Προσεχές consultation και οριστική απόφαση μεταμόσχευσης στον dr koray erdogan (asmed)

dimitris50423

Well-Known Member
Στο colsultation θα πεσει δεν χωρανε τοσα πιστευω. Αλλα ειναι τοπ γιατρος και μονο τετοιο γιατρο εμπιστευομαι για αποφυγη σοκ λος. Οποτε ειμαι διατεθειμενος να πληρωσω παραπανω αν πεσουν τα γκραφτς ωστε να γινει.

Θα στα χωρέσει τα 2000 μοσχευματα. Έτσι κι αλλιώς κανείς δεν μετράει. Και αν πάνε όλα καλά no problem.
Πρόσεξε μόνο με τόσο μαλλί μην κάτσει καμία στραβή Μάριε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Αν τον δει απο κοντα θα πεσει πολυ ο αριθμος πιστευω, αν δεν τον διωξει κιολας.


Θα στα χωρέσει τα 2000 μοσχευματα. Έτσι κι αλλιώς κανείς δεν μετράει. Και αν πάνε όλα καλά no problem.
Πρόσεξε μόνο με τόσο μαλλί μην κάτσει καμία στραβή Μάριε.
 

MariosOik

Active Member
@makis25 εχεις δικιο σ αυτο. Γι αυτο θα ζητησω να πεσει ο αριθμος των γκραφτς και να μην κατεβει η χερλαιν οπως επισης πρεπει να σημειωσω οτι ο Κοραυ ειναι ο καλυτερος στην Ευρωπη ισως στο splitting. Αν ο αριθμος βγαινει μικρος θα ανεβασω την τιμη. Το γεγονος ομως οτι μπαινει α ζωνη δεν σπαταλαει γκραφτς. Αν μπει μεχρι εκει που νομιζω ειναι σημειο που ουτως ή αλλως στο μελλον θα ηθελε αποκατασταση. @dimitris50423 θεωρω οτι γιατροι τοσο υψηλου επιπεδου αν υπαρχει μεγαλο ρισκο δεν σε αναλαμβανουν. Οπως ειπε ενας φιλος παραπανω το σοκ λος ειναι περισσοτερο θεμα τεχνικης και οχι φαρμακου. Τελος σ αυτες τις κλινικες γινεται καταγραφη καθε γκραφτ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Δωστου φιναστεριδη ο τουρκος,μπουκωσε τον λαο.
Να βαλουμε και 2000 μοσχευματα,μην κλεισουμε χειρουργειο κατω απο 5000 ευρω, κι αντε στο καλο.Μαγκας.
Κανονικότατα είναι που δεν βάζει κάτω από 3.000g.
Εμένα πάντως δεν μου βάζει κάτω από 4.500-5000g σύμφωνα με την αρχική του πρόταση και όταν του έστειλα mail και του είπα κάθετα θα μου βάλεις τόσα 2500g,μου είπε έλα από εδώ να το συζητήσουμε.
Σωστός ο Τούρκος.Μέγιστος bussinesmen.
 

MariosOik

Active Member
Για μισό λεπτό. Την μία λέμε ότι κανένας σοβαρός γιατρός δεν αναλαμβάνει τέτοια περιστατικά και όταν ο top με καλεί εκεί αλλάζετε? Μήπως σαν επαγγελματίας λέω εγώ γνωρίζει κάτι παραπάνω? Μήπως η συνεπής και μακροχρόνια αγωγή μου με καθιστά σωστό υποψήφιο. Τέτοιοι γιατροί δεν παίζουν το όνομά τους ειδικότερα από τη στιγμή που εχω αναφέρει ότι είμαι ενεργό μέλος του φόρουμ μας.
 

