Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kos1987 είπε:
Ειμαι αισιοδοξος στο κομματι αυτο και πιστευω οτι συντομα θα εχουμε νεα οπλα σ'αυτη την ανιση μαχη.Το πρωτο θα βρισκεται στα φαρμακεια σε 2χρονια το δευτερο θα ειναι η οριστικη λυση. μεχρι τοτε...
κατι ξερεις εσυ και δε μας λες!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xaris12

Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kos1987 είπε:
Ειμαι αισιοδοξος στο κομματι αυτο και πιστευω οτι συντομα θα εχουμε νεα οπλα σ'αυτη την ανιση μαχη.Το πρωτο θα βρισκεται στα φαρμακεια σε 2χρονια το δευτερο θα ειναι η οριστικη λυση. μεχρι τοτε...
Εγω πάλι είμαι λίγο απαισιόδοξος στο οτι μπορει να βρεθεί οριστική λύση...τώρα στο οτι θα έχουμε κάποια στιγμη καλύτερα όπλα,είναι το μόνο σίγουρο...η επιστήμη προχωράει..+Money makes the world goes round.........
Το θέμα είναι ποτε θα έρθουμε αυτα τα όπλα,και να μην Τα έχουμε χάσει όλα ως τότε......
Λογικα τώρα εσυ μιλάς για το cb(θεωρώ πως είναι η καλύτερη περιπτωση)ή έχεις κάτι άλλο κατα νου;;
 

kos1987

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

xaris12 είπε:
Εγω πάλι είμαι λίγο απαισιόδοξος στο οτι μπορει να βρεθεί οριστική λύση...τώρα στο οτι θα έχουμε κάποια στιγμη καλύτερα όπλα,είναι το μόνο σίγουρο...η επιστήμη προχωράει..+Money makes the world goes round.........
Το θέμα είναι ποτε θα έρθουμε αυτα τα όπλα,και να μην Τα έχουμε χάσει όλα ως τότε......
Λογικα τώρα εσυ μιλάς για το cb(θεωρώ πως είναι η καλύτερη περιπτωση)ή έχεις κάτι άλλο κατα νου;;

Για το cb μιλαω.Προσφατα υπεγραφη συμφωνια της ταξης των 25.000.000$ για την εξελιξη του, μεταξυ της cosmo και μιας αλλης αμερικανικης εταιρειας(Intrepid).Ηδη βρισκεται στη iib φαση και με αυτή τη χρηματοδοτηση θα ειναι συντομα εξω φθηνο
Η οριστικη λυση σαφως θα καθυστερησει λιγο παραπανω. :(
 

xaris12

Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kos1987 είπε:
Για το cb μιλαω.Προσφατα υπεγραφη συμφωνια της ταξης των 25.000.000$ για την εξελιξη του, μεταξυ της cosmo και μιας αλλης αμερικανικης εταιρειας(Intrepid).Ηδη βρισκεται στη iib φαση και με αυτή τη χρηματοδοτηση θα ειναι συντομα εξω φθηνο
Η οριστικη λυση σαφως θα καθυστερησει λιγο παραπανω. :(
Σύμφωνοι....αλλα και για το cb νομίζω οτι η διετία είναι ένα αισιόδοξο σενάριο...μακάρι όμως,γιατι και εγω πιστεύω πως είναι οτι καλύτερο μπορούμε να περιμένουμε άμεσα...
 
