Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

Peristera

New Member
Καλησπερα ο Μητσιου στο ιατρικο κανει καλη δουλεια; γιατι εμενα μου ζητησε μονο γιατην καμπουρα της μυτης με υπνοχαλαση 2300
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Peristera

New Member
Παυλιδελης δεν έχω εμπειρία επέμβασης, αλλά επειδή τον έχω συναντήσει.. είναι άνθρωπος που αναζητά το χρήμα.. και δεν θα δώσει ηθική και ανθρώπινη προτεραιότητα στο άτομο που θα εγχειρήσει.. έχουν σκεφτεί άραγε, κάποια όρνια της δεκάρας (δεν γίνομαι καθόλου συγκεκριμένος εδω) οτι οι ασθενείς είναι άνθρωποι και όχι χρηματική πηγή εσόδων ?
Μεγάλη αλητεία στον τομέα των πλαστικών επεμβάσεων.
Εδώ θα πρέπει να τους έχουμε στο απόσπασμα, όλους όσους παίζουν με την ανθρώπινη υπόσταση !
Προσωπική άποψη εγω μόνο για τον χειρουργό που με είχε εγχειρησει το 2007, που λέγεται Μητσου Ιωάννης. Κανει τις επεμβάσεις του στο Ιατρικό Κέντρο Αθηνών. Τωρα εφαρμόζει κάποια μέθοδο 'υπνοχαλασης' που δεν ξέρω ακριβώς τι πλεονέκτημα έχει, άλλα το κόστος είναι πόλη χαμηλότερο από τον μέσο όρο, λόγω και της μεθόδου και λόγω των σχετικών χρεώσεων από το ιατρικό Αθηνών. Παλιά που έκανε στο Υγεία ήταν πιο πολλές οι χρεώσεις. Το site του λέγεται safe surgery, εάν πληκτρολογήσεις στο Google θα σου δείξει τηλέφωνα, επικοινωνία κτλ.
Δεν χάνεις τίποτα με το να ρωτήσεις.
Πάντως όσοι έχουν πέσει θύματα πλαστικών πρέπει να το γράφουν εδώ. Και εμείς να το διαδιδουμε σε όλους, γιατι είναι ΑΤΙΜΟ πράγμα η εκμετάλλευση, περιφρόνηση και ασέβεια στους ασθενείς..
Καλησπερα μπορεις μα μου πεις για τον Μητςου μου ζητησε 2300 μονο για την καμπουρα της μυτης
 

Peristera

New Member
Ok, θα σου στείλω email με φωτογραφίες. Όχι δεν έχει κάνει processing στις φωτογραφιες, ηταν οι ρεαλιστικές απεικονίσεις.. το πρόβλημα μου είναι σύνθετο στην μύτη μου, μου το έχει πει και ο αδελφος ενός γείτονα μου που είναι παλιός και έμπειρος ΩΡΛ. .
εγω ήμουν άτυχος που έκανα την επέμβαση στο Υγεία και πριν την εφαρμογή της νέας μεθόδου.. νομίζω την μέθοδο την διδάχθηκε στο εξωτερικό. Θα μάθω εαν θέλεις. Πάντως να ξέρεις ότι έχω την πιο δύσκολη μύτη -αντικειμενικά.. φωτογραφιες τον είχα ρωτήσει γιατί δεν αναρτά, και μου είπε ότι θα πρέπει να ρωτάει όλους τους ασθενείς από την αρχή.. νομίζω δεν τον πολυενδιαφερει το διαφημιστικό γιατι έχει πολλές επεμβάσεις (πιστεύω πως μετράει και η χαμηλή τιμή, μάλλον είμαι σίγουρος ). Για να μην σου λέω ότι θέλω, θα μάθω τις λεπτομέρειες και θα σε πληροφορήσω.. πάντως όπου και να κάνεις επεμβαση να μας ενημερώσεις και καλή επιτυχία βέβαια..
Καλησπερα πηγα στον Μηταοθ αλλα το σκεφτομαι χηταει πολλα χρηματα με την νεα μεθοδο αξι
 

ΕΙΡΗΝΗ90

New Member
Καλημέρα/καλησπέρα ...

Ένα χρόνο ακριβώς μετά την πρώτη ρινοπλαστική που έκανα μαζί με διόρθωση διαφράγματος χθες έκανα και νέα επέμβαση !!!

