Προσεχές consultation και οριστική απόφαση μεταμόσχευσης στον dr koray erdogan (asmed)

kolias

Active Member
η εικονα μαλλιου μπαρμπα 3ν στα ματια ενος μεταλα που ακομα ειμαι ειναι κωμικη και γελαω πολυ καθε μερα στον καρθεφτη
στην μεταφερω στον φιλο μαριο γιατι μπορω να διακρινω στην περιπτωση του αργα εξελισομενη αα οπως ειναι και η δικη μου
και προσπαθω να του πω πως εμεις θα καταληξουμε 4αρια σε βαθος χρονου τωρα το ποτε αγνωστο.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
η εικονα μαλλιου μπαρμπα 3ν στα ματια ενος μεταλα που ακομα ειμαι ειναι κωμικη και γελαω πολυ καθε μερα στον καρθεφτη
στην μεταφερω στον φιλο μαριο γιατι μπορω να διακρινω στην περιπτωση του αργα εξελισομενη αα οπως ειναι και η δικη μου
και προσπαθω να του πω πως εμεις θα καταληξουμε 4αρια σε βαθος χρονου τωρα το ποτε αγνωστο.....
Ναι αλλά παίζει ρόλο πότε θα συμβεί. Άλλο 30,άλλο 40 και άλλο 50.Οπότε κσι να συμβεί σε πληγώνει αλλά τελικά ο χρόνος τα σβήνει σχεδόν όλα αν συμβεί αργά. Ο φίλος Μάριος αν το παθει αργά καλως, αν όχι κλαφτα.
 

kolias

Active Member
ο μαριος δεν θα παθει τιποτα αργα, δεν περιμενει οχι απλα το αργα δεν περιμενει ουτε καν το γρηγορα..... δεν ξερω θα δειξει το μελλον πολυ πριν συμβει το οτιδηποτε θα κανει κινησεις κατα ελευθερη βουληση , στο μελλον ελπιζω να ειμαστε καλα και ακομα εδω να δουμε τις εξελιξεις
 

vlafo

Well-Known Member
ο μαριος δεν θα παθει τιποτα αργα, δεν περιμενει οχι απλα το αργα δεν περιμενει ουτε καν το γρηγορα..... δεν ξερω θα δειξει το μελλον πολυ πριν συμβει το οτιδηποτε θα κανει κινησεις κατα ελευθερη βουληση , στο μελλον ελπιζω να ειμαστε καλα και ακομα εδω να δουμε τις εξελιξεις
Από τη στιγμή που έχει ήδη ξεκινήσει στη δεκαετία 30-40 θα προχωρήσει σίγουρα απλά δεν ξέρουμε πόσο. Όταν θέλει κάποιος να κάνει κάτι που δεν του αρέσει όπως ο Μάριος δεκτο απλά να ξέρει ότι θα γίνει και ο καλύτερος πελάτης του κάθε ερντο. Αν το ξέρει αυτό με τις ευχές μου από εμένα.
 

kolias

Active Member
αυτο που πρεπει να ξερει σιγουρα ειναι οτι θα κανει μμ σε εξελισσομενη αα τουλαχιστον 15 χρονια πριν την ηλικια της σχετικης σταθεροποιησης τουλαχιστον ως προς το νοργουντ + το οτι ειναι χρηστης φινας και ρισκαρει επεμβαση ενω δεν την εχει καμμια μα καμμια αναγκη , οτι και να του πουμε θα την κανει ελπιζω οπως ολοι μας να παει καλα και κατα βαθος τον καταλαβαινω του εχει στοιχισει πολυ και στεναχωριεται σε μια περιεργη φαση της ζωης του που ειναι και φανταρος
 

vlafo

Well-Known Member
αυτο που πρεπει να ξερει σιγουρα ειναι οτι θα κανει μμ σε εξελισσομενη αα τουλαχιστον 15 χρονια πριν την ηλικια της σχετικης σταθεροποιησης τουλαχιστον ως προς το νοργουντ + το οτι ειναι χρηστης φινας και ρισκαρει επεμβαση ενω δεν την εχει καμμια μα καμμια αναγκη , οτι και να του πουμε θα την κανει ελπιζω οπως ολοι μας να παει καλα και κατα βαθος τον καταλαβαινω του εχει στοιχισει πολυ και στεναχωριεται σε μια περιεργη φαση της ζωης του που ειναι και φανταρος
Εντάξει αν και σωστά λες για τη σταθεροποίηση δεν μπορεί να περιμένει τόσο τον καταλαβαίνω από τη μία από την άλλη αφού παίρνει φινα δεν έπρεπε να φοβάται τίποτα έτσι θα είναι μέχρι τα 40+..Από κει και πέρα καλά θα πάει αφού απευθύνθηκε στους κορυφαίους.
 

