Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

mm05035

New Member
μπορει να ειναι η ιδεα μου αλλα νομιζω πως επιδρα οσο μενει στο κεφαλι αλλα και μια μερα να μη βαλεις βλεπεις να αυξανετε η τριχοπτωση.μπορει να λεω και ανοησιες αλλα ετσι νομιζω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mindtrapper

Member
Ναυτία, έμετοι, τρόμος, υπνηλία και πιο σπάνια ζάλη, αταξία, θρομβοπενία, λευκοπενία. Πολύ σπάνια ηπατική βλάβη. Αυτά θυμάμαι από τη φαρμακολογία για το βαλπροϊκο.

Οπότε αναγούλα είναι από αυτό κατά πάσα πιθανότητα.
 

kos1987

New Member
mindtrapper είπε:
Ναυτία, έμετοι, τρόμος, υπνηλία και πιο σπάνια ζάλη, αταξία, θρομβοπενία, λευκοπενία. Πολύ σπάνια ηπατική βλάβη. Αυτά θυμάμαι από τη φαρμακολογία για το βαλπροϊκο.

Ενα πολυ αρνητικο ειναι η ινσουλινοαντισταση...αλλα μιλαμε για μεγαλες δοσεις.
 

somari

Active Member
WHAT? Εγώ για κάποιο χρονικό διάστημα είχα ανεβασμένα επίπεδα ινσουλίνης και αυτό επιτάχυνε την τριχόπτωσή μου. Δλδ το αντίθετο αποτέλεσμα...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
πως τα παμε με το vpa?
εγω νομιζω οτι ηπια καφε στην χουφτα τελικα.
μου κανει πολυ εντυπωση που τις πρωτες 3-4 μερες μου σταματησε την τριχοπτωση μαχαιρι και μετα τιποτα.
σκεφτομαι τα επομενα μπουκαλακια να μην το κανω λοσιον αλλα να βαζω μονο την δοσολογια με το dropper καθε μερα.
μου περναει σαν σκεψη οτι αρχισε να χαλαει σε λοσιον μεσα σε 4 μερες
 

lab_rat

Member
Και εγω βλεπω κατηφορα εδω και λιγο καιρο :(
Kap αν το πιστευεις αυτο, πετα το και ξαναφτιαξε τη λοσιον οπως την τελευταια φορα. Αν σου ξανασταματησει την τριχοπτωση τοτε μαλλον χαλαει. Αν οχι κατι αλλο παιζει...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
lab_hair είπε:
Και εγω βλεπω κατηφορα εδω και λιγο καιρο :(
Kap αν το πιστευεις αυτο, πετα το και ξαναφτιαξε τη λοσιον οπως την τελευταια φορα. Αν σου ξανασταματησει την τριχοπτωση τοτε μαλλον χαλαει. Αν οχι κατι αλλο παιζει...

δεν ειμαι σιγουρος,υποθεσεις κανω,σημερα πεταξα την λοσιον και ξεκινησα 1ml με το dropper και μασαζ με βρεγμενο χερι για να γινει ποσοτητα 1,5ml σε επιφανεια nw6
θα κανω δοκιμη χωρις κατασκευη λοσιον,αυτοσχεδιο μονο την ημερησια ποσοτητα
 

nikosgf7

New Member
Eγω αυτο π παρατηρησα ειναι αποτομη διακοπη τριχοπτωσης για 4-5μερες και επαναφορα της μετα...
Επισης τωρα πια οι τριχες μου ειναι θεολεπτες...
Διακοπτω και στρεφομαι παλι στο ρυ!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
nikosgf7 είπε:
Eγω αυτο π παρατηρησα ειναι αποτομη διακοπη τριχοπτωσης για 4-5μερες και επαναφορα της μετα...
Επισης τωρα πια οι τριχες μου ειναι θεολεπτες...
Διακοπτω και στρεφομαι παλι στο ρυ!
ακριβως τα ιδια με εμενα:angel:
κατι δεν παει καλα.....
 

sito

Active Member
εμενα παντως η τριχοπτωση ειναι πααααααααααααααρα πολυ περιορισμενη απο τοτε π ξεκινησα το βπα. την πρωτη φορα εφτιαξα λοσιον για 20 μερες και τωρα για 40. Το εχω σε μπουκαλι μη-διαφανες (δηλ δεν το βλεπει το φως) και το εχω σε δροσερο μερος....
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
sito είπε:
εμενα παντως η τριχοπτωση ειναι πααααααααααααααρα πολυ περιορισμενη απο τοτε π ξεκινησα το βπα. την πρωτη φορα εφτιαξα λοσιον για 20 μερες και τωρα για 40. Το εχω σε μπουκαλι μη-διαφανες (δηλ δεν το βλεπει το φως) και το εχω σε δροσερο μερος....
το φως δεν νομιζω να το επηρεαζει και πολυ,ακομα και το μπουκαλακι του ειναι ημι διαφανες


μπορει ακομα και το απιονισμενο νερο να το καταστρεφει (αν συμβαινει κατι τετοιο)
ειμαι περιεργος να δω πως θα εξελιχθει η τριχοπτωση μου τις επομενες 3 μερες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
mikegad είπε:
Πάνω που έλεγα να το αρχίσω...ξενέρωσα.

