Παρακαλω τις γνωμες σας και τη βοηθεια σας!!!!

gregory86

Member
Καλησπερα σε ολους σας!!!!!!
Ονομαζομαι Γρηγορης ειμαι 28 ετων και το τελευταιο ενα χρονο εχω παρατηρισει κατι ασυνηθιστο στα μαλλια μου.

Στην αριστερη πλευρα του μετωπου μου εχω παρατηρησει ενα αραιωμα των μαλλιων μου,,χωρις ομως να βρισκω τριχες στο μαξηλαρι μου η και ακομη οταν λουζομαι να βρισκω στα χερια μου το μεγιστο 4-5 τριχες.

Γεννετικα δεν εχω παρει απο τον πατερα μου αλλα πιστευω απο το σοι της μητερας μου!!!

Υπαρχει περιπτωση να ειναι τριχοφαγος η κατι αλλο και να προκαλει την αρραιωση???
Πως πιστευεται μπορω να το αντιμετωπισω???

Παρακαλω τις γνωμες σας!!!!!!
Σας ευχαριστω!!!!!!!
 

Συνημμένα

  • CAM00059.jpg
    CAM00059.jpg
    591.5 KB · Προβολές: 1,942
  • CAM00201.jpg
    CAM00201.jpg
    344.4 KB · Προβολές: 2,129
  • CAM00190.jpg
    CAM00190.jpg
    298.1 KB · Προβολές: 1,817

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
gregory86 είπε:
Καλησπερα σε ολους σας!!!!!!
Ονομαζομαι Γρηγορης ειμαι 28 ετων και το τελευταιο ενα χρονο εχω παρατηρισει κατι ασυνηθιστο στα μαλλια μου.

Στην αριστερη πλευρα του μετωπου μου εχω παρατηρησει ενα αραιωμα των μαλλιων μου,,χωρις ομως να βρισκω τριχες στο μαξηλαρι μου η και ακομη οταν λουζομαι να βρισκω στα χερια μου το μεγιστο 4-5 τριχες.

Γεννετικα δεν εχω παρει απο τον πατερα μου αλλα πιστευω απο το σοι της μητερας μου!!!

Υπαρχει περιπτωση να ειναι τριχοφαγος η κατι αλλο και να προκαλει την αρραιωση???
Πως πιστευεται μπορω να το αντιμετωπισω???

Παρακαλω τις γνωμες σας!!!!!!
Σας ευχαριστω!!!!!!!

Καλώς όρισες φίλε gregory86 :)

Αυτό που βλέπω (από όσο καλά μπορώ να δω δηλαδή λόγο ανάλυσης φωτο και δεν βοηθούν και πολύ), βλέπω αραίωση στο μπροστινό τμήμα στο crown και μπορεί να είναι και α/α άνετα με έναρξη από εκεί. Δηλαδή να μην ακολουθεί ακριβώς την κλασική σειρά πρώτα κρόταφοι και μετά crown π.χ.

Πριν κάνεις οτιδήποτε καλό θα ήταν να επισκεφτείς έναν δερματολόγο, όχι για να σου βρει κάποια λύση, απλά να εξακριβώσει αν πρόκειται για α/α η όχι μιας και αυτός θα έχει την δυνατότητα να σε δει από κοντά.

Από κει και πέρα, αν πρόκειται για α/α πρώτα διάβασε καλά τις ενότητες με τις θεραπείες στο forum, μάθε πράγματα, ενημερώσου και τέλος από μόνος σου θα αποφασίσεις τι θα ακολουθήσεις και τι θα δοκιμάσεις.

Ότι θέλεις κλπ εννοείται ρωτάς.