kolias

Active Member
κορυφαιοι ειναι τωρα και στην μοδα σε καμμια δεκαρια χρονια θα ειναι αλλοι για εμενα ο μαριος δεν πρεπει να παει στο ερντο εχει μελλον ακομα και ο ερντο δεν ασχολειται με το τοσο μακρια το ξερει οτι θα περασει η μπογια του και βαραει φωτοβολιδα οπωσ καποτε ο αρμανι ... ο μαριος λογω πορειας θελει συντηρητικο γιατρο κατα την γνωμη μου
δεν αξιζει να ρισκαρει βαρα τωρα στο ψαχνο και βλεπουμε μετα, αθτη ειναι τακτικη για καποιον που δεν εχει να χασει και πολλα
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
κορυφαιοι ειναι τωρα και στην μοδα σε καμμια δεκαρια χρονια θα ειναι αλλοι για εμενα ο μαριος δεν πρεπει να παει στο ερντο εχει μελλον ακομα και ο ερντο δεν ασχολειται με το τοσο μακρια το ξερει οτι θα περασει η μπογια του και βαραει φωτοβολιδα οπωσ καποτε ο αρμανι ... ο μαριος λογω πορειας θελει συντηρητικο γιατρο κατα την γνωμη μου
Ο ερντο πώς να ασχοληθεί αφού λέτε πως κάτω από 3000 δεν αναλαμβάνει. Άμα τον πιέσεις θα δούμε. Έχω αμφιβολίες προσωπικά. .Φουλ συντηρητικό, καλλιτέχνη και άνθρωπο όλα αυτά μαζί. .Ποιος τα συνδυάζει όλα αυτά δεν ξέρω.
 

kolias

Active Member
ο μαριος θα φτασει μεχρι την τουρκια απλα γιαυτο για να κανει την προσπαθεια του, ο ερντο θα το μετρησει αυτο και αναλογως με την φαση που θα τον βρει μπορει να το πετυχει
 

MariosOik

Active Member
ο μαριος θα φτασει μεχρι την τουρκια απλα γιαυτο για να κανει την προσπαθεια του, ο ερντο θα το μετρησει αυτο και αναλογως με την φαση που θα τον βρει μπορει να το πετυχει
@kolias καταρχήν απορώ πως αντεχεις το λουσιμο μερα παρα μερα, βαζεις μινοξ καθε μερα? Εγω την βαζω μεσημερι ή απογευμα και βραδυ μετα απο 5-6 ωρες λουζομαι. Προσπαθω να χαρω το μαλλι μου οσο μπορω. Οσον αφορα την εξελιξη μου με το αργα ή γρηγορα πως το εννοειται? @kolias εσυ τι προδιαθεση ειχες καιε εχεις? Το πλανο μου ειναι Ερντο τον Ιουνιο consulation με σκοπο να του παρουσιασω την προσεγγιση που θελω την ιδια ωρα που ειμαι σε ανοιχτη γραμμη με Λορεντζο. Θα επιλεξω εκεινον που θα με εμπνευσει περισσοτερο. Δεν υπαρχει βιασυνη. Το πιο ενοχλητικο στην ολη φαση της αραιωσης ειναι η μινοξ. Πραγματικα δεν σ αφηνει να χαρεις το μαλλι σου ελευθερα + οτι κοστιζει ποσο μαλλον που εγω την χρησιμοποιω σε ολο το κεφαλι προληπτικα. Εδω και 3 μερες χρησιμοποιω υγρη μορφη και προκαλει και φαγουρα με αποτελεσμα να ξυνω το κεφαλι μου συχνα πυκνα γιατι ειναι εκνευριστικο... με βλεπω σε αφρο παλι συντομα δυστυχως.
 
