Προσοχη στην advance του βεκρη εκανα μεταμοσχευση κ με κανανε χειροτερο

Νικολας νικ

Well-Known Member
Εχει δικιο ο αερατος σχετικα με το θεμα εγγυησης,.ομως σε περιπτωσεις μη ικανοποιησης του πελατη πλεον λογω του υψηλου ανταγωνισμου οποια κλινικη εχει ενα σοβαρο ονομα κ μια επαγγελματικη υποσταση οφειλει να διαπραγματευτει εστω οικονομικοτερα αν οχι δωρεαν την αποκατασταση του. Στη δικη σου περιπτωση βλεποντας τις φωτο στο νημα σου για το τατου, η αποτυχια δεν εχει να κανει με τις προσδοκιες σου, αλλα ειναι αποτυχημενη τεχνικα και φαινεται καθαρα οτι η φυτρωση πηγε περιπατο, οσο για σοκλος μενω στα οσα γραφεις. Προχωρας μπροστα φιλε ασε τα τατου, δεν ειναι για την περιπτωση σου...ξεκινα με δοτρια να δεις σε τι κατασταση βρισκεται κ προετοιμασου για ενα μελλοντικο repair σε μια αξιοπιστη κλινικη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Υπομονή.
Συμφωνώ με Νικολά,προχωρά μπροστά και σκέψου τι θα κάνεις στο μέλλον. Ακόμη μπορείς να βελτιώσεις την κατάσταση.
 

Hope07

New Member
Καλησπέρα σε όλους!
Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας.
Ο σύντροφός μου πριν μερικές ημέρες μου ανακοίνωσε ότι έχει αποφασίσει τον ερχόμενο Σεπτέμβριο να κάνει μεταμόσχευση μαλλιών στην κλινική την οποία αναφέρετε.
Εξεπλάγην καθώς η αλήθεια είναι πως δεν είχα καταλάβει ότι υπήρχε κάποιο σοβαρό θέμα.
Του εξήγησα πως μου φαίνεται υπέροχος όπως ακριβώς είναι αλλά εκείνος μου είπε πως θα αισθάνεται καλύτερα αν προχωρήσει στη συγκεκριμένη επέμβαση καθώς είναι ένα ζήτημα που τον απασχολεί πολύ και τον κρατάει πίσω.
Πραγματικά σαν κοπέλα και φίλη του πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος αλλά εκείνος μου είπε πως είναι κάτι που έχει αποφασίσει μήνες πριν.
Οφείλω λοιπόν να σεβαστώ την απόφασή του και απλά θα ήθελα να τον βοηθήσω διότι σε ενδεχόμενη αποτυχία γνωρίζω ότι θα στεναχωρηθεί αρκετά και είναι κάτι που θα ήθελα να αποφύγω.
Ένας γνωστός μου με τον οποίο είχα συζητήσει παρελθοντικά μια παρόμοια κατάσταση μου έδωσε να καταλάβω σε γενικές γραμμές πως εκτός του ότι είναι επίπονη διαδικασία, αρκετά δαπανηρή δεν είναι σίγουρο ότι θα έχεις θετικά αποτελέσματα.
Διαβάζοντας και εδώ τα σχόλια σας για τη συγκεκριμένη κλινική, φοβήθηκα γιατί εκείνος φάνηκε να τους εμπιστεύεται.
Του μίλησαν για ανώδυνη διαδικασία με 100% επιτυχή αποτελέσματα.
Σας παρακαλώ έχετε να μου προτείνετε κάτι για να τον βοηθήσω;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση σας και συγγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα.
 

Harris_G

Well-Known Member
@Hope07 Βαλτον να διαβασει το φορουμ με σουπερ ταχυρυθμα και κυριως τις παρουσιασεις μεταμοσχευσεων. Απο κει και περα με ολο το σεβασμο εαν εχει το βασικο IQ, θεωρω οτι θα σχηματισει μια ασφαλη αποψη επι του ζητηματος.
 

