Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

panoslydios είπε:
ρε παιδια οκ το καταλαβαινω να θελετε μια πιο μικρη μυτη αλλα
τωρα τελευταια κοιταω ποσο αντρικα μοντελα(απο αγγλια ) εχουν εντονη μυτη..
τι νοημα εχουν τοσες διορθωτικες για την τελεια μυτη?
δεν το λεω επικριτικα μιας και ανηκει στο δικο σας χωρο να αλλαξετε αυτο που βλεπετε στον ευατο σας
αλλα δεν φοβαστε μη χασετε τη γοητεια σας με μια πιο μικρη μυτη?


giannaras13 είπε:
weznem είπε:
ωτοπλαστικες κανει και ο παυλιδελης εχει και σαϊτ στο ιντερνετ ψαχτε το και συνεντευξεις που εχει δωσει σε καναλια..φαινεται γνωστης του αντικειμενου αλλα δεν ειναι φθηνος νομιζω καπου στα 5 χιλιαρικακια παιρνει για μυτη..αλλα ο τροφεους θα ξερει καλυτερα επι του θεματος...να σας πει..

Ο ξαδερφος μου εκανε διαφραγμα στο πανεπιστημιακο στη λαρισα.. και του την εκανε τελεια... και δεν πληρωσε κατι νομιζω..του εδιναν και "δωρακι" αλλα δεν το δεχτηκε ???

αρα εκανε και πλαστικη γιατι με μονο το διαφραγμα δεν αλλαζει κατι ...και η μανα μου σε δημοσιο νοσοκομειο το εκανε με πολυ καλα αποτελεσματα.


μαλλον δεν ξερω καλα..αλλα θυμαμαι οτι δεν μπορουσε αναπνευσει καλα ειδικα στον υπνο..αλλα απο περυσι που την εκανε ειναι αρχοντας.. Παντως αν δεν εχεις προβλημα υγειας γιατι να την διορθωσεις? εκτος και αν σου τρεχουν και θες να δειχνεις πιο ωραιος :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
raphael2012 είπε:
Στον Παυλιδέλη έχω κάνει εγώ ωτοπλαστική πριν από αρκετά χρόνια. Γενικά είμαι ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα (και σε βάθος χρόνου), αλλά αν θέλω να βρω ψεγάδια, μπορώ εύκολα. Υποψιάζομαι πως εσύ φίλε tropheus ίσως να ζητούσες διορθωτική. Μια κοπέλα που γνώρισα εκεί είχε κάνει επέμβαση μύτης και δεν ήταν ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα, ήθελε να την διορθώσει.

Πάντως η αίθουσα αναμονής του ήταν πάντα γεμάτη.

τι εννοεις φιλε ψεγαδια??
επισης ποτε την εκανες και ποσο στοιχησε???εμενα ειναι λιγο πεταχτα οχι κατι τρελο...
 

panoslydios

New Member
checkarete david gandy που ειναι μοντελο απο αγγλια και δειτε που εχει εντονα χαρακτηριστικα(και αυτια?)
φοβαμαι οτι ολοι θελουν να καταληξουν με γυναικεια χαρακτηριστικα...

http://www.youtube.com/watch?v=2K4_cBPzcQo
 

weznem

Well-Known Member
panoslydios είπε:
checkarete david gandy που ειναι μοντελο απο αγγλια και δειτε που εχει εντονα χαρακτηριστικα(και αυτια?)
φοβαμαι οτι ολοι θελουν να καταληξουν με γυναικεια χαρακτηριστικα...

πανο η μυτη του ειναι μια χαρα απο την στιγμη που το μετωπο εχει μεγαλη αποσταση με τα χειλη μοιραια πρεπει να εχεις μια μεγαλη μυτη δεν μπορεις να εχεις ενα μυτακι..τα αυτια του ειναι αυτο που λεμε TRAGICCCCCCCCCCCCCCCC!!!!!!επιεικως... :slap

για να καταλαβω κατι.εμενα η μυτη εχει στραβο διαφραγμα γερνει λιγο εως αρκετα προς τα αριστερα υπολογιζω οτι εισπνεω τον μισο αερα που μπορει κανονικα το αριστερο ρουθουνι..αρα αμα φτιαξω το διαφραγμα(που λογικα το σπανε και το φαιρνουν στα ισα)δεν θα ισιωσει και η μυτη μετα?δηλαδη να μην συγκλίνει προς τα αριστερα αλλλα να ειναι αλφαδια? :cool:
οποιος γνωριζει ας μου απαντησει..
 