vlafo

Well-Known Member
Για μισό λεπτό. Την μία λέμε ότι κανένας σοβαρός γιατρός δεν αναλαμβάνει τέτοια περιστατικά και όταν ο top με καλεί εκεί αλλάζετε? Μήπως σαν επαγγελματίας λέω εγώ γνωρίζει κάτι παραπάνω? Μήπως η συνεπής και μακροχρόνια αγωγή μου με καθιστά σωστό υποψήφιο. Τέτοιοι γιατροί δεν παίζουν το όνομά τους ειδικότερα από τη στιγμή που εχω αναφέρει ότι είμαι ενεργό μέλος του φόρουμ μας.
Προφανώς και ξέρει περισσότερα από τον καθένα μας εδώ μέσα, αλλά μην ξεχνάς ότι δουλεύει και για το κέρδος και αυτό φυσικά δεν είναι μεμπτό,αλλά αυτόματα τον καθιστά ευάλωτο στον διαχωρισμό ιατρος-επαγγελματίας-δουλειά.
Και για το κέρδος και οι καλύτεροι κάνουν τα πάντα. Ειδικά αυτοί.
 

alexandros _athens

Active Member
Με τόσο μαλλί, αν σου βάλει δυο χιλιάρικα και πάνε όλα καλά χωρίς προβλήματα, φίλε θα γίνεις ΜΠΟΜΠΑ!
 

Harris_G

Well-Known Member
Ετσι ειναι ακριβως Τζον...! Τοσα φαρμακα τοση προσπαθεια τοσες αμφιβολες ουσιες στον οργανισμο. Ας ειμαι τουλαχιστον ευχαριστημενος και να μπορω να μην με νοιαζει να κοιμηθω αλουστος, να βαλω ριγκειν κτλ.
Μετά από τη ΜΜ είναι που θα παίρνεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

PROF

Active Member
Αγαπητέ Μάριε η περίπτωσή σου, όπως βλέπω τα μαλλιά σου σήμερα από τις εικόνες που ανέβασες, νομίζω ότι είναι σε καλύτερο επίπεδο σε σχέση με το επίπεδο που πρόκειται να φτάσει οποιοδήποτε παιδί του forum μετά από ένα σωρό επεμβάσεις.

Θέλω να πω ότι κατά τη γνώμη μου αυτή τη στιγμή τα μαλλιά σου για μένα και πάντα σε σχέση με την ηλικία σου είναι σχεδόν 9 με 9,5 στα 10.

Θα μου πεις μα εγώ θέλω να το κάνω 10 στα 10 και μάλιστα 10 με θαυμαστικό, αφού μπορώ γιατί να μην προχωρήσω; Άποψή μου είναι ότι για το 10 στα 10 έχει νόημα να προχωρήσουν τα εννιάρια όταν ο βαθμός τους προέρχεται εκ φυσικού και όχι με τη δυνατή υποστήριξη φαρμάκων και όταν τα γονίδια των συγγενών τους δεν δεικνύουν ότι το μέλλον προορίζει στον οικογενειακό περίγυρο και μεγάλα NW.

Προσωπικά θα σου πρότεινα να περιμένεις τουλάχιστον μια πενταετία για να δεις καλύτερα πως θα αρχίσει να διαμορφώνεται το patterrn σου και στη συνέχεια εάν επιθυμείς να κάνεις μια στοχευμένη επέμβαση, γιατί όταν αυτή τη στιγμή οριοθετήσεις τη hairline σου και με μεταμοσχευμένα σε ένα NW0, τότε αυτό θα σε ακολουθεί για μια ζωή και στην απευκταία περίπτωση που προχωρήσει η ΑΓΑ θα σου έχει δημιουργήσει σοβαρό πρόβλημα για τη μελλοντική διαχείριση του προβλήματος.

