Προιόντα styling

nick_cal

New Member
καλησπέρα παιδιά και συγχαρητήρια για την καταπληκτική δουλειά που κάνετε. έχω μια απορία και ήθελα να την μοιραστώ μαζί σας. Τα προϊόντα styling (πχ. αφρός, τζελ , κερί) επηρεάζουν τα μεταμοσχευμένα μαλλιά ???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MariosOik

Active Member
Καλησπέρα παίδες. Για να μην ανοίξω νέο θέμα είπα να γράψω εδώ. Τί γνώμη έχετε για την πούδρα styling που έχει αρχίσει και γίνεται μόδα και επίσης για τα σπρέυ θαλασσινού νερού. Σαν προιόντα δείχνουν και τα 2 κάπως πιο υγιεινά και μα μην ταλαιπωρούν τόσο τα μαλλιά.
 

nothinggr

Member
Salt spray πήρα πριν λίγες μέρες, της label.m που θεωρείται από τις καλές επαγγελματικες μάρκες. Δεν δίνει πολύ κράτημα και θέλει πολύ λίγο προϊόν, αλλιώς πας για wet look χωρίς να το περιμένεις [emoji14]
Βάζω και τα συστατικά στην φώτο.
Προσωπικά, προτιμώ λακ για mild κράτημα, πιο γρήγορη και ελεγχόμενη εφαρμογή.
6e635e992cc0aa46f26d8bb6fac29fa2.jpg
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
http://m.schwarzkopf-professional.g...g/osis-session-label/powder-cloud.mobile.html
Περίπου 4-5 ψεξασμούς σε στεγνα μαλλια στις ριζες σου δινουν απιστευτο κρατημα ,όγκο και styling για πολλες ώρες πιστεψε με,ακομα και σε εμενα που εχω λεπτη τρίχα.


https://www.skroutz.gr/s/7845912/Schwarzkopf-OSiS-Session-Label-Salt-Spray-200ml.html

Αυστηρα σε νωπά μαλλιά και στη συνέχεια στεγνωμα με πιστολακι στη δυνατη σκάλα.

6 ψεκασμους περίπου
 
Τελευταία επεξεργασία:

MariosOik

Active Member
Πραγματικα πολυ ενδιαφερον προιοντα και τα 2 και μαλιστα τα εντοπισα ηδη για αγορα. Εσυ ποιο θα προτεινες? Εγω αυτο που θελω ειναι ογκο και ουσιαστικα τα μαλλια να μην φαινονται βρεγμενα αλλα θαμπα, να μην γυαλιζουν δηλαδη γιατι εμενα το θεμα μου κυριως ειναι οτι οταν τα σηκωνω βλεπεις μεσα που λεμε(διαχυτα). Οποτε ειμαι αναμεσα σ αυτα τα 2. Επισης κατι που να μην ειναι βαρυ για τα μαλλια, να ναι υγιεινο δηλαδη και να φευγει ευκολα πχ με μπανιο στη θαλασσα.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Ευκολότερα φεύγει το salt spray,
Καλυτερο κράτημα σαφέστατα δινει η πούδρα και τα 2 σε ματ αποτέλεσμα πάντως.
Πιο light ειναι το salt spay.
Εγω καθημερινα χρησιμοποιώ το salt spray με βοηθαει ακομη και στο να μην λαδώνει το μαλλι μου, και οταν θέλω μια πιο προσεγνενη εμφάνιση την πούδρα για πιο λεπτομερές styling!

Υ.ΓΔε θα πρόυεινα την πούδρα για καθημερινή χρήση!
 

MariosOik

Active Member
Ευκολότερα φεύγει το salt spray,
Καλυτερο κράτημα σαφέστατα δινει η πούδρα και τα 2 σε ματ αποτέλεσμα πάντως.
Πιο light ειναι το salt spay.
Εγω καθημερινα χρησιμοποιώ το salt spray με βοηθαει ακομη και στο να μην λαδώνει το μαλλι μου, και οταν θέλω μια πιο προσεγνενη εμφάνιση την πούδρα για πιο λεπτομερές styling!