Να πω λίγο το ιστορικό ... Πριν την πρώτη επέμβαση είχα μια μύτη όχι άσχημη αλλά με στραβό διάφραγμα που εμπόδιζε σε ποσοστό 100% την αναπνοή από το αριστερό μου ρουθούνι.
Έκανα ρινοπλαστική στις 19 Νοεμβρίου 2010 στην Κεντρική Κλινική Αθηνών με 2 γιατρούς έναν πλαστικό και έναν ΩΡΛ από το Ιατρικό Αθηνών. Το κόστος της επέμβασης ήταν 3500€.

Τα αποτελέσματα φάνηκαν μετά το 6μηνο και η τελική εικόνα στο 12μηνο. Η μύτη έφτιαξε στο προφιλ αλλά στράβωσε. Παρουσιάστηκε ασυμμετρία στα ρουθούνια όπου το ένα ήταν μεγαλύτερο από το άλλο ενώ η αναπνοή στο αριστρερό ρουθούνι βελτιώθηκε κατά 20% μόλις. Ένα μόσχευμα είχε μετατοπιστεί και γενικά η επέμβαση χαρακτηρίστηκε αποτυχημένη όχι μόνο από εμένα αλλά και από τους 2 χειρούργούς.

Τελικά χθες πραγματοποιήθηκε εκ' νέου η επέμβαση πάλι από τους ίδιους γιατρούς στην Κεντρική Κλινική Αθηνών χωρίς κόστος για εμένα και αυτό το αναφέρω προς τιμή των δυο γιατρών που παραδέχτηκαν τα λάθη τους.

Η διαδικασία αποκατάστασης είναι μακρόχρονη και επίπονη ... και θα πρέπει να το ξέρουν όσοι έχουν σκοπό να κάνουν τέτοιου είδους επέμβαση. Όπως επίσης θα πρέπει να γνωρίζουν ότι είναι η πιο δύσκολη επέμβαση στο πρόσωπο και με το υψηλότερο ποσοστό αποτυχίας.

Ο λόγος της αποτυχίας οφείλεται κυρίως στο γεγονός ότι η διάρκεια της επέμβασης είναι μεγάλη σε μια μύτη η οποία μόλις την πειράξεις πρίζεται και ο γιατρός αναγκάζεται να δουλεύει σε ένα παραμορφωμένο όργανο.
Εκει βέβαια κρίνεται και η ικανότητα του...

Ελπίζω αυτή τη φορά όλα να πήγαν καλά :)[/
Καλημέρα/καλησπέρα ...

Ένα χρόνο ακριβώς μετά την πρώτη ρινοπλαστική που έκανα μαζί με διόρθωση διαφράγματος χθες έκανα και νέα επέμβαση !!!

Να πω λίγο το ιστορικό ... Πριν την πρώτη επέμβαση είχα μια μύτη όχι άσχημη αλλά με στραβό διάφραγμα που εμπόδιζε σε ποσοστό 100% την αναπνοή από το αριστερό μου ρουθούνι.
Έκανα ρινοπλαστική στις 19 Νοεμβρίου 2010 στην Κεντρική Κλινική Αθηνών με 2 γιατρούς έναν πλαστικό και έναν ΩΡΛ από το Ιατρικό Αθηνών. Το κόστος της επέμβασης ήταν 3500€.

Τα αποτελέσματα φάνηκαν μετά το 6μηνο και η τελική εικόνα στο 12μηνο. Η μύτη έφτιαξε στο προφιλ αλλά στράβωσε. Παρουσιάστηκε ασυμμετρία στα ρουθούνια όπου το ένα ήταν μεγαλύτερο από το άλλο ενώ η αναπνοή στο αριστρερό ρουθούνι βελτιώθηκε κατά 20% μόλις. Ένα μόσχευμα είχε μετατοπιστεί και γενικά η επέμβαση χαρακτηρίστηκε αποτυχημένη όχι μόνο από εμένα αλλά και από τους 2 χειρούργούς.

Τελικά χθες πραγματοποιήθηκε εκ' νέου η επέμβαση πάλι από τους ίδιους γιατρούς στην Κεντρική Κλινική Αθηνών χωρίς κόστος για εμένα και αυτό το αναφέρω προς τιμή των δυο γιατρών που παραδέχτηκαν τα λάθη τους.

Η διαδικασία αποκατάστασης είναι μακρόχρονη και επίπονη ... και θα πρέπει να το ξέρουν όσοι έχουν σκοπό να κάνουν τέτοιου είδους επέμβαση. Όπως επίσης θα πρέπει να γνωρίζουν ότι είναι η πιο δύσκολη επέμβαση στο πρόσωπο και με το υψηλότερο ποσοστό αποτυχίας.