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Παρέλαβα Σάββατο τα χάπια. Σε κουτάκι τύπου φάρμακα Αμερικής, με τα χάπια χύμα μέσα.
Έβαλα 20 σε διάλυμα 50-50ml αιθανόλη-ΠΓ (προπυλενογλυκόλη). Πήρε 2 ημέρες για να διαλυθούν τα χάπια, οπότε μάλλον είναι καλύτερο για κάποιον να τα διαλύσει με κάποιον τρόπο. Προφανώς η αργή διάλυσή τους έχει να κάνει με την επικάλυψη για τη μη διάσπασή τους στο στομάχι (;). Ευτυχώς όμως το οινόπνευμα έκανε τη δουλειά του. Μυρίζει μόνο η αιθανόλη. Στο κεφάλι δεν ξέρω ακόμη, απόψε θα βάλω.
Το θέμα είναι ότι αναχωρώ για Γερμανία σε λίγες ημέρες και αγνοώ πώς κι από που θα προμηθεύομαι όλα όσα χρειάζομαι για να φτιάχνω αυτά που θέλω...
ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΤΕ;;;
Αλλά πρώτα μένει να επιβεβαιωθεί ότι λειτουργεί κι έχει αποτελέσματα.
Εγώ πάντως δεν είμαι ούτε αισιόδοξος, ούτε απαισιόδοξος για τ'αποτελέσματα. Μένει να το επιβεβαιώσει και η χρήση.
Είμαι ο καταλληλότερος για τη δοκιμή, έχω τέτοιο οικογενειακό ιστορικό φαλάκρας, που αν δουλέψει, χτυπήσαμε φλέβα!
Κι έχω κόψει κι οτιδήποτε από στόματος, άρα καταλαβαίνετε τη μάχη που γίνεται στο κρανίο. Ευελπιστώ να μην καταντήσει κρανίου τόπος... Ο τολμών, νικά εν τέλει;
 

MANKAR

Active Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Άγγελος είπε:
Παρέλαβα Σάββατο τα χάπια. Σε κουτάκι τύπου φάρμακα Αμερικής, με τα χάπια χύμα μέσα.
Έβαλα 20 σε διάλυμα 50-50ml αιθανόλη-ΠΓ (προπυλενογλυκόλη). Πήρε 2 ημέρες για να διαλυθούν τα χάπια, οπότε μάλλον είναι καλύτερο για κάποιον να τα διαλύσει με κάποιον τρόπο. Προφανώς η αργή διάλυσή τους έχει να κάνει με την επικάλυψη για τη μη διάσπασή τους στο στομάχι (;). Ευτυχώς όμως το οινόπνευμα έκανε τη δουλειά του. Μυρίζει μόνο η αιθανόλη. Στο κεφάλι δεν ξέρω ακόμη, απόψε θα βάλω.
Το θέμα είναι ότι αναχωρώ για Γερμανία σε λίγες ημέρες και αγνοώ πώς κι από που θα προμηθεύομαι όλα όσα χρειάζομαι για να φτιάχνω αυτά που θέλω...
ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΤΕ;;;
Αλλά πρώτα μένει να επιβεβαιωθεί ότι λειτουργεί κι έχει αποτελέσματα.
Εγώ πάντως δεν είμαι ούτε αισιόδοξος, ούτε απαισιόδοξος για τ'αποτελέσματα. Μένει να το επιβεβαιώσει και η χρήση.
Είμαι ο καταλληλότερος για τη δοκιμή, έχω τέτοιο οικογενειακό ιστορικό φαλάκρας, που αν δουλέψει, χτυπήσαμε φλέβα!
Κι έχω κόψει κι οτιδήποτε από στόματος, άρα καταλαβαίνετε τη μάχη που γίνεται στο κρανίο. Ευελπιστώ να μην καταντήσει κρανίου τόπος... Ο τολμών, νικά εν τέλει;


σου ευχομαι φιλε καλα αποτελεσματα!!!!
 

vag25

Well-Known Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Άγγελε ισως ειναι καλο να κανεις και νεο thread,δικο σου,οπουε θα γραφεις εκει τα παντα:D
 

kos1987

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

γραφω λιγο βιαστικα...
λοιπον βρηκα γιατι τελικα εχει τρελη διαφορα ο συνδυασμος airol + μινοξ σε σχεση με σκετη μινοξ.Ο λογος η συγκεντρωση στα dp cells.Θυμαστε στην ερευνα των κορεατων που λενε οτι η μινοξ ΔΕΝ ενεργοποιει το συστημα b catenin/wnt...μιση αληθεια...η μινοξ σε νορμαλ συγκεντρωσεις δεν το κανει.Σε αυξημενες το κανει με το παραπανω.Αρα προβλεπω regrowth εφαμιλλo του kapa.To θεμα ειναι με τι παρενεργειες...

