Νικολας νικ, fue, 3247 grafts, 23-24/11/2015

Νικολας νικ

Well-Known Member
Παιδια για να διευκρινίσω κατι, τις πρωτες ημέρες και εως ότου γίνει το πρώτο λούσιμο της λήπτριας, ψέκαζα τακτικότατα με ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΌ ΟΡΟ τον οποίο μου χορηγούσαν καθημερινά, την ημέρα που εγινε το λούσιμο της λήπτριας η τζάνετ (placer) όσο κ η γιατρός μου έιπαν ότι μπορώ πλέον να χρησιμοποιώ νερό, όπως και κάνω πλέον, ως προς αυτό και η απορία που είχα για το πόστ του δημήτρη 50423,
ειδικότερα..οταν υπάρχουν δοσοληψίες χιλιάδων ευρώ δεν νομίζω να τίθεται θέμα τσιγκουνιάς απο καμία πλευρά, πόσο μάλλον για ένα- δύο ευρώ...ή ακόμη βλέπεται φυσιολογικό το ρίσκο μιας μόλυνσης, προκειμένω να γλυτώσουμε μια δαπάνη ελάχιστων ευρώ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Νικολας νικ

Well-Known Member
Παιδια για να διευκρινίσω κατι, τις πρωτες ημέρες και εως ότου γίνει το πρώτο λούσιμο της λήπτριας, ψέκαζα τακτικότατα με ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΌ ΟΡΟ τον οποίο μου χορηγούσαν καθημερινά, την ημέρα που εγινε το λούσιμο της λήπτριας η τζάνετ (placer) όσο κ η γιατρός μου έιπαν ότι μπορώ πλέον να χρησιμοποιώ νερό, όπως και κάνω πλέον, ως προς αυτό και η απορία που είχα για το πόστ του δημήτρη 50423,
ειδικότερα..οταν υπάρχουν δοσοληψίες χιλιάδων ευρώ δεν νομίζω να τίθεται θέμα τσιγκουνιάς απο καμία πλευρά, πόσο μάλλον για ένα- δύο ευρώ...ή ακόμη βλέπεται φυσιολογικό το ρίσκο μιας μόλυνσης, προκειμένω να γλυτώσουμε μια δαπάνη ελάχιστων ευρώ?
 

dimitris50423

Well-Known Member
ψεκαζα το πρωτο 10ημερο σιγουρα πολυ συχνα. τις 5 πρωτες μερες ανα μιση ωρα μεχρι τη 10η μερα αραιωσα ανα μια ωρα.. γενικα ενιωθα οτι μου κανει καλο. και οχι απλα ψεκαζα ηταν σαν να το ξεπλενα ο φυσ ορος εσταζε αρκετα και μετα σκουπιζα μονο μετωπο.. ετσι καθαρισε και μια χαρα απο τα κακαδακια.
 

Stripar

Established Member
Πάντως Νικόλα για την Ιστορία

Όταν είμουν στον Καναδά ακολούθούσαν πολύ πιο αυστηρό πρωτόκολλο ,
πρωτόκολλο που εφάρμοζα και εγώ ο ίδιος κάθε βράδυ στο κεφάλι του συμφουρίτη μας
μιας και η κλινική έκανε το αντίστοιχο πρωινό λόυσιμο για δέκα ημέρες.

Τώρα τί είναι σωστό ή λάθος , υπερβολικό ή όχι , ας το κρίνει ο καθένας
 

ANAR

Well-Known Member
Παιδια για να διευκρινίσω κατι, τις πρωτες ημέρες και εως ότου γίνει το πρώτο λούσιμο της λήπτριας, ψέκαζα τακτικότατα με ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΌ ΟΡΟ τον οποίο μου χορηγούσαν καθημερινά, την ημέρα που εγινε το λούσιμο της λήπτριας η τζάνετ (placer) όσο κ η γιατρός μου έιπαν ότι μπορώ πλέον να χρησιμοποιώ νερό, όπως και κάνω πλέον, ως προς αυτό και η απορία που είχα για το πόστ του δημήτρη 50423,
ειδικότερα..οταν υπάρχουν δοσοληψίες χιλιάδων ευρώ δεν νομίζω να τίθεται θέμα τσιγκουνιάς απο καμία πλευρά, πόσο μάλλον για ένα- δύο ευρώ...ή ακόμη βλέπεται φυσιολογικό το ρίσκο μιας μόλυνσης, προκειμένω να γλυτώσουμε μια δαπάνη ελάχιστων ευρώ?

Νικο οπως ειπες η κλινικη λειτουργει με επαγγελματισμο και μονο στην τσεπη δεν κοιταζει τον πελατη....δεν υπαρχει θεμα τσιγκουνιας πουθενα...οποιος εχει παει εκει καταλαβαινει τι λεω.
Εγω εμεινα απολυτα ικανοποιημενος απο την συμπεριφορα τους.
 

