Περιπτωση avodart με θεαματικα αποτελεσματα

DoctorWho

Well-Known Member
https://www.hairlosstalk.com/intera...years-full-temple-regrowth-dutasteride.48633/

Η περιπτωση του παραπανω νεαρου με εξεπληξε οσο καμια αλλη. Στα 18 του ηταν ξεκαθαρο nw2 (σε ενα pattern που θυμιζει παρα πολυ το δικο μου, ωστοσο αυτος λεει οτι ειχε και αραιωση στο crown) ξεκινησε 0,5mg avodart μια φορα στις δυο μερες. Μεσα στα διαφορα διαστηματα ο τυπος προσθετει updates της καταστασης του και πρακτικα στα 3 ετη οπου εχει και την τελευταια δημοσιευση φαινεται ενα πυκνο nw0!! Ειν εφικτο κατι τετοιο η ο τυπος εκανε μεταμοσχευση και πουλαει παπα? (Μου φανηκε περιεργο το πως οι κροταφοι του αρχισαν να γεμιζουν τοσο ομοιομορφα σε ολο το πλατος τους. Θα περιμενα ισως να ξεκινησει μια πυκνωση απο πανω και σταδιακα να κατερχεται αυτη κατεβαζοντας τους κροταφους βημα-βημα και οχι μια κι εξω. )
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Serifis

Active Member
Αν είσαι τυχερός και σε πιάσουν καλά τα αντιαδρογόνα = game over για πολλά χρόνια. Δυστυχώς είναι μικρό το ποσοστό των περιπτώσεων που έχουνε τέτοιο response σε θεραπείες + χωρίς sides. Επίσης, ναι η ντούτα είναι πιο δυνατή από φίνα αλλά έχω πέσει και σε πολλές περιπτώσεις φίνα όπου είχανε ίδια αποτελέσματα με ακόμη χειρότερη ΑΓΑ σε εξέλιξη.
 

DoctorWho

Well-Known Member
Αν παρεις φινα και δεις οτι σε πιανει καλα μπορουμε να υποθεσουμε οτι το avodart θα σε πιασει ακομα καλυτερα?
 

Serifis

Active Member
Ναι, αλλά όλα αυτά είναι στην θεωρία. Εάν δεν δοκιμάσεις δεν ξέρεις τίποτα, μπορούν να προκύψουν διάφορα π.χ. το πιο απλό να μην σηκώνει ο οργανισμός σου τη ντούτα.
 

leas

Well-Known Member
Αν είσαι τυχερός και σε πιάσουν καλά τα αντιαδρογόνα = game over για πολλά χρόνια. Δυστυχώς είναι μικρό το ποσοστό των περιπτώσεων που έχουνε τέτοιο response σε θεραπείες + χωρίς sides. Επίσης, ναι η ντούτα είναι πιο δυνατή από φίνα αλλά έχω πέσει και σε πολλές περιπτώσεις φίνα όπου είχανε ίδια αποτελέσματα με ακόμη χειρότερη ΑΓΑ σε εξέλιξη.


φιλε σεριφη μιας και την ψαχνεις με την φινα και γενικα τετοιες περιπτωσεις, εχεις πετυχει ποτε success story με τοπικη φινα η του χασσονα η καποια αλλη χωρις παρενεργεις γενικα καποιο καλο σχολιo η οποιοδηποτε σχολιο.?
 

Serifis

Active Member
φιλε σεριφη μιας και την ψαχνεις με την φινα και γενικα τετοιες περιπτωσεις, εχεις πετυχει ποτε success story με τοπικη φινα η του χασσονα η καποια αλλη χωρις παρενεργεις γενικα καποιο καλο σχολιo η οποιοδηποτε σχολιο.?

Δυστυχώς ότι ψάχνω έχει να κάνει με oral, όμως πέφτει το μάτι μου σε αρκετούς που δοκιμάζουν και τοπικά αλλά αποτελέσματα δεν έχω δει.
 

Sandy

Active Member
Δυστυχώς ότι ψάχνω έχει να κάνει με oral, όμως πέφτει το μάτι μου σε αρκετούς που δοκιμάζουν και τοπικά αλλά αποτελέσματα δεν έχω δει.

