Πάω για μεταμόσχευση

karampalikis

Active Member
Η δεύτερη είναι υπό το φως του ήλιου με βρεγμένο το μαλλί.
Έχω κάποιους ενδοιασμούς ακόμα για το ενδεχόμενο μόνιμου shock loss, διότι δεν ξέρω αν τα μαλλιά μου είναι αρκετά αραιά στην hairline για να γίνει επέμβαση
 

Συνημμένα

  • SE(33).jpg
    SE(33).jpg
    175.6 KB · Προβολές: 111
  • SE(35).jpg
    SE(35).jpg
    183.6 KB · Προβολές: 115

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Επέμβαση μπορεί να γίνει άνετα στην περιοχή της Hairline άπλα πρέπει να επέμβει κάλος γιατρός.
 

karampalikis

Active Member
Επέμβαση μπορεί να γίνει άνετα στην περιοχή της Hairline άπλα πρέπει να επέμβει κάλος γιατρός.
Αυτό το "καλός γιατρός" είναι που με ανησυχεί. Περιμένω τηλέφωνο από την Ad@@ H@@ Cl@@ όταν θα έρθει η Σπανού να την δω απο κοντά, για να σχηματίσω άποψη.....αλλιώς με βλέπω για D@I στην Αθήνα.
 

Adriano

Well-Known Member
Καλησπέρα αγαπητέ,

Αν έχεις μόνο 3000 ευρώ περίμενε λίγο καιρό κάνε τα 7000 ευρώ γιατί δεν θες μόνο 2000 grafts. Θες πολύ περισσότερα κατά τη γνώμη μου.
 

karampalikis

Active Member
Καλησπέρα αγαπητέ,

Αν έχεις μόνο 3000 ευρώ περίμενε λίγο καιρό κάνε τα 7000 ευρώ γιατί δεν θες μόνο 2000 grafts. Θες πολύ περισσότερα κατά τη γνώμη μου.
Φαντάζομαι, εννοείς για όλο το πάνω μέρος. Αρχικά ενδιαφέρομαι μόνο για την hairline και σε 1-2 χρόνια το υπόλοιπο
 

spass

Active Member
καλημέρα και απο εμένα,μόνο hairline να φτιάξεις δεν γίνεται με την έννοια ότι θα φαίνεται κάπως αντιαισθητικο και γενικώς θα είναι μη φυσικό.κατα την άποψή μου θα πρέπει να μπεις και στις πιο μεσα ζώνες δλδ α και β.
 

karampalikis

Active Member
καλημέρα και απο εμένα,μόνο hairline να φτιάξεις δεν γίνεται με την έννοια ότι θα φαίνεται κάπως αντιαισθητικο και γενικώς θα είναι μη φυσικό.κατα την άποψή μου θα πρέπει να μπεις και στις πιο μεσα ζώνες δλδ α και β.

Έχεις δίκιο...λάθος δικό μου, υποσυνείδητα για κάποιο λόγο όταν λέω hairline, εννοώ και την α ζώνη ...επειδή δεν περισσεύουν €€€ αυτή την περίοδο.... επιπλέον δεν ξέρω αν θα είναι επιτυχημένη, οπότε μην ρισκάρω το μισό κεφάλι με την μία...και επειδή δεν μπορώ να περιμένω άλλο, λέω να φτιάξω την hairline και ζώνη α τώρα και για την επόμενη περίοδο μέχρι την επόμενη μμ να χρησιμοποιώ toppik (έχω αρκετές καλές τρίχες όσο προχωράμε πιο πίσω)

Όπως το έχω στο μυαλό μου το τελικό αποτέλεσμα μετά από 2-3 μμ να έχω μια καλή hairline και α ζώνη και όσο πάμε πιο πίσω λογικά να αραιώνει.....γιατι σκέφτομαι σε 5-10 χρόνια θα έχουν πέσει σχεδόν όλα στο πάνω μέρος, γι' αυτό λέω να πάω συντηρητικά στην αρχή για να μην εξαντληθεί η δότρια και μείνω τελείως άδειος στο crown μετά και δεν θα μπορώ να κάνω τπτ
 
Τελευταία επεξεργασία:

anargiros88

Well-Known Member
Αυτό το "καλός γιατρός" είναι που με ανησυχεί. Περιμένω τηλέφωνο από την Ad@@ H@@ Cl@@ όταν θα έρθει η Σπανού να την δω απο κοντά, για να σχηματίσω άποψη.....αλλιώς με βλέπω για D@I στην Αθήνα.

