Πλαστική στη μύτη ...

kakashi

Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

κοιτα αν η μυτη σ γινει χαλια τελικα κ δεν θελεις να την κοιτανε περιεργα ολοι οταν εισαι εξω δεν υπαρχει προβλημα....μπορεις μετα ανετα να πας για μεταμοσχευση στα λειζερλαιν κ ειναι σιγουρο οτι μετα απο αυτη κανεις δεν θα ξανακοιταξει τη μυτη σ ετσι οπως θα ναι τα μαλλια ς :D...παντως εγω σ ευχομαι καλη επιτυχια κ στις 2 επεμβασεις..... ;D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

kakashi είπε:
κοιτα αν η μυτη σ γινει χαλια τελικα κ δεν θελεις να την κοιτανε περιεργα ολοι οταν εισαι εξω δεν υπαρχει προβλημα....μπορεις μετα ανετα να πας για μεταμοσχευση στα λειζερλαιν κ ειναι σιγουρο οτι μετα απο αυτη κανεις δεν θα ξανακοιταξει τη μυτη σ ετσι οπως θα ναι τα μαλλια ς :D...παντως εγω σ ευχομαι καλη επιτυχια κ στις 2 επεμβασεις..... ;D

:D :D :D
 

sofia

New Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

Καλή επιτυχία tropheus!Τόσο γρήγορα έκλεισες;Πήγες σε αυτόν που σου πρότεινα;Γιατί αυτός κλείνει τόσο γρήγορα ημερομηνίες. :D
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

sofia είπε:
Καλή επιτυχία tropheus!Τόσο γρήγορα έκλεισες;Πήγες σε αυτόν που σου πρότεινα;Γιατί αυτός κλείνει τόσο γρήγορα ημερομηνίες. :D

Χαχα σε ευχαριστώ Σοφία μου. Τελικά την επέμβαση θα την κάνω την Τρίτη. Αύριο (σήμερα) πάω για φωτογράφηση.
Στο χειρουργείο θα είναι 2 γιατροί. Ο ένας θα φτιάξει το διάφραγμα και ο άλλος θα κάνει την πλαστική. Τελικό κόστος κοντά στα 4000€
 

sofia

New Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

Το κόστος είναι σχετικά καλό.Άλλωστε μία καλή ψυχολογία δεν αποτιμάται σε χρήμα!Εύχομαι να αποκτήσεις την μύτη και την αναπνοή των ονείρων σου!χαχα!
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

sofia είπε:
Το κόστος είναι σχετικά καλό.Άλλωστε μία καλή ψυχολογία δεν αποτιμάται σε χρήμα!Εύχομαι να αποκτήσεις την μύτη και την αναπνοή των ονείρων σου!χαχα!

Να σου πω το κόστος δε με νοιάζει αρκεί το αποτέλεσμα να είναι καλό ...
Θα ανεβάσω και φώτο πριν-μετά ... Για να δούμε, την Τρίτη τα νεώτερα ... (ή μάλλον την Τετάρτη γιατί την Τρίτη θα μείνω στο νοσοκομείο)
 

max_os

New Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

μεταξύ αστείου και σοβαρού.
προβλημα με το διαφραγμα της μύτης είχα και γώ πριν πολλά πολλά χρόνια.
Καποια στιγμή είμασταν με μια κοπελιά σε ένα bar , ηλικία 19 ? 18? 20? δεν θυμάμαι ακριβώς και δεν έχει σημασία. Λοιπον μεσα στο μπάρ ήταν και κάτι τυπάκια περίεργα .....με έναν από δαυτους για τα μάτια της κοπελιάς μου ξεκινάει ένας καυγάς πλακώνουν και οι φίλοι του και το κάναμε θερινό. Εν πάσει περιπτώσει το αποτέλεσμα ήταν να φάω αρκετες στη μύτη.
Μετά από 15 περίπου μέρες που κυριολέκτικά υπέφερα απο το μπούκωμα - αίματα οιδήματα κτλ
και αφού περάσαν όλα αυτά η μύτη μου ε'ιχε γινει καλύτερη από ότι ήταν και το σημαντικότερο δε χρειάστηκε να κάνω επέμβαση.
Τυχάιο?
Δεν νομίζω!
Πραγματικο γεγονός.
ΦΙΛΕ tropheus ΟΛΑ να σου πάνε καλά - καλή επιτυχία και σιδερένιος !
 

bullshit

Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

cmos516 είπε:
tropheus αν θελεις περιεγραψε μας την εμπειρια μολις την κανεις,
Ρινοπλαστικη ειναι και εγω κατι που θελω να κανω, πιο πολυ για να αναπνεω καλυτερα λογο διαφραγματος αλλα και για αισθητικους λογους...
Το προβλημα μου,δεν ξερω καποιο γιατρο να εμπιστευτο,(παντως απο κατι αλλα φορουμ που ειχα μπει στο παρελθον μακρια απο φουστανο φιλε ,για αλλους γνωστους δεν ξερω.)
και επισης με φοβιζει καπως η ολικη αναιθησια μιας και δεν εχω κανει ποτε,δεν γινετε με τοπικη αναισθησια?
Τελος και εγω στη θεση σου θα ξεκιναγα με τη ρινοπλαστικη και μετα με τη μεταμοσχευση μαλλιων,πρωτα απο τα δυσκολα και μετα στα "ευκολα"

Tοπική αναισθησία? Δεν θέλεις να ζήσεις κάτι τέτοιο. Και δεν νομίζω να σε αφήνουν. Το πιθανότερο θα ήταν να λιποθυμούσες το 2ο λεπτό οπότε κοιμήσου απο πριν καλύτερα...
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

Την έκανα τελικά την επέμβαση...