panoslydios

New Member
εμενα μ αρεσουν και τα αυτια του... πες μ μια που να μην καθοταν σε αυτον λεγοντας οτι εχει μεγαλα αυτια...
γενικα ρε παιδια μην ψαρωνετε απο τα γυναικει προτυπα..εχω φιλη που λεει ο αντρας μ αρεσει να εχει μικρη μυτη
και μικρα αυτια επειδη εχει και αυτη μικρη μυτη και μικρα αυτια(θελοντας να αναδειξει τον ευατο της)...
ας αφησουμε λιγο τα γυναικεια προτυπα και ασ ειμαστε ξεχωριστοι... αν πας εξωτερικο θα δεις τη περαση εχει το ελληνικο εντονο,
στην ελλαδα οι γυναικες ειναι τοσο πορωμενες με τα χαρακτηριστικα τους που προσπαθουν και στους ανδρες να τα ψαχνουν...
υπαρχουν περιπτωσεις που νομιζω οτι δεν χρειαζεται επεμβατικη διαδικασια στο κοκκαλο για να φτιαξεις το διαφραγμα... στειλε ενα μειλ σε καποιον
να σου διευκρινισει...
 

weznem

Well-Known Member
μην το σπαμαρουμε το θεμα πανο γνωμες ειναι αυτες,γουστα, δεν ειναι χαλια τα αυτια του δεν πετανε εξω αλλα ειναι ρομαντικα...εχουν την ταση να κοιτανε το φεγγαρι.. απογειώνονται.χαχα
δεν ειπα οτι ειναι ασχημο το παιδι,,τα αυτια ομως δεν ειναι ωραια..ουτε χαλια..αλλα παντως δεν λες να τετοια αυτια θα θελα να ειχα,,ελπιζω να καταλαβες τι εννοω..
 

panoslydios

New Member
μη φοβασαι δεν το σπαμαρουμε...απλως ξεκινησα με αφορμη τις συνεχομενες διορθωτικες επεμβασεις του ΟP...
οποτε του εδειξα τοπ αγγλικο μοντελο με ασυμμετριες ατη μυτη ...
 

weznem

Well-Known Member
μην τσαντιζεσαι..δεν τ ειπα κακοπροαιρετα αδερφε!!! απλα το λεω για το καλο ολων μας μην ξεφυγουμε απο το σκοπο μας..
*τα μοντελα δεν ειναι παντα ομορφα μπορω να σου δειξω απειρα μοντελα πατσαβουρια σε προσωπο..
 

tropheus

Well-Known Member
Η ρινοπλαστική ως επέμβαση ειδικά από άντρες γίνεται κατά κύριο λόγο όταν συνοδεύεται από επέμβαση στο διάφραγμα. Όχι βέβαια ότι δεν υπάρχουν εξαιρέσεις.

Και νομίζω ότι τα περι γαλλικής μύτης και μικρής μύτης έχουν ξεπεραστεί προ πολλού ...

Ούτε εγώ είχα σκοπό να πειράξω τη μύτη μου αν λόγο διαφράγματος δε μου είχαν πει οι γιατροί ότι σε μεγαλύτερη ηλικία θα χάσω ένα μεγάλο μέρος της ακοής μου...
 

thumbie

New Member
Εγώ πάντως που έκανα ρινοπλαστική και διάφραγμα προ 3 ετίας, θυμάμαι πολύ καλά πως δεν βίωσα σε κανένα επίπεδο πόνο, με εξαίρεση έναν πονοκέφαλο από τους πολλούς επισκέπτες στο σπίτι.

Το δυσάρεστο στην επέμβαση είναι ότι κλείνεσαι μέσα για 15ήμερο τουλάχιστον, δεν αναπνέεις για όσο καιρό έχεις γάζες κλπ (εβδομάδα) και μοιάζεις με γκρέμλιν για ένα Χ, όχι μακρύ χρονικό διάστημα

Έχω καταλήξει πως το αποτέλσμα της ρινοπλαστικής είναι πραγματικό λαχείο. Έχω παραδείγμα όπου στον ίδιο γιατρό 1000 βγήκαν μοντέλακια και με καθαρή αναπνοή και 10 βγήκαν σταπατσαρισμένοι. Άρα καταλήγω στο τρίπτυχο εμπειρία γιατρού, ευκολία-δυσκολία περίπτωσης και παράγοντας τύχη (βάρεσε καλά την καλεμιά ο δόκτωρ ή κουνήθηκε η νοσηλεύτρια?)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
thumbie είπε:
Εγώ πάντως που έκανα ρινοπλαστική και διάφραγμα προ 3 ετίας, θυμάμαι πολύ καλά πως δεν βίωσα σε κανένα επίπεδο πόνο, με εξαίρεση έναν πονοκέφαλο από τους πολλούς επισκέπτες στο σπίτι.