ANAR

Well-Known Member
Ευχαριστώ ρε παίδες, μακάρι να μπορούσα να πάω έστω μια βόλτα άλλα δεν το ρισκάρω,

Εγω Νικο τα βραδακια πηγαινα βολτουλα στην παλια πολη...δεν νομιζω να ρισκαρεις με εναν περιπατο....βεβαια ειχα και παρεα την γυναικα που με βοηθαγε.
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
anar, ειμαι κ εγω πολυ ευχαριστημενος, ειναι πολυ επαγγελματιες κ ο καθενας πολυ καλος στον τομεα του, τωρα σχετικα με τη βολτα που προτεινεις...δεν μπορεσα να την κανω δυστυχως, κρίμα ξερεις οι συνθήκες....αλλα μιας κ εχει πτήσεις απο θεσ/νικη θα ηθελα να ξαναρθω κ μαλιστα με περισότερο μαλλι....
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και τι να κανεις κυπρο ρεεε? αχρειαστη νανε.Ελα Σαλονικα να γουσταρουμε να κυκλοφορησουμε τα μαλλια μας.Να παμε σε κανα ροκ παρτυ να τα ανεμισουμε.
 

poseidonas77

Well-Known Member
θα βγουνε εχει πιστη!!!
με τον ιωαννη αναψαμε κερακι για σενα...καναμε και 15 δεησεις μεσω fc ...
ξεκινα αγορασε τζελ απο τωρα!!!:D:D:D:D
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Καλησπέρα, κατ αρχάς να ευχαριστήσω τους λαμπρούς αυτούς νέους, τζον-ποσειδώνα, για τα κεράκια και τις δεήσεις!

Σήμερα ογδόη ημέρα post op, εχθές σταματήσαν οι ενοχλήσεις στη δότρια που ήταν τσουξίματα και ελαφρύ κάψιμο σε ορισμένα σημεία μάλλον σε αυτά που έγινα οι ενέσεις , αποτέλεσμα ήταν να μην έχω κανονικό ύπνο απο την 4η ημέρα εως και την 6η , τα μαλλιά άρχισαν να μεγαλώνουν σιγά σιγά και μαύρισε το κρανίο.
Στη λήπτρια όπως θα δείτε υπάρχει κοκκινίλα και δεν έχει καθαρίσει τελείως από πήγματα ακόμη, προφανώς διότι μέχρι σήμερα ήμουν παραπάνω προσεχτικός και φοβισμένος για την ασφάλεια των μεταμοσχευμένων και αυτό γιατί την 5η ημέρα βρήκα στο νιπτήρα αυτο: 20151201_160656.jpg διάβασα , ρώτησα και μου είπαν ότι είναι φυσιολογικά μια τρίχα με πήγμα, αλλα θα ηθελα κ τη γνώμη σας μιας και βρήκα ακόμη μερικά εχθές και σήμερα
και μερικές φώτο απο την εξέλιξη: 20151202_150005.jpg 20151202_150050.jpg 20151202_150119.jpg 20151202_150932.jpg 20151202_151104.jpg 20151202_152015.jpg
εδώ ενώνονται τα μεταμοσχευμένα με τα μαμά: 20151202_150757.jpg
η δότρια: 20151202_151416.jpg 20151202_151754.jpg
όλες οι φώτο είναι με φλάς
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κανένα πρόβλημα εντελώς φυσιολογικο, έτσι και αλλιώς σε μια εβδομαδα θα αρχίσουν να σου πέφτουν όλο και περισσότερες, κάποιες αρχίζουν πρόωρα και φεύγουν με το ξεραμένο δέρμα της δοτριας. Συνέχισε όπως είπαμε...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Ευχαριστω για την απαντηση cvial, απο σημερα ξεκινησα πολυ καλυτερο μουλιασμα στη ληπτρια, δεκαλεπτο, και κυκλικο μασαζ με τα ακροδαχτυλα ενω συνεχιζω να ψεκαζω καθ ολη τη διαρκεια της ημερας, η διαφοραμε με εχθες ειναι σημαντικη
 

Stripar

Established Member
Τώρα που καθάρισε το scalp σου φαίνεται ακόμα καλύτερα η δουλειά του γιατρού , φορά - γωνία των grafts πυκνότητες...
Εχει κάνει καλή δουλειά ο γιατρός και έχει δέσει με ωραίο τρόπο τα μτχ με τα μαμά μαλλιά , η δότριά σου φαίνεται ότι δέν έχει καταπονηθεί πολύ
και βέβαια ακόμη επουλώνεται...
Τα τριγωνάκια δέ που σου έκανε , πολύ όμορφα ρε μπαγάσα & θα δέσουν πολύ με τις γωνίες του προσώπου σου...
Προσοχή τώρα αυτές τις ημέρες - βδομάδα(ες) & όλα θα πάνε καλά!
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Σήμερα είναι η 14η ημέρα post-op, απο σήμερα λούσιμο μόνο μία φορά τη μέρα με το after hair transplant shampoo της κλινική, στη δότρια βάζω εδώ και τέσσερις ημέρες aloe vera gel, έχει ξεκινήσει η πτώση των μοσχευμάτων και αυτο φαινεται κυρίως στα μονότριχα της hairline....κάποιες φωτο σημερινές,
20151208_221851.jpg 20151208_221926.jpg 20151208_221952.jpg
σκέφτομαι να ξεκινήσω απο αυριο minox5% στο crown μόνο πολύ προσεκτικά, μιας και δεν θέλω να δημιουργήσω παραπάνω κοκκινίλα στις περιοχές λήπτριας κ δότριας οπου είναι νωρίς ακόμη να μιλάμε για healing .....
 

Συνημμένα

  • 20151208_221851.jpg
    20151208_221851.jpg
    2.4 MB · Προβολές: 653
  • 20151208_221926.jpg
    20151208_221926.jpg
    2.5 MB · Προβολές: 646
  • 20151208_221952.jpg
    20151208_221952.jpg
    2.5 MB · Προβολές: 625

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πσσσσ κεντησε ο γιατρος πανω σου.Ομορφηνες απο την τελευταια φορα που σε ειδα.Δεν θα προλαβενεις τα μουν@κι@ σαν και μενα...Τωρα θα εχεις μεγαλυτερο προβλημα.
 
Μπλουζα