Περι μουσικης

Συζήτηση στο φόρουμ 'Μπλα μπλα' που ξεκίνησε από το μέλος kapa, στις 7 Νοεμβρίου 2017.

1. kapa

kapa Μέλος Προσωπικού

ασχολειται κανενας με μουσικη?εννοω να παιζει μουσικο οργανο:rolleyes:
    εγω στα 5 μου επαιζα αρμονιο,γυμνασιο και λυκειο μπουζουκι και κατεληξα να παιζω βιολι,μαλιστα με εχει συναρπασει το βιολι.
    βρηκα στο παταρι το αρμονιο μου και δουλευει ακομα ο σκυλος,το ειχε παρει πατερας μου το 1985 τοτε που μαθαινα τις νοτες
    23335917_1552623571443700_1868999215_o.jpg
    εννοειται οτι δεν θυμαμαι τιποτα στο αρμονιο,ημουν 5 χρονων και εχω καμια 30αρια και βαλε χρονια που το σταματησα

Παμπ και TheSlayer έχουν κάνει like σε αυτό.
  2. Avatar

Google AdSense Guest Advertisement

για να απενεργοποιήσεις τις διαφημίσεις.
  3. dimitris50423

dimitris50423 Well-Known Member

Εγω παιζω τραγουδια σε ακουστικη κιθαρα ερασιτεχνικα τα οποια κατεβαζω απο το kithara.vu και αλλες σελιδες.
    Αυτοδιδακτος. Απο παντελιδη μεχρι αλκινοο ιωαννιδη και μαχαιριτσα η χαρουλη. :D

Παμε και κανενα καραοκε αν θεωρειται ενασχοληση με τη μουσικη. ;)

TheSlayer έχει κάνει like σε συτό.
  4. Adriano

Adriano Well-Known Member

Έχω τελειώσει Μουσικό Σχολείο και έχω παίξει κιθαρίστας σε πολλά ρεμπετάδικα ώντας φοιτητής. Τώρα πια δεν αντέχω τη νύχτα.

TheSlayer έχει κάνει like σε συτό.
  5. Giorgos-3

Giorgos-3 Well-Known Member

Ειναι ειδικό αρμόνιο ; Οσο πεζεις φυτρώνουν μαλλια; Αν ναι ενδιαφέρομαι ! :p

leas και anargiros88 έχουν κάνει like σε αυτό.
  6. kapa

kapa Μέλος Προσωπικού

δυστυχως δεν φυτρωνουν,το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να βαλουμε μια περουκα με μπουκλες οπως βαζανε το 1800 και να το παιξουμε βαρονοι:cool:

TheSlayer και Giorgos-3 έχουν κάνει like σε αυτό.
  7. tasos33

tasos33 Well-Known Member

αν το πουλι ηταν βιολι θα μασταν ολοι μουσικοι..

FreeThinker, kyper, anargiros88 και 1 άλλο μέλος έχουν κάνει like σε αυτό.
  8. edyuser1

edyuser1 Member

Πωω 10 χρονων επαιζα και εγω αρμονιο θυμαμαι επαιζα το νερατζουλα φουντοτη. Χαχαχαχα

tasos33 έχει κάνει like σε συτό.
  9. kapa

kapa Μέλος Προσωπικού

καπου στο λυκειο ειχα παρει ακουστικη και ηλεκτρικη κιθαρα,πορωμενος με παπακωνσταντινου τοτε και εκει ηταν που τα παρατησα ολα δεν ασχοληθηκα καν με κιθαρα,μαλιστα την ηλεκτρικη την ειχα παρει πολυ ακριβα 160 χιλαδες δραχμες τοτε,μιλαμε για το 1995?-96?τελικα την εκανα δωρο.
    το πρωτο μου βιολι,το δευτερο μου βιολι και τελος φτανουμε στο τριτο μου το επαγκελματικο sv250

Attached Files:

tasos33, ThanosRiddler και dimitris50423 έχουν κάνει like σε αυτό.
  10. hairlosscursed

hairlosscursed Well-Known Member

Εμένα η πουτα.α η αα μου την έκοψε και την μουσική στα 21.οταν κάναμε live πιο πολύ σκεφτόμουν μην πέσει φως στο γαμωκεφαλι μου παρά τα τραγουδια που παίζαμε.ετσι κουράστηκα και η μουσική τελείωσε.απο τότε κιθάρα μόνος μου.
    Κρίμα

11. John_John1

John_John1 Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic.