Το θέμα είναι να δεις δουλείες της Γιατρού για να σχηματίσεις άποψη και όχι απλά να γνωρίσεις την ίδια . Στην dhi στην Αθήνα έχεις κανένα γιατρό στο μυαλό σου η θα πάρεις όποιον ευκαιρεί εκείνη την ημέρα ?
 

karampalikis

Active Member
Το θέμα είναι να δεις δουλείες της Γιατρού για να σχηματίσεις άποψη και όχι απλά να γνωρίσεις την ίδια . Στην dhi στην Αθήνα έχεις κανένα γιατρό στο μυαλό σου η θα πάρεις όποιον ευκαιρεί εκείνη την ημέρα ?
Εννοείται πως θα δω και την δουλειά του γιατρου αλλα θέλω να γνωρίσω και τον ιδιο τον γιατρό πριν την επέμβαση.....δεν θέλω να τον συναντήσω πρώτη φορά την ημέρα της επέμβασης, όπως γίνεται κάποιες φορές.
Ναι, στην D@I έχω υπόψιν κάποιους γιατρούς οι οποίοι έδωσαν καλά αποτελέσματα από παιδιά εδώ στο φόρουμ( π.χ: Παπανικολάου, Ευαγγελάτος, μπιρου )...αν τελικά πάω εκεί, θα ζητήσω προφανώς να δω την δουλειά τους, αλλα και να γνωρίσω τον γιατρό από κοντά....

Στην Αd@@ H@@ Cl@@ δεν μου έκαναν καλή εντύπωση τα άτομα που συνάντησα (δεν ήταν εκεί η γιατρός που θα μου έκανε την επέμβαση)...ολο μεγάλα λόγια (100% φυτρωση-ψιλό τσακωθήκαμε εκει), αρκετές υπερβολές χωρίς καμια επιστημονική βάση.....ουτε καν την δοτρια δεν εξετασαν κανονικά....μου είπαν δεν χρειάζεται, φαίνεται με το μάτι.....αποτελεσματα της γιατρου, μου εδειξαν απο το κινητο 1-2 περιστατικά με φωτο ακριβώς μετα την επεμβαση και το πως ηταν μετα απο μηνες, πως ηταν με κανονικο μαλλι πριν κανει την επεμβαση δεν ειχαν....για αυτό επέμενα να δω και την γιατρό, μήπως παρ' ελπίδα ειναι καλή και απλώς εκείνοι οι δυο που με είδαν, στην προσπάθειά τους να με πείσουν έγιναν υπερβολικοί....θα δούμε...κραταω μικρό καλάθι
 

anargiros88

Well-Known Member
Στην Αd@@ H@@ Cl@@ δεν μου έκαναν καλή εντύπωση τα άτομα που συνάντησα (δεν ήταν εκεί η γιατρός που θα μου έκανε την επέμβαση)...ολο μεγάλα λόγια (100% φυτρωση-ψιλό τσακωθήκαμε εκει), αρκετές υπερβολές

Και τι περίμενες να σου πουν ? Ότι δεν θα έχει επιτυχία η επέμβαση ? Από Αθήνα είσαι ? Στην DHI πήγες ? Και εκεί τα ίδια θα ακούσεις ( αν δεν τα άκουσες ήδη ) με την διάφορα ότι θα γίνει μέτρηση της δότριας περιοχής με μικρο κάμερα . Αν μπορείς πέρνα από τις κλινικές ( AHC ,DHI ) στη Σαλονικη , είναι λιγότερο πακετατζιδες από αυτούς στην Αθήνα ! Εγώ σου εύχομαι ολόψυχα να πάρεις την σωστή απόφαση και το αποτέλεσμα να σε δικαιώσει . Καλό μήνα κιόλας με υγειά σε όλο τον κόσμο .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karampalikis

