Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

pavlosier

New Member
ΣΑΣ ΒΑΖΩ ΦΩΤΟ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΟΡΘΩΤΙΚΗ ΣΤΟΝ ΛΟΥΛΟΥΔΗ!!!
Καλησπέρα σας,

Έχω επισκεφτεί και γω τον Κύριο Λουλουδη. Είμαι για να κανω επανορθωτική και γω. Μου είπε ότι θα χρησιμοποιηθεί μόσχευμα από πλευρο. Εσάς ήταν ίδια περίπτωση? Βλέπω πολύ ωραίο το αποτέλεσμα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pavlosier

New Member
Εγώ έκανα στον λουλουδη τον Μάρτιο επανορθωτικη και μου την έκανε τέλεια. Οχι απλά καλή. Όποιος θέλει μπορώ να του στείλω πριν κ μετα
Καλησπέρα σας,

Έχω επισκεφτεί και γω τον κύριο Λουλουδη. Πρόκειται να κάνω και γω επανορθωτικο αλλά δεν το έχω αποφασίσει ακομα. Μου είπε με χονδρο από πλευρο. Ήταν και σας με χονδρο? Μπορείτε να μου στείλετε φωτό. Ευχαριστώ
 
Εγω εκανα στον Λουλ. πριν απο δυομιση εβδομαδες περιπου και ακομα νιωθω χαλια...Η μυτη μου βεβαια ειναι πολυ πρησμενη ακομα για να κρινω το τελικο αισθητικο αποτελεσμα αλλα ειναι σαφες πως απο τη μια πλευρα ειναι πιο μεγαλη απο την αλλη και μαλιστα πιο μεγαλη απο οτι ηταν πριν.Απο μπροστα ειναι επισης πιο μεγαλη απο πριν αλλα το τιπ ειναι πολυ πρησμενο για να πω.Απο λειτουργικης αποψης δεν αναπνεω ακομα καθολου καλα και υποτιθεται εφτιαξε το "θεοστραβο" μου διαφραγμα οπως το αποκαλεσε....υπερβολη κατ'εμε γτι ανεπνεα αρκετα καλα.Και ολα αυτα για μια απλη καμπουριτσα.Απο συμπεριφορα καλος μεν αρχικα μετα δε θελει πολλα πολλα.Ελπιζω να σε καλυψα.
Μπορείτε να μου πείτε αν πρέπει να χειρουργηθώ στον κο Λουλουδη ,θα είναι δεύτερο χειρουργείο για διάφραγμα κ αισθητική ; Θα το εκτιμούσα πολύ πολύ
 
Καλησπέρα σας,

Έχω επισκεφτεί και γω τον Κύριο Λουλουδη. Είμαι για να κανω επανορθωτική και γω. Μου είπε ότι θα χρησιμοποιηθεί μόσχευμα από πλευρο. Εσάς ήταν ίδια περίπτωση? Βλέπω πολύ ωραίο το αποτέλεσμα
Το αποτέλεσμα ήταν καλό;
 
Καλησπέρα.Ειμαι καινούρια στο forum και ενδιαφέρομαι για ρινοπλαστικη στον Λουλουδη.Μπορει κάποιος να μου πει που εχει κανει σε αυτόν ποσο του κόστισε και αν έμεινε ευχαριστημένος; Και κατα ποσο επίπονη ηταν η διαδικασία.Ευχαριστω
Κ εμένα θα μ ενδιέφερε η εμπειρία και το αποτέλεσμα απο τον Λουλουδη
 
