Ντεκαπαζ

γεια σας εχω μεγάλο θέμα, τον Σεπτέμβρη είχα κάνει ανταύγειες στο μαλλί μου με ντεκαπαζ το φυσικό μου μαλλί είναι κάστανο σκούρο είχα κάνει ανταύγειες λοιπόν και περάσαμε και βαφή νούμερο 6 στα υπόλοιπα μαλλιά για να μην κάνει τρελή διαφορά, την Δευτέρα λοπον αποφάσισαμε να κάνουμε ενα τύπου ομπρε τουλαχιστον εγω αυτο ήθελα , κάναμε ντεκαπαζ σε όλο το κεφάλι εκτός απο την ρίζα 5 δάχτυλα σχεδόν η ρίζα, μου άφησε το ντεκαπαζ περίπου στο 40 λεπτό μην μ πω και πιο πολύ ενω απ το 30 λεπτό άρχισα να νιώθω έντονη ζέστη στο κεφάλι μ τέλος πάντων μετά απ παράπονο εβγαλε το αλουμινόχαρτο και ήταν λες και άνοιξε κατσαρόλα τέτοιος ατμός , το μαλλί είχε έρθει σε χρώμα κίτρινο και στα σημεία κοντά στην ριΖα πορτοκαλί εννοείτε η ανταύγειες άσπρες πάλι καλα είχα κάνει λίγες , τελειώνουμε με το βάψιμο και αρχίζουμε χτένισμα , το μαλλί σαν βαμβάκι το έβλεπα να κόβετε είχα πάθει σοκ ενημερώθηκα καν οτι θα συμβεί αυτο αλλιώς δεν θα το έκανα , και εκτός απο αυτο το αποτέλεσμα ήταν να γίνω ξανθιά και δεν το ήθελα κιόλας ήθελα να εχω απλά ανοιχτό μαλλί απο το αφτι και κάτω το οποίο δεν εχω, ποτε μπορώ να βάψω το μαλλί και να το κανω σκούρο εχω πάρει ήδη βαφές ανοιχτό κάστανο και κάστανο ακαζου , ποτε μπορώ να βάψω τα μαλλιά μου να βγει ενα ομοιόμορφο αποτέλεσμα χωρίς ξανθό βέβαια και να μην τα παρω στο χέρι όσα μου έχουν μείνει , εχω αρχίσει ήδη θεραπεία με δάφνελαιο και εχω πάρει και κομμωτηριακο σαμπουάν και μάσκα
L’Oreal Professionnel Absolut Repair Lipidium.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

athenian

Well-Known Member
Τα μαλλια σου μπορεις να τα βαψεις αμεσα.Βεβαια δεν θα εχεις ενα ενιαιο ομοιομορφο αποτελεσμα,αυτο χρειαζεται μια διαδικασια που δεν μπορεις να την κανεις μονη σου.Τα κατεστραμενα απο το ντεκαπαζ μαλλια δεν επανερχονται ευκολα.
Καλη συνεχεια.
 
Τα μαλλια σου μπορεις να τα βαψεις αμεσα.Βεβαια δεν θα εχεις ενα ενιαιο ομοιομορφο αποτελεσμα,αυτο χρειαζεται μια διαδικασια που δεν μπορεις να την κανεις μονη σου.Τα κατεστραμενα απο το ντεκαπαζ μαλλια δεν επανερχονται ευκολα.
Καλη συνεχεια.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση το θέμα είναι πως τα μαλλιά μου σε αυτα τα δυο Λουσιματα που εχω κάνει είναι πραγματικά σαν βαμβάκι αυτο με προβληματίζει μήπως αν τα βάψω πραγματικά μου μείνουν στο χέρι
 
Μπλουζα