Να δοκιμασω ντουταστερίδη (avodart)?

Chris7

New Member
Καλησπερα,ειμαι 22 ετων και ενημερωθηκα απ το σαιτ για την ντουταστερίδη (Avodart) και παραδοξως ολοι λενε τα καλυτερα απ οτι ειδα.Το προβλημα μου δεν ειναι τοσο το μπροστα οσο το πισω(crown) που στο φως τουλαχιστον το προβλημα ειναι αρκετα φανερο..τι Προτεινεται?Απ την μια σκεφτομαι να παω σε μια κλινικη,απ την αλλη απ οτι βλεπω ολοι κλεφτες ειναι οποτε ερχομαι πιο κοντα στο να δοκιμασω ντουταστερίδη (Avodart).Οποτε θα ηθελα την γνωμη μας αν καποιος το χει δοκιμασει η γενικα αν καποιος γνωριζει καποια αποτελεσματικη και συντομη αν γινεται φυσικα θεραπεια...Ευχαριστω
 

Συνημμένα

  • 18596996_10209080975284689_562775666_o.jpg
    18596996_10209080975284689_562775666_o.jpg
    222.8 KB · Προβολές: 135

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hairlosscursed

Well-Known Member
Γιατί δεν δοκιμάζεις Propecia αρχικά να δεις πως θα παει σε συνδυασμό με minox?
Και αν δεν δεις αποτέλεσμα ρίξε ντουτα...
Πάντως φιλαρακι σιγουρα κατι θα παρεις απ οτι ειδα δεδομένου και της ηλικίας σου.δυστυχως εισαι και συ απο τους μουτζωμενους σαν εμενα.ετσι ήμουν εγω στα 18...μιλαμε για σοκ και συναισθηματική καταστροφή η οποία μου διαμόρφωσε δυστυχως προσωπικότητα και χαρακτήρα και πολλα αλλα.
Συμβουλή : πρόσεχε μην το αφήσεις να σου επηρεάσει την ζωη πέραν του επιτρεπτού.οι συνέπειες ειναι βαριές.ειμαι 40 πλέον και ακομα μετράω τραύματα.
Good luck
 

vag25

Well-Known Member
Kαι με σκετη fina μπορει να δεις αποτελεσμα που σε ικανοποιει.
δηλαδη να δειχνει γεματο αρκετο το crown ωστε να μη σε νοιαζει.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιατί δεν δοκιμάζεις Propecia αρχικά να δεις πως θα παει σε συνδυασμό με minox?
Και αν δεν δεις αποτέλεσμα ρίξε ντουτα...
Πάντως φιλαρακι σιγουρα κατι θα παρεις απ οτι ειδα δεδομένου και της ηλικίας σου.δυστυχως εισαι και συ απο τους μουτζωμενους σαν εμενα.ετσι ήμουν εγω στα 18...μιλαμε για σοκ και συναισθηματική καταστροφή η οποία μου διαμόρφωσε δυστυχως προσωπικότητα και χαρακτήρα και πολλα αλλα.
Συμβουλή : πρόσεχε μην το αφήσεις να σου επηρεάσει την ζωη πέραν του επιτρεπτού.οι συνέπειες ειναι βαριές.ειμαι 40 πλέον και ακομα μετράω τραύματα.
Good luck

Φιλε δυσκολα να μην επηρεασει την ζωη του σε αυτην την ηλικια,για να γινει αυτο πρεπει να του πηγαινει το ξυρισμενο look να σχηματισει σωμα και να εχει και κοπελα γιατι εφοσον περναν τα χρονια και δεν βρισκει θα ριχνει ολο το φταιξιμο στο μαλλι.
Μακαρι να ειναι δυνατος και να το αποδεχτει αλλα ουτε οι παππουδες το αποδεχονται που φτιαχνουν 40 εκατοστα τσουλουφια για να καλυψουν την φαλακρα.
 