Ο λόγος της αποτυχίας οφείλεται κυρίως στο γεγονός ότι η διάρκεια της επέμβασης είναι μεγάλη σε μια μύτη η οποία μόλις την πειράξεις πρίζεται και ο γιατρός αναγκάζεται να δουλεύει σε ένα παραμορφωμένο όργανο.
Εκει βέβαια κρίνεται και η ικανότητα του...

Ελπίζω αυτή τη φορά όλα να πήγαν καλά :)
Μηπως ο πλαστικός ήταν ο Ι.Λ ;;;;
 

NellyK

New Member
Παιδια εγώ την έκανα την Δευτερα, είμαι τώρα στην 3η μέρα. Ειναι φυσιολογικό που δεν μπορω να αναπνεύσω καθολου απο την μυτη και ποναω αρκετα;
Επισης μου τρέχει συχνα αίμα απο την μυτη ειδικα οταν σηκώνομαι όρθια, συνέβαινε και σε εσάς αυτο;
 

Giorgio7

New Member
Παιδια εγώ την έκανα την Δευτερα, είμαι τώρα στην 3η μέρα. Ειναι φυσιολογικό που δεν μπορω να αναπνεύσω καθολου απο την μυτη και ποναω αρκετα;
Επισης μου τρέχει συχνα αίμα απο την μυτη ειδικα οταν σηκώνομαι όρθια, συνέβαινε και σε εσάς αυτο;

Σε ποιον την έκανες αν επιτρεπέται;
 

@lex

New Member
Παιδια εγώ την έκανα την Δευτερα, είμαι τώρα στην 3η μέρα. Ειναι φυσιολογικό που δεν μπορω να αναπνεύσω καθολου απο την μυτη και ποναω αρκετα;
Επισης μου τρέχει συχνα αίμα απο την μυτη ειδικα οταν σηκώνομαι όρθια, συνέβαινε και σε εσάς αυτο;

Εγω δεν ειχα αιμοραγία, δηλαδη μονο οταν έβγαλα τον πωματισμο που εβγαλα λίγο αιμα κ μετά εκανα καθαρισμο καθε τοσο με συρριγγα και ορο για να ξεπλυθει η μυτη μέσα... γενικά να ξερεις θα θέλει για μεγάλο διάστημα να κάνεις πλυσεις με φυσιιλογικο ορο γιατι θα χουν μεινει μεσα ξερα αιματα οπότε πρεπει να καθαριστούν....εγω οταν εβγαλα κ τις μεμβρανες σιλικόνης που ειπε κεβαζα μια αλοιφή σε μορφη τζελ μέσα στη μυτη οπου μαλακωνε τα ξεραμενα αιματα κ καθαριζοταν πιο ευκολα... τωρα οσο για το πονο,εγω ειμαι στο 3ο μηνα κ το ακρορινιο ειναι ακομη πολυ ευαισθητο...οποτε θα πονας ωια αρκετό καιρο ακομα..θα φευγει σταδιακα. Να εισαι προσεκτικη στις κινήσεις σου γιατί ειναι νωρίς κ δε πρεπει να σηκώνεις βαρη η να σκύβεις κτλ...παρε τηλ το γιατρό σου κ πες του ότι τρέχει ακομη αιμα...

Τον πωματισμο τον εχεις βγάλει ,σωστα????
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NellyK

New Member
Εγω δεν ειχα αιμοραγία, δηλαδη μονο οταν έβγαλα τον πωματισμο που εβγαλα λίγο αιμα κ μετά εκανα καθαρισμο καθε τοσο με συρριγγα και ορο για να ξεπλυθει η μυτη μέσα... γενικά να ξερεις θα θέλει για μεγάλο διάστημα να κάνεις πλυσεις με φυσιιλογικο ορο γιατι θα χουν μεινει μεσα ξερα αιματα οπότε πρεπει να καθαριστούν....εγω οταν εβγαλα κ τις μεμβρανες σιλικόνης που ειπε κεβαζα μια αλοιφή σε μορφη τζελ μέσα στη μυτη οπου μαλακωνε τα ξεραμενα αιματα κ καθαριζοταν πιο ευκολα... τωρα οσο για το πονο,εγω ειμαι στο 3ο μηνα κ το ακρορινιο ειναι ακομη πολυ ευαισθητο...οποτε θα πονας ωια αρκετό καιρο ακομα..θα φευγει σταδιακα. Να εισαι προσεκτικη στις κινήσεις σου γιατί ειναι νωρίς κ δε πρεπει να σηκώνεις βαρη η να σκύβεις κτλ...παρε τηλ το γιατρό σου κ πες του ότι τρέχει ακομη αιμα...