Active Member
Και τι περίμενες να σου πουν ? Ότι δεν θα έχει επιτυχία η επέμβαση ? Από Αθήνα είσαι ? Στην DHI πήγες ? Και εκεί τα ίδια θα ακούσεις ( αν δεν τα άκουσες ήδη ) με την διάφορα ότι θα γίνει μέτρηση της δότριας περιοχής με μικρο κάμερα . Αν μπορείς πέρνα από τις κλινικές ( AHC ,DHI ) στη Σαλονικη , είναι λιγότερο πακετατζιδες από αυτούς στην Αθήνα ! Εγώ σου εύχομαι ολόψυχα να πάρεις την σωστή απόφαση και το αποτέλεσμα να σε δικαιώσει . Καλό μήνα κιόλας με υγειά σε όλο τον κόσμο .
Καλό μήνα.Όχι δεν είμαι από Αθήνα, από επαρχία είμαι. Δεν περίμενα να μου πουν ότι δεν θα έχει επιτυχία η επέμβαση αλλά παραήταν υπερβολικοί....του τύπου εμείς είμαστε και κανένας άλλος...
Περιμένω να δω και την γιατρό για να σχηματίσω ολοκληρωμένη άποψη.

Με τα μέχρι στιγμής δεδομένα συγκλίνω προς D@Ι....αλλά πρώτα θα πάω στην κλινική για να συναντήσω τον γιατρό, να δω αποτελέσματα και μετά θα αποφασίσω....είχα μια πρώτη τηλεφωνική επαφή....
Ο λόγος που συγκλίνω προς εκεί είναι ότι έχουν αναφερθεί στο φόρουμ συγκεκριμένα ονόματα γιατρών με καλά-ικανοποιητικά αποτελέσματα....ενώ για την Ad@@ H@@r Cl@@ δεν έχουν αναφερθεί συγκεκριμένα ονόματα και επιπλέον η πρώτη εντύπωση που έχω δεν είναι καλή....

Τι εννοείς όταν λες: "στη Σαλονικη , είναι λιγότερο πακετατζιδες από αυτούς στην Αθήνα "΄;
 

Tsek

Well-Known Member
Καραμπαλίκης αντικειμενικα 3.000 που σου είπαν να ερθει γιατρός να σε αναλάβει στην πολη σου δεν ειναι ακριβή τιμή. Στην θεση σου ομως θα το παζαρευα να πήγανα Αθήνα για 2ήμερη επεμβαση με καλυτερη τιμη αναλογικά και περισσότερα γκραφς
 

karampalikis

Active Member
Λες για την Ad@@ H@@r Cl@@ .....δεν με προβληματίζει η τιμή, αλλα η γιατρός, για την οποια δεν έχω ακούσει τίποτα(ούτε καλο, ούτε κακό)...και οι συνεργάτες της, προσπαθούσαν να με πείσουν χρησιμοποιώντας πολλές υπερβολές υποτιμώντας την νοημοσύνη μου....και όταν του έλεγα "μήπως ειστε λίγο υπερβολικός;"......εκεινος συνεχιζε
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλησπέρα φίλε.
Διαβασε τα νηματα μεταμοσχευσεων,αφιερωσε καποιο χρονο που ισως σε παρει μερικους μηνες και θα παρεις τις απαντησεις σου απο ολες τις κλινικες.
Μην βιάζεσαι και αγχώνεσαι.
Είσαι σε καλή ηλικία και υπάρχει αρκετό μαλλάκι πάνω σου,μπορεί να γίνει πολύ καλή δουλειά.
 

anargiros88

Well-Known Member
Εννοώ ότι στην συμπρωτεύουσα οι εργαζόμενοι στις δυο αυτες κλινικές είναι πιο πολυ προσγειωμένοι και περισσότερο ρεαλιστες .

