Περιμενοντας γενια

NonName

New Member
Γεια σας ειμαι 17 ετων , θελω να βγαλω μουσι και δεν βγαζω μονο κατι αραιες και τριχουλες(στο πιγουνι και στις ακρες απο τα μαγουλα) και μουστακι.. Τι μπορω να κανω για να αυξησω την τριχοφυια στο προσωπο; Να τρωω τιποτα;ή καμια κρεμα,φαρμακο κατι ;

Ευχαριστω! :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
NonName είπε:
Τι μπορω να κανω για να αυξησω την τριχοφυια στο προσωπο;
Ευχαριστω! :)

υπομονη..
καθως τα γενια στον αντρα αυξανονται με τα χρονια.;)
στα 33 μου εχω τα διπλασια απο τα 25 μου
 

orestis

Member
Βρε συ 17 εισαι μη βιαζεσαι.
Δεν υπαρχει λογος να παρεις φαρμακα απο τωρα.
Αντε το πολυ πολυ ριξε κανενα ξυρισμα.
 

jimys

Member
κ εγω στα 17 ετσι ημουν ,,αν θες να βγαλεις πιο γρηγορα ξεκινα να ξυριζεσαι κ ας μην εχεις κατι περα απο χνουδι .. θα βγουν πιο γρηγορα.. (λενε ) αυτο εκανα κ εγω και τωρα κοντευουν να φτασουν στα ματια μου..(ειμαι 23 στα 24) ,

ολοι βιαζομασταν να μεγαλωσουμε.. αλλα και τι δεν θα δινα να γινομουν παλι 17 χωρις γενια... !
 

NonName

New Member
χμμμ... πιστευω ολοι εχουμε περασει απο αυτην την ηλικεια και οπως κ δηποτε θελω μεσα στον χρονο να βγαλω εστω κατι ψιλα πραγματα..! φετος γινομαι 18 ρε παιδια.. τπτα να τρωω το οποιο αναπτυσει τριφοφυ'ι'α ή να παρω κατι αλλο οτιδηποτε;
 

NonName

New Member
κατι ακουσα οτι τα μουσια υψος ολα αυτα εξαρτωνται απο την τεστοστερονη τι να κανω για να την επιταχυνω/αυξησω;
 

jimys

Member
NonName είπε:
κατι ακουσα οτι τα μουσια υψος ολα αυτα εξαρτωνται απο την τεστοστερονη τι να κανω για να την επιταχυνω/αυξησω;

αποσο ξερω το υψος εχει σχεση με την αυξητικη ορμονη και ξερω παιδι που για να ψηλωσει εκανε καθημερινα ενεσεις,, οποτε δεν ειναι τοσο απλο..

τα μουσια δεν εχουν αμεση σχεση με τη τεστοστερονη... αλλα εκτος του οτι εισαι μικρος για να παιζεις με τετοια θεματα δεν υπαρχει και λογος..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
κανε υπομονη και εγω στα 17 κατι λιγα ειχα μετα τα 22 αρχισα να γεμιζωω , μην αγχωνεσαι με τετοια, stay cool...enjoy the summer....και μην αφηνεις γατα θηλυκια
 

spiros1989

New Member
εγω που ειμαι 26 και το μονο που εχω ειναι λιγο χνουδι τι να πω και τι να κανω??? απλα να το παρω αποφασι οτι δεν θα βγαλω γενια ποτε ??? :p
 

GiannisTak

Active Member
H ανάπτυξη του γένειου είναι άσχετη με τα επίπεδα τεστοστερόνης και επίσης άσχετη με την εμφάνιση ΑΓΑ. Είναι καθαρά θέμα γενότυπου, δηλαδή κληρονομικότητας.
Είχα συμμαθητή που από 13-14 χρόνων ηταν γεμάτος γένεια και κάθε πρωί ξυριζόταν πριν πάει στο γυμνάσιο. :eek:
Εγώ δεν έβγαλα γένια πριν τα 23 μου χρόνια, και αυτά ελάχιστα. Στα 35 μου έχω πολύ λίγα γένεια και δεν μπορώ να αφήσω φαβορίτα σε καμία περίπτωση.
Όταν ήμουν μικρότερος με στενοχωρούσε λιγάκι και έκανα διάφορες ανοησίες που άκουγα από τους μεγαλους όπως να ξυρίζομαι κόντρα. Βέβαια τίποτα δεν άλλαξε.
Τώρα αισθάνομαι πολύ τυχερός που έχω λίγα γένεια αν και το ιδανικό θα ήταν να μην έχω καθόλου! :)
 
Μπλουζα