12. kapa

kapa Μέλος Προσωπικού

δεν θα το ξερετε,αλλα στην αλλη ακρη του πλανητη υπαρχει μια ταλενταρα που λεγεται henry.
    το παλικαρι παιζει κιθαρα,πιανο,βιολι,ειναι τραγουδιστης,χορευτης και συνθετης
    εδω ενα βιντεακι
    να παιζει και τα 3 οργανα

και εδω ενα τραγουδι του (νομιζω)
    που το βγαζω τωρα

13. Alex12345

Alex12345 New Member

Είδα το νήμα περί μουσικής και θα ήθελα να πω κάτι (ελπίζω να μην είναι άκυρο) που έχω παρατηρήσει σε εμένα με την πιθανότητα να συμβαίνει και σε άλλους :confused: Είμαι φαν της rock και metal μουσικής και κάποιες φορές που ακούω κάποιο "σκληρό" και εκφραστικό τραγούδι νιώθω να "μυρμηγκιάζει" όλο μου το κεφάλι και ίσως να έχω μία μικρή αύξηση στην τριχόπτωση προσωρινά! o_O :D

kyper έχει κάνει like σε συτό.
  14. kapa

kapa Μέλος Προσωπικού

ανατριχιλα ειναι,αλλα δεν εχω παρατηρησει κατι στην τριχοπτωση:p

15. athenian

athenian Well-Known Member

Παιζω κι εγω πιανο/αρμονιο.Σε μετριο επιπεδο θα ελεγα.

16. kapa

kapa Μέλος Προσωπικού

τι ειδους μουσικη?παραδοσιακη?κλασικη?ροκ?ποπ?
    φετος ειχα ψηθει πολυ να ξεκινησω πιανο,τελικα δεν μου πολυ αρεσει να παιζω πληκτρα,να ακουω οκ

17. athenian

athenian Well-Known Member

Κλασσικη εχω μαθει αλλα παιζω γενικα οτι μου αρεσει στο αυτι.Αν ξαναμαθαινα θα πηγαινα για τζαζ πιανο.

18. kapa

kapa Μέλος Προσωπικού

εγω εχω αρωστησει με την κλασικη,δεν ξερω τι με εχει ποιασει,στο αμαξι ακουω κλασικη και σπιτι παιζω κλασικη.
    αν μπορουσα να γυρισω τον χρονο πισω με τα τωρα μυαλα θα ασχολουμουν επαγγελματικα με το βιολι.
    στο πιανο εμαθα το heart and shoul που μου αρεσει πολυ σαν τραγουδι σε πιανο,αλλα δεν μου αρεσει να παιζω πιανο

athenian έχει κάνει like σε συτό.
  19. spyrosm

spyrosm New Member

Λίγα πλήκτρα και ντραμς. Κάποτε τουλάχιστον.

20. kapa

kapa Μέλος Προσωπικού

θυμαμαι εποχες που δεν υπηρχε ακομα ιντερνετ,πριν το 2.000....για να βρεις τις νοτες απο ενα τραγουδι πηγαινες σε μαγαζι πληρωνες 50 ευρω σε σημερινα λεφτα και επαιρνες το βιβλιο.
    τωρα υπαρχουν σχεδον ολα στο γουγλι.
    μαλιστα για αρκετα χιλιαδες τραγουδια εχουν κανει με ζωγραφια που να πατας τις νοτες
    παραδειγμα

εννοειται οτι εχουν βγει τετοια για ολα τα οργανα,τελευταια κοιταω αρκετα με πιανο

21. kapa

kapa Μέλος Προσωπικού

απο χθες ειμαι κατοχος του πιανου casio cdp-100bk
    s-l1600.jpg
    δεν ξερω αν και ποσο θα ασχοληθω μαζι του,ηδη περναω 9 ωρες στην δουλεια,και βλεπω οτι με το βιολι θελω τουλαχιστον μιαμιση ωρα την μερα εξασκηση για να υπαρχει μια σταθερα ανοδικη πορεια,προσπαθω για 2ωρο.
    2 χρονια πλεον βιολι,ολον τον χειμωνα ωδειο και συνεχιζουμε

tol έχει κάνει like σε συτό.

Μοιραστείτε τη σελίδα