Πρόβλημα αραίωσης.(photos)

aris85

Member
Γεια σας !!!
Χθες βρηκα την κοινότητα σας και εκανα αυτη την δημοσιευση ( http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9437.html ).
Ας πω και εδω μερικα πραγματα για το προβλημα μου. Εχω παρουσιάσει μια αραιωση.

Τα μαλλια μου γενικα τα λουζω καθε μερα γιατι αν δεν τα λουσω την δευτερη μερα νιωθω σαν να εχω λιγο παραπανω λαδι , σαν οι τριχες των μαλλιων μου να μην εχουν ογκο κτλ κτλ. (Εχω λεπτη τριχα ετσι κ αλλιως)

Αγορασα 2 σαμπουαν , το ενα ειναι το Ηair force της Frezyderm και το αλλο ειναι το epicrin. (Ηθελα να βαλω και links αλλα δεν μου επιτρέπει το σύστημα γιατι ειμαι νεο μελος ακομα.)

Το καθε μερα λουσιμο κανει καλο ή θα μου πεσουν τα μαλλια επειδη τα πλενω καθε μερα?
Εσεις που εχετε εμπειρια ,τα σαμπουαν αυτα πως τα βλεπετε ? Ειναι καλα? Ειναι οκ για τοσο συχνη χρηση και μαλιστα καθημερινη εναλλάξ χρηση?
Με την αραιωση μου θα κανουν κατι ? Τι αλλο θα μπορουσα να κανω ωστε να πυκνωσουν τα μαλλια μου ή εστω να μην πεσουν αλλο?

Μερικες φωτογραφιες: (πατηστε και την μεγέθυνση)
Με φλας
6keu.jpg

v7fbs.jpg

cbzk.jpg

qasi.jpg

msbi.jpg

o1glq.jpg


χωρις φλας
6qb3l.jpg

qpuge.jpg



Το θεμα ειναι τι κανω τωρα για να τα πυκνώσω και να φτασουν στο σημειο που ηταν καποτε. :'( Ειχα πυκνό μαλλί.
Ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σας. :cheers:


ειδικοτερα για τα σαμπουαν.
1)
Hair_Force_Shampoo_Men.jpg

συστατικά: http://www.frezyderm.com/gr/mallia/trihoptosi/hair-force-shampoo-men/
και
2)
full_101461.jpg

(δεν βρηκα σελιδα της εταιρειας και αρα γραφω μονο τα συστατικα του.)
Περιέχει Zinc complex, L – Cystine, Millet Extract, Panthenol, Hydrolysed Wheat Protein και επιφανειοδραστικά συστατικά καθαρισμού. Οι πρωτεϊνικές ενώσεις ψευδαργύρου και ο θειικός χαλκός, ρυθμίζουν την έκκριση του σμήγματος, καταπραΰνουν τα συμπτώματα κνησμού, απολέπισης και βοηθούν στη θεραπεία της σμηγματορροικής δερματίτιδας. Συνοδεύει και ακολουθεί τις φαρμακευτικές αγωγές στις θεραπείες τριχόπτωσης και άλλες φλεγμονώδεις διεργασίες του τριχωτού της κεφαλής.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

petrospap

Active Member
Μπορείς να δοκιμασεις μινοξιδιλη η οποία θα σε δώσει επανεκφυση αλλα σιγα σιγα με τον καιρο χάνει τα αποτελέσματα της..εμένα σε ένα χρόνο τα χασε ότι μ δώσε..μετα υπάρχει η φινα που είναι ίσως το καλύτερο στην περίπτωση σου καθώς έχεις αραιωση στο πάνω μέρος και όχι υποχώρηση κροταφων..αλλα η φινα μπορει να σε βγάλει παρενέργειες ως προς τη σεξουαλικη ζωή..και τα Ω 3 που περνουν πολλά παιδιά εδώ μέσα λένε ότι κάνουν καλή δουλεια..εγω στη θέση σου θα ξεκιναγα τα Ω3 καθώς δεν έχεις και μεγάλο πρόβλημα..θα ξεκιναγα και φινα καθώς κοντευεις 30 οποτε δεν είναι νωρίς..και με την παραμικρή παρενέργειες θα την εκοβα..τωρα για τη μινοξ η άποψη μου δεν είναι και η καλύτερη αλλα σε άλλους δουλεύει καλύτερα σε άλλους χειρότερα...διάβασε τα θέματα για αυτές τις θεραπείες και αποφασιζεις
 