Τον πωματισμο τον εχεις βγάλει ,σωστα????
Ναιι τον εχω βγαλει και ειχε τρέξει πολυυυυ αίμα. Πλεον παλι καλα εχει σταματήσει να τρέχει, βαζω και εγω ορο, τζελ και καποιες επουλωτικες.
Τωρα μονο ελπιζω να μπορεσω να αναπνεύσω κανονικα τις επομενες μερες :D
 

@lex

New Member
Ναιι τον εχω βγαλει και ειχε τρέξει πολυυυυ αίμα. Πλεον παλι καλα εχει σταματήσει να τρέχει, βαζω και εγω ορο, τζελ και καποιες επουλωτικες.
Τωρα μονο ελπιζω να μπορεσω να αναπνεύσω κανονικα τις επομενες μερες :D

Ναι μην ανησυχείς γιαυτο.... ειναι ακόμη πρησμένη η μύτη σου και εμποδίζει λιγο την εισχωρηση οξυγόνου ... τις μεμβρανες σιλικονης δεν τις εβγαλες ακομη φαντάζομαι ... όταν τις βγάλεις θα ειναι πιο εμφανες!! Εγω ακομη κ τώρα δε μπορω να καταλαβω με σιγουριά καποια αλλαγη γιατι δε θυμάμαι πως ημουν,ΟΜΩΣ στον ύπνο βλεπω διαφορα..κοιμαμαι πιο βαθιά χωρις να με ξυπνάει το παραμικρο ή να σφυριζουν τα ρουθούνια μου όπως πρώτα
 

NellyK

New Member
Ναι μην ανησυχείς γιαυτο.... ειναι ακόμη πρησμένη η μύτη σου και εμποδίζει λιγο την εισχωρηση οξυγόνου ... τις μεμβρανες σιλικονης δεν τις εβγαλες ακομη φαντάζομαι ... όταν τις βγάλεις θα ειναι πιο εμφανες!! Εγω ακομη κ τώρα δε μπορω να καταλαβω με σιγουριά καποια αλλαγη γιατι δε θυμάμαι πως ημουν,ΟΜΩΣ στον ύπνο βλεπω διαφορα..κοιμαμαι πιο βαθιά χωρις να με ξυπνάει το παραμικρο ή να σφυριζουν τα ρουθούνια μου όπως πρώτα
Να σου πω την αλήθεια δεν ήξερα καν ότι είχα μεμβράνες σιλικόνης! Εγώ δεν είχα κανένα θέμα αναπνοής και τώρα μου κακοφαίνεται που δεν μπορώ να αναπνεύσω καθόλου από την μύτη, αλλά ευελπιστώ ότι σε λίγες μέρες θα μπορώ να αναπνέω κανονικά:rolleyes:
 

@lex

New Member
Να σου πω την αλήθεια δεν ήξερα καν ότι είχα μεμβράνες σιλικόνης! Εγώ δεν είχα κανένα θέμα αναπνοής και τώρα μου κακοφαίνεται που δεν μπορώ να αναπνεύσω καθόλου από την μύτη, αλλά ευελπιστώ ότι σε λίγες μέρες θα μπορώ να αναπνέω κανονικά:rolleyes:


Αν νιωθεις μεσα στα ρουθούνια κατι πλαστικα εχεις...δε ξέρω αν βάζουν παντα οι γιατροι αλλα λογικά βάζουν.... εφόσον τα βγάλεις θα δεις διαφορά ...
 

ΕΙΡΗΝΗ90

New Member
Γεια σου την εκανα πριν ενα μισή μήνα,το αποτελεσμα έως τώρα μου αρεσει και φαντασου είναι πρισμενη ακόμα,την εκανα στον κύριο Γεωργιάδη Γρηγόρη, Θεσσαλονίκη είναι το ιατρείο του,μπεςσρην ιστοσελίδα του synergy.com
μπορεις να μας πεις πως ειναι η μυτη σου μετα απο ενα χρονο;
 

vagos75

New Member
καλησπερα.εχει καποιος αποψη για τον μοιρεα;εχει γινει ερωτηση για τον συγκεκριμενο γιατρο σε προηγουενα post αλλα δεν ειδα καποια απαντηση
 

ΕΙΡΗΝΗ90

New Member
Λοιπόν....
Μηπως μπορεις να μας πεις όνομα γιατρού...ευχαριστω!!!!
Επειδή με απασχολεί και έμενα το θέμα...το έχω ψάξει όσο δεν πάει.