Hope07

New Member
@Hope07 Βαλτον να διαβασει το φορουμ με σουπερ ταχυρυθμα και κυριως τις παρουσιασεις μεταμοσχευσεων. Απο κει και περα με ολο το σεβασμο εαν εχει το βασικο IQ, θεωρω οτι θα σχηματισει μια ασφαλη αποψη επι του ζητηματος.
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!
Αυτό είχα και εγώ στο μυαλό μου για αρχή και βλέπουμε!
 

karampalikis

Active Member
Το 100% επιτυχή αποτελέσματα δεν ισχύει....το καταλαβαίνεις και μονη σου σου αυτό....αυτό που είπε ο Harris_G ειναι σωστό....και εγώ αυτό κάνω αυτή την περίοδο που αναζητώ κλινική για μμ....αν διαβάσει το φόρουμ, στις μεταμοσχεύσεις θα δει ότι δυο ειναι κυρίως οι πιο "ασφαλείς" επιλογές για την Ελλάδα.

Πολύ σημαντικό είναι, να μην πάρει κάποια βιαστική απόφαση...θελει χρόνο για να βρεις που θα κανεις την μμ αλλα θελει και χρόνο να το σκεφτείς καλά προκειμένου η απόφαση για μμ να μην ειναι μια παρόρμηση από το άγχος που σου δημιουργεί η έντονη τριχόπτωση
 
Τελευταία επεξεργασία:

Hope07

New Member
Το 100% επιτυχή αποτελέσματα δεν ισχύει....το καταλαβαίνεις και μονη σου σου αυτό....αυτό που είπε ο Harris_G ειναι σωστό....και εγώ αυτό κάνω αυτή την περίοδο που αναζητώ κλινική για μμ....αν διαβάσει το φόρουμ, στις μεταμοσχεύσεις θα δει ότι δυο ειναι κυρίως οι πιο "ασφαλείς" επιλογές για την Ελλάδα.

Πολύ σημαντικό είναι, να μην πάρει κάποια βιαστική απόφαση...θελει χρόνο για να βρεις που θα κανεις την μμ αλλα θελει και χρόνο να το σκεφτείς καλά προκειμένου η απόφαση για μμ να μην ειναι μια παρόρμηση από το άγχος που σου δημιουργεί η έντονη τριχόπτωση

Μα για αυτό θορυβήθηκα και εγώ!
100% επιτυχή αποτελέσματα και ανώδυνη διαδικασία;
Το ίδιο κιόλας βράδυ ξεκίνησα να ψάχνω και οδηγήθηκα εδώ!
Δεδομένου του νεαρού της ηλικίας του (27 χρονών) και της ελάχιστης τουλάχιστον οπτικά τριχόπτωσης, μακάρι να το ψάξει λίγο περισσότερο και να καταλήξει στη σωστή απόφαση.
Ελπίζω και για εσένα όπως και για όλους τους υπόλοιπους να πάνε όλα καλά!
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
το καλυτερο θα ηταν βεβαια να ριξει μια ματια ο ιδιος ο υποψηφιος στο φορουμ, οπως λεει κ ο χαρης κ να εκθεσει την περιπτωση του.....κανεις δεν εχασε απο το φορουμ
 

karampalikis

Active Member
Σ' ευχαριστώ. Και εγώ στην ίδια ηλικία είμαι, μόνο που έχω αρκετή αραίωση στο πάνω μέρος....αν νομίζει ότι έχει "πρόβλημα" αλλα εσύ βλέπεις ότι δεν έχει καντου μια σοβαρή συζήτηση....καλυτερα να περιμένει να κάνει πιο μετά μμ, όταν η αραίωση θα ειναι πιο εμφανής και θα ξερει καλυτερα προς τα που παει η τριχοπτωση...και από οικονομικής άποψης καλυτερα να βάλει μια φορά 2500 τριχοθυλακια παρα 2 φορές από 1250.....
Σε κάθε περίπτωση, η απόφαση δεν πρέπει να ειναι βιαστική.Στο λέω και από προσωπική εμπειρία. Όταν παρατήρησα γύρω στα 20 να αραιωνει επικίνδυνα το μπροστινό μέρος, είχα πανικοβληθεί και αν είχα τότε λεφτά(ευτυχώς δεν είχα :D ) θα έκανα αμέσως μμ, το οποίο όμως θα ήταν μεγάλο λαθος
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Οντως να διαβασει το φορουμ να του φυγει το αγχος.Σχετικα με την συγκεκριμενη κλινικη εαν διαβασει το φορουμ τα πανε καλα σε θεματα φυτρωσης και συνηθως τα αποτελεσματα ειναι αρκετα καλα.Εχουν θεματα ομως με την εξαγωγη και εαν ο συντροφος σου τα κοβει τα μαλια πολυ κοντα πισω ισως απογοητευτει απο την εικονα μετα την μμ.Πριν του πατησουν την πρωτη αναισθησια θα ζητησει επιμονα εξαγωγη απο ολο το ευρος της δοτριας!!!!!!!!!!!!!!
@ Τελος εαν εχει φανταστει υψηλες πυκνοτητες καλο θα ειναι να την ακυρωσει και να ασχοληθει με μμ του εξωτερικου που το φορουμ εχει μπολικες.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Το καλύτερο πρώτα θα ήταν να δούμε εμείς μερικές φωτογραφίες του εάν έχει πραγματικό πρόβλημα η όχι.
Και αν αξίζει & πρέπει να προχωρήσει σε μεταμόσχευση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spass