aris85

Member
Petrospap ευχαριστω φιλε για την απαντηση σου, λεω και εγω τι έγινε και κανεις δεν απανταει!
Καλα ειπες ειμαι 29 και Ω3 ξεκινησα απο χθες γιατι διαβασα εδω μεσα οτι κανουν καλο.

Δηλαδη ως τωρα οι μοναδικες θεραπειες που κανουν δουλεια ειναι φινα , μινοξιδιλη και ω3? (για φινα και μινοξιδιλη δεν ξερω τιποτα , θα διαβασω στο φορουμ, αλλα γενικα δεν θελω να παιξω με την υγεια μου :( )

Για τα σαμπουαν τι εχεις να πειs? μηπως δεν κανει καλο που λουζομαι καθε μερα ? Βλεπω οτι και εσυ το ενα fungoral που γραφεις στην υπογραφη σου το βαζει 2 φορες την εβδομαδα.
Εγω φαντασου λουζομαι καθε μερα και την μια βαζω το epicrin και την αλλη το freezyderm που ειναι δηλαδη και τα δυο σαμπουαν ψιλοειδικου κοινου κ οχι πχ apivita. To κανω αυτο κανα 3 εβδομαδες.

Λετε να παω σε δερματολογο? διαβασα εδω στο φορουμ οτι ειναι πεταμενα λεφτα και οτι ολοι θα δωσουν τυποποιημενα πραγματα. Δηλαδη δεν υπαρχει κατι που να δουλευει 100% ε?
Πως με βλέπετε γενικα παω για ολικη φαλακρα?

Διαβασα και για το ποσιμο κολλαγόνο αλλα πολυ ακριβό ρε παιδιά και οσο να'ναι δεν θελω να παιζω με την υγεια μου.
Γενικα οσοι μπορουν να συμπληρωσουν ή να πουν την γνωμη τους πανω στο προβλημα μου καλο θα ηταν να τοποθετηθουν. Εγω δεν εχω εμπειρια και αυτο που ψαχνω ειναι μια εμπειρη συμβουλη βλεποντας το προβλημα μου.
 

Beret78

Member
Επαθα πλακα.Σαν να βλεπω το κεφαλι μου σε ξανθο και με πιο γεματους κροταφους.Σε καταλαβαινω απολυτα.Αλλοι ακομα και 2 γιατροι που πηγα μου λενε οτι δεν εχω αραιωση και εγω νοιωθω οτι εχω 5 τριχες ολες και ολες.
 

aris85

Member
Γεια σου φιλε Beret!!!Ασε και εγω ετσι νιωθω φιλε μου γιατι παλιοτερα ειχα μαλλι βουρτσα και τωρα καταλαβαίνω την διαφορα!! Το θεμα ειναι να κανουμε καποια καλη θεραπεια ωστε να εχουμε ενα καλο αποτελεσμα και να μπορεσουμε να το συντηρήσουμε για παντα γιατι αλλιως με βλεπω να μένω εντελως καραφλος.
Εσυ τελικα που κατεληξες? Ειμαι απο Θεσ/νικη , οποιος γνωριζει κανενα καλο δερματολογο που κανει πραγματικα καλη δουλεια ας μου πει αν και πιστευω οτι και στο forum υπαρχουν ατομα με μεγαλη εμπειρια και γνωσεις.
Σχετικα με τα σαμπουαν εσυ καθε ποτε λουζεις τα μαλλια σου; Με τι σαμπουαν;
 

