Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

tropheus

Well-Known Member
gezira είπε:
Για το Βουκιδη ως προς τη ρινοπλαστικη εχω ακουσει κι εγω καποια καλα λογια. Αλλα ολα ειναι σχετικα. Στον ενα μπορει να πετυχει, τον αλλον να τον καταστρεψει. Εμενα μου εκανε πολυ μεγαλη ζημια ο Κουτσογιωργας πριν 10 χρονια, φετος βρηκα το κουραγιο να προβω σε διορθωτικη στον Καποσιτα, υπηρξε βελτιωση, αλλα μονον κατα 50%, ενω το κοστος ηταν υψηλο. Δεν ξερω αν θα βρω το κουραγιο ξανα, για να διορθωσω περισσοτερο τα πραγματα, αλλα εστω και αυτη η βελτιωση μου προκαλεσε μια σχετικη ευφορια. Ειναι σημαντικο να νιωθεις καλα με τον εαυτο σου. Σε κανει πιο χαρουμενο,δημιουργικο, ισορροπημενο και κατ' επεκταση ακτινοβολεις και μοιραζεσαι την ατομικη σου ευτυχια με τους αλλους. Το να ειναι καποιος πατερας ή να ειναι 60 χρονων, εμενα δεν μου λεει κατι. Αλλο ο ενας ρολος,αλλο ο αλλος. Μπορεις να εισαι εξαιρετικος πατερας και να φροντιζεις ταυτοχρονα τον εαυτο σου! Μην ξεχναμε, πως εκτος απο γονεας ειναι καποιος και (πρωτιστα!) συντροφος. Και η αγαπη αναμεσα στους συντροφους ειναι ο πυρηνας της οποιας οικογενειας. Keep walking λοιπον Τροφεα! Συνεχισε να εισαι ομορφος, με την ομορφη συζυγο και την κουκλιτσα κορακλα σου! Ειχα καιρο να μπω. Σου στελνω πολλα φιλια και τις ευχες μου για καλη σχολικη χρονια! :)

Αγαπητή - φίλη gezira πάντα χαίρομαι όταν διαβάζω τα μηνύματα σου :) Σε ευχαριστώ πολύ. Νιώθω ότι είσαι ένας άνθρωπος που μπορεί και βλέπει και πίσω από τη σκηνή.
Είναι πολύ σημαντικό να νιώθεις καλά με τον εαυτό σου και χαίρομαι πολύ που τελικά έκανες το βήμα και προχώρησες στην επέμβαση. Και το 50% βελτίωση που λες είναι πολύ πολύ σημαντικό και επειδή περνάω και εγώ αυτή τη διαδικασία σε καταλαβαίνω απόλυτα.

Σε ευχαριστώ gezira για τις ευχές σου και εύχομαι τα καλύτερα και σε εσένα :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Η τρίτη λοιπόν επέμβαση στη μύτη κλείστηκε.
Στις 6 Νοεμβρίου ημέρα Τρίτη μπαίνω χειρουργείο με γιατρό το Θεόδωρο Βουκίδη.

Συνάντησα τον γιατρό στο χώρο του μετά από ραντεβού. Εντόπισε το πρόβλημα, μου φάνηκε πολύ ειλικρινής και μου είπε ότι "δε μπορώ να σου υποσχεθώ θαύματα γιατί δεν έχω μαγικό ραβδάκι" αλλά μου τόνισε ότι σίγουρα η εικόνα της μύτης θα βελτιωθεί.

Σε αντίθεση με τις 2 προηγούμενες επεμβάσεις η νέα επέμβαση θα γίνει με τοπική νάρκωση οπότε το κόστος της επέμβασης θα είναι σχεδόν το μισό.