Εννοείται ότι αν είναι να ερθει ομαδα στην πολη σου ή τιμη είναι ξεφτίλα , αλλά στην πόλη σου που θα γίνει η μ.μ ; Έχει ιατρειο η κλινική ; Από πού είσαι;
 

karampalikis

Active Member
Καλησπέρα φίλε.
Διαβασε τα νηματα μεταμοσχευσεων,αφιερωσε καποιο χρονο που ισως σε παρει μερικους μηνες και θα παρεις τις απαντησεις σου απο ολες τις κλινικες.
Μην βιάζεσαι και αγχώνεσαι.
Είσαι σε καλή ηλικία και υπάρχει αρκετό μαλλάκι πάνω σου,μπορεί να γίνει πολύ καλή δουλειά.

Η αλήθεια είναι ότι υπάρχει κάποιο άγχος κυρίως για το ποιος θα μου κάνει την επέμβαση, όχι για την ίδια την επέμβαση διότι το σκεφτόμουν αρκετό καιρό και πλέον το έχω πάρει απόφαση.
Δεν πρόκειται να κάνω βιαστικές κινήσεις (αν και έχω μια προτίμηση μέχρι στιγμής, θα το ψάξω και άλλο)....η αραίωση είχε αρχίσει να γίνεται εμφανής πριν απο περίπου 8 χρόνια, οπότε το αρχικό σοκ το πέρασα τότε, εδώ και μερικά χρόνια έχω συνειδητοποιήσει την κατάσταση, οπότε δεν περιμένω να γίνω όπως όταν ήμουν 18....απλώς θέλω ένα νορμάλ αποτέλεσμα...όχι καμιά τρελή πυκνότητα.....μια καλή πυκνότητα στο μπροστινό μέρος με την 1η μμ... και ύστερα από ότι υπολογίζω θα χρειαστεί να κάνω αλλές δύο σε βάθος χρόνου για να γεμίσω την μέση και το crown ( σε αυτά τα δύο σημεία ας είναι και πιο αραιά, δεν γίνεται να έχω καλή πυκνότητα παντού)
Μπαίνω από το 2013 στο φόρουμ και διαβάζω, απλώς τώρα είναι η πρώτη φορά που ανοίγω νήμα. Έχω διαβάσει αρκετά νήματα και έχω μια καλή ιδέα για το τι γίνεται, όμως το κακό είναι ότι πολλές φορές η συζήτηση ξεφεύγει από την ουσία και χάνεσαι διαβάζοντας...
Εννοείται βέβαια προς θα συνεχίσω το διάβασμα....
 

karampalikis

Active Member
Εννοώ ότι στην συμπρωτεύουσα οι εργαζόμενοι στις δυο αυτες κλινικές είναι πιο πολυ προσγειωμένοι και περισσότερο ρεαλιστες .

Εννοείται ότι αν είναι να ερθει ομαδα στην πολη σου ή τιμη είναι ξεφτίλα , αλλά στην πόλη σου που θα γίνει η μ.μ ; Έχει ιατρειο η κλινική ; Από πού είσαι;

Ναι έχει ιατρείο εδώ.....
Με ενόχλησε πολύ γιατί όταν σου λένε τέτοια πράγματα, ουσιαστικά σε κοροϊδεύουν μπροστά στα μούτρα σου...σε υποτιμούν....."100% φύτρωση" (σ.σ. ούτε καν 99% :D ), "με 2000 grafts θα έχεις γεμίσει", " δεν χρειάζεται να υπολογίσουμε πυκνότητα, φαίνεται με το μάτι η δότρια", "δεν θέλω να περιαυτολογήσω, αλλά είμαστε οι καλύτεροι".....και αλλα
Βέβαια η γιατρός μπορεί να είναι καλή στην δουλειά της, θα δείξει....
 
Τελευταία επεξεργασία:

karampalikis

Active Member
Αν ακους τετοια καλυτερα να φευγεις...
Έχεις απόλυτο, δίκιο...να φανταστείς αυτά ειπώθηκαν με το που μπήκα μέσα....και έκατσα περίπου μια ώρα, άκουσα αρκετά
Αλλά πάντα κρατάω μια επιφύλαξη για την γιατρό....ίσως είναι καλή....δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για εκείνη χωρίς να την έχω δει απο κοντά ή να δω την δουλειά της
 
Μπλουζα