Το βαζω και στα 2 θεματα για να μην ψαχνομαστε..
 

letssee

Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

may the force be with you
 

Συνημμένα

  • may-the-force-be-with-you_422_3235.jpg
    may-the-force-be-with-you_422_3235.jpg
    40.2 KB · Προβολές: 420

MANKAR

Active Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

kos1987 είπε:
γραφω λιγο βιαστικα...
λοιπον βρηκα γιατι τελικα εχει τρελη διαφορα ο συνδυασμος airol + μινοξ σε σχεση με σκετη μινοξ.Ο λογος η συγκεντρωση στα dp cells.Θυμαστε στην ερευνα των κορεατων που λενε οτι η μινοξ ΔΕΝ ενεργοποιει το συστημα b catenin/wnt...μιση αληθεια...η μινοξ σε νορμαλ συγκεντρωσεις δεν το κανει.Σε αυξημενες το κανει με το παραπανω.Αρα προβλεπω regrowth εφαμιλλo του kapa.To θεμα ειναι με τι παρενεργειες...

Το βαζω και στα 2 θεματα για να μην ψαχνομαστε..


ωραιος ο φιλος !!!!!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Έβαλα εχθές το βράδυ. Είναι σαν να απλώνεις σαπουνάδα στο κεφάλι. Αφρίζει αυτό διάλυμα. Μάλλον γίνεται πυκνό λόγω της αηδίας, της επικάλυψης.
Φοβάμαι για την απορρόφηση όμως.
 

toxotis18

Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Άγγελος είπε:
Έβαλα εχθές το βράδυ. Είναι σαν να απλώνεις σαπουνάδα στο κεφάλι. Αφρίζει αυτό διάλυμα. Μάλλον γίνεται πυκνό λόγω της αηδίας, της επικάλυψης.
Φοβάμαι για την απορρόφηση όμως.

Καψουλες ειναι ?γιατι δεν τις ανοιξες να διαλυσεις μονο το περιεχομενο...?
 

toxotis18

Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Άγγελος είπε:
Απλά δεν δοκίμασα. Στο επόμενο μείγμα θα δοκιμάσω.

Ε βεβαια... η καψουλα δεν εχει ενεργα συστατικα,ζελατινη ειναιμε μερικα ακομα προσθετα.το "πραμα" μεσα ειναι... :D και συνηθως ειναι και χωρις αλλες προσμιξεις....
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

αγγελε ποιο ειναι το ονομα του φαρμακου που πηρες?
 

kos1987

New Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Αγγελε εαν μπορεις φτιαξε παλι απο την αρχη νεο διαλυμα σωστα.Πιθανοτατα να επηρεαζουν δυσμενως την απορροφηση.
 
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Depakine 500mg
http://www.galinos.gr/web/drugs/main/packages/1281#content

Έκδοχα: Calcium Silicate, Cellacefate, Ethylphtalate, Iron oxide yellow E172, MAGNESIUM STEARATE, Maize starch, Polyvidone K30, TALC, Titanium dioxide E171, macrogol 400, polyvidone K90
 
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Αν πάρω το σιρόπι, που δεν έχει όλες αυτές τις βλακείες μέσα;
Το σιροπι έχει καυστική σόδα μέσα, ουρία και καθαρο νεράκι.
Τι λέτε κι εσείς.
Από τα έκδοχα των χαπιών δεν ξέρω αν κάποιο κάνει κακό ή και καλό ακόμη στην απορόφηση.
 

somari

Active Member
Απ: Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Aυτό που είναι διάλυμα;

http://www.galinos.gr/web/drugs/main/packages/1280#content
 
Μπλουζα