Νεα δεδομενα για ηλεκτρονικη αγορα μινοξιδιλης

Georgie

Well-Known Member
Ας στειλουμε μερικα εμαιλ διαμαρτυρίας παντως, στην Johnson & Johnson Επισης ας διαμαρτυρηθούμε και στα φαρμακεια στα ίσα. ...ξέρετε δεν το αγοράζω για η τιμή του είναι διπλάσια από το εξωτερικό.
Τι email να στείλεις ?
Ελεύθερη αγορά ειναι και η εταιρεία σου δίνει ενα περιθώριο κέρδους που καθορίζεται απο πολλούς παράγοντες .
Νουμερο ενα προσφορά και ζήτηση .
Σε μια μικρή περιφερειακή αγορά όπως η Ελλαδα η κατανάλωση ειναι περιορισμένη .
Δεν εχουν λογω να ρίξουν τη τιμη .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cKent

New Member
Ελεύθερη αγορά ειναι και η εταιρεία σου δίνει ενα περιθώριο κέρδους που καθορίζεται απο πολλούς παράγοντες .
Νουμερο ενα προσφορά και ζήτηση

Υποτίθεται οτι ειναι ελευθερη αγορα. Ολοι εχουν ακριβως την ιδια τιμη. Δεν ειναι ελευθερη αγορα αυτο.
 

godshow

New Member
Καλημέρα σε όλα τα παιδιά. Ξαναπιάνω το νήμα του συγκεκριμένου θέματος μιας και έχουν αλλάξει κάποιες συνθήκες στην αγορά της μινοξ από το εξωτερικό, και πιο συγκεκριμένα ότι αφορά τις τελωνειακές χρεώσεις. Εγώ από το 2013 αγόραζα από biovea χωρίς προβλήματα εκτελωνισμού, μέχρι τα προηγούμενα χριστούγεννα όπου και χρεώθηκα κόστος εκτελωνισμού 15 ευρώ + 24% επί της αξίας του δέματος. Το ίδιο απ'ότι φαίνεται θα συμβεί και στην τωρινή μου παραγγελία μιας και το πακέτο έχει εισαχθεί στο γραφείο εκτελωνισμού. Υπό αυτές τις συνθήκες αρχίζω και ψάχνω εναλλακτικές πηγές αγοράς, ενδεχομένως πιο συμφέρουσες. Έχει κάποιος που έχει αγοράσει πρόσφατα να προτείνει κάτι;
 

Kostas97

Well-Known Member
Καλημέρα σε όλα τα παιδιά. Ξαναπιάνω το νήμα του συγκεκριμένου θέματος μιας και έχουν αλλάξει κάποιες συνθήκες στην αγορά της μινοξ από το εξωτερικό, και πιο συγκεκριμένα ότι αφορά τις τελωνειακές χρεώσεις. Εγώ από το 2013 αγόραζα από biovea χωρίς προβλήματα εκτελωνισμού, μέχρι τα προηγούμενα χριστούγεννα όπου και χρεώθηκα κόστος εκτελωνισμού 15 ευρώ + 24% επί της αξίας του δέματος. Το ίδιο απ'ότι φαίνεται θα συμβεί και στην τωρινή μου παραγγελία μιας και το πακέτο έχει εισαχθεί στο γραφείο εκτελωνισμού. Υπό αυτές τις συνθήκες αρχίζω και ψάχνω εναλλακτικές πηγές αγοράς, ενδεχομένως πιο συμφέρουσες. Έχει κάποιος που έχει αγοράσει πρόσφατα να προτείνει κάτι;
Φιλε μου απο biovea ποσο καιρο σου κανει να ερθει;;
Επισης για εκτελονισμο γνωριζεις με ποιό κριτηριο μπαινει;;
 

