Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευάσμα

somari

Active Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

"μην κουραζεσαι τσαμπα αποτελεσμα δεν προκειται να δεις"

???????? Eσύ με Zix δεν πέτυχες το αποτέλεσμά σου;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

soylios είπε:
και η συνταγη ειναι ελεεινη 100 ml αποσταγμένο νερό + 15ml 70% οινόπνευμα + 10 ml saw palmetto =125 ml βγαλε απο 30% απο τα 15 οινοπνευμα που ειναι νερο εχουμε 10.5ml οινοπνευμα μονο ως οχημα αποροφησης σε 125 ml λοσιον (για να μην πιασουμε και τις δοσολογιες απο τα υπολοιπα υλικα) μην κουραζεσαι τσαμπα αποτελεσμα δεν προκειται να δεις

Εκτός από το οινόπνευμα το supe zix II (με hairmuck που αυτό έχει και γλυκερίνη), και επίσης το polysorbate έχει και αυτό απορροφητικές ιδιότητες. Το SZII είναι από τα πιο αξιόπιστα στην κατηγορία των φυτικών τοπικών blocker.
 

soylios

Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

somari είπε:
"μην κουραζεσαι τσαμπα αποτελεσμα δεν προκειται να δεις"

???????? Eσύ με Zix δεν πέτυχες το αποτέλεσμά σου;

το zix που βαζω εγω δεν ειναι το ιδιο με το κλασσικο αλλες ποσοτητες αποροφησης αλλες δοσολογιες και + 6 υλικα

Fenimore είπε:
Εκτός από το οινόπνευμα το supe zix II (με hairmuck που αυτό έχει και γλυκερίνη), και επίσης το polysorbate έχει και αυτό απορροφητικές ιδιότητες. Το SZII είναι από τα πιο αξιόπιστα στην κατηγορία των φυτικών τοπικών blocker.

οι οδηγιες για το super zix 2 ειναι 50%οινοπνευμα 50%νερο + την hairmuck οπως ειπες που περιεχει γλυκερινη, για αυτο και το επισημανα η συνταγη που εγραψε ο cool11 ειναι 15% ιονοπνευμα και 85%νερο εντελως διαφορετικη ως προς την αποροφηση για αυτο ειπα οτι δεν προκειται να δει αποτελεσμα
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

cool11 είπε:
Πανω που παω να βαλω μια ταξη στις σκεψεις μου, μπερδευομαι παλι. Μαλλον επειδη ειμαι ασχετος.
Πρεπει εγω να κανω παραγγελια?
Δεν μπορω να τα αναθεσω ολα στον φαρμακοποιο?

Δεν μπορω απλα να του δωσω τη συνταγη????

Καποιος να μου απαντησει???
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

Τα original zix πάντα είχαν μικρή αναλογία οινοπνεύματος, τώρα αν εμείς αλλάζουμε της δοσολογίε και συστατικά αυτό είναι άλλη ιστορία.

@cool11 Δεν είναι σίγουρο ότι θα μπορεσει να βρει όλα τα υλικά και πιστεύω και δεν θα συμφέρει. Καλύτερα να τα αγοράσεις εσύ όλα μαζί και να του τα πας μαζί με την συνταγή να στο φτιάξει.
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

Fenimore είπε:
Τα original zix πάντα είχαν μικρή αναλογία οινοπνεύματος, τώρα αν εμείς αλλάζουμε της δοσολογίε και συστατικά αυτό είναι άλλη ιστορία.

@cool11 Δεν είναι σίγουρο ότι θα μπορεσει να βρει όλα τα υλικά και πιστεύω και δεν θα συμφέρει. Καλύτερα να τα αγοράσεις εσύ όλα μαζί και να του τα πας μαζί με την συνταγή να στο φτιάξει.

Τι πρεπει να παραγγειλω, σε τι ποσοτητα, κι απο που?