Beret78

Member
aris85 είπε:
Γεια σου φιλε Beret!!!Ασε και εγω ετσι νιωθω φιλε μου γιατι παλιοτερα ειχα μαλλι βουρτσα και τωρα καταλαβαίνω την διαφορα!! Το θεμα ειναι να κανουμε καποια καλη θεραπεια ωστε να εχουμε ενα καλο αποτελεσμα και να μπορεσουμε να το συντηρήσουμε για παντα γιατι αλλιως με βλεπω να μένω εντελως καραφλος.
Εσυ τελικα που κατεληξες? Ειμαι απο Θεσ/νικη , οποιος γνωριζει κανενα καλο δερματολογο που κανει πραγματικα καλη δουλεια ας μου πει αν και πιστευω οτι και στο forum υπαρχουν ατομα με μεγαλη εμπειρια και γνωσεις.
Σχετικα με τα σαμπουαν εσυ καθε ποτε λουζεις τα μαλλια σου; Με τι σαμπουαν;

Exω παει σε 2 γιατρους ο ενας μου εδωσε μια λοσιον με propiosalic για 10-15 μερες και σαμπουαν Κelual-DS.Οταν καθαρισει το κεφαλι μου απο τα ασπρακια που εχω μου συστησε Regain 5%.
O αλλος μου ειπε οτι εχω ΣΔ και μου εδωσε 2 σαμπουαν να παιζω εναλλαξ μεχρι να κοπασει λιγο το Biotrin-Ds και το Stieprox.Αυτος ουτε που ανεφερε για Regain κτλ.Τεσπα εχω καταληξει στο Συγγρος απλα τα ραντεβου τα απογευματινα αργουν.Φαντασου εκλεισα σημερα τριχοριζογραμμα με ημερομηνια 15/07!!!Με εχει πιασει πανικος και μενα αλλα εχω και περιορισμους στο τι μπορω να παρω.Ειμαι σε φαση που προσπαθω για παιδι και φινα κτλ ουτε που τα συζηταω.Ξερω δε μενουν πολλες αξιολογες επιλογες αλλα για να φτασω το σπερμα μου στο σημειο που ειναι τωρα μαμιεμαι 2 χρονια οποτε βαζω προτεραιοτητες
Για το αλλο που ρωτησες λουζομαι καθε 2η μερα.
 

aris85

Member
Εγω ειμαι απο Θεσσαλονικη και δεν μπορω να παω Συγγρος αν και εχω διαβασει και εγω τα καλυτερα γι'αυτο το νοσοκομειο. Πανε μπας και βρεθει καμια ακρη!!! Η φινα που λες και εσυ αλλα και πιο πανω ο φιλος petrospapa εχει τελικα επιπτώσεις στην σεξουαλικη ζωη ε? δεν το ηξερα. (Ασχετος)
Αρα βαση αυτων που ειπε ο φιλςο petrospapa μας μενει μονο η μινοξιδιλη. Αυτη εχει παρενέργειες?
Το regain 5% ειναι μαρκα μινοξιδιλης? Τι να πω και εγω.. κατι πρεπει να βρουμε φιλε μου μπας και καλυτερευσουμε λιγο την κατασταση ή εστω να μην παμε για χειρότερα .
Λουζεις καθε δευτερη μερα μια με το ενα το σαμπουαν κ μια με το αλλο? Εγω κανω προπονηση καθημερινα και θελοντας και μη πρεπει να κανω μπανιο καθε μερα... δεν ξερω αρχιζω και ανησυχω μηπως αυτα τα σαμπουαν ειναι πολυ ειδικου κοινου και στο τελος μου κανουν κακο αντι για καλο , γιατι τα βαζω πολυ συχνα ,αν κ εναλλαξ.
Τελος ...εχω να σου πω με το καλο για το παιδακι. Ειναι η μεγαλυτερη ευτυχία! Ασε που τουλαχιστον εσυ παντρεύτηκες πριν σου πεσουν τα μαλλια , τι να πούμε και εμεις ΧΑΧΑΧΑΧΑ
Μην σκέφτεσαι τωρα τα μαλλιά και αγχώνεσαι κ με αυτα !!! Ευχομαι τα καλυτερα.
 