Μια άσχετη παρατήρηση που έχω να κάνω. Ο γιατρός αυτός δουλεύει το πρωϊ σε ιδιωτική κλινική και από το απόγευμα μέχρι αργά το βράδυ στο ιατρείο του.
Εχει πάαααααααρα πολύ κόσμο, είναι πετυχημένος τηλεορασάτος γιατρός με υψηλό κασέ και παρόλο αυτά δουλεύει από το πρωϊ μέχρι το βράδυ !!!
Και δεν είναι και πιτσιρικάς ... Αυτά !!!
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Καλή επιτυχία στην επέμβαση σου tropheus. Μακάρι να είναι και η τελευταία
 

thumbie

New Member
geofish είπε:
Καλή επιτυχία και από μένα παλιοσείρα trophy.:grandpa:


καλησπέρα,

Τι πρόβλημα αντιμετώπισες με το χειρουργείο που έκανες στον Κουτσόγιωργα? Έχω κάνει κι εγώ στον ίδιο γιατρό κι εγώ αντιμετωπίζω θέματα.

Αν θές πες μου - ευχαριστώ.
 

lab_rat

Member
tropheus είπε:
Εννέα μήνες μετά τη δεύτερη ρινοπλαστική επανέρχομαι στο θέμα με δυστυχώς για εμένα άσχημα αποτελέσματα.
Η δεύτερη ρινοπλαστική βελτίωσε την αναπνοή μου αλλά όχι το αισθητικό αποτέλεσμα το οποίο μάλλον έγινε χειρότερο !!!

Και τώρα πάμε για τρίτη επέμβαση με στόχο τη βελτίωση του αισθητικού αποτελέσματος !!!
Σε άλλο γιατρό ... Σε ποιον ;;; Πραγματικά δεν ξέρω !!! Ψάχνω...

Αν κάποιος φίλος έχει να προτείνει κάποιο όνομα θα το ακούσω με μεγάλη προσοχή ...

Τι ακριβως αλλαξε προς το χειροτερο στο αισθητικο αποτελεσμα? Ρωταω γιατι εχουμε παραλληλη πορεια στο θεμα αυτο, καναμε σχεδον την ιδια περιοδο την πρωτη επεμβαση, εφτιαξε και σε μενα το προφιλ αλλα τωρα φαινεται στραβη (και πιο λεπτη αποτι θα θελα) ενω δεν ηταν και σκεφτομαι και εγω για διορθωτικη...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Δυστυχώς επανέρχομαι στο θέμα ...

Έκανα και τρίτη επέμβαση αυτή τη φορά στο Βουκίδη με σκοπό επιτέλους να μου φτιάξουν σωστά τη μύτη.

Το αποτέλεσμα είναι ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ !!! Ο τύπος είναι ΑΣΧΕΤΟΣ !!!
Μου έφαγε 1800€ (περιττο να πω για την απόδειξη που μου έδωσε) μου έκανε επέμβαση με τοπική αναισθησία, με ξεπέταξε σε 20 λεπτά στο ΜΗΤΕΡΑ μου στράβωσε τη μύτη περισσότερο και μου άφησε και σημάδια !!!

ΗΜΑΡΤΟΝ. Η αλητεία δεν έχει όρια !!!

Πήγα και σε άλλο γιατρό την περασμένη εβδομάδα ο οποίος κάνει ΜΟΝΟ μύτες και όταν του είπα την ιστορία μου ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ.
Μου είπε ότι δε ζητάω τίποτα το τρομερό και ότι απλά έκανα μέχρι τώρα λάθος επιλογές γιατρών. Μου είπε ότι δεν μπορεί να με αναλάβει αν δεν περάσει 1 χρόνος για να επανέλθει πρώτα η μύτη από την επέμβαση !!!