Και τι θα βαλει αυτος απο υλικα(τι συνηθιζεται τελωσπαντων)?
 

somari

Active Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

Από εδώ:

http://www.qdbd.com/hair_loss_treatment_shoppingcart.htm

Το SZ2 Kit
 

sito

Active Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

cool11 είπε:
Τα υλικα τα εχει το φαρμακειο? Ή αν δεν τα εχει μπορει να τα παραγγειλει? Παω στον φαρμακοποιο, του αναθετω να βρει τα υλικα, να το φτιαξει, και αυτο ηταν?

όχι δεν προκειτε να εχει ολα τα υλικα. Παρηγγειλε το μονος και δως το με την συνταγη στον φαρμακοποιο.
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

somari είπε:
Από εδώ:

http://www.qdbd.com/hair_loss_treatment_shoppingcart.htm

Το SZ2 Kit

Αυτο το κιτ με καλυπτει? Τα εχει ολα οσα χρειαζονται για την κατασκευη, ή χρειαζεται να παραγγειλω και τιποτε αλλο απο αλλου;

Παιρνω αυτο πακετο, και παω και τη συνταγη στο φαρμακοποιο και τελος;
 

somari

Active Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

Θες και οινόπνευμα, και απιονισμένο νερό (60 λεπτά στο σούπερ μάρκετ). Φαρμακοποιός δε χρειάζεται πραγματικά, ο τύπος έχει αναλυτικότατες οδηγίες στο site του.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

soylios

Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

somari είπε:
Τσου

3 1/2 oz. of distilled water.
1/2 oz of Ethyl Alcohol 70

http://www.qdbd.com/hair_formulas_12.htm

μαλιστα , λαθος δικο μου νομιζα οτι ηταν αλλιως οι δοσολογιες, ανεξαρτητα απο αυτο δεν αλλαζει η γνωμη μου λοσιον που δεν εχει την απαραιτητη αποροφηση δεν θεωρω οτι εχει να προσφερει κατι, τουλαχιστον 50%οινοπνευμα 50%νερο, η 40%οινοπνευμα 40%νερο 20 %pg κτλ.... οσο για τις δοσολογιες π.χ η b6 50 mg ειναι για ληψη απο το στομα σε ενα μηνα θα επερνες 1500mg oral το να βαζεις 150mg το μηνα τοπικα και να μην αποροφατε καν ουτε το μισο τι αποτελεμα να σου δωσει

γενικα ετσι πως ειναι η κλασικη συταγη του ζιξ προσωπικα δεν μου γεμιζει το ματι η αποτελεσματικοτητα του ειναι πολυ περιορισμενη απο τιποτα κατι θα κανει αλλα τιτοπτα το αξιοσημειοτο και σε μικρα norwood παντα

εγω οταν εψαχνα για θεραπεια απο αυτα που διαβαζα κατεληξα σε σπιρο αλλα παροτι δεν ειχα καποια παρενεργεια σε 3 βδομαδες την εκοψα με ειχε κολησει στο μυαλο περι γυναικομαστιας και ψυχολογηκα δεν την αντεξα, μετα ειδα μια λοσιον που εκανε ο fenimore και πηρα την ιδεα να κανω και εγω κατι παρομοιο ,και αμα δεν εβλεπα αποτελεσμα θα πηγαινα σε πιο βαριες θεραπειες....
 

somari

Active Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

"οσο για τις δοσολογιες π.χ η b6 50 mg ειναι για ληψη απο το στομα σε ενα μηνα θα επερνες 1500mg oral το να βαζεις 150mg το μηνα τοπικα και να μην αποροφατε καν ουτε το μισο τι αποτελεμα να σου δωσει"

