Προσεχές consultation και οριστική απόφαση μεταμόσχευσης στον dr koray erdogan (asmed)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Μεταμοσχεύση' που ξεκίνησε από το μέλος MariosOik, στις 7 Μαρτίου 2018.

1. MariosOik

MariosOik Active Member

Καλησπέρα σε όλους,

Εδώ και έναν χρόνο ακριβώς τα λέμε και από δω. Μου έχετε ξαναπεί την γνώμη σας για το κατά πολλούς μικρό πρόβλημα που έχω, επειδή όμως αυτό είναι στη χερλάιν και χαλάει την εικόνα έχω πάρει την απόφαση να προχωρήσω σε density restoration της α ζώνης και της χερλάιν και μόνο σε τοπ γιατρό για να ελαχιστοποιήσω το ρίσκο. Κληρονομικά υπάρχει προδιάθεση μεγάλου nw(6-7) εδώ και 7,5 χρόνια όμως χάρις της φιναστερίδης η κατάσταση προς το παρόν είναι ελεγχόμενη. Εξετάσεις ανδρολογικές, αιματολογικές γίνονται ανά τακτά χρονικά διαστήματα και είναι όλα είναι φυσιολογικά. Έστειλα φάκελο στους Έρντογαν και Λορέντζο και με δέχτηκαν και οι 2. Οι φώτο ως επι τω πλείστον ήταν πολύ αποκαλύπτικες και τόνιζαν το πρόβλημα(βρεγμένο ή με ριγκέιν μαλλί κτλ). Σας παραθέτω τις φώτο που έστειλα και τις απαντήσεις και στην συνέχεια θα αναρτήσω και άλλες φωτογραφίες. Λαμβάνοντας υπόψιν και εμπιστευόμενος έναν κορυφαίο γιατρό, οι δισταγμοί μου για hairloss ή ενδεχόμενη έλλειψη γκραφτς στο μέλλον ξεπεράστηκαν. Ένας τόσο κορυφαίος γιατρός δεν θα προχωρούσα σε κάτι αν δεν ήταν σίγουρος. Η κατάσταση μου τον τελευταίο χρόνο παραμένει σταθερήνπαρά την τριχόπτωση(100 τρίχες ημερησίως πάνω κάτω). Υπάρχει μόνο μια μικρή χειροτέρευση ίσως στη χερλάιν αλλά λόγω της τρίχας μου φαίνεται έντονα. Πλέον αν και αγχωμένος ανυπομονώ πολύ διότι λόγω του μικρού προβλήματος(προς το παρόν) μια επιτυχημένη επέμβαση θα αλλάξει την ψυχολογία μου...! Τον Ιούνιο live colsultation και από Σεπτέμβρη προχωράω. Κόστος από 4500 εως 5500 ευρώ σύμφωνα με την πρώτη εκτίμηση του γιατρού.

Attached Files:

2. Avatar

Google AdSense Guest Advertisement

για να απενεργοποιήσεις τις διαφημίσεις.
  3. MariosOik

MariosOik Active Member

Εδώ σας παραθέτω και την απάντηση από την κλινική του Lorenzo.

Attached Files:

4. John_John1

John_John1 Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic.

Καλησπέρα Marie. Τα έχεις βρεγμένα και πάλι τούμπανο είσαι!
    Δεν μπορώ να καταλάβω τι πας να κάνεις.
    Για πόσα grafts σε μίλησαν?

kyper, Dim10, Tsek και 1 άλλο μέλος έχουν κάνει like σε αυτό.
  5. MariosOik

MariosOik Active Member

Φωτογραφίες δότριας που έστειλα καθώς και κάποιες ακόμα φώτο που προφανώς αναδεικνύω το πρόβλημα μου. Με σωστό καμουφλάρισμα εκτός από την χερλάιν η κατάσταση είναι καλή. Η μινοξιδίλη που χρησιμοποιώ εδώ και ένα χρόνο ίσως έχει βοηθήσει στην πάχυνση της τρίχας αν και μου δημιουργεί αρκετό σέντινγκ.

Attached Files:

6. MariosOik

MariosOik Active Member

Καλησπέρα Τζον...! Οι προτάσεις τους φαίνονται στις εικόνες των μέιλ που έστειλα. Η χερλάιν χρειάζεται επιδιόρθωση. Αν φτιαχτεί θα είμαι υπερευχαριστημένος. Από την στιγμή που μπορούν να μπουν και προς τα μέσα, τους εμπιστεύομαι ώστε να επιδιορθώσουν και την α ζώνη. Κλείνω τον άλλο μήνα τα 29, θεωρώ ότι προς το παρόν το πρόβλημα όντως δεν είναι μεγάλο.

7. athenian

athenian Well-Known Member

Δωστου φιναστεριδη ο τουρκος,μπουκωσε τον λαο.
    Να βαλουμε και 2000 μοσχευματα,μην κλεισουμε χειρουργειο κατω απο 5000 ευρω, κι αντε στο καλο.Μαγκας.

turnfiji123, dimitris50423, Tsek και 1 άλλο μέλος έχουν κάνει like σε αυτό.
  8. paulo

paulo Active Member

Αν είναι δυνατόν! Όχι ρε φίλε μην κανείς τίποτα δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το πρόβλημα

kyper, Dim10, vag25 και 4 others έχουν κάνει like σε αυτό.
  9. MariosOik

MariosOik Active Member

Στο colsultation θα πεσει δεν χωρανε τοσα πιστευω. Αλλα ειναι τοπ γιατρος και μονο τετοιο γιατρο εμπιστευομαι για αποφυγη σοκ λος. Οποτε ειμαι διατεθειμενος να πληρωσω παραπανω αν πεσουν τα γκραφτς ωστε να γινει.