Η επέμβαση έγινε την Τρίτη 19/10 σε ιδιωτική κλινική κράτησε 3,5 ώρες (διάφραγμα + ρινοπλαστική)...
Σήμερα για πρώτη φορά ανέπνευσα !!!! Αλλά από φάτσα μαύρο χάλι... Η ταλαιπωρία όμως ακόμα δεν έχει περάσει από ότι μου είπε ο γιατρός γιατί τώρα και για καμιά 10 μέρες η μύτη θα μπουκώσει ολοκληρωτικά (αντίδραση του οργανισμού).
Τι να κάνουμε, υπομονή ...

Απορώ πως αυτά τα παιδιά που κάνουν μποξ, kick-boxing κτλ την παλεύουν ...
 
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

Έφαγες το βοδι, η ουρα έμεινε, κουράγιο! Ένα φιλαράκι έκανε πρόσφατα την τρίτη επέμβαση στην μύτη (δυο θεσσαλονίκη και μια Γερμανία) και ήταν 1-2 εβδομάδες με επίδεσμο ...δυστυχώς πάλι κάτι δεν πήγε καλά και μάλλον θα ξανακάνει.

Καλή ανάρρωση!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

Trixofilos είπε:
Έφαγες το βοδι, η ουρα έμεινε, κουράγιο! Ένα φιλαράκι έκανε πρόσφατα την τρίτη επέμβαση στην μύτη (δυο θεσσαλονίκη και μια Γερμανία) και ήταν 1-2 εβδομάδες με επίδεσμο ...δυστυχώς πάλι κάτι δεν πήγε καλά και μάλλον θα ξανακάνει.

Καλή ανάρρωση!

WHAT? ??? τρίτη και πάει για τέταρτη ;;;; Mε έφτιαξες Trixofile ....
 
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

sorry αν σε άγχωσα...επειδή έκανε αυτός 3 και μάλλον πάει για τεταρτη δεν σημαίνει τίποτα απόλυτος αυτό για σένα! Εσύ πλήρωσες 4000€ (αν δεν κάνω λάθος) ενώ αυτός γύρο στα 1500-2000€ σε κάθε επέμβαση, οποτε ίσως να ήταν και θέμα λάθος επιλογής. Πήγε να γλιτώσει κάποια χρήματα μάλλον και τελικά...
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

Trixofilos είπε:
sorry αν σε άγχωσα...επειδή έκανε αυτός 3 και μάλλον πάει για τεταρτη δεν σημαίνει τίποτα απόλυτος αυτό για σένα! Εσύ πλήρωσες 4000€ (αν δεν κάνω λάθος) ενώ αυτός γύρο στα 1500-2000€ σε κάθε επέμβαση, οποτε ίσως να ήταν και θέμα λάθος επιλογής. Πήγε να γλιτώσει κάποια χρήματα μάλλον και τελικά...

Κανένα πρόβλημα ... είμαι αισιόδοξος :) Μόλις στρώσει λίγο η μύτη θα ανεβάσω και φώτο πριν -μετά ;)
 

NGL

Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

tropheus είπε:
Κανένα πρόβλημα ... είμαι αισιόδοξος :) Μόλις στρώσει λίγο η μύτη θα ανεβάσω και φώτο πριν -μετά ;)

με το καλο να βγαλεις τους επιδεσμους να σε καμαρωσουμε φιλε!!!ολα καλα θα πανε!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

tropheus είπε:
Την έκανα τελικά την επέμβαση...

Η επέμβαση έγινε την Τρίτη 19/10 σε ιδιωτική κλινική κράτησε 3,5 ώρες (διάφραγμα + ρινοπλαστική)...
Σήμερα για πρώτη φορά ανέπνευσα !!!! Αλλά από φάτσα μαύρο χάλι... Η ταλαιπωρία όμως ακόμα δεν έχει περάσει από ότι μου είπε ο γιατρός γιατί τώρα και για καμιά 10 μέρες η μύτη θα μπουκώσει ολοκληρωτικά (αντίδραση του οργανισμού).
Τι να κάνουμε, υπομονή ...

Απορώ πως αυτά τα παιδιά που κάνουν μποξ, kick-boxing κτλ την παλεύουν ...
καλη αναρωση tropheus
;)
 

geofish

New Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

Να πάνε όλα καλά <<παλιοσείρα>> trophy και καλή ανάρρωση.
Μόνο μην έκανες καμιά γαλλική μύτη και μας το παίζεις μετά σνομπ.
 
Μπλουζα