Aldo

Well-Known Member
παιδια σορρυ που επεμβαινω στην κουβεντα εχω δυο αφρους 2Χ73μλ regaine στο κουτι τους , και σκεφτομαι μαλλον να την κοψω εαν τα θελει κανεις στειλτε ενα μνμ να σας εχω στα υποψιν μου
 

godshow

New Member
Φιλε μου απο biovea ποσο καιρο σου κανει να ερθει;;
Επισης για εκτελονισμο γνωριζεις με ποιό κριτηριο μπαινει;;
Συνήθως 2 με 3 εβδομάδες εκτός από τα προηγούμενα που λόγω ίσως και της περιόδου μπορεί να έκανε και μήνα. Αυτή τη φορά παρήγγειλα στις 6/07 και από προχθές το δέμα βρίσκεται στο τελωνείο. Τώρα για τα κριτήρια εκτελωνισμού θα σε γελάσω. Όπως έγραψα και στο πρώτο μνμ μου, μία φορά πλήρωσα τέλη εκτελωνισμού στα 8 χρόνια που παραγγέλνω από εκεί. Προς τιμήν της biovea μου πίστωσαν στο λογαριασμό μου το ποσό εκτελωνισμού για επόμενη αγορά, μετά από σχετική επικοινωνία που είχα μαζί τους. Αυτή τη φορά δεν ξέρω πως θα εξελιχθούν τα πράγματα. Λογικά περιμένω ενημέρωση από το γραφείο εκτελωνισμού. Νομίζω πάντως ότι από 01/07 όλα τα προϊόντα που εισέρχονται εκτός ΕΕ θα χρεώνονται με τέλη εκτελωνισμού και μάλιστα ανεξαρτήτως ποσού. Δεν είμαι 100% βέβαιος γι' αυτό αλλά κάπου το πήρε το μάτι μου. Αν κάποιος άλλος γνωρίζει κάτι σχετικό ας πει.
 

godshow

New Member
Κάνω ένα update για όποιον ενδιαφέρεται. Η biovea πρόσθεσε επιλογή αποστολής μέσω dhl από ΕΕ (μάλλον Βουλγαρία), με κόστος 9 ευρώ και εκτιμώμενο χρόνο παράδοσης 2 ημέρες. Παρήγγειλα το πρωί της Δευτέρας και την Τρίτη το μεσημέρι είχα το πακέτο σπίτι μου και χωρίς τελωνειακή επιβάρυνση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flag17

Well-Known Member
Κοίτα 4 μέρες βάζω foligain δεν μου έκανε κάποιο ερεθισμό φαγούρα η οτιδήποτε . Πιο πριν είχα δοκιμάσει μόνο regaine. Η δραστική ουσία είναι η ίδια δεν νομίζω πως υπάρχει ουσιαστική διαφορά. Την 2η εργάσιμη ήρθε απλά να βάλεις αποστολή μεσω dhl και όχι την τσάμπα για να έρθει μέσω Ευρώπης. Αν θες βοήθεια η οτιδήποτε πες μου !
 

Gianney

Well-Known Member
Κοίτα 4 μέρες βάζω foligain δεν μου έκανε κάποιο ερεθισμό φαγούρα η οτιδήποτε . Πιο πριν είχα δοκιμάσει μόνο regaine. Η δραστική ουσία είναι η ίδια δεν νομίζω πως υπάρχει ουσιαστική διαφορά. Την 2η εργάσιμη ήρθε απλά να βάλεις αποστολή μεσω dhl και όχι την τσάμπα για να έρθει μέσω Ευρώπης. Αν θες βοήθεια η οτιδήποτε πες μου !
Πάντως Kirkland η biovea τα έχει 65 χωρίς μεταφορικά,εσύ τ μεταφορικά πλήρωσες;
 

godshow

New Member
@godshow Τα προιοντα τους ειναι αξιοπιστα?? Γενικα ως εταιρεια?? Σκεφτομαι να παραγγειλω.
Παραγγέλνω από το 2013 από biovea, ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τα προιόντα τους. Το ίδιο και ένα συγγενικό μου πρόσωπο που ξεκίνησε πρόσφατα με foligain και είδε διαφορά. Μια χαρά ως τώρα. Από τη στιγμή που λύθηκε το ζήτημα με την πολυήμερη παράδοση και τα τέλη εκτελωνισμού θα συνεχίσω να παραγγέλνω. Επίσης στο διαδίκτυο μπορείς να βρείς κάποια εκπτωτικά κουπόνια κατά περιόδους για την biovea.
 
Μπλουζα