10. athenian

Να μην πας πουθενα και να μην κανεις τιποτα.Κρατα τα λεφτα σου,δεν ξερω ποσα βγαζεις κτλ αλλα 5000 ευρω δεν βρισκονται ευκολα στην εποχη μας.Οταν πας 35 με το καλο ξανασυζηταμε για το αν χρειαζεσαι μεταμοσχευση.

11. MariosOik

MariosOik Active Member

Στην χερλαιν χτυπαει το προβλημα φιλε. Ενα touch up χρειαζομαι.

12. MariosOik

MariosOik Active Member

Εχω παρει την αποφαση μου φιλε. Θα κανω λαιβ συναντηση μαζι του. Θα κανουμε πλανο και αν ειναι ολα ενταξει τοτε θα το προχωρησω. Ενας τοπ γιατρος αν δεν ειναι σιγουρος δεν αναλαμβανει.

13. athenian

14. danceworld_2001

danceworld_2001 Well-Known Member

Μάριε.... οχι απλά θα σε μαλώσω!!! Θες την γνώμη μου;

MariosOik και anargiros88 έχουν κάνει like σε αυτό.
  15. MariosOik

MariosOik Active Member

χαχα dance την ξερω την γνωμη σου. Αφου ομως το προβλημα αυτο εμενα με ενοχλει και με δεχεται ενας τοπ γιατρος θελω να το διορθωσω. Πρωτα θα βρεθω απο κοντα με τον γιατρο τον Ιουνιο και μετα θα πουμε ολα τα υπολοιπα. Αν δεν ειναι εφικτη η περιπτωση μου νομιζω ειναο αρκετα επαγγελματιας ωστε να μην το κανει. Συμφωνω οτι κανοντας τα μαλλια μου με συγκεκριμενο τροπο φαινεται σχεδον ανυπαρκτο προβλημα.

16. danceworld_2001

danceworld_2001 Well-Known Member

Θα στην πω αύριο.

MariosOik έχει κάνει like σε συτό.
  17. John_John1

John_John1 Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic.

Αχ αυτό το μαλλί άμα σε τρώει.
    Είναι ελάχιστο το θεματακι σου με λίγο τοππικ συμμαζεύετε άλλα επειδή ξέρω πως είναι να σε τρώει κάτι...follow your heart!!!

tasos33, MariosOik και anargiros88 έχουν κάνει like σε αυτό.
  18. MariosOik

MariosOik Active Member

Ετσι ειναι ακριβως Τζον...! Τοσα φαρμακα τοση προσπαθεια τοσες αμφιβολες ουσιες στον οργανισμο. Ας ειμαι τουλαχιστον ευχαριστημενος και να μπορω να μην με νοιαζει να κοιμηθω αλουστος, να βαλω ριγκειν κτλ.

John_John1 έχει κάνει like σε συτό.
  19. nine

nine Active Member

Ετσι ειναι δυστηχως. Ολοι οι μεγαλοι γιατροι του εξωτερικου δινουν φαρμακο στον λαο. Ποσο μαλλον που αν καταλαβα καλα θα μπει αναμεσα στους κροταφους.

Η πλακα ειναι πως στην Ελλαδα δεν την προτεινουν τοσο.

20. athenian

Το καλυτερο για αυτους ειναι να μην εχεις παρει ποτε φινα και να μπεις στην θεραπεια ενα 6μηνο πριν την μεταμοσχευση.Βελτιωνεται τοσο η εικονα που κερδιζουν διπλα credits.Τωρα για το shock loss πιστευω ειναι περισσοτερο θεμα γιατρου παρα φιναστεριδης.

dimitris50423 έχει κάνει like σε συτό.
  21. makis25

makis25 Active Member

Το προβλημα δεν ειναι πως θελει να κανει κατι , το προβλημα ειναι πως ειναι 29 και πως δυστυχώς επειδη η αντρικη φαλακρα ειναι ασταματητη ( μονο λιγο καιρο ξαποσταίνει και ξανα προς το γλόμπο τραβα ) και τα καλυτερα φαρμακα να παρεις παλι θα χασεις κατι λιγο η πολυ. Οποτε αν κανεις τωρα 1500-2000 γραφτσ , δεσμευεσαι for life . Βαλε τα λιγοτερα δυνατα grafts . Βαλε μεχρι 800-1000. Που ξερεις , μπορει σε δεκα χρονια να εισαι ακομη ετσι , μπορει και να σαι γυαλιστερή ταρατσα . Εισαι μικρος , και δεν ξερουμε προς τα που παει . Μεχρι τα 35 θα ξερεις καλυτερα και τοτε αποφασιζεις αν κανεις οικονομια στα grafts η οχι .

MariosOik έχει κάνει like σε συτό.

Μοιραστείτε τη σελίδα