Έχω διαβάσει όλα τα φορουμς και έχω παρατηρήσει το εξής μοτίβο για τον κ. Λουλ..δη

  • Όλα τα μέλη που τον προτείνουν είναι νέα μέλη
  • Όλοι λένε πάνω κάτω τα ίδια ακριβώς άλλα με αλλά λογία...
  • Κανένας δεν μου απαίτησε για πριν και μετά φώτο
  • Κανένα μέλος από αυτά δεν είναι ενεργά μετά το ποστ για τον συγκεκριμένο

Ψάξτε το και μονοί σας και θα το διαπιστώσετε


Έμενα όλα αυτά μου μυρίζουν πολύ....

Γενικά θα πρωτινά να μην πιστεύετε αυτά που γράφονται στο ίντερνετ.

Οποιοσδήποτε μπορεί να φτιάξει πολλαπλούς λογαριασμούς και να κάνει τον οποιοδήποτε γιατρό θεό η άχρηστο.

Ζητάτε πάντα πριν και μετά φώτο από τα μέλη που σας προτείνουν κάποιον γιατρό,αν σας τα μασάνε....τρέξτε.

Άλλο ένα πράγμα που πρέπει να προσέξετε είναι να μην σας στείλουν άσχετες φώτο από το ίντερνετ.

Πηγαίνετε στο https://ctrlq.org/google/images/ , ανεβάστε την φώτο,πατάτε “Show Matches” αν δείτε αποτελέσματα στο ίντερνετ,σημαίνει πως η εικόνα είναι από το διαδίκτυο και μάλλον κάτι παίζετε....

Δεύτερο...

Επισκεφτείτε τον γιατρό που θέλετε,ρωτήστε τον ότι σας απασχολεί. Δείτε πως σας απαντάει,πως σας αντιμετωπίζει ?

Σας εμπνέει εμπιστοσύνη ? Ρωτήστε τα πάντα που σας απασχολούν. Αν ξεχάστε κάτι,πηγαίνετε ξανά.

Εγώ προσωπικά πήγα σε κάποιον εδώ Θεσσαλονίκη ,αφού πρώτα είδα πριν και μετά και από μέλη και από το διαδίκτυο για την δουλειά του.

Στο γραφείο του ζήτησα να δω και άλλα που δεν είχε στην ιστοσελίδα του.

Σημαντικό: Ρωτήστε για αποτυχημένες περίπτωσης,πως έτυχαν,γιατί και τι κάνει ο γιατρός σε αυτή την πρόσπτωση.
Ρωτήστε για ποσοστό αποτυχίας της αγοράς και του συγκρινόμενο γιατρού...αν σας τα μασάει η σας πει 100% ....τρέξτε.

Ο γιατρός μου εξήγησε τα πάντα και με λεπτομερείς για 1 ολόκληρη ώρα.

Το πιο σημαντικό είναι ότι μου εμπνεε εμπιστοσύνη.

Μόλις μπορέσω οικονόμα θα πάω και θα σας πω και τα αποτελέσματα μου.


Ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο
 

vagos75

New Member
ενα πραγμα ομως δεν μπορω να καταλαβω...γιατι ριχνουμε τα παντα στον γιατρο οταν κατι δεν παει καλα;πιστευω πως μεριδιο ευθυνης εχει κ ο ασθενης οσο αφορα τις οδηγιες του γιατρου μετα την επεμβαση...
εγω εκανα μια επισκεψη σημερα κ αυτα που ακουσα με αφησαν ικανοποιημενο...τι εννοω;
ακουσα αρκετα οχι...δηλαδη πως δεν γινονται καποια πραγματα που ζητησα εγω...ειχα μια απαντηση ειτε θετικη ειτε αρνητικη σε ολες τις ερωτησεις μου κ μια επιστημονικη εξηγηση για οτι κ αν ηθελα...αξιζει να σημειωθει πως η επισκεψη κρατησε πανω απο μια ωρα,χωρις δυσφοριες...
 
Μπλουζα