τα αποτελεσματα διαφερουν στον καθε εναν
σε καποιους εδωσε επανεκφυση
σε καποιους μειωσε την τριχοπτωση
σε καποιους μειωσε την τριχοπτωση για λιγες μερες:spank
σε καποιους εδωσε παρενεργειες.
αν δεν δοκιμασεις δεν θα ξερεις σε πια κατηγορια θα εισαι.
το μονο σιγουρο ειναι οτι απο μονο του σαν ουσια δεν κανει και θαυματα,ενα γαργαλημα ισως
 

mikegad

Well-Known Member
MANKAR είπε:
mikegad είπε:
Πάνω που έλεγα να το αρχίσω...ξενέρωσα.

νομιζω πρεπει να του δωσουμαι ακομα λιγο χρονο !!!

Σίγουρα θέλει χρόνο ακόμα...απλά όλοι ήταν τόσο ενθουσιασμένοι στην αρχή και μου είχαν φτιάξει την ψυχολογία.
Νόμιζα πως σωθήκαμε
 

kouklos10

Member
και εγω σκεφτομουν να το αρχισω. αν και πιστευω οτι μονο του δεν κανει τιποτα. ισως σε συνδιασμο με κατι ακομη. οταν βρω αυτο που ψαχνω ισως το ξεκινησω συνδυαστικα με το αλλο..... θα ενημερωσω οταν βρω αυτο που θελω.
 
Εγώ πάντως δεν σώθηκα, στην αρχή είχαμε ενθαρρυντικές ενδείξεις ότι το θέμα εξελίσσεται με θετικά βήματα, αλλά τζίφος.
Ίσως να ήταν απαραίτητη η υπομονή μου στην παρούσα φάση, αλλά δεν είμαι διατεθειμένος να περιμένω άλλο.
Δεν προτίθεμαι να συνεχίσω πλέον την χρήση βαλπροϊκού οξέος. Θα περάσω στην σετιριζίνη και βλέπουμε πώς θα εξελιχθεί η περίπτωσή μου. Γενικότερα, παρατηρώ ότι δεν έχω ιδιαίτερες ελπίδες, λόγω πολύ ισχυρών γονιδίων από τις οικογένειες και των 2 προγόνων (μητρός-πατρός).
Κάπου μέσα μου το έχω πάρει απόφαση εξάλλου, αλλά δεν με στενοχωρεί καθόλου το γεγονός ότι θα μείνω άνευ μαλλιών.
Δοκιμάζω και ασχολούμαι με το θέμα, γιατί δεν βλέπω και ιδιαίτερη πρεμούρα από τους γιατρούς για το τι συμβαίνει επί του θέματος. Λες και είναι κρυολόγημα και θα μας περάσει από μόνο του ένα πράγμα.
Ευελπιστώ το πέρασμα στην σετιριζίνη να δώσει καλύτερα αποτελέσματα από το βαλπροϊκό πάντως...
Κι είναι τόσο κρίμα γιατί στην αρχή πηγαίναμε πολύ καλά.
Αν δεν δω σημαντική διαφορά προς το καλύτερο, έχω υπόψιν μου να δοκιμάσω μίξη βαλπροϊκού και σετιριζίνης.
 

mikipitri

Member
3 ευρώπουλα έχει το depakine...
και εγώ πλέον το έκοψα γιατί ήταν σαν να βάζω νεράκι! ούτε μείωση στην τριχόπτωση ούτε επανέκφυση... το αντίθετο θα έλεγα... έχω αδειάσει περισσότερο!!!
 

nekon

Member
μετα απο 20 μερες vpa διακοπτω και εγω.ο κυριος λογος ειναι οτι δεν ενιωθα υγιες το κεφαλι μου,σαν να βαζω πισσα ενα πραγμα.αρκετα πηκτο σκευασμα.συνεχιζω με μινοξ και σπιρο,που παρολο που δεν εχω δει τιποτα το ιδιαιτερο ,τουλαχιστον νιωθω το κεφαλι μου να μπορει να αναπνευσει..νομιζω γενικοτερα πρεπει να ειμαστε πιο φειδωλοι με τις προσδοκιες μας.δεν χρειαζεται με το που σκαει κατι καινουργιο να κανουμε κωλοτουμπες οτι λυσαμε το προβλημα.εχουμε πολυυυυ δρομο ακομα μεχρι αυτη τη μερα με τις πιθανοτητες να ειναι εναντιον μας,σε αλλον λιγοτερο σε αλλον περισσοτερο.
 
Μπλουζα