Ο γιατρός μου είναι ο Δ. Λουλούδης... Ψάχνοντας γιατρό για ρινοπλαστική είχα γυρίσει όλους τους πλαστικούς-ωρλ και μη... Δινοντας μεγαλη βαρύτητα στην αντιμετωπιση του γιατρου προς τον ασθενη, ήταν ο μοναδικός που με αντιμετώπισε ως άνθρωπο. Μου έλυσε όλες μου τις απορίες και μου αφιέρωσε χρόνο χωρίς να κοιταζει το ρολόι για να παρει το επομενο ραντεβου. Δεν με ξεπέταξε όπως όλοι οι προηγούμενοι. Η επέμβαση διήρκεσε 3 ώρες και όλα πήγαν όπως μου τα είχε περιγράψει.Σε αυτόν οφείλω μια υπέροχη μύτη που ταιριάζει αρμονικά με το προσωπό μου. δεν μπορούμε να έχουμε όλοι γαλλικες μύτες αφού το κάθε πρόσωπο ειναι μοναδικό. όσον αφορα τα σχόλια της katebto θα ήθελα να διευκρινίσω οτι κανενός το πρόσωπο δεν ειναι συμμετρικό, οπότε ειναι απολυτως φυσιολογικο το ενα προφιλ να ειναι διαφορετικο από το άλλο. Γι'αυτό άλλωστε και οι φωτογραφοι τονιζουν οτι πρεπει να μας φωτογραφίζουν απο το "καλό μας προφιλ".το προσωπο μας παρουσιαζει καποιες μικρες δυσμορφιες που το εμποδίζει απο το να ειναι απολυτα συμμετρικό. Σ αυτο σιγουρα δεν ευθυνεται ο γιατρος...Εξαλλου και εμενα απο τη μία πλευρα η μυτη φαινεται ελάχιστα μεγαλυτερη αλλα μπορω να καταλαβω απόλυτα οτι ειναι θέμα του δικου μου προσώπου και όχι του γιατρού.Και ούτως ή αλλως μου ομορφυνε τοσο πολυ το πρόσωπο που δεν θα κάτσω να ασχοληθώ αν η μυτη μου ειναι 1 χιλιοστο μεγαλύτερη απο τη μια πλευρα ή οχι.Και σίγουρα ο συγκεκριμένος γιατρός έκανε οτι καλύτερο μπορούσε για να μου χαρίσει μια πολύ όμορφη μύτη που μου άλλαξε την ψυχολογία και μου ανέβασε την αυτοπεποίθηση μου. Τώρα οσον αφορα το γεγονος οτι αναφερεις οτι η μύτη σου μεγάλωσε αντί να μικρύνει, θα έπρεπε να ξέρεις οτι η "αυξητική μύτης" ειναι πολύ πιο δύσκολο για έναν πλαστικό γιατι οφείλει να πάρει μοσχευμα(χόνδρο) απο άλλο μερος του σωματος. Εσυ δεν αναφερεις κατι τετοιο οποτε μάλλον η μύτη σου φαινεται μεγαλύτερη λόγω της αφαιρεσης του ύβου. χρειαζεται και καποιο χρονικο διαστημα να συνηθίσουμε τη νεα μας εικονα οταν επι τοσα χρονια ειμασταν εξοικειωμενοι με την παλια μας.Οσον αφορά το διάφραγμα, ειναι γνωστο τοι το 90% των ανθρώπων εχουν στραβο πόσο μάλλον αυτοί που δεν εχουν την τέλεια μύτη και παρουσιάζουν ύβους. Τελος, για να αναφερθώ και στην συμπεριφορα του οσον αφορα την μετεγχειρητικη φάση, είναι ο μόνος που σε εξετάζει σχεδόν κάθε μήνα για να ειναι σιγουρος οτι η αποκατασταση της μυτης ειναι ομαλή. Και ειναι πάντα πολυ ευγενικος. Εγώ πάντως αν δεν ειχα γνωρισει αυτον τον γιατρο δεν θα είχα προβει ποτε σε ρινοπλαστικη... σου εμπνέει εμπιστοσυνη. ειναι πάνω απο όλα ανθρωπος και αυτο μετραει περισσοτερο απο ολα. Οι ιατρικες του ικανοτητες φαινονται στα προσωπα οσων εχουμε χειρουργηθει απο αυτον.
Να τον εμπιστευθώ;
 