Υ.ΓΔε θα πρόυεινα την πούδρα για καθημερινή χρήση!
Πολυτιμες οι συμβουλες σου σ ευχαριστω. Επομενως για να φευγει με τη θαλασσα το salt spray ειναι οτι πρεπει...! Απο την αλλη μου λες σε νωπα μαλλια αυστηρα. Το πρωι ομως που θες να τα φτιαξεις πως το κανεις? Εγω λουζομαι βραδυ...! Και πιστολακι σε τερμα σκαλα ειναι λιγο ταλαιπωρια για το μαλλι. Δεν στεγνωνει μονο του?
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Και εγω βραδυ πλένομαι
Βαζω regain foam μετα.
Το πρωι με ενα απλικατερ τα βρεχω και ριχνω τους ψεκασμους με το salt spay.
Στεγνωνω με πιστολακι στη χαμηλη σκαλα αρχικα και στη συνεχει για να δωσω στο κρατημα κσι τη φορα στη δυνατη για 1 λεπτο!
Παντα θα στεγνωνεις αντιθετη φορα απο τη μερια πιυ κανες χοριστρα και στο τελος θα τα γυριζεις στην κανονικη πλευρα τους για το τελικο χτενισμα κσι θα δεις ποσο καλυτερο ογκο θα εχεις!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εσύ @John_John1 τι προτεινεις και τι χρησιμοποιεις? Πιστολακι και τετοια σε βοηθανε στο style?

Χρησιμοποιώ την λακ Wellaflex νούμερο 4 το μπλε μπουκάλι extra stark + πιστολάκι οπωσδήποτε αλλιώς δεν στρώνει το μαλλί.
Λούζομαι,στεγνώνω το μαλλί και με την χτένα το δίνω φορά προς τα πίσω.
Ρίχνω λακ και με την χτένα προσπαθώ να δώσω το σχήμα που θέλω.
Επίσης χρησιμοποιώ και τον αφρό της Wellaflex ίσα ίσα για να γίνει πιο ευκολοχτενιστο κάποιες φορές σε συνδυασμό με την λακ.
 

MariosOik

Active Member
Χρησιμοποιώ την λακ Wellaflex νούμερο 4 το μπλε μπουκάλι extra stark + πιστολάκι οπωσδήποτε αλλιώς δεν στρώνει το μαλλί.
Λούζομαι,στεγνώνω το μαλλί και με την χτένα το δίνω φορά προς τα πίσω.
Ρίχνω λακ και με την χτένα προσπαθώ να δώσω το σχήμα που θέλω.
Επίσης χρησιμοποιώ και τον αφρό της Wellaflex ίσα ίσα για να γίνει πιο ευκολοχτενιστο κάποιες φορές σε συνδυασμό με την λακ.
Και πιστολακι πως το βαζετε ρε παιδες? Κρυο ή ζεστο?
 

MariosOik

Active Member
Εγώ πιστεύω ότι το μυστικό βρίσκεται και στην χτένα τσατσαρα που χρησιμοποιεις. Αναλογα με τα δοντια που εχει και ποσο αραια πρεπει να ειναι κατι που εγω δεν εχω βρει.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Εγώ πιστεύω ότι το μυστικό βρίσκεται και στην χτένα τσατσαρα που χρησιμοποιεις. Αναλογα με τα δοντια που εχει και ποσο αραια πρεπει να ειναι κατι που εγω δεν εχω βρει.[/QUOTE
Βούρτσα οχι τσατσαρα! Μονο βουρτσα με το πιστολακι για να δωσει styling!
Και φυσικα στο Ζεστο!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγώ πιστεύω ότι το μυστικό βρίσκεται και στην χτένα τσατσαρα που χρησιμοποιεις. Αναλογα με τα δοντια που εχει και ποσο αραια πρεπει να ειναι κατι που εγω δεν εχω βρει.

Ακριβώς αυτό!!
Ένα μεγάλο ποσοστό για να πετύχεις το styling είναι και στην βουτρσα.
Τόσα χρονιά χρησιμοποιουσα μια συγκεκριμένη που με κούραζε.
Έχει κάνα μήνα που άλλαξα βούρτσα με πιο πυκνά,λεπτά δοντάκια και από τότε έχω σωθεί.
Την αγόρασα από τα κινεζικά με 1 ευρώ.
Όταν πάω σπίτι θα σας τα βγάλω φωτογραφία όλα τα προϊόντα που χρησιμοποιώ.
 

MariosOik

Active Member
Ακριβώς αυτό!!
Ένα μεγάλο ποσοστό για να πετύχεις το styling είναι και στην βουτρσα.
Τόσα χρονιά χρησιμοποιουσα μια συγκεκριμένη που με κούραζε.
Έχει κάνα μήνα που άλλαξα βούρτσα με πιο πυκνά,λεπτά δοντάκια και από τότε έχω σωθεί.
Την αγόρασα από τα κινεζικά με 1 ευρώ.
Όταν πάω σπίτι θα σας τα βγάλω φωτογραφία όλα τα προϊόντα που χρησιμοποιώ.
Αναμενουμε @John_John1 ;)
 
Μπλουζα