Beret78

Member
aris85 είπε:
Εγω ειμαι απο Θεσσαλονικη και δεν μπορω να παω Συγγρος αν και εχω διαβασει και εγω τα καλυτερα γι'αυτο το νοσοκομειο. Πανε μπας και βρεθει καμια ακρη!!! Η φινα που λες και εσυ αλλα και πιο πανω ο φιλος petrospapa εχει τελικα επιπτώσεις στην σεξουαλικη ζωη ε? δεν το ηξερα. (Ασχετος)
Αρα βαση αυτων που ειπε ο φιλςο petrospapa μας μενει μονο η μινοξιδιλη. Αυτη εχει παρενέργειες?
Το regain 5% ειναι μαρκα μινοξιδιλης? Τι να πω και εγω.. κατι πρεπει να βρουμε φιλε μου μπας και καλυτερευσουμε λιγο την κατασταση ή εστω να μην παμε για χειρότερα .
Λουζεις καθε δευτερη μερα μια με το ενα το σαμπουαν κ μια με το αλλο? Εγω κανω προπονηση καθημερινα και θελοντας και μη πρεπει να κανω μπανιο καθε μερα... δεν ξερω αρχιζω και ανησυχω μηπως αυτα τα σαμπουαν ειναι πολυ ειδικου κοινου και στο τελος μου κανουν κακο αντι για καλο , γιατι τα βαζω πολυ συχνα ,αν κ εναλλαξ.
Τελος ...εχω να σου πω με το καλο για το παιδακι. Ειναι η μεγαλυτερη ευτυχία! Ασε που τουλαχιστον εσυ παντρεύτηκες πριν σου πεσουν τα μαλλια , τι να πούμε και εμεις ΧΑΧΑΧΑΧΑ
Μην σκέφτεσαι τωρα τα μαλλιά και αγχώνεσαι κ με αυτα !!! Ευχομαι τα καλυτερα.


Σε ευχαριστω φιλε Αρη για τις ευχες σου.Μαλλον ειμαι ο πλεον ακαταλληλος να σου προσφερω γνωσεις αφου και εγω 1 μηνας ειναι που βαρεσαν τα καμπανακια της αραιωσης και δεν εχω δοκιμασει τιποτα ακομα.Απο οσο ξερω μινοξιδιλη ειναι η ουσια και το 5% ειναι η περιεκτικοτητα της.Regaine ειναι εμπορικη ονομασια προιοντος,στην Αμερικη λεγεται Rogaine.Yπαρχουν και αλλα δεν ειναι μονο αυτο.Υπαρχει και σε 2% περιεκτικοτητα αλλα νομιζω και σε 10 και σε 15 αλλα δεν εχουν εγκριση.Βγαινει σε μορφη υγρου αλλα και αφρου που δεν λαδωνει τοσο.Σαν περενεργειες τα παιδια που τα εχουν χρησιμοποιησει λενε πως σε καποιους εκανε κατακρατηση,πρηξιμο στο προσωπο (μαυρους κυκλους) λιγο θολουρα και ξηροδερμια.Δεν ειναι σιγουρα οτι θα σε πιασουν ολα ή και καποιο απο αυτά.Δεν το εχω χρησιμοποιησει απλα παραθετω γνωμες αλλων χρηστων.Τωρα η φινα ειναι αντι-ανδρογονο και χορηγειται για τον καρκινο του προστατη...οποτε καταλαβαινεις
Και εγω παω γυμναστηριο καθε μερα αλλα την μερα που δε τα λουζω τα ξεπλενω με νερο.Ναι τα λουζω ανα 2 μερες μια το ενα σαμπουαν και μια το αλλο
Ασε αγχος για το θεμα του παιδιου,αγχος για τα κωλομαλλα χεσε μεσα.Μου βγηκε και ο θυροειδης στη μεση (υποθυροειδισμος)και εχω και αυτη την εννοια.Ευχομαι οταν ρυθμιστει να δω λιγο βελτιωση και απο εκει αλλιως κλαφτα Χαραλαμπε
 