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ;;;


Σε παρακαλώ φίλε lab_hair να μιλήσεις με ονόματα !!!
Δεν μπορεί να αφήνουμε αυτούς τους τύπους να παίζουν με την υγεία μας !!!
Εγώ ξεκίνησα πριν 3 χρόνια να φτιάξω ένα διάφραγμα για να αναπνέω σαν άνθρωπος και κατέληξα 3 χρόνια μετά να έχω μια μύτη αγνώριστη !!!
 

giannis1991

Well-Known Member
ω ρε τροφ...ελεος...ειναι μην πεσεις σε τετοιους αλητες...τι να πω...υπομονη φιλε...σκεφτομαι και εγω για μια μικρη ωτοπλαστικη(ειναι λιγο πεταχτα,ισα-ισα)και ψιλοφοβαμαι μην πεσω σε κανα μαλακα...
 

weznem

Well-Known Member
τι να πω ρε παιδια,γιατι τοσο δυσκολο να ειναι καλος στην δουλεια του καποιος?οκ πριζετε ευκολα η μυτη κτλ..αλλα τι μαθαινες οταν σπουδαζες? ρε παιδια ο παυλιδελης που ακουγεται αρκετα τον εχει δοκιμασει κανεις?
και σκεφτομαι και εγω να κανω,να φτιαξω το διαφραγμα,αλλα σε δημοσιο νοσοκομειο..δεν παιζουν φραγκα,,εκανε ενας γνωστος μου και ο γιος του για διαφραγμα μονο και ηταν ευχαριστημενοι..το καλοκαιρι την εκαναν στο πανεπιστημιακό νοσοκομειο του ριου πατρων..
ποναει η επεμβαση?πως αναπνεεις με τα ρουθουνια κλεισμενα μετα την επεμβαση?θα ξεραθει ο λαιμος..
ευχομαι να βαλετε ακρη γρρηγορα...
 

tropheus

Well-Known Member
weznem είπε:
τι να πω ρε παιδια,γιατι τοσο δυσκολο να ειναι καλος στην δουλεια του καποιος?οκ πριζετε ευκολα η μυτη κτλ..αλλα τι μαθαινες οταν σπουδαζες? ρε παιδια ο παυλιδελης που ακουγεται αρκετα τον εχει δοκιμασει κανεις?
και σκεφτομαι και εγω να κανω,να φτιαξω το διαφραγμα,αλλα σε δημοσιο νοσοκομειο..δεν παιζουν φραγκα,,εκανε ενας γνωστος μου και ο γιος του για διαφραγμα μονο και ηταν ευχαριστημενοι..το καλοκαιρι την εκαναν στο πανεπιστημιακό νοσοκομειο του ριου πατρων..
ποναει η επεμβαση?πως αναπνεεις με τα ρουθουνια κλεισμενα μετα την επεμβαση?θα ξεραθει ο λαιμος..
ευχομαι να βαλετε ακρη γρρηγορα...


Στον Παυλιδέλη πήγα τώρα πλέον και μου είπε ότι θα με αναλάβει τον Οκτώβριο του 2013.
Μου είπε κατά λέξη για τους άλλους "γιατρούς" που είχα πάει : "Αυτοί οι γιατροί κάνουν ωραίους κώλους και βυζιά. Δεν ξέρουν από μύτες !!!"

Όσο αφορά τις επεμβάσεις οι 2 πρώτες που τις έκανα με ολική νάρκωση ήταν "ανοικτές". Αυτό σημαίνει ότι μου έκοψαν τη στυλίδα για να μπουν μέσα στη μύτη. Το πρίξημο ειδικά στην πρώτη επέμβαση ήταν πολύ μεγάλο όπως και το μελάνιασμα και έκανα τουλάχιστον 10 μέρες να ψιλοσυνέλθω. Η δεύτερη ήταν πιο light.

Η δε τρίτη επέμβαση με το Βουκίδη ήταν η προσωποποίηση της αρπαχτής !!!

Πάντως να ξέρεις ότι η ρινοπλαστική με επέμβαση στο διάφραγμα είναι η πιο επώδυνη και δύσκολη επέμβαση προσώπου με πολύ υψηλα πόσοστά αποτυχίας ...


giannis1991 είπε:
ω ρε τροφ...ελεος...ειναι μην πεσεις σε τετοιους αλητες...τι να πω...υπομονη φιλε...σκεφτομαι και εγω για μια μικρη ωτοπλαστικη(ειναι λιγο πεταχτα,ισα-ισα)και ψιλοφοβαμαι μην πεσω σε κανα μαλακα...