Παιδιά ψάχνω να βρω άτομα που έχουν δοκιμάσει μινοξ με φίνα τοπικά ξέρετε κάποιους?
 

koumparos

Well-Known Member
https://www.hairlosstalk.com/intera...years-full-temple-regrowth-dutasteride.48633/

Η περιπτωση του παραπανω νεαρου με εξεπληξε οσο καμια αλλη. Στα 18 του ηταν ξεκαθαρο nw2 (σε ενα pattern που θυμιζει παρα πολυ το δικο μου, ωστοσο αυτος λεει οτι ειχε και αραιωση στο crown) ξεκινησε 0,5mg avodart μια φορα στις δυο μερες. Μεσα στα διαφορα διαστηματα ο τυπος προσθετει updates της καταστασης του και πρακτικα στα 3 ετη οπου εχει και την τελευταια δημοσιευση φαινεται ενα πυκνο nw0!! Ειν εφικτο κατι τετοιο η ο τυπος εκανε μεταμοσχευση και πουλαει παπα? (Μου φανηκε περιεργο το πως οι κροταφοι του αρχισαν να γεμιζουν τοσο ομοιομορφα σε ολο το πλατος τους. Θα περιμενα ισως να ξεκινησει μια πυκνωση απο πανω και σταδιακα να κατερχεται αυτη κατεβαζοντας τους κροταφους βημα-βημα και οχι μια κι εξω. )
Λογικο αποτελεσμα διοτι το προλαβε στην αρχη.Οταν ξεκινησα φινα μαζι με μινοξ απο 3 πηγα 0 σε χρονο ρεκορ.Σταδιακα στα 5 χρονια ξαναπηγα 3 οπου πλεον πεταξα τη μινοξ και εμεινα στη φινα μεχρι σημερα και 11 χρονια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Για να δουλέψει η τοπική φίνα πρέπει να διαλυθεί σωστα και σε ενα ιδανικό όχημα να φτασει στην ρίζα.
Μέλος ηδη χρησιμοποιει λοσιόν με τοπική φίνα και καλά αποτελεσματα.

Θα πάρω και εγώ σειρα για δοκιμή σύντομα.
Φιλε leas δυστυχως δεν δουλευει η τοπικη φινα.Αν δουλευε θα το ξεραμε εδω και χρονια.
 

giannis1991

Well-Known Member
Και πιο παλια ειχαμε δει τετοια σχεδον αποτελεσματα αλλα απο φινα...ειναι ξεκαθαρο οτι ο καθε ενας ειναι διαφορετικος αλλα και οτι πρεπει να το προλαβεις στην πολυ αρχη του...επισης μεγαλη εντυπωση μου κανει οτι επανηλθε και η παραμικρη τριχα παροτι απο οτι καταλαβαινω κανει χρηση στεροειδων φαρμακων...
επισης το αν εχει πραγματικα sides ΔΕΝ το ξερει κανεις...
 

Sandy

Active Member
Για να δουλέψει η τοπική φίνα πρέπει να διαλυθεί σωστα και σε ενα ιδανικό όχημα να φτασει στην ρίζα.
Μέλος ηδη χρησιμοποιει λοσιόν με τοπική φίνα και καλά αποτελεσματα.

Θα πάρω και εγώ σειρα για δοκιμή σύντομα.

Τι εννοείς όχημα σορυ ρε παιδεία δεν καταλαβαίνω κ πολλά. Δεν μπορούμε απλά να την διαλύσουμε στην μινοξ?
 

nine

Active Member
το avodart κανει δουλεια.

http://www.twinshairloss.com/
και αυτο εδω ενδιαφερον εχει ξαναμπει σε post στο forum. αφορα 2 αδερφια που ο ενας επερνε avodart και ο αλλος οχι. αποτελεσμα ο ενας norwood1 και ο αλλος χωρις μαλλι σε hairline και crown
 

tasos33

Well-Known Member
Όχημα εννούμε την ουσία πχ προπυλένογλυκολη η οποία βοηθά την δραστική ουσία πχ μινοξιδιλη να εισχωρήσει στο δέρμα.

Το να πάρεις ενα χάπι φινας κ να το κανεις σκόνη, ακόμα και αν θεωρητικά η τοπικη φίνα δούλευε, αυτό δε σημαίνει οτι η δραστική ουσία του χαπιού της φινας θα ενσωματωνόταν στην προπυλενογλυκολη ώστε να εισχωρήσει στο δέρμα.




Τι εννοείς όχημα σορυ ρε παιδεία δεν καταλαβαίνω κ πολλά. Δεν μπορούμε απλά να την διαλύσουμε στην μινοξ?
 

Sandy

Active Member
Όχημα εννούμε την ουσία πχ προπυλένογλυκολη η οποία βοηθά την δραστική ουσία πχ μινοξιδιλη να εισχωρήσει στο δέρμα.

Το να πάρεις ενα χάπι φινας κ να το κανεις σκόνη, ακόμα και αν θεωρητικά η τοπικη φίνα δούλευε, αυτό δε σημαίνει οτι η δραστική ουσία του χαπιού της φινας θα ενσωματωνόταν στην προπυλενογλυκολη ώστε να εισχωρήσει στο δέρμα.

Τάσο να σε ρωτήσω η μινοξ που χρησιμοποιώ έχει μέσα προπυλενογλυλολη δεν γίνεται να βάλεις μέσα το χάπι?Βασικά το έχει δοκιμάσει κάποιος έτσι?
 
Μπλουζα