Τελευταία επεξεργασία:

MariosOik

Active Member
Επιπλέον σίγουρα είναι και ψυχολογικό όταν στο λούσιμο κάθε βράδυ νιώθω τα μαλλιά μου όταν τρίβονται να πονανε σαν να τραβιουνται πολυ και απο καποια σημεια να φευγουν μαζικα τριχες. Δεν ειναι και οτι καλυτερο να εισαι στρατο και να βλεπεις στο λουσιμο να εχεις στα χερια σου 40-50-60 τριχες και μαλιστα χοντρες και μακρυες πολλες φορες. Αυτο δεν ειναι ανησυχητικο @kolias ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kolias

Active Member
καταραχας μονο και μονο που εισαι στο στρατο κανονικα επρεπε να τα παγωσεςι ολα αυτα, δεν ειναι περιοδος για συμπερασματα την μινοξ εχω μαθει να την ψιλοανεχομαι μεχρι τις 2 ημερες αν ειμαι σε φαση που δεν μπορω λουζομαι και καθε ημεραεγω ειμαι 47 χρονων μαριε δεν εχω πλεον προ-διαθεση εχω περασει απο το προ στο μετα εχω χασει κροταφους απο τα 25 σε συνοποτικεσ διαδικασιες και απο εκει και περα πολυ αργο σκοροφαγωμα σαν το δικο σου που με τα πολλα πολλα μετα απο 25 χρονια εγινα 3ν για την πορεια δεν ειμαι προφητης αλλα αν φαω καμμια επιθεση στο τσουλουφι εχω γινει 4αρι και 4αρι μαριε σημαινει καραφλα μερακλιδικη αυτο που νιωθεισ στο κεφαλι σου μαριε δεν ειναι καθολου αισιοδοξο το θυμαμαι το συναισθημα αυτο...... τα σημαδια μαριε δειχνουν οτι εισαι σε κινδυνο κυμματος μιλησε με τον στριπαρ γιαυτο γιατι μαλλον θα σε βρει το κυμα επιθετικησ τριχοπτωσης και αυτος και εγω εκει το φαγμαμε
 

andrew1988

Member
Καλησπέρα Μάριε,

δεν γράφω συχνά στο φόρουμ αλλά διάβασα όλο το τόπικ και μιας και είμαστε ίδια ηλικία θα στα πω οπως μου βγαίνουν κ ελπίζω να μην παρεξηγηθείς...γιατί πραγματικά στο λέω φιλικα!

Από τα γραφόμενα σου καταλαβαίνω ότι στην πραγματικότητα το πρόβλημα σου δεν είναι η μικρή αραίωση που έχεις αλλά η ψύχωση/εμμονη ιδέα που έχεις με τα μαλλιά σου....στην πραγμάτικοτητα λοιπόν αυτός είναι ο λόγος που δεν χαίρεσαι τα μαλλιά σου ενώ τα έχεις!

γι αυτό για μένα άραξε, συνέχισε την θεραπεία σου, επικεντρώσου με τα άλλα σημαντικά πράγματα στην ζωή σου και σε 5-6 χρόνια το ξαναβλέπεις το θέμα!
 

kolias

Active Member
μαριε ξεχνα για την ωρα την μεταμοσχευση και στειλε πμ στον στριπαρ και πες του για τα συμπτωματα γιατι μου μυριζει οτι θα φας επιθεση και δεν θα το αντεξεις...... μηπως χρειατει να αυξησεις την δοση στην φινα η οτιδηποτε αλλο σου προτεινει
αυτο με το τραβηγμα δεν μου αρεσει καθολου ακομα και τωρα νιωθω την ανατριχιλα που ενιωθα τοτε ,και ολα αυτα μπορει να ειναι απλα γιατι κατι βλεπεις που δεν σε αρεσει και εχεις και προαισθημα οτι κατι δεν παει καλα
 

kolias

Active Member
ηταν η μονη αποτομη αλλαγη στα μαλλια μου που απο το 2 με πηγε σχεδον στο 3 οπου και εκει παραμενω μεχρι και σημερα
 