Μεγάαααααλη προσοχή Γιάννη στην επιλογή σου...
Τι να πω με αυτά που έχω δει και έχω πάθει πλέον ... Ξέρω πάντως ότι οι επεμβάσεις στα αυτάκια είναι λίγο επώδυνες αλλά σαφώς πιο εύκολες από τις ρινοπλαστικές με διάφραγμα.

Σου εύχομαι τα καλύτερα ...
 

weznem

Well-Known Member
ωτοπλαστικες κανει και ο παυλιδελης εχει και σαϊτ στο ιντερνετ ψαχτε το και συνεντευξεις που εχει δωσει σε καναλια..φαινεται γνωστης του αντικειμενου αλλα δεν ειναι φθηνος νομιζω καπου στα 5 χιλιαρικακια παιρνει για μυτη..αλλα ο τροφεους θα ξερει καλυτερα επι του θεματος...να σας πει..
 

raphael2012

Member
Στον Παυλιδέλη έχω κάνει εγώ ωτοπλαστική πριν από αρκετά χρόνια. Γενικά είμαι ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα (και σε βάθος χρόνου), αλλά αν θέλω να βρω ψεγάδια, μπορώ εύκολα. Υποψιάζομαι πως εσύ φίλε tropheus ίσως να ζητούσες διορθωτική. Μια κοπέλα που γνώρισα εκεί είχε κάνει επέμβαση μύτης και δεν ήταν ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα, ήθελε να την διορθώσει.

Πάντως η αίθουσα αναμονής του ήταν πάντα γεμάτη.
 
weznem είπε:
ωτοπλαστικες κανει και ο παυλιδελης εχει και σαϊτ στο ιντερνετ ψαχτε το και συνεντευξεις που εχει δωσει σε καναλια..φαινεται γνωστης του αντικειμενου αλλα δεν ειναι φθηνος νομιζω καπου στα 5 χιλιαρικακια παιρνει για μυτη..αλλα ο τροφεους θα ξερει καλυτερα επι του θεματος...να σας πει..

Ο ξαδερφος μου εκανε διαφραγμα στο πανεπιστημιακο στη λαρισα.. και του την εκανε τελεια... και δεν πληρωσε κατι νομιζω..του εδιναν και "δωρακι" αλλα δεν το δεχτηκε ???
 

panoslydios

New Member
ρε παιδια οκ το καταλαβαινω να θελετε μια πιο μικρη μυτη αλλα
τωρα τελευταια κοιταω ποσο αντρικα μοντελα(απο αγγλια ) εχουν εντονη μυτη..
τι νοημα εχουν τοσες διορθωτικες για την τελεια μυτη?
δεν το λεω επικριτικα μιας και ανηκει στο δικο σας χωρο να αλλαξετε αυτο που βλεπετε στον ευατο σας
αλλα δεν φοβαστε μη χασετε τη γοητεια σας με μια πιο μικρη μυτη?


giannaras13 είπε:
weznem είπε:
ωτοπλαστικες κανει και ο παυλιδελης εχει και σαϊτ στο ιντερνετ ψαχτε το και συνεντευξεις που εχει δωσει σε καναλια..φαινεται γνωστης του αντικειμενου αλλα δεν ειναι φθηνος νομιζω καπου στα 5 χιλιαρικακια παιρνει για μυτη..αλλα ο τροφεους θα ξερει καλυτερα επι του θεματος...να σας πει..

Ο ξαδερφος μου εκανε διαφραγμα στο πανεπιστημιακο στη λαρισα.. και του την εκανε τελεια... και δεν πληρωσε κατι νομιζω..του εδιναν και "δωρακι" αλλα δεν το δεχτηκε ???

αρα εκανε και πλαστικη γιατι με μονο το διαφραγμα δεν αλλαζει κατι ...και η μανα μου σε δημοσιο νοσοκομειο το εκανε με πολυ καλα αποτελεσματα.
 
Μπλουζα