτό το φόρουμ ειλικρινά.. Εμένα η γιατρός με έκανε να νιώσω χάλια γιατί μου λέει πως στράβωσε μετά απο ένα μήνα που υποτίθεται ότι έχει δέσει, εσύ θα την χτύπησες και λέω όχι δεν την έχω χτυπήσει.. οκ μετά απο ένα μήνα και αφού έβγαλα τα ράμματα φίλησα το αγόρι μου αλλά άμα είναι να στραβώνει και έτσι.. Μου λέει μπορεί να την στράβωσες στον ύπνο σου, που πάλι αποκλείεται γιατί έχω γίνει εμονική με αυτό. Και της είπα πως εγώ δεν το θεωρώ τυχαίο οτι ξαναγίνεται όπως ήταν πριν απο αυτήν την πλευρά δηλαδή.. Λέτε να στραβώσει κ άλλο? Δεν ήταν εύκολες περιπτώσεις η λέχου κ η λαμπίρη και η τσιμτσιλή κ όλες αυτές, εγώ ας πούμε ήμουν εύκολη περίπτωση ένα κοκκαλάκι μια σταλίτσα είχα κ λίγο την κλίση αυτή και πάλι το πράγμα δεν πέτυχε.. Αλλά λέω γιατί?? Πώς γίνεται να λένε επεμβάσεις ρουτίνας κ τόσο συχνή κ απο την άλλη.. Κ στο χόλυγουντ εγώ που βλέπω οτι όλες έχουν κάνει μια χαρά είναι καλύτερες απο πρίν.. λίγα τα περιστατικά που είναι παραμορφωμένα.. Αχ παιδιά μα να πας να φτιάξεις κάτι, να κάνεις κάτι καλό για σένα, να περνάς τόση ταλαιπωρία και αναισθησία και χειρουργείο και λεφτά και να καταλήγεις με κλάματα.. Αδικία ρε παιδιά.. Γιατί έτσι?κ αν δεν είσαι ικανοποιημένος τι κάνεις πάλι επέμβαση? Κ άμα βγεί χειρότερη? που θα θέλουν μοσχεύματα κ τέτοια.. κ η αποθεραπεία ξανά και το σόκ της αλλαγής ξανά και χειρουργείο και αναισθησίες..Παιδιά τι κάνουμε λοιπόν??εχω απελπιστεί
Εκανες αλλη ρινοπλαστικη Άννα; σε νιωθω απολυτα.παθούσα
 
Μπλουζα