aris85

Member
Μαλιστα καταλαβα τωρα καλυτερα τι παιζει με τις διαφορες ουσιες, ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες και τον χρονο σου. Ισως κανω και εγω αυτο το κολπο που μου λες με το λουσιμο.. μια μερα νερο μια μερα σαμπουαν και παει λεγοντας. Αν και εμενα λαδώνουν λιγο αν δεν τα πλύνω, βεβαια δεν εχω δοκιμάσει αυτο με το νερο!
Μην αγχώνεσαι ,σε εσενα παιζει να υπαρχει θεμα λογο αγχους. Γιατι εισαι κ μεγαλυτερη ηλικια. Αλλωστε οπως σου ειπα παντρεμενος εισαι .. τι αγχωνεσαι χαχα
Επιπλεον οταν ρυθμισεις το θεμα με τον θυροειδη απο τα λιγα που ξερω (διαβαζα για μερικες γυναικες που εχουν θεμα και χανουν μαλλια) θα βοηθηθείς και στο μαλλι σου.
Μην σκας φιλε με το καλο το παιδακι κ πανω απ'ολα υγεια !!! Να εισαι καλα και σ'ευχαριστω για τον χρονο σου και την βοήθεια σου.
 

Beret78

Member
aris85 είπε:
Μαλιστα καταλαβα τωρα καλυτερα τι παιζει με τις διαφορες ουσιες, ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες και τον χρονο σου. Ισως κανω και εγω αυτο το κολπο που μου λες με το λουσιμο.. μια μερα νερο μια μερα σαμπουαν και παει λεγοντας. Αν και εμενα λαδώνουν λιγο αν δεν τα πλύνω, βεβαια δεν εχω δοκιμάσει αυτο με το νερο!
Μην αγχώνεσαι ,σε εσενα παιζει να υπαρχει θεμα λογο αγχους. Γιατι εισαι κ μεγαλυτερη ηλικια. Αλλωστε οπως σου ειπα παντρεμενος εισαι .. τι αγχωνεσαι χαχα
Επιπλεον οταν ρυθμισεις το θεμα με τον θυροειδη απο τα λιγα που ξερω (διαβαζα για μερικες γυναικες που εχουν θεμα και χανουν μαλλια) θα βοηθηθείς και στο μαλλι σου.
Μην σκας φιλε με το καλο το παιδακι κ πανω απ'ολα υγεια !!! Να εισαι καλα και σ'ευχαριστω για τον χρονο σου και την βοήθεια σου.

Σε ευχαριστω και παλι για τις ευχες.Μακαρι να μπορουσα να σε βοηθουσα περισσοτερο.
Αν ακολουθησεις καποια θεραπεια ενημερωσε μας για τα αποτελεσματα.Οτι καλυτερο σου ευχομαι να βρεις γρηγορα λυση
 

aris85

Member
Εννοείται θα ενημερωσω, αλλα ακομα δεν εχω κατασταλάξει σε κατι !! Στην ουσια εχει μερικες μερες που βρηκα το forum. Παντως θα γραφω εδω οτι κ αν κανω.
Να εισαι καλα φιλε μου καλο σου βραδυ.:cheers:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
aris85 είπε:
Εγω ειμαι απο Θεσσαλονικη και δεν μπορω να παω Συγγρος αν και εχω διαβασει και εγω τα καλυτερα γι'αυτο το νοσοκομειο. Πανε μπας και βρεθει καμια ακρη!!! Η φινα που λες και εσυ αλλα και πιο πανω ο φιλος petrospapa εχει τελικα επιπτώσεις στην σεξουαλικη ζωη ε? δεν το ηξερα. (Ασχετος)
Αρα βαση αυτων που ειπε ο φιλςο petrospapa μας μενει μονο η μινοξιδιλη. Αυτη εχει παρενέργειες?
Το regain 5% ειναι μαρκα μινοξιδιλης? Τι να πω και εγω.. κατι πρεπει να βρουμε φιλε μου μπας και καλυτερευσουμε λιγο την κατασταση ή εστω να μην παμε για χειρότερα .
Λουζεις καθε δευτερη μερα μια με το ενα το σαμπουαν κ μια με το αλλο? Εγω κανω προπονηση καθημερινα και θελοντας και μη πρεπει να κανω μπανιο καθε μερα... δεν ξερω αρχιζω και ανησυχω μηπως αυτα τα σαμπουαν ειναι πολυ ειδικου κοινου και στο τελος μου κανουν κακο αντι για καλο , γιατι τα βαζω πολυ συχνα ,αν κ εναλλαξ.
Τελος ...εχω να σου πω με το καλο για το παιδακι. Ειναι η μεγαλυτερη ευτυχία! Ασε που τουλαχιστον εσυ παντρεύτηκες πριν σου πεσουν τα μαλλια , τι να πούμε και εμεις ΧΑΧΑΧΑΧΑ
Μην σκέφτεσαι τωρα τα μαλλιά και αγχώνεσαι κ με αυτα !!! Ευχομαι τα καλυτερα.
Το Συγγρος δεν βγαζει μαλλια παντως.Ναι ειναι καλο νοσοκομειο ομως.
 