Active Member
ο πανικός είναι ο χειρότερος σύμβουλος, σε κάνει να παίρνεις βιαστικες αποφάσεις και συνήθως είναι μοιραιες.συμβουλεψε τον φίλο σου να ηρεμήσει και να να ενημερωθεί καλά για το θέμα της μεταμόσχευσης.το συγκεκριμένο forum μπορεί να τον βοηθήσει αρκετά πριν παρει οποιαδήποτε απόφαση.παρότρυνέ τον να γίνει μέλος της ομάδας εδώ να βάλει φωτό να μοιραστεί τις ανησυχίες και τους προβληματισμούς του και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα βοήθηθεί αρκετά ώστε να πάρει την καλύτερη δυνατή απόφαση για την περίπτωσή του
 

Hope07

New Member
το καλυτερο θα ηταν βεβαια να ριξει μια ματια ο ιδιος ο υποψηφιος στο φορουμ, οπως λεει κ ο χαρης κ να εκθεσει την περιπτωση του.....κανεις δεν εχασε απο το φορουμ

Ναι πιστεύω πως μία από τις επόμενες ημέρες θα το κάνει.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου!
 

Hope07

New Member
Σ' ευχαριστώ. Και εγώ στην ίδια ηλικία είμαι, μόνο που έχω αρκετή αραίωση στο πάνω μέρος....αν νομίζει ότι έχει "πρόβλημα" αλλα εσύ βλέπεις ότι δεν έχει καντου μια σοβαρή συζήτηση....καλυτερα να περιμένει να κάνει πιο μετά μμ, όταν η αραίωση θα ειναι πιο εμφανής και θα ξερει καλυτερα προς τα που παει η τριχοπτωση...και από οικονομικής άποψης καλυτερα να βάλει μια φορά 2500 τριχοθυλακια παρα 2 φορές από 1250.....
Σε κάθε περίπτωση, η απόφαση δεν πρέπει να ειναι βιαστική.Στο λέω και από προσωπική εμπειρία. Όταν παρατήρησα γύρω στα 20 να αραιωνει επικίνδυνα το μπροστινό μέρος, είχα πανικοβληθεί και αν είχα τότε λεφτά(ευτυχώς δεν είχα :D ) θα έκανα αμέσως μμ, το οποίο όμως θα ήταν μεγάλο λαθος

Κάτι τέτοιο σκεφτόμουν και εγώ να περιμένει λίγο έως ότου δούμε που πηγαίνει το θέμα και φυσικά αφού θα έχει δει όλες τις διαθέσιμες επιλογές.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου και το χρόνο σου!
 

Hope07

New Member
Οντως να διαβασει το φορουμ να του φυγει το αγχος.Σχετικα με την συγκεκριμενη κλινικη εαν διαβασει το φορουμ τα πανε καλα σε θεματα φυτρωσης και συνηθως τα αποτελεσματα ειναι αρκετα καλα.Εχουν θεματα ομως με την εξαγωγη και εαν ο συντροφος σου τα κοβει τα μαλια πολυ κοντα πισω ισως απογοητευτει απο την εικονα μετα την μμ.Πριν του πατησουν την πρωτη αναισθησια θα ζητησει επιμονα εξαγωγη απο ολο το ευρος της δοτριας!!!!!!!!!!!!!!
@ Τελος εαν εχει φανταστει υψηλες πυκνοτητες καλο θα ειναι να την ακυρωσει και να ασχοληθει με μμ του εξωτερικου που το φορουμ εχει μπολικες.