Το δυσάρεστο στην επέμβαση είναι ότι κλείνεσαι μέσα για 15ήμερο τουλάχιστον, δεν αναπνέεις για όσο καιρό έχεις γάζες κλπ (εβδομάδα) και μοιάζεις με γκρέμλιν για ένα Χ, όχι μακρύ χρονικό διάστημα

Έχω καταλήξει πως το αποτέλσμα της ρινοπλαστικής είναι πραγματικό λαχείο. Έχω παραδείγμα όπου στον ίδιο γιατρό 1000 βγήκαν μοντέλακια και με καθαρή αναπνοή και 10 βγήκαν σταπατσαρισμένοι. Άρα καταλήγω στο τρίπτυχο εμπειρία γιατρού, ευκολία-δυσκολία περίπτωσης και παράγοντας τύχη (βάρεσε καλά την καλεμιά ο δόκτωρ ή κουνήθηκε η νοσηλεύτρια?)
οκ ααδερφε αλλα μια βδομαδα πως θα αναπνεω απο το στομα??? δεν το αντεχω αυτο πραγματικα..ειμαι σημερα με βουλωμενη μυτη και εγω βαλει ατα αυτοκολητα του διαφραγματος στην μυτη εχω παρει οντριβιν και πηρα και παναντολ φλου δεν αντεχω να μην αναπνεω απο τηνμυτη πως θα κατσω μια βδομαδα??ζωο ειμαι η ανθρωπος..
 

panoslydios

New Member
κοιτα οταν καποιος ''φημιζεται ''για τη δουλεια του ,ο παραγοντας τυχη πρεπει να ειναι μηδαμινος...
αλλιως αντι να διαφημιζει τον ευατο του να ισχυριζεται οτι υπαρχει περιπτωση να τα κανει μανταρα μαζι με τη διαφημιση οτι ειναι καλος...
 

thumbie

New Member
θα κάνεις υπομονή, τι είναι μια εβδομάδα μπροστά στην "αιωνιότητα"? εξάλλου σίγουρα μπορείς να αντέξεις, ο άνθρωπος είναι φτιαγμένoς για να προσαρμόζεται - είσαι άνθρωπος και όχι ζώο και γι αυτό έχεις το δικαίωμα στην επιλογή - αν θέλεις κάνεις εγχείριση, αν όχι, δεν... απλά

οκ ααδερφε αλλα μια βδομαδα πως θα αναπνεω απο το στομα??? δεν το αντεχω αυτο πραγματικα..ειμαι σημερα με βουλωμενη μυτη και εγω βαλει ατα αυτοκολητα του διαφραγματος στην μυτη εχω παρει οντριβιν και πηρα και παναντολ φλου δεν αντεχω να μην αναπνεω απο τηνμυτη πως θα κατσω μια βδομαδα??ζωο ειμαι η ανθρωπος..
[/quote]


όπως και να το δεις ένα χειρουργείο έχει τα ρίσκα του, τα οποία είναι ανεξάρτητα της εμπειρία - φήμης του γιατρού - μπαίνεις και ξέρεις ότι μπορεί κάτι να πάει στραβά σε όλα τα επίπεδα και ενημερώνεσαι γι αυτό, υπογράφεις και συναινείς

panoslydios είπε:
κοιτα οταν καποιος ''φημιζεται ''για τη δουλεια του ,ο παραγοντας τυχη πρεπει να ειναι μηδαμινος...
αλλιως αντι να διαφημιζει τον ευατο του να ισχυριζεται οτι υπαρχει περιπτωση να τα κανει μανταρα μαζι με τη διαφημιση οτι ειναι καλος...
 

tropheus

Well-Known Member
crossfire είπε:
tropheus,τελικα εκλεισες για την επανορθωτικη τον οκτωβριο που ελεγες?

Την Δευτέρα πήγα ξανά στον Παυλιδέλη. Η επέμβαση θα γίνει στις 25 Οκτώβρη. Την ερχόμενη Δευτέρα θα πάω να του δώσω μια προκαταβολή.