Καλησπέρα, επισκέφτηκα τον Λουλούδι ερχόμενος από Θεσσαλονίκη. Δε λέω ο γιατρός έχει ωραίους τρόπους, αλλά ρε παιδιά όταν τον ρώτησα το τι αλλαγές ακριβώς θα μου κάνει άρχισε να μου τα περιγραφει στα αγγλικά. Του τύπου narrow bridge και τα λοιπα . Και του λέω γιατρέ δεν μπορώ να καταλάβω τι μου λέτε. Μπορείτε να μου εξηγήσετε στα ελληνικά. Και μου λέει αφού σε εξήγησα. Φυσικά του είχα διευκρινίσει από πριν ότι έρχομαι από Θεσσαλονίκη σκεπτόμενος ότι θα δωσει βαρύτητα. Επίσης μου είπε ότι απορία είχα να του έστελνα στο facebook. Επειδή με ενδιαφέρει το θέμα ξαναρώτησα το τι αλλαγές θα κάνουμε και ενώ διαβάστηκε το μήνυμα δεν μου απάντησε. Εσείς όταν πήγατε στον Λουλούδι και τον ρωτήσατε το τι αλλαγές θα σας κάνει, άρχισε και σε εσας να σας τα περιγραφει στα αγγλικα; Και αν ναι εσείς τι κάνατε σε αυτή την περίπτωση; Να διευκρινίσω ότι ενδιαφέρομαι για δεύτερη ρινοπλαστική (επανορθωτική) και μου ζήτησε 5.500 €. Μπόρεσε κανείς να πετύχει καλύτερη τιμή σε αυτόν; Πολλά λεφτά ρε παιδιά .. Όσοι πήγατε από εκεί και ενδιαφερθήκατε για επανορθωτική τι τιμές σας είπε; Τέλος όσοι κάνατε σε αυτόν επανορθωτική ρινοπλαστική μείνατε ευχαριστημένοι; Με ενδιαφέρουν κυρίως περιπτώσεις επανορθωτικης ρινοπλαστικης όπου χρειάστηκε να παρθεί χόνδρος από άλλο σημείο του σώματος(αυτι, πλευρο), γιατί ίσως κι εμένα μου πάρει χονδρο. Παρακαλώ πολύ όσοι μπορείτε βοηθήστε! Θα σας ήμουν ευγνώμων. Ευχαριστώ.
Έχω τις ίδιες εντυπώσεις ; Τι να κάνω να τον εμπιστευθώ; Ισχύουν οι καλές φήμες ; Η οχι; Ας μου πει κάποιος !
 
Εγω παιδακια χειρουργηθηκα για 4 φορα .Χθες εβγαλα ναρθηκα.Νομιζω οτι μαλλον πια τα καταφερα !!!!!!Μετα απο 4 επεμβασεις, τοσα χρηματα και αθλια ψυχολογικη κατασταση.Γιατρος μου στην προσπαθεια αυτη Ο ΛΟΥ/ΗΣ.Δεν εχω πραγματικα λογια για την συμπεριφορα του.Πραγματικα αξιεπαινος!!!
Να τον εμπιστευθώ ; Είμαι πολύ ταλαιπωρημένη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fwtini

New Member
Τσούνη? Δεν ειστε στα καλα σας μου φαινεται...που ζειτε?
Καλησπέρα, επειδή ψάχνω γιατρό για ρινοπλαστικη και έχω πελαγωσει, γιατί το λέτε αυτό για τον Τσου νη? Θα μπορούσατε να μου στείλετε ένα μήνυμα; Σας ικετευω
 
Μπορω να προτεινω Αθανασιο Σκουρα στην σκουφα στο κεντρο,εχω κανει σε αυτον,παρα πολυ καλος και χωρις πρηξιμο!!
Φίλε, μπορείς να μου στείλεις κόστος σε προσωπικό μήνυμα; Έκανες λειτουργική ή/και αισθητική επέμβαση;
 
Μπλουζα