Ραντεβού μεταμόσχευσης

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
κοσμα θα μπορουσες σε παρακαλω μολις βρεις ευκαιρια να ποσταρεις και τις φωτογραφιες απο κλινικη . Δηλαδη ληπτρια περιοχη , καθαρες φωτο κτλ . Περα απο αυτο ναι , σου καναν πολυ καλη τιμη . Αυτα κανει ο ανταγωνισμος . Ποση ωρα κρατησε η εξαγωγη των μοσχευματων; Ηταν manual εξαγωγη ή motorized; Η τοποθετηση ποση ωρα κρατησε; Τελικα ηταν γιατρος αυτος που εκανε την επεμβαση;
 

KosmasD

Member
Φωτογραφίες θα ζητήσω από την κλινική δεν έχω τώρα. Ναι γιατρός έκανε τελικά την εξαγωγή manual όχι με μηχάνημα. Κράτησε πολύ ώρα γύρω στις τέσσερις ώρες ή εξαγωγή και τρεις και η εμφύτευση. Ο γιατρός ήταν πολύ καλός και μου εξηγούσε τι γινόταν την ώρα που γινόταν. Την ίδια ημέρα πονουσα πάρα πολύ το βράδυ με αποτέλεσμα να πάρω δύο ντεπον αν και δεν επιτρεπόταν. Τώρα είμαι κομπλέ δεν πονάω πολύ.
 

victor44

New Member
Κανένα νέο @KosmasD ! Ανέβασε καμια φωτό απο κλινική! Επειδή με καίει και μένα θέλω να ακούσω απόψεις απο τους έμπειρους του Forum. Έχω ραντεβού τη δευτέρα μαζί τους
 

KosmasD

Member
Μετά από είκοσι μέρες έχουν αρχίσει να μεγαλώνουν οι νέες τρίχες. Καποιες πέσαν αλλά μου είπαν ότι είναι φυσιολογική διαδικασία και να μην ανησυχώ. Πρώτες πέντε μέρες ήμουν πάρα πολύ πρησμένος στο πρόσωπο αλλά μετά υποχώρησε το πρήξιμο. Τώρα κάνω εδώ και πέντε μέρες αγωγή με regaine. Αν γνωρίζει κάποιος φτηνότερη λύση μέσω ίντερνετ για την αγορά regaine να στείλει παρακαλώ το link.
 

Συνημμένα

  • 1564490281135..jpg
    1564490281135..jpg
    744.5 KB · Προβολές: 96

makis25

Well-Known Member
φιλε κοσμα regaine υγρο πηρες; αν χρησιμοποιεις υγρο τοτε υπαρχουν εναλακτικες λυσεις στο φαρμακειο . Αντι για το regaine με 20 ευρω το κουτι εγω χρησιμοποιω το botafex 5% , που ειναι ακριβως το ιδιο φαρμακο , με 14 ευρω . Μηπως εχεις φωτογραφιες της κλινικης που ειναι κοντινες και μεγαλες και καθαρες;
 

KosmasD

Member
Φωτογραφίες από την κλινική μετά την μμ δεν έχω. Στην πρώτη αξιολόγηση θα σας στείλω. Regaine έχω αφρό και το πήρα το ένα 40 ευρώ από το φαρμακείο. Στείλτε μου παρακαλώ αν γνωρίζετε κάπου που να πωλείται φθηνότερα.
 

gerassis

Well-Known Member
Το Axelan (lotion) κοστιζει περίπου 18€ και αυτη τη περίοδο το Regain εχει εκπτωση. Ξεχνα τα 40αρια που δινεις ειναι πολλά.
Θα σε στεναχωρησω αλλα οι τριχες σου θα πεσουν σχεδον ολες. Η ριζα θα "αναπαυθει" για 3 μηνες και μετα θα αρχιζει να δινει. Δε θα βγουν ολες μαζι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
Η εδώ έγινε να μικρό θαύμα ή παίζει κάτι άλλο. Συνήθως δεν είμαι καχύποπτος αλλά βγάλε σε παρακαλώ 2-3 κανονικές φωτογραφίες για να δούμε κι εμείς
 

spi

Well-Known Member
εννοώ πανοραμικές με φως κανονικό ή φλας και με τα μαλλιά πίσω. Έτσι δεν μπορούμε να καταλάβουμε τίποτα. Δεν σε αμφισβητώ μακάρι αυτό που βλέπουμε εδώ να το πετυχες και υπό κανονικές συνθήκες φωτισμού, αλλά πρέπει να ξέρουμε τι έγινε. επίσης να δούμε και δοτρια
 

KosmasD

Member
Τι εννοείς κανονικές φίλε;
εννοώ πανοραμικές με φως κανονικό ή φλας και με τα μαλλιά πίσω. Έτσι δεν μπορούμε να καταλάβουμε τίποτα. Δεν σε αμφισβητώ μακάρι αυτό που βλέπουμε εδώ να το πετυχες και υπό κανονικές συνθήκες φωτισμού, αλλά πρέπει να ξέρουμε τι έγινε. επίσης να δούμε και δοτρια
 

Συνημμένα

  • 1587163781972..jpg
    1587163781972..jpg
    679.4 KB · Προβολές: 72

KosmasD

Member
Συντήρηση με μινοξιλιδη 5%.η δοτρια περιοχή εάν κουρευτεί πολύ κοντά φαίνεται ένα τετράγωνο λόγω ίσως της όχι πολύ καλή διαχείρισης της δοτριας αλλά γενικά πολύ καλό αποτέλεσμα για εμένα.
 

spi

Well-Known Member
Κλασική DHI προβλημα στην χερλαιν ΑΛΛΑ βλέπω ότι το συνολικό αποτέλεσμα μοιάζει να είναι πάρα πάρα πολύ καλό. Συνδυασμός υψηλής φυτρωσης και πάχος τρίχας αλλά και ψιλοσγουρη σου έδωσαν ένα πολύ καλό αποτέλεσμα. Μπράβο
 

KosmasD

Member
[QUOTE="spi, post: 228253, member: 725
[/QUOTE]
Πέραν από μινο πρωί βράδυ χρειάζεται κάτι άλλο για να διατηρήσω αυτό που έχω φίλε;
 
Μπλουζα