Να πω πάντως ότι δε μου άρεσε καθόλου η συμπεριφορά του. Ήταν τρομερά αλαζονικός, υπερόπτης και υποτιμητικός απέναντι μου.
Αν δεν πίστευα ότι αυτός μπορεί να μου λύσει το πρόβλημα που έχω θα τον είχα φτύσει στη μούρη και θα είχα φύγει.
Άσε που ενώ πέρυσι που είχαμε μιλήσει μου είχε ζητήσει 3000€ τώρα μου ζήτησε 3500€ και να του υπογράψω ότι δε φέρει καμία ευθύνη για τα αποτελέσματα της επέμβασης. Μη πω για το θέμα απόδειξης ...
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
tropheus είπε:
crossfire είπε:
tropheus,τελικα εκλεισες για την επανορθωτικη τον οκτωβριο που ελεγες?

Την Δευτέρα πήγα ξανά στον Παυλιδέλη. Η επέμβαση θα γίνει στις 25 Οκτώβρη. Την ερχόμενη Δευτέρα θα πάω να του δώσω μια προκαταβολή.

Να πω πάντως ότι δε μου άρεσε καθόλου η συμπεριφορά του. Ήταν τρομερά αλαζονικός, υπερόπτης και υποτιμητικός απέναντι μου.
Αν δεν πίστευα ότι αυτός μπορεί να μου λύσει το πρόβλημα που έχω θα τον είχα φτύσει στη μούρη και θα είχα φύγει.
Άσε που ενώ πέρυσι που είχαμε μιλήσει μου είχε ζητήσει 3000€ τώρα μου ζήτησε 3500€ και να του υπογράψω ότι δε φέρει καμία ευθύνη για τα αποτελέσματα της επέμβασης. Μη πω για το θέμα απόδειξης ...

WTF?!
Αν είναι δυνατόν, τουλάχιστον ας κάνει υποδειγματική δουλειά γιατί πολύ ταλαιπωρήθηκες ρε συ tropheus.
 

crossfire

Well-Known Member
tropheus είπε:
crossfire είπε:
tropheus,τελικα εκλεισες για την επανορθωτικη τον οκτωβριο που ελεγες?

Την Δευτέρα πήγα ξανά στον Παυλιδέλη. Η επέμβαση θα γίνει στις 25 Οκτώβρη. Την ερχόμενη Δευτέρα θα πάω να του δώσω μια προκαταβολή.

Να πω πάντως ότι δε μου άρεσε καθόλου η συμπεριφορά του. Ήταν τρομερά αλαζονικός, υπερόπτης και υποτιμητικός απέναντι μου.
Αν δεν πίστευα ότι αυτός μπορεί να μου λύσει το πρόβλημα που έχω θα τον είχα φτύσει στη μούρη και θα είχα φύγει.
Άσε που ενώ πέρυσι που είχαμε μιλήσει μου είχε ζητήσει 3000€ τώρα μου ζήτησε 3500€ και να του υπογράψω ότι δε φέρει καμία ευθύνη για τα αποτελέσματα της επέμβασης. Μη πω για το θέμα απόδειξης ...

Απιστευτο!εχεις ασχοληθει καθολου για εξωτερικο?
 

tropheus

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ Soralteno.

Όχι crossfire δεν το έχω ψάξει για εξωτερικό. Δεν ξέρω καν ποιον και τι να πιστέψω. Και στους άλλος πήγα συστημένος από άτομα που είχαν καλά αποτελέσματα και με ξέσκισαν. Πάντως πέρα από το ότι είναι μεγάλος μ.λ.κ.ς πιστεύω ότι αυτός μπορεί να μου λύσει το πρόβλημα.
 

crossfire

Well-Known Member
tropheus είπε:
Σε ευχαριστώ Soralteno.

Όχι crossfire δεν το έχω ψάξει για εξωτερικό. Δεν ξέρω καν ποιον και τι να πιστέψω. Και στους άλλος πήγα συστημένος από άτομα που είχαν καλά αποτελέσματα και με ξέσκισαν. Πάντως πέρα από το ότι είναι μεγάλος μ.λ.κ.ς πιστεύω ότι αυτός μπορεί να μου λύσει το πρόβλημα.

εχεις δικιο...εγω θα σου ελεγα να αγνοησεις την αλαζονεια του γιατι οντως μπορει να κανει καλη δουλεια.
ετσι ειναι και ο αλλος στο κολωνακι...αθ. Σκ...
τρελαινονται οταν τους αμφισβητεις
 
Μπλουζα