Από αυτά που μου γράφεις και όσα διάβασα νομίζω πως έχω καταλάβει ακριβώς τι εννοείς και θα του επιστήσω την προσοχή για την εξαγωγή.
Γενικά οπτικά φαίνεται ελάχιστα, είναι στο πίσω μέρος του κεφαλιού και καλύπτεται από άλλα μαλλιά, τα πάνω είναι πιο μακριά τα γύρω κοντά.
Αλλά θέλει να δει μεγάλη διαφορά, οπότε δε γνωρίζω τι τελικά θα αποφασίσει.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου και για τις συμβουλές σου!
 

Hope07

New Member
ο πανικός είναι ο χειρότερος σύμβουλος, σε κάνει να παίρνεις βιαστικες αποφάσεις και συνήθως είναι μοιραιες.συμβουλεψε τον φίλο σου να ηρεμήσει και να να ενημερωθεί καλά για το θέμα της μεταμόσχευσης.το συγκεκριμένο forum μπορεί να τον βοηθήσει αρκετά πριν παρει οποιαδήποτε απόφαση.παρότρυνέ τον να γίνει μέλος της ομάδας εδώ να βάλει φωτό να μοιραστεί τις ανησυχίες και τους προβληματισμούς του και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα βοήθηθεί αρκετά ώστε να πάρει την καλύτερη δυνατή απόφαση για την περίπτωσή του

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!
Θα δούμε τις παρουσιάσεις μεταμοσχεύσεων μια από αυτές τις ημέρες και μακάρι να παραθέσει και ο ίδιος τη δική του περίπτωση για να τον συμβουλεύσετε εσείς που είστε πλήρως ενημερωμένοι σε αντίθεση με εμένα που δεν έχω ιδέα πλην όσων διάβασα από το forum.
Και πάλι ευχαριστώ για το χρόνο σου.
 

Hope07

New Member
Το καλύτερο πρώτα θα ήταν να δούμε εμείς μερικές φωτογραφίες του εάν έχει πραγματικό πρόβλημα η όχι.
Και αν αξίζει & πρέπει να προχωρήσει σε μεταμόσχευση.

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ.
Θα του μεταφέρω το μήνυμα σας και ελπίζω για το καλύτερο!
 

PROF

Active Member
Τι σου κάνει ρε παιδιά ένας τίτλος, το μέλος Hope07 ευγενής πάντα, αλλά μιλά σε όλους στον ενικό, εκτός από τον John που φαντάζομαι από ευγένεια στον τίτλο του, του μιλά στον πληθυντικό!
John με αυτή την υπογραφή πλέον σε βλέπω να γίνεσαι περιζήτητος γαμπρός!
 

Hope07

New Member
Τι σου κάνει ρε παιδιά ένας τίτλος, το μέλος Hope07 ευγενής πάντα, αλλά μιλά σε όλους στον ενικό, εκτός από τον John που φαντάζομαι από ευγένεια στον τίτλο του, του μιλά στον πληθυντικό!
John με αυτή την υπογραφή πλέον σε βλέπω να γίνεσαι περιζήτητος γαμπρός!

Χαχαχα
Πράγματι βλέποντας το μήνυμα και τον τίτλο Ειδικός Συνεργάτης HDC μου βγήκε αυθόρμητα ο πληθυντικός!!
Σας ευχαριστώ όλους!
 

sven

Active Member
Υπομονή.
Συμφωνώ με Νικολά,προχωρά μπροστά και σκέψου τι θα κάνεις στο μέλλον. Ακόμη μπορείς να βελτιώσεις την κατάσταση.

Εσυ φυσικά θα συμφωνούσες που είπε ο άλλος να πάει σε άλλη κλινική.

Εσύ βασικά συμφωνείς σε ότι έχει σχέση προς όφελος της κλινικής που συνεργάζεσαι, οπότε δεν μετρά η γνώμη σου :)
 
Μπλουζα