Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

kabamarou

Member
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

Ευχαριστούμε Ακη.
Το video με windows media player παίζει πάντως.
Επηδεί δεν ξέρω καλά Αγγλικά από ποιο λεπτό μέχρι ποιο είναι οι ασκήσεις για τα μάτια;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MindYourself

New Member
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει σε πόσο χρονικό διάστημα χρήσης μινοξυδίλης εμφανίζεται το πρήξιμο στο πρόσωπο? Αυξάνεται όσο περνάει ο χρόνος χρήσης?
Είμαι 22 χρονών και αν και χρησιμοποιούσα regaine εδώ και 2 χρόνια με πολύ άστατο πρόγραμμα (δε δεήθηκαν οι δερματολόγοι να μου εξηγήσουν γιατί είναι σημαντικό να τηρείς ευλαβικά τις δόσεις), τους τελευταίους 2 μήνες χρησιμοποιώ regaine 5% 2 δόσεις καθημερινά (μαζί με φιναστερίδη 1mg), χωρίς όμως να παρουσιάσω κάποιο σύμπτωμα, και αναρωτιέμαι αν υπάρχει κίνδυνος να εμφανιστούν στο μέλλον και το πόσο σταδιακά εμφανίζονται όταν γίνεται αυτό.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

συνηθως τα sides εμφανιζονται τις πρωτες εβδομαδες
αν δεν σου εμφανιστουν στην αρχη της χρησης τοτε ειναι λιγο απιθανο να σου εμφανιστους στο μελλον

και φυσικα πρεπει να τηρεις τις δοσεις οπως προβλεπετε
πο λογοι ειναι προφανεις , δεν κανεις σωστη δουλεια να χρησιμοποιεις στην χαση και στην φεξη μου λενε
εκτος οτι δεν κανεις σωστη δουλεια το πιο πιθανον ειναι να μην εχεις αποτελεσμα
επισης και να βαζεις τον οργανισμο σου καθε φορα να προσαμορζετε σε καινουργια δεδομενα

εν τελη η επιλογη ειναι δικη σου
 

MindYourself

New Member
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

Παναγιώτη ευχαριστώ για την απάντησή σου.
Πράγματι δεν ειχα αποτέλεσμα όσο καιρό το χρησιμοποιούσα χωρίς σταθερό ρυθμό. Αυτή τη στιγμή πάντως ακόμα βρίσκομαι στη φάση του shedding και της ξηροδερμίας.
Πάντως αυτή η ιστορία με το πρήξιμο με έχει ψιλοανησυχήσει, και αν ξέρεις μπορείς να διευκρινίσεις για τι ακριβώς πράγμα μιλάμε? Εγώ παρατηρώ ότι σε σχέση με 2-3 χρόνια πριν έχει αυξηθεί λίγο μια "αυλακιά" που έχω ανάμεσα στο ζυγωματικό και τη ρυτίδα έκφρασης (που παραμένει κατά τα άλλα σταθερή εδώ και 1-1,5 χρόνο) αλλά για να είμαι ειλικρινής μέχρι να δω εδώ στο forum κάποιο αντίστοιχο θέμα δε το είχα προσέξει καν.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

το πρηξιμο προερχετε πιθανον απο την κατακρατηση υγρων που γινετε
για την αυλακια που λες πιθανον αν πρηζετε το προσωπο σου να την μεγαλωσει ελαχιστα
πανε σε εναν δερματολογο να δουμε τι θα σου πει
επισης καλο ειναι να καταναλωνεις πολλα υγρα για να αποβαλλονται απο τον οργανισμο σου
δεν νομιζω να σου δωσουν κανενα διουρητικο
και να αποφευγεις το αλατι που συντελει στην κατακρασηση υγρων
 

kakashi

Member
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

παιδια σχετικα με τις ασκησεις που λεγατε παραπανω για το προσωπο εχω μπερδευτει...εχω δει κ το βιντεο διαβασα κ το βιβλιο κ ειμαι σιγουρος οτι τις κανω λαθος...ειμαι πολυ μαπας τελικα???????????? :'(
 

tatini

New Member
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

Έχω ακούσει ότι στο οίδημα κάτω από τα μάτια μπορεί να βοηθήσει εξαιρετικά η κρέμα για τις αιμορροΐδες. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, αλλά το έχω ακούσει πολλές φορές και από διαφορετικές πηγές. Μάλιστα μια φορά είχε αυτή την κουβέντα Αρναούτογλου Καμπουράκης...

Καμπουράκης: Το ήξερες ότι η κρέμα για τις αιμορροΐδες βοηθά στους μαύρους κύκλους;
Αρναούτογλου: Εφόσον μπορούμε να βάλουμε κρέμα για τις αιμορροΐδες στα μάτια μπορούμε να βάλουμε κολλύριο από πίσω;
 

badday

New Member
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

tatini είπε:
Έχω ακούσει ότι στο οίδημα κάτω από τα μάτια μπορεί να βοηθήσει εξαιρετικά η κρέμα για τις αιμορροΐδες. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, αλλά το έχω ακούσει πολλές φορές και από διαφορετικές πηγές. Μάλιστα μια φορά είχε αυτή την κουβέντα Αρναούτογλου Καμπουράκης...