Bouklas

Well-Known Member
Καταρχάς δεν ξέρω πως ήταν το μαλλί σου πριν αραιώσεις όπως λες γιατί βλέπω ότι έχεις ένα ωραίο μαλλί δίχως αραίωση. Το μόνο σημείο που παρατηρώ ένα μικρό θεματάκι είναι στο crown, αλλα και αυτό δείχνει έτσι διότι έχει έντονο flash οπότε χωρίς αυτό σε κανονικό φωτισμό δεν πιστεύω να είναι παρατηρήσιμο. Για το μακρινό μέλλον βλέπω ότι ίσως αραιώσει ακόμα περισσότερο. Στο υπόλοιπο κεφάλι μου φαίνεσαι πολύ καλά!
Και εγώ έχω λιπαρή επιδερμίδα, αναγκάζομαι να λούζομαι κάθε μέρα. Λουζόμουν με αυτό το σαμπουάν που μου είχε προτείνει ο φίλος Soralteno http://www.iherb.com/Desert-Essence-Tea-Tree-Replenishing-Shampoo-12-9-fl-oz-382-ml/3584#cid=2064&p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=tea%20tree&rc=76&sr=null&ic=2 αλλα μιας και μου τελειωσε ξαναγύρισα στο johnsons baby. Έτσι και εσύ θες ένα απαλό σαμπουάν για καθημερινή χρήση και μια φορα την εβδομάδα κάτι πιο δυνατό σαν αυτά που χρησιμοποιούσες.
Όσο για θεραπεία θα σου πρότεινα κλασικά μινοξιδίλη (αφρο που δεν λαδώνει), χάπια βιοτίνης, δαφνέλαιο ή λάδι jojoba. Μη περιμένεις θαύματα με αυτά μονο η φιναστερίδη είναι ότι καλύτερο αυτή την στιγμή, απλά το παλεύουμε με ότι μπορούμε.
Ρίξε και μια ματια στις θεραπείες του forum θα σε βοηθήσουν.
 

aris85

Member
Γεια σου Boukla και ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!! Γενικα οταν ξεκλέβω χρονο διαβαζω στο φορουμ διαφορα πραγματα και μαθαίνω ολο κ περισσοτερα δεδομενα. Ευχαριστω για την απαντηση σου γιατι η αποψη εμπειρων ατομων που εχουν δοκιμασει διαφορα πραγματα κατακαιρους ειναι πολυ σημαντικη για εναν αρχάριο σαν εμενα που δεν εχει ιδεα και μπορει να χαθει αναμεσα στις επιλογες.
Στο crown που λες ειναι το μονο που δεν με ανησυχεί γιατι απο μικρος ετσι ήμουν , εχω δηλαδη δυο κορυφες και οχι μια και φαινεται ετσι . Αυτο που πραγματικα με ανησυχει ειναι ολο το πανω μερos του κεφαλιου , αν δεις ετσι απο κοντα τις φωτογραφιες εχει κενα που φαίνεται το δερμα , παλια δεν ειχα. Παλια τα εβαζα ζελε και τα σηκωνα και δεν ειχα τιποτα , οχι οπως ειανι τωρα που τα εχω και χτενισμενα προς τα κατω για να μην το μαλλι κανει πολλα χωρίσματα.