Chris7

New Member
Γιατί δεν δοκιμάζεις Propecia αρχικά να δεις πως θα παει σε συνδυασμό με minox?
Και αν δεν δεις αποτέλεσμα ρίξε ντουτα...
Πάντως φιλαρακι σιγουρα κατι θα παρεις απ οτι ειδα δεδομένου και της ηλικίας σου.δυστυχως εισαι και συ απο τους μουτζωμενους σαν εμενα.ετσι ήμουν εγω στα 18...μιλαμε για σοκ και συναισθηματική καταστροφή η οποία μου διαμόρφωσε δυστυχως προσωπικότητα και χαρακτήρα και πολλα αλλα.
Συμβουλή : πρόσεχε μην το αφήσεις να σου επηρεάσει την ζωη πέραν του επιτρεπτού.οι συνέπειες ειναι βαριές.ειμαι 40 πλέον και ακομα μετράω τραύματα.
Good luck
Τι να πω ρε φιλε,οι πιθανοτητες ειναι σιγουρα εναντιων μου αλλα οσο ζουμε,ελπιζουμεε
 

nine

Active Member
ψαξε στο net για την φιναστεριδη λειτουργει οπως το avadart ειναι πιο ηπιο και πιο γνωστο στην ελλαδα σαν φαρμακο το 1ο.
συνηθως στο εξωτερικο μετα απο 10-20 χρονια οσοι σταματουν το propecia (φινα) επειδη δεν τους δουλευει πλεον ξεκινανε ντουτα.
μινοξ βαζεις;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Chris7

New Member
ψαξε στο net για την φιναστεριδη λειτουργει οπως το avadart ειναι πιο ηπιο και πιο γνωστο στην ελλαδα σαν φαρμακο το 1ο.
συνηθως στο εξωτερικο μετα απο 10-20 χρονια οσοι σταματουν το propecia (φινα) επειδη δεν τους δουλευει πλεον ξεκινανε ντουτα.
μινοξ βαζεις;
Οχι δεν εχω δοκιμασει τιποτα τετοιο..το μονο που εχω δοκιμασει ειναι το reggain σπρει στο οποιο ειδα διαφορα,δηλαδη γεμισα το crown μου αλλα μολις το σταματησα επεσαν γρηγορα..Και προκειμενο να βαζω κατι εφορου ζωης καλυτερα να βρω κατι αλλο...Αρα ξεκιναω με φιναστεριδη ?
 

felaini

Active Member
Φιλε μου (αν κ εισαι μικρος) ξεκινα με το propecia(φιναστεριδη).οχι σε ντουντα απο τωρα.. η φινα ειναι νο1 blocker στην τριχοπτωση κ λογω ηλικιας θα δεις κ επανεκφυση λογικα παντα...απλα διαβασε στο φορουμ για τις παρενεργειες που εχει..αλλα κ αυτο το χαπι αν το σταματησεις παλι θα επανελθεις στα ιδια που εισαι τωρα.. ρωτα κ γιατρο πριν το παρεις λογω ηλικιας.. φιλικα μην σε παρει απο κατω εισαι μικρος παλεψετο οσο μπορεις αλλα μην σου γινει εμμονη προς θεου.. στο μελλον υπαρχουν κ καλες κλινικες για τυχον μμ αν χρειαστεις...
 

Chris7

New Member
Φιλε μου (αν κ εισαι μικρος) ξεκινα με το propecia(φιναστεριδη).οχι σε ντουντα απο τωρα.. η φινα ειναι νο1 blocker στην τριχοπτωση κ λογω ηλικιας θα δεις κ επανεκφυση λογικα παντα...απλα διαβασε στο φορουμ για τις παρενεργειες που εχει..αλλα κ αυτο το χαπι αν το σταματησεις παλι θα επανελθεις στα ιδια που εισαι τωρα.. ρωτα κ γιατρο πριν το παρεις λογω ηλικιας.. φιλικα μην σε παρει απο κατω εισαι μικρος παλεψετο οσο μπορεις αλλα μην σου γινει εμμονη προς θεου.. στο μελλον υπαρχουν κ καλες κλινικες για τυχον μμ αν χρειαστεις...
Σε ευχαριστω πολυ...ξεκιναω με φιναστεριδη και εχει ο θεος
 

felaini

Active Member
Ρωτα γιατρο κ για φιναστεριδη ομως λογω ηