ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

nikosgf7

New Member
Λοιπον παιδια μολις παρελαβα τη σκονη ;D σε ενα μικρο μπουκαλακι κ επειδη νομιζα οτι θα αργουσε κι αλλο δεν εχω παρει ακομα ζυγαρια οποτε θα αρχισω να το εφαρμοζω απο δευτερα με το καλο.Οσο αφορα τις δοσεις σκεφτομαι να κανω ενα διαλυμμα 10μλ που θα περιεχει 300μγ ru δηλ. το διαλυμμα θα ειναι 3% κ θα εφαρμοζω μια φορα την ημερα ποσοτητα 1 μλ σε ολο το κεφαλι.
Θα ηθελα σε αυτο το σημειο να ρωτησω αν το διαλλυμα χρειαζεται κ αυτο ψυγειο ή αν μπορω να το εχω σε θερμοκρασια δωματιου ή αν καποιος απο εσας εχει καποιες αντιρρησεις οσο αφορα την περιεκτικοτητα του διαλυμμαστος κ την συχνοτητα εφαρμογης του μεσα στην ημερα..
Τελος να πω οτι θα προσπαθησω να τραβηξω καποιες φωτο με την τωρινη κατασταση των μαλλιων μου ωστε να μοιραστω μαζι σας τα οποια αποτελεσματα που ελπιζω να μου δωσει η ουσια ή ακομα κ δυσαρεστες παρενεργεις που πιθανον εμφανιστουν :down κ με αυτο τον τροπο να βοηθησω ολη την κοινοτητα κ κυριως τα παιδια που παιρνουν ή σκεφτονται να παρουν την ουσια :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikosgf7

New Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

Εδω σας παρθετω καποιες φωτο μου μετα απο 2,5 χρονια μινοξ κ φινας την οποια μετα απο πολλες προσπαθειες διεκοψα οριστικως.
Ειναι ολες με φλας
 

Συνημμένα

  • 2012-01-21 23.09.26.jpg
    2012-01-21 23.09.26.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 96

nikosgf7

New Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

Λοιπον παιδια αυριο πρωι φτιαχνω το διαλυμμα και θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις που πρεπει να διατηρω το μπουκαλι :chinscratch στο ψυγειο ή στην καταψυξη οπως και την σκονη???
 

geo.

Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

στο ψυγείο ρε φιλε γιατι άμα το βαλεις στην κατάψυξη μετά σε βλεπω να τρίβεις παγάκια στο κεφάλι :tease:
 

nikosgf7

New Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

Λοιπον παιδια μετα απο 3 μερες χρησης του διαλυματος εχω να πω οτι δεν λαδωνει καθολου αφου η δοση ειναι μολις 0,5 ml την φορα...Αυτο ομως που με δυσκολευει ειναι να το απλωσω στο κεφαλι καθως ειναι πολυ μικρη ποσοτητα :-[ και νομιζω οτι δεν το απλωνω καλα τις περισσοτερες φορες :-X.Θελω να ρωτησω μηπως κανενας απο εσας ξερει αν χρησιμοποιησω μικροτερη ποσοτητα ru στο διαλυμα και στην εφαρμογη αντι για 0,5 μλ την φορα βαζω 1 μλ αν θα εχει την ιδια δραση με το προηγουμενο??
 

MANKAR

Active Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

nikosgf7 είπε:
Λοιπον παιδια μετα απο 3 μερες χρησης του διαλυματος εχω να πω οτι δεν λαδωνει καθολου αφου η δοση ειναι μολις 0,5 ml την φορα...Αυτο ομως που με δυσκολευει ειναι να το απλωσω στο κεφαλι καθως ειναι πολυ μικρη ποσοτητα :-[ και νομιζω οτι δεν το απλωνω καλα τις περισσοτερες φορες :-X.Θελω να ρωτησω μηπως κανενας απο εσας ξερει αν χρησιμοποιησω μικροτερη ποσοτητα ru στο διαλυμα και στην εφαρμογη αντι για 0,5 μλ την φορα βαζω 1 μλ αν θα εχει την ιδια δραση με το προηγουμενο??

μονο στις περιοχες που εχεις προβλημα το βαζεις????
 

kos1987

New Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

χρειαζεσαι 50mg ru τη μερα.Αυτην την ποσοτητα μπορεις να τη διαλυσεις σε 1 ή και περισσοτερα ml.Φτιαξε δλδη μιγμα 7 ή παραπανω ml που θα περιεχει 350mg ru.Ολο αυτο φτανει για μια εβδομαδα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikosgf7

New Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

Αυτο που μου λες φιλε Κωστα ειναι στα 7μλ να ριξω 350μγ ru τοτε θα βγει 5% που μου φαινεται πολυ :chinscratchΑλλα απο την αλλη αν ειναι και ετσι η δοσολογια και παλι υπαρχει δυσκολια στην εφαρμογη 0,5 μλ την φορα αφου ειναι πρακτικα αδυνατο να το βαλεις σε ολο το κεφαλι... :'(
 

kos1987

New Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

nikosgf7 είπε:
Αυτο που μου λες φιλε Κωστα ειναι στα 7μλ να ριξω 350μγ ru τοτε θα βγει 5% που μου φαινεται πολυ :chinscratchΑλλα απο την αλλη αν ειναι και ετσι η δοσολογια και παλι υπαρχει δυσκολια στην εφαρμογη 0,5 μλ την φορα αφου ειναι πρακτικα αδυνατο να το βαλεις σε ολο το κεφαλι... :'(
Στο ξαναλεω.Συμφωνα με τα ανεπισημα clinical trials :D που γινονται εδω και 7 χρονια 50mg για περιοχη νοργουντ5-6 ειναι αρκετα, ανεξαρτητα απο την ποσοτητα διαλυτη.Χρησιμοποιησε οσο σε βολευει 1ή2 ml.Απλα σε καθε εφαρμογη θες να βαζεις στο κεφαλι σου 50mg και να προσεχεις να μην σπαταλας μιγμα πανω στις τριχες γιατι χανεις χρηματα.Τοσο απλα.
 

nikosgf7

New Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

:chinscratch :chinscratch Επειδη φιλε Κωστα και απο τα ποστ που κανεις σε πολλα θεματαμου φαινεσαι αρκετα ψαγμενος θα το δοκιμασω με αυτες τις αναλογιες την επομενη φορα.Καλυτερα ετσι να ξεκινησω με μικροτερη δοση και μετα να παω κανονικα.Τωρα οσο αφορα την ποσοτητα των μλ που θα ριξω αν ριξω σε αυτες τισ συγκεντρωσεις 2 μλ την ημερα τοτε θα ριχνω στο κεφαλι μου 100μγ ημερισιως... :grandpa:
 

kos1987

New Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

nikosgf7 είπε:
:chinscratch :chinscratch Επειδη φιλε Κωστα και απο τα ποστ που κανεις σε πολλα θεματαμου φαινεσαι αρκετα ψαγμενος θα το δοκιμασω με αυτες τις αναλογιες την επομενη φορα.Καλυτερα ετσι να ξεκινησω με μικροτερη δοση και μετα να παω κανονικα.Τωρα οσο αφορα την ποσοτητα των μλ που θα ριξω αν ριξω σε αυτες τισ συγκεντρωσεις 2 μλ την ημερα τοτε θα ριχνω στο κεφαλι μου 100μγ ημερισιως... :grandpa:

Μπορεις να κανεις μια απλη εφαρμογη μονο με το διαλυμα χωρις το ru για να δεις ποσα ml χρειαζεσαι.Αντι για 50 μπορεις να δοκιμασεις 30mg.Τα 50 φαινεται να ειναι η δοση που εχει καλα αποτελεσματα και δεν βγαζει πολλα sides.
 

nikosgf7

New Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

kos1987 είπε:
Μπορεις να κανεις μια απλη εφαρμογη μονο με το διαλυμα χωρις το ru για να δεις ποσα ml χρειαζεσαι.Αντι για 50 μπορεις να δοκιμασεις 30mg.Τα 50 φαινεται να ειναι η δοση που εχει καλα αποτελεσματα και δεν βγαζει πολλα sides.

Αυτο μπορω να το κανω και με σκετο νερο...
Μαλλον φιλε δεν εχεις καταλαβει τι εννοω... :pΑν πχ βαζω 2 μλ την ημερα αντι για 1 συνολικα θα πρεπει να φτιαξω διαλυμα 14μλ με 700μγ ru αντι για 7μλ με 350 μγ ωστε να βγει ι ιδια περιεκτικοτητα...Στην περιπτωση ομως αυτη ειναι λιγο ασυμφορα τα πραγματα
 

kos1987

New Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

nikosgf7 είπε:
Αυτο μπορω να το κανω και με σκετο νερο...
Μαλλον φιλε δεν εχεις καταλαβει τι εννοω... :pΑν πχ βαζω 2 μλ την ημερα αντι για 1 συνολικα θα πρεπει να φτιαξω διαλυμα 14μλ με 700μγ ru αντι για 7μλ με 350 μγ ωστε να βγει ι ιδια περιεκτικοτητα...Στην περιπτωση ομως αυτη ειναι λιγο ασυμφορα τα πραγματα

Για να συνεννοηθουμε.Δεν παιζει ρολο η περιεκτικοτητα αλλα η ποσοτητα.Αν θες 2 ml για να το απλωσεις θα φτιαξεις 14ml διαλυμα που θα περιεχει 350mg ru.
 

nikosgf7

New Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

ΑΑΑ τωρα το καταλαβα φιλε εχεις δικιο η ιδια περιεκτικοτητα βγαινει σε ru απλα σε περισσοτρο διαλυμα...
 

nikosgf7

New Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

Μηπως ομως με την διπλασια αυτη ποσοτητα οινοπνευματος και προπυλενογλυκολης εχουμε μεγαλυτερη απορροφηση και εχουμε αλλα μετα... :tease:
 

kos1987

New Member
Απ: ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ RU58841

nikosgf7 είπε:
Μηπως ομως με την διπλασια αυτη ποσοτητα οινοπνευματος και προπυλενογλυκολης εχουμε μεγαλυτερη απορροφηση και εχουμε αλλα μετα... :tease:

Οχι δε νομιζω να εχεις τπτα περιεργο..αν εχεις μειωνεις κι αλλο την ποσοτητα.Το διαλ/μα πρεπει να εχει 70%καθαρο οινοπνευμα και 30% pg.(περιπου 1/3pg, 2/3 οινοπνευμα).
Αυτα και ενημερωνε συχνα.Αν δεις shedding κλπ...
 
Μπλουζα