Πόσα χρόνια ?

hairer

New Member
12 χρ φιναστεριδη ,2 χρονια μινοξ
Δεν πέταξα ουτε 1ε σε εναλλακτικές θεραπείες η βιταμίνες .Δεν τις πιστευω και δεν γνωριζω ούτε εναν που να μην ανέβηκε norwood χωρις φίνα η μινοξ .
Εαν ποτε κανω μμ σιγουρα θα παρω βιταμίνες(βιοτινη πχ )για διαφορετικούς λογους .12 χρονια σταθερά norwood3
Θα ήθελα να ρωτήσω . 12 χρόνια καθημερινά επί 1 mg?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hairlosscursed

Well-Known Member
Μέχρι ποια ηλικία δουλεύει η φίνα γνωρίζουμε;
Σε κάθε οργανισμό διαφορετικά.
Έχω διαβάσει απειρες μελετες.
Άλλες λένε πως μετά τα 40 φθίνει και άλλες τόσες πως μετά τα 40 λειτουργεί ακόμα καλυτερα λόγο σταθεροποιησης της τριχόπτωσης.μην περιμενεις εγγυήσεις.learning by doing....
 

nikolakis

Well-Known Member
Εγώ πάντως έκλεισα μήνα με φίνα κ όλα καλά, από παρενέργειες τίποτα. Το θέμα είναι όμως πως το μαλλί τίποτα επίσης...
τριχόπτωση φουλ κ τρίχα σα το μαλλί του υδραυλικού
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Εγώ πάντως έκλεισα μήνα με φίνα κ όλα καλά, από παρενέργειες τίποτα. Το θέμα είναι όμως πως το μαλλί τίποτα επίσης...
τριχόπτωση φουλ κ τρίχα σα το μαλλί του υδραυλικού
Είναι ΠΟΛΥ νωρις...
4αμηνο και το συζητάμε
 

thatcher

Active Member
Εγώ πάντως έκλεισα μήνα με φίνα κ όλα καλά, από παρενέργειες τίποτα. Το θέμα είναι όμως πως το μαλλί τίποτα επίσης...
τριχόπτωση φουλ κ τρίχα σα το μαλλί του υδραυλικού
Και γω ακριβως τα ίδια φιλε <proscar>. Νομίζω μετα το 3μηνο να ελαττωθει η τριχοπτωση (?)ας με διορθωσει καποιο παιδι αν κανω λαθος.
https://www.hairlossgr.com/wiki/propecia/
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

frank

New Member
Μινοξιδιλη από το 2009 πρωί βράδυ. Για ένα διάστημα 6 μηνών ρολερ 1mm και 1.2mm. Από νοργουντ 2 πήγα σε 4. Όταν το σταμάτησα επανήλθα σε 2. Προσοχή στο ρολερ.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Αααα οκ ένα αναμονή τότε. Κ όσον αφορά παρενέργειες; Ποτέ κάνουν την εμφάνιση τους εάν την κάνουν;
Συνήθως παρενεργειες θα δεις όταν δεις και ενέργειες...όπως έχουμε πει κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός.
Εσύ μπορεί να έχεις παρενέργειες απ' την πρώτη μέρα η και ποτέ.δεν σημαίνει πως αυτό θα συμβεί στον καθένα.μην ψάχνεις εγγυήσεις γιατι κάνεις δεν θα στις δώσει είτε για καλό είτε για κακό.ειναι φάρμακο και αναλαμβάνεις προσωπικό ρίσκο...μικρό η μεγάλο
 

JORJE

Active Member
Μινοξ υγρο διαλυμα απο το 2002 μεχρι περυσι κ απο το 2017 μεχρι κ σημερα αφρο μινοξ,γιατι ειχε γινει νερακι πλεον το regaine απο μονο του..Και 7 μηνες
1.25 proscar ημερησιως..Συνδυαστικα χρησιμοποιωντας τα παω πολυ καλα στο crown που εχω κ το προβλημα κυριως..Norwood 3v και αν συνεχισω ετσι με βλεπω σε κανα πενταμηνο σε 2αρι..
 

nikolakis

Well-Known Member
Τι να πω; Ακούω πολύ κόσμο να λέει πως εβαζε μόνο μινοξ για πολλά χρόνια κ ζηλεύω. Εμενα στα δυο χρόνια παρά κάτι χρήσης μινοξ , σταμάτησε να κάνει κάτι και δεν είχε να δώσει τίποτα άλλο πια.
 

felaini

Active Member
Φινα φινα φινα!!!! Τουλαχιστον διατηρει τα υπαρχοντα!! Κ αν χασει την ισχυ της εφυγα για avodart! Κορυφαιο φαρμακο εβερ κατ εμε.. στην αμερικη το χουν για καραμελα!
 

thatcher

Active Member
Μινοξ υγρο διαλυμα απο το 2002 μεχρι περυσι κ απο το 2017 μεχρι κ σημερα αφρο μινοξ,γιατι ειχε γινει νερακι πλεον το regaine απο μονο του..Και 7 μηνες
1.25 proscar ημερησιως..Συνδυαστικα χρησιμοποιωντας τα παω πολυ καλα στο crown που εχω κ το προβλημα κυριως..Norwood 3v και αν συνεχισω ετσι με βλεπω σε κανα πενταμηνο σε 2αρι..
Το κόβεις δηλαδή στα 4 (5/4=1.25)
Εχεις δει καποια διαφορα απο το κλασσικό 1mg;
 
Μπλουζα