MariosOik

Active Member
Εχω μιλησει ουκ ολιγες φορες με τον στριπαρ. Ο,τι και να ειναι δεν υπαρχει περιπτωση να αυξησω την δοση. Ειμαι πολυ μικρος ακομα και γενικα δεν σκοπευω να το κανω. Δεν ειναι καραμελες...! Το 1/4 προσκαρ το δεχθηκε ο οργανισμος μου ειμαι τυχερος για αυτο αλλα μεχρι εκει... δεν θα παιξω με την υγεια μου. Και ο @tasos33 και καποια αλλα παιδια απο το φορουμ θεωρουν επειδη μ εχουν δει οτι ειμαι καλυτερα απο οτι ημουν. Εχω 2 οπλα και παλευω... αν θελω να πεσουν και να προχωρησει ας πεσουν. Ειμαι ετοιμος να το αντιμετωπισω. Αν ειναι επιθετικη μεχρι τον Σεπτεμβριο—Οκτωμβριο που θα επεμβω με μμ αν επεμβω θα εχει γινει αυτο που λες @kolias . Σε σχεση με περσι το Μαρτη που εχασα εδαφος η μονη διαφορα ειναι ισως ενα σκοροφαγωμα στη μεση της χερλαιν παραπανω. Η τριχοπτωση ισως να οφειλεται και σε σεντινγκ απο την εντονη χρηση μινοξ. Το τραβηγμα ισως(μακαρι) να οφειλεται και στο οτι δεν γινεται ισως πολυ σαπουναδα με το σαμπουαν ή στο οτι ειναι πολυ μακρυες καποιες τριχες. Στρατο ειμαι δεν μπορω να κανω κατι. Σε 2 μηνες που φευγω με αδεια θα ηρεμησω λιγο περισσοτερο πιστευω. @andrew1988 σιγουρα το ζητημα ειναι και ψυχολογικο ειδικα οταν βλεπω πτωση. Γενικα το δερμα μου παραγει τοσο λαδι που δεν μπορω να χαρω το μαλλι μου για πανω απο μια μερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

MariosOik

Active Member
Αν εχετε την καλοσυνη πειτε μου και πως σβηνονται λαθος μηνυματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλημέρα Μάριε. Βλέποντας ξανά την περίπτωση σου θα σου τονίσω πως έχεις πάθει μια άδικη ψύχωση με το μαλλί. Το μαλλί σου είναι καταπληκτικό πίστεψε με, προσπαθείς να παρουσιάσεις μια ανεπαίσθητη αραίωση που είναι υπαρκτή, αλλά στην καθημερινότητα μην αντιληπτή. Κάνει σούπερ θεραπεία, έχεις απίστευτα συμπαγές μαλλί. Έκανες στις φωτογραφίσεις προς την κλινική τέτοιο χτένισμα και βρέξιμο που και ο μπέζος θα αποκαλύψει την κάθε αδυναμία του. Εγώ στο ξαναλέω, και λεφτά για πέταμα να έχεις οπότε δεν μπαίνει στο τραπέζι καν σαν παράμετρος, η ιστορία, παίζεις με την φωτιά. Πάντα θα υπάρχει κίνδυνος σοκ λος, αν αραιώσεις σε άλλες περιοχές στο μέλλον θα χρειαστείς retouch και κάθε φορά το ίδιο και το ίδιο, δούλεμα στις ίδιες περιοχές, σκλήρυνση του δέρματος, κίνδυνος για μειωμένη φύτρωση, ταλαιπωρία και πάλι. Το πρόβλημα που έχεις είναι γελοίο, ανάξιο λόγου, στην καθημερινότητα δεν είσαι έτσι, όταν σε δούν οι γιατροί από κοντά θα αλλάξουν γνώμη, θα είναι έγκλημα αν σε βάλουν χειρουργείο τώρα. Εγώ σε συμβουλεύω να μην το κάνεις ακόμη, εν μέσω θεραπειών μάλιστα. Κανονικά πρέπει να κόψεις κάθε παράγοντας επανέκφυσης πχ μινοξ για 1 χρόνο, να καθαρίσει το τοπίο, μόνο φίνα αν σκοπεύεις να την κλειδώσεις εσαεί. Και έχε κατά νού… μετά την μμ την φίνα την παντρεύεσαι ακόμη χειρότερα για να κλειδώσεις την επένδυση σου. Πας να μπλέξεις στο λέω. Δεν είπα να μην την κάνεις ποτέ, αλλά δεν είναι ακόμη η ώρα σου.
 
Μπλουζα