Καμπουράκης: Το ήξερες ότι η κρέμα για τις αιμορροΐδες βοηθά στους μαύρους κύκλους;
Αρναούτογλου: Εφόσον μπορούμε να βάλουμε κρέμα για τις αιμορροΐδες στα μάτια μπορούμε να βάλουμε κολλύριο από πίσω;


εφαρμογη κρεμας για τις αιμορροιδες στους μαυρους κυκλους εννοεις; ::)
 

kabamarou

Member
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

και γιατί δεν βγάζει μια εταιρία μια κρέμα με τα ίδια συστατικά που έχει αυτή για τις αιμοραίδες και να την πουλάει σαν κρέμα για τα μάτια και μας παιδεύουν; :chinscratch
 

tatini

New Member
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

Διότι, απ' όσο ξέρω, η κρέμα για τις αιμορροΐδες είναι φαρμακευτική και όχι καλλυντική. Αυτό σημαίνει ότι υπάρχει χρονικός περιορισμός ως προς τη χρήση της (δεν μπορείς να την βάζεις εσαεί). Νομίζω ότι είναι διαδικαστικό το θέμα. Φαντάζομαι το να βγάλουν μια κρέμα με δυνατά συστατικά (που μπορεί να προκαλέσουν και παρενέργειες) για ένα αισθητικό πρόβλημα είναι κάπως δύσκολο. Ειδικά για ένα πρόβλημα που δεν προκαλεί και τόση ανησυχία (όπως η τριχόπτωση).
 

kakashi

Member
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

Άκης είπε:
[quote author=Άκης link=topic=281.msg3489#msg3489 date=1226000451]
Και το κορυφαίο. Κάντε ή δοκιμάστε ασκήσεις προσώπου της Carole Maggio. Αυτές που είναι για τα μάτια. Θα δείτε τρομερό αποτέλεσμα. Προτού γελάσετε με αυτό, διαβάστε reviews στο link από το amazon που παρέθεσα.
Είχα γράψει για τις συγκεκριμένες ασκήσεις για το πρόσωπο. Μου ζητήθηκε να ανεβάσω το video της Carole. Το συγκεκριμένο video είναι αρκετά δύσκολο να βρεθεί και επειδή μπορεί να το θέλουν και άλλα μέλη, το ποστάρω εδώ.

Το video είναι στο Rapidshare. Έχει μετατραπεί σε .flv, οπότε για να παίξει θέλει κάποιο πρόγραμμα να το υποστηρίζει, όπως αυτό.

Η σελίδα της Carole είναι εδώ.
[/quote]Ακη εσυ που εκανες αυτες τις ασκησεις απο το βιντεο πως ακριβως γινονται οι 2 πρωτες για τα ματια???τι ακριβως κανει με το κατω βλεφαρο δεν μπορω να το καταλαβω με τιποτα....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

foro

New Member
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

Γειά σας κι από μένα.
Μετά από χρήση της λοσιόν Aramis Lab Series Eye Rescue, επί 3 εβδομάδες είχα εξαιρετικά και ανέλπιστα αποτελέσματα στην περιοχη των ματιών: εξαφάνιση μαύρων κύκλων, γρήγορη ανάπλαση της επιδερμίδας στην εκεί περιοχή, λαμπερότερη γύρω περιοχή...
Μετά λοιπόν από 3 περίπου εβδομάδες τα ευεργετικά βραχυπρόθεσμα οφέλη της άνω λοσιόν υποχώρησαν και τελικά σταμάτησαν παρ'όλο που συνεχίζω εγώ την επάλειψη.
Είχε κανείς σας ανάλογη εμπειρία ή γνωρίζει κάτι για το συγκεκριμένο θέμα?
Προσανατολίζομαι στην αγορά άλλου σκευάσματος που είδα από τις συζυτήσεις που προηγήθηκαν εδώ.
 

Hairboost

Member
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

εχω την εντυπωση οτι η καθημερινη χρηση υπολογιστη προκαλει μαυρους κυκλους επισης
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

σκεφτηκε ποτε κανεις να παει σε πλαστικό ?

εγω ισως και να το εκανα αν ενιωθα οτι εχω μεγαλο προβλημα
 

xDante

Member
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

Παναγιωτης είπε:
σκεφτηκε ποτε κανεις να παει σε πλαστικό ?

εγω ισως και να το εκανα αν ενιωθα οτι εχω μεγαλο προβλημα

απ ότι ξέρω ο πλαστικός διωρθώνει τις σακούλες γύρω απο τα μάτια
διορθώνουν και τους μάυρους κύκλους τώρα ?
 

tatini

New Member
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

Οι μαύροι κύκλοι είναι νεκρό αίμα, το οποίο αν αφαιρεθεί μια χαρά είσαι μετά. Οπότε ναι, ο πλαστικός όλα τα σφάζει, όλα τα μαχαιρώνει.
 

cicano

New Member
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

Και τα Ελληνικά αχλάδια μια χαρά είναι, ΄-)
Πρόσθεσε και λίγο περισσότερο σεξ, σαν σπορ έστω στην ειδική διατροφή σου και θα δεις γρήγορα αποτελέσματα :D
 

Hairboost

Member
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

Καμια κρεμουλα... κατι... εχει να προτεινει καποιος για το μαυρο δερμα κατω απτο ματι? (δεν εχω πριξιμο,ουτε σακουλες) ειχα και πριν την μινοξ μαυρους κυκλους...
 
Απ: Πώς να σας φύγουν οι μαύροι κύκλοι στα μάτια

tse είπε:
Ναι καλά σε πιστέψαμε ::)
2 μηνύματα στο forum και έχουν και τα 2 θέμα για τους μαύρους κύκλους και είναι τόσα στημένα που και ένα παιδάκι μπορεί να καταλάβει τι παίζεται.

Έγινε μέλος για να δυσφημίσει τη λοσιόν; :eek:
 
Μπλουζα