Πάντως εάν αποφασίσεις και προχωρήσεις, μεταξύ των δύο γιατρών που ανέφερες κατά τη γνώμη μου η περίπτωσή σου κουμπώνει προς τον Koray διότι αφενός μεν τα grafts είναι λίγα οπότε και η οικονομική διαφορά μεγάλή αφού τα πρώτα 2000 ο Lorenzo τα χρεώνει πολύ υψηλά και αφετέρου θα χρειαστείς αρκετά μονότριχα που σημαίνει πιθανώς και splitting στο οποίο ο Koray έχει δείξει ότι το δουλεύει καλά.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Μαριε οσα ηθελα να σου πω τα ειπε ηδη ο prof. Επειδη σιγουρα θα το κανεις, θεωρω πιο safe και με μικροτερη σπαταλη τον Ισπανο. Απο εκει και περα, εισαι μικρος, το προβλημα ελαχιστο, βαρας θεραπεια που αν για καποιο λογο την διακοψεις θα εχεις δραματικες απωλειες ασε που μετα τα 30-35 θα χασει δραση και θα αραιωσεις. Δεν φοβαμαι το σοκ λος, απλα πας να πυκνωσεις ηδη πυκνη περιοχη που δεν εχει σαφεστατο nw pattern ωστε να πακεταρεις καλα και να μην επισκεφτεις την περιοχη. Θα χρειαστεις επισκεψεις ξανα στο μελλον με οτι αυτο συνεπαγεται, ξανα την ιδια ταλαιπωρια, μεγαλυτερο κοστος κατα μοναδα επειδη δεν πας σε μεγαλα session, κινδυνος μειωμενης φυτρωσης κτλ. Εγω θα σου ελεγα οχι, το λιγοτερο σε 5 χρονια μην πω και 10 οταν το προβλημα θα ειναι πιο ορατο και ωριμο. Επειδη το ξαναλεω θα το κανεις, αν πας Τουρκο οχι κατεβασμα ουτε temples, παιξε στα ορια του Ισπανου.
 

vlafo

Well-Known Member
Τα μαμα μαλλια
Τι για λίγο ρε φίλε vlafo, τα μαμά μαλλιά πως θα τα προστατέψει? Άσε που πάει για πύκνωση και λόγω shock loss η φίνα είναι μονόδρομος.
Xάρη για λίγο για να τα προστατέψει τα μαμά.Δεν θα το κάνει πάντα.
Μετά δεν έχει νόημα να παίρνει μπορεί να αποτοξινωθεί(έχοντας ξεφύγει και από το shock loss)και εάν βλέπει ότι ξεκινάει τότε να ξαναξεκινήσει να παίρνει.
 

vlafo

Well-Known Member
Τα μαμα μαλλια
Τι για λίγο ρε φίλε vlafo, τα μαμά μαλλιά πως θα τα προστατέψει? Άσε που πάει για πύκνωση και λόγω shock loss η φίνα είναι μονόδρομος.
Eπίσης κάτι βασικό.
Ο φίλος παίρνει φίνα 7,5 χρόνια προκαταβολικά,δεδομένου του ιστορικού του που για μένα προσωπικά είναι τραγικό λάθος.
Δεν παρουσίασε πρόβλημα και αμέσως πήγε να το προλάβει με φίνα(όπως εγώ και ανέκαμψα άμεσα).Οπότε δεν ξέρουμε την κατάσταση του χωρίς αυτήν.Τώρα αν θέλει να πειραματιστεί που δεν νομίζω την κόβει και βλέπει που βρίσκεται.
Μόνο ετσι ξέρει που βαδίζει.Άλλωστε έτσι όπως τη βλέπω την κατάσταση,αφού επιλέγει τη μμ και δεδομένου του όλου ιστορικού του,πιθανότατα θα μπει στο χορό των μμ αργότερα.De facto.
 

athenian

Well-Known Member
Xάρη για λίγο για να τα προστατέψει τα μαμά.Δεν θα το κάνει πάντα.
Μετά δεν έχει νόημα να παίρνει μπορεί να αποτοξινωθεί(έχοντας ξεφύγει και από το shock loss)και εάν βλέπει ότι ξεκινάει τότε να ξαναξεκινήσει να παίρνει.
Συγγνωμη κιολας αλλα απαντας συνεχεια σαν ειδικος ενω στην ουσια εισαι σχεδον ασχετος.
 

vlafo

Well-Known Member
Ρε μεγάλε εσύ τι είσαι ο αστυνόμος του forum;Aντε από εδώ ρε πανάσχετε έχεις και άποψη και μας τη λές κιόλας.
Την άποψη μου λέω που είδες ότι το παιζω ειδικός.
Και προφανώς ξέρω πολλά μετά από χρόνια ενασχόλησης και ούτε θα μπω στη διαδικασία να απολογηθώ σε σένα.
Ξερόλες όλοι.
 
Μπλουζα