Για όλα τα άλλα εδώ ήμαστε και όπως μπορεί ο κάθε ένας με τις γνώσεις του να βοηθήσει θα το κάνει. ;)
 

gregory86

Member
Σ ευχαριστω για την βοηθεια,,τωρα ομως ανησυχω μην εχω α/α και πρεπει να την προλαβω
Το δυσκολο ειναι να βρω εναν πραγματικα καλο δερματολογο να μου δει τα σημεια που εχω αραιωση και να μου κανει ενα τριχοριζογραμμα!!!!!
Θα μπορουσατε σας παρακαλω να μου προτεινεται εναν πραγματικα καλο δερματολογο που να ασχολειται με το τριχωτο της κεφαλης??
Σας παρακαλω ειναι αναγκη.
Δεν θελω να παω καπου στα τυφλα και να μην ξερει ο δερματολογος τι του γινεται και να μην μαθω τι πραγματικα εχω.
Και παλι ευχαριστω.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
gregory86 είπε:
Σ ευχαριστω για την βοηθεια,,τωρα ομως ανησυχω μην εχω α/α και πρεπει να την προλαβω
Το δυσκολο ειναι να βρω εναν πραγματικα καλο δερματολογο να μου δει τα σημεια που εχω αραιωση και να μου κανει ενα τριχοριζογραμμα!!!!!
Θα μπορουσατε σας παρακαλω να μου προτεινεται εναν πραγματικα καλο δερματολογο που να ασχολειται με το τριχωτο της κεφαλης??
Σας παρακαλω ειναι αναγκη.
Δεν θελω να παω καπου στα τυφλα και να μην ξερει ο δερματολογος τι του γινεται και να μην μαθω τι πραγματικα εχω.
Και παλι ευχαριστω.

Καλησπέρα φίλε gregory86 :)

Είδα και το p.m. που μου έστειλες, επειδή όμως δεν απαντώ σε p.m. για θέματα τριχόπτωσης κλπ. καλά έκανες και το πόσταρες και εδώ. ;)

Για το θέμα δερματολόγος τώρα, προσωπικά δυσκολεύομαι να σου προτείνω κάποιον. Δεν τα πάω καλά με αυτούς γιατί είναι ότι να ναι στο θέμα τριχόπτωση και κοιτάνε να ξεμπερδεύουν μπαμ μπαμ + του ότι δεν έχουν ιδέα οι περισσότεροι τι τους γίνεται με θεραπείες και τα ρέστα. Anyway το θέμα δεν είναι να είναι ο σουπερ δερματολόγος, απλά μια διάγνωση πιο καθαρή να κάνει αν πρόκειται για α/α (είναι ότι πιο εύκολο ειδικά live αυτό, και αν π.χ. οι φωτό σου ήταν πιο καθαρές και με καλή ανάλυση και φωτισμό θα μπορούσαμε και από εδώ να σου πούμε αν είναι καθαρά α/α η όχι).

Τέλος πάντων, πολύ φημισμένο από αρκετούς είναι το Συγγρός στην Αθήνα, μπορείς να το βρεις με μια αναζήτηση στο Google. Ψάξτο όμως και αν κάποιο άλλο μέλος έχει να σου προτείνει κάτι καλύτερο μπορεί να το κάνει με p.m. όμως :)
 
Γεια σας παιδια! Θελω να ζητησω τη γνωμη σας για κατι που αντιμετωπιζω..ειμαι 19 χρονων και το τελευταιο διμηνο τα μαλλια μου οταν τα σηκωνω με πονανε ενω νοιωθω συχνα και καψιμο..δεν βαζω ζελε ενω οι πονοι ειναι στο μπροστινο μερος..εχω παρατηρησει και μια μικρη αλλα ξαφνικη αραιωση..βοηθεια ειμαι τρομοκρατημενος
 

gregory86

Member
nikos spiliotakos καλησπερα σου.

Αμα ψαξεις καλα στο forum σιγουρα θα βρεις απαντησεις σε πολλα θεματα και ερωτηματα που εχεις.

Αυτο το post το ειχα ανοιξει οταν εγινα μελος στο forum,πραγματικα και εγω το ιδιο τρομοκρατημενος,
για πολλες αποριες που ειχα ειτε λογο αμαθειας ειτε λογο παραπληροφορησης.

Σιγουρα στο forum αμα το διαβασεις καλα θα σου ληθουν πολλες αποριες,και ευχομαι να βρεις εσυ τις λυσεις που σου ταιριαζουν αλλα προπαντων να διωξεις την αμαθεια η οποια μαλλον σου προκαλει πανικο,αλλα να διαβασεις καλα το forum.

Παρακαλω τον administrator να κλειδωσει το post.
 
Μπλουζα