Να ηξερα για το σαμπουαν αυτο που μου εδειξες να το αγοραζα πριν λιγες μερες που εκανα παραγγελία κατι ω3 απο iherb.
Για την ωρα το μονο άρχισα να κανω ειναι ω3 και αυτο με τα δυο σαμπουαν.
Το johnsons baby ειναι σαμπουαν που δεν εχει βλαβερα συστατικα ? Νομιζα οτι ολα τα σαμπουαν που ειναι στο σουπερ μαρκετ δεν ειναι καλα ... ( γι'αυτο και τα εσκασα για το επικριν κ το αλλο....αλλιως σιγα μην τα αγοραζα χαχα)
Επειδη εχω και ενα φυτικο σαμπουαν της apivita και επειδη βλεπω οτι καθε μερα λουσιμο με τοσο δυνατα σαμπουαν , οπως μου λες κ εσυ δεν κανει... σκεφτηκα μηπως να βαζω την πρωτη μερα apivita ( οταν τελειωσει το απιβιτα καποιο απο αυτα που μου λες)... την αλλη μερα epicrin ,την αλλη μερα παλι apivita , την αλλη freezyderm και παλι απο την αρχη. Θα τα λουζω παλι καθε μερα αλλα θα βαζω αναμεσα στο freezyderm k epicrin ενα νορμαλ ,απλο φυτικο σαμπουαν. Δεν ξερω.... ειμαι σε σκεψη γι'αυτο. τι λετε? Μηπως μετα δεν θα εχω τα θετικα των epicrin και freezyderm που λενε οτι εχουν?
Επιπλεον σκεφτομια να παω και σε καποιον δερματολογο οχι για να μου πει τιποτα καινουργιο (λογικα μινοξιδιλη θα μου δωσει) αλλα για να με δει και να μου πει λιγο αν οντως ειναι Α.Α ή γενικα οτι ξερει απο την εμπειρια του.
Δηλαδη ακομα δεν ειαμι σιγουρος για το αν θα αρχίσω καποια θεραπεια , δεν θελω να εχω επιπτωσεις στην υγεια. Για φινα ειδικα μετα απο αυτα που διαβασα μαλλον το αποκλείω.
Σε καθε περιπτωση θα ηθελα να ακουσω και αλλες γνωμες για το προβλημα μου και για τα σαμπουαν που αναγραφω.
Ευχαριστω ξανα φιλε boukla, ειδα και την επεμβαση που εκανες! Σουπερ αποτελέσματα!!!
 

Beret78

Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
aris85 είπε:
Εγω ειμαι απο Θεσσαλονικη και δεν μπορω να παω Συγγρος αν και εχω διαβασει και εγω τα καλυτερα γι'αυτο το νοσοκομειο. Πανε μπας και βρεθει καμια ακρη!!! Η φινα που λες και εσυ αλλα και πιο πανω ο φιλος petrospapa εχει τελικα επιπτώσεις στην σεξουαλικη ζωη ε? δεν το ηξερα. (Ασχετος)
Αρα βαση αυτων που ειπε ο φιλςο petrospapa μας μενει μονο η μινοξιδιλη. Αυτη εχει παρενέργειες?
Το regain 5% ειναι μαρκα μινοξιδιλης? Τι να πω και εγω.. κατι πρεπει να βρουμε φιλε μου μπας και καλυτερευσουμε λιγο την κατασταση ή εστω να μην παμε για χειρότερα .
Λουζεις καθε δευτερη μερα μια με το ενα το σαμπουαν κ μια με το αλλο? Εγω κανω προπονηση καθημερινα και θελοντας και μη πρεπει να κανω μπανιο καθε μερα... δεν ξερω αρχιζω και ανησυχω μηπως αυτα τα σαμπουαν ειναι πολυ ειδικου κοινου και στο τελος μου κανουν κακο αντι για καλο , γιατι τα βαζω πολυ συχνα ,αν κ εναλλαξ.
Τελος ...εχω να σου πω με το καλο για το παιδακι. Ειναι η μεγαλυτερη ευτυχία! Ασε που τουλαχιστον εσυ παντρεύτηκες πριν σου πεσουν τα μαλλια , τι να πούμε και εμεις ΧΑΧΑΧΑΧΑ
Μην σκέφτεσαι τωρα τα μαλλιά και αγχώνεσαι κ με αυτα !!! Ευχομαι τα καλυτερα.
Το Συγγρος δεν βγαζει μαλλια παντως.Ναι ειναι καλο νοσοκομειο ομως.