Eδώ όμως υποπέπτεις σε σφάλμα. Γιατί τα 1500mg στοματικής χορήγησης θα πηγαίναν σε όλο σου το σώμα όχι σε ένα τμήμα 20τετραγωνικών εκατοστών του δέρματος σου. Οπότε αν μπορείς να υπολογίσεις την διάχυση που θα είχαν σε όλο σου το σώμα και να βγάλεις το πόσο θα πήγαινε στο κεφάλι σου, νομίζω θα έβγαζες ΠΟΛΥ μικρότερο αριθμό από το 150mg του τοπικού (καθώς το δέρμα του κεφαλιού σου δεν είναι ούτε κατά προσέγγιση το 1/10 των ζωτικών οργάνων σου)
 

soylios

Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

να εισαι σιγουρος οτι αμα επερνες αυτα που βαζεις στο ζιξ στις δοσολογιες που αναγραφονται για ληψη απο το στομα θα ειχες πολυ καλυτερα αποτελεσματα, σιγουρα καποιες ουσιες θα καταναλοθουν στο σωμα αλλα η απαραιτητη δοσολογια θα φτασει στο θυλακα της τριχας δεν συγκρινεται oral και τοπικο ως προς την αποτελεσματικοτητα και ποσο μαλλον το παραδειγμα με την β6 που ειναι 10φορες λιγοτερη η ημερησια ληψη σε τοπικο επιπεδο, απο οσο θα επαιρνες απο το στομα

υπαρχουν και περιπτωσεις μεσα στο φορουμ που εχουν δοκιμασει φινα και ντουτα τοπικα με ιδια δοσολογια της οραλ δοσης αλλα με ελαχιστα αποτελεσματα σε σχεση με την ληψη απο το στομα...
 

somari

Active Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

Kοιτα, οκ, το στομάχι είναι ο καλύτερος τρόπος απορρόφησης αποδεδειγμένα, αλλά λόγω συστημικής απορρόφησης, δημιουργεί και όλες τις παρενέργειες. Τώρα πάλι ίσως να έπρεπε να αλλάξουμε το Ζιξ κατά τα δικά σου πρότυπα μιας και στο θέμα σου φαίνεται από χιλιόμετρα η διαφορά, ΑΛΛΑ, αν ανεβάσεις τόσο πολύ την απορρόφηση, πως ξέρεις πως δεν περνάμε σε (αισθητή) συστημική απορρόφηση;
 

soylios

Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

αμα βαλεις pg σε λοσιον σιγουρα θα περασει σε συστημική απορρόφηση, αλλα θα ειναι μικρες η ποσοτητες δυσκολα να δεις παρενεργεες με τα συγκεκριμενα υλοικα του ζιξ δοκιμαζεις και βλεπεις πως θα παει, δεν εχεις να φοβηθεις κατι απο ενα φυτικο τοπικο αμα δεις καποια παρενεργεια αλλαξεις τις δοσολογιες παλι και εισαι οκ
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

somari είπε:
Θες και οινόπνευμα, και απιονισμένο νερό (60 λεπτά στο σούπερ μάρκετ). Φαρμακοποιός δε χρειάζεται πραγματικά, ο τύπος έχει αναλυτικότατες οδηγίες στο site του.


Οποτε παραγγελνω το πακετακι του zix, αγοραζω και οινοπνευμα και απιονισμενο νερο, και με τη συνταγη στο χερι τα παω στον φαρμακοποιο. Ξεχασα κατι?
 

somari

Active Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

Μην πας καν σε φαρμακοποιο ρε συ, στο πακετακι θα σου ερθει και ποτηρακι ογκομετρικο, στην τελικη, ελα σπιτι μου να σου δειξω πως το φτιαχνουμε, 5' υποθεση ειναι!!!
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

Το site για το πακετακι του zinc, ειναι αξιοπιστο? Εννοω ασφαλες για την online αγορα, αν οντως στελνει κλπ
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

cool11 είπε:
Το site για το πακετακι του zinc, ειναι αξιοπιστο? Εννοω ασφαλες για την online αγορα, αν οντως στελνει κλπ

Zix* , (zinc ειναι ο ψευδάργηρος), πολλοί από εδώ έχουμε αγοράσει από το συγκεκριμένο και το έχουν στείλει κανονικά το πακετάκι χωρίς προβλήματα.
 
Μπλουζα