Ποιο ζελέ μαλλιών να επιλέξω ?

Γειά σας.Θελω να αγοράσω τζελ μαλλιών που να τα κάνει να δείχνουν αστραφτερα χωρίς να τα λαδωνει. Το μαλλί μου είναι σπαστο προς σγουρο. Σκεφτόμουν αρχικά να αγοράσω ένα κερί αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό για το μαλλί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gazotenekes

Member
Καλησπέρα.Σύμφωνα με τα τελευταία δεδομένα τα προιόντα styling καθώς και το κράνος σε μοτοσυκλετιστές δεν έχει σχέση με την αλωπεκεία.Οπότε λογικά βάζεις κερί,και ότι θέλεις απλά προσέχεις να μην πηγαίνει στις ρίζες.
 
Καλησπέρα.Σύμφωνα με τα τελευταία δεδομένα τα προιόντα styling καθώς και το κράνος σε μοτοσυκλετιστές δεν έχει σχέση με την αλωπεκεία.Οπότε λογικά βάζεις κερί,και ότι θέλεις απλά προσέχεις να μην πηγαίνει στις ρίζες.
Καταρχάς ευχαριστώ για την απάντηση. Δηλαδή κατα τη γνώμη σου για να φαίνονται τα μαλλιά πιο αστραφτερα να προτιμήσω κερί από ζελέ ?
 

geeorgee

Active Member
για κερι δε ξερω αλλα εγω μονο πυλο βαζω πλεον για αραιο μαλλι οτι καλυτερο ,αλλα δεν ειναι ολα ιδια πρεπει να βρεις καλο πυλο απο κανενα κομμωτηριο οχι απο super μαρκετ.Εγω εχω εθιστει σα να φοραω τοπικ ειμαι αν δε βαλω το μαλλι ειναι χαλι μαυρο
 

tasos33

Well-Known Member
Τζορτζ για στείλε ποιο εχεις,εγώ βάζω μια κρέμα διαμόρφωσης αλλά είναι τεζα στο χημικό μέσα καο πλεον θέλω να την αλλάξω,επειδή βάζω τοπικ απλαωνω στις τρίχες την κρέμα χτενιζω και μετα ρίχνω τοπική έτσι κάθεται στις τρίχες κυρίως, αλλά το καλό με την κρέμα είναι οτι δε στεγνώνει και παραμένει κολλώδες σε σχέση με την Λακ η τον ζελε

για κερι δε ξερω αλλα εγω μονο πυλο βαζω πλεον για αραιο μαλλι οτι καλυτερο ,αλλα δεν ειναι ολα ιδια πρεπει να βρεις καλο πυλο απο κανενα κομμωτηριο οχι απο super μαρκετ.Εγω εχω εθιστει σα να φοραω τοπικ ειμαι αν δε βαλω το μαλλι ειναι χαλι μαυρο
 

karfakias

Member
αυτο εδω βαζω το ειχα παρει τυχαια και μου εκατσε πολυ καλα.
taso κανει πιστευω για αυτο που το θες αλλα δε ξερω καθολου τι
εχει μεσα απο χημειες δε βλεπω να γραφει συστατικα

https://www.haarproductshop.nl/en/joico-structure-paste-flexible-adhesive.html
το βρηκες πουθενα ελλαδα ή μόνο amazon?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

billaros

Active Member
Παιδιά αυτό sea salt spray tis sol κάνει ζημιά στο μαλλί σε μας τους αραιωμενους ή μπορούμε να βάζουμε άφοβα?μήπως αφυδατωνει πολύ την τρίχα κ δεν κάνει καλό?
 
Μπλουζα