Kανενας γιατρος και κανενα νοσοκομειο δεν θα σου βγαλει μαλλια αλλα απο το να τριγυρναει καποιος στους απανταχου δερματολογους το θεωρω κορυφη στην Αθηνα
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
και το site κορυφη ειναι.Αλλωστε εχουν σχεδον ολοι εδω μεσα περασει ειτε απο το Συγγρος ειτε απο ολους τους δερματολογους που θεωρουνται γνωστες της ΑΑ.την καταληξη την ξερετε.Αν σας πουν κατι που να βγαζει μαλλια ειτε στο Συγγρος ειτε αλλου,εδω θα ειμαστε εμεις.
 

Beret78

Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
και το site κορυφη ειναι.Αλλωστε εχουν σχεδον ολοι εδω μεσα περασει ειτε απο το Συγγρος ειτε απο ολους τους δερματολογους που θεωρουνται γνωστες της ΑΑ.την καταληξη την ξερετε.Αν σας πουν κατι που να βγαζει μαλλια ειτε στο Συγγρος ειτε αλλου,εδω θα ειμαστε εμεις.

Απλα οταν καποιος ανακαλυψει οτι εχει προβλημα καλο ειναι να του κανουν μια διαγνωση ειδικοι ωστε να ξερει τι εχει και τι να περιμενει.Μαλλια ετοιμα δεν πουλανε,αλλα απο οτι βλεπω μονο ενα regaine και τα αδελφα του παιζουν και μια φινα που σε κανει αναλαφρο και νερουλο.Απο εκει και περα βλεπω οτι ολοι πειραματιζονται μεσα στον πανικο τους (καποιοι βιαζονται να βγαζουν συμπερασματα,καποιοι αλλοι αλλαζουν γνωμες σα τα πουκαμισα, τεσπα.)
Τελος το offtopic απο μένα γιατι ειναι και το thread του Αρη
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Beret78 είπε:
ΜΙΚΕΣ είπε:
και το site κορυφη ειναι.Αλλωστε εχουν σχεδον ολοι εδω μεσα περασει ειτε απο το Συγγρος ειτε απο ολους τους δερματολογους που θεωρουνται γνωστες της ΑΑ.την καταληξη την ξερετε.Αν σας πουν κατι που να βγαζει μαλλια ειτε στο Συγγρος ειτε αλλου,εδω θα ειμαστε εμεις.

Απλα οταν καποιος ανακαλυψει οτι εχει προβλημα καλο ειναι να του κανουν μια διαγνωση ειδικοι ωστε να ξερει τι εχει και τι να περιμενει.Μαλλια ετοιμα δεν πουλανε,αλλα απο οτι βλεπω μονο ενα regaine και τα αδελφα του παιζουν και μια φινα που σε κανει αναλαφρο και νερουλο.Απο εκει και περα βλεπω οτι ολοι πειραματιζονται μεσα στον πανικο τους (καποιοι βιαζονται να βγαζουν συμπερασματα,καποιοι αλλοι αλλαζουν γνωμες σα τα πουκαμισα, τεσπα.)
Τελος το offtopic απο μένα γιατι ειναι και το thread του Αρη
Έχεις τα δικια σου φιλε οπως ολοι μας αλλωστε.Απλα επειδη εμεις τα εχουμε περασει αρκετα πριν απο καποιους οφειλουμε να τα πουμε.Αν εχεις ΑΑ δηλ μελλοντικη καραφλα η οποια ειναι κατα κυριο λογο κληρονομικη ειτε πας στο Συγγρος ειτε στο φεγγαρι το ιδιο ειναι.
 

trixas94

Member
MIKES οσοι εχουν ΑΑ θα κανουν σιγουρα φαλακρα η μπορει σε καποιους ανθρωπους να σταματατισει σε καποιος σημειο η αραιωση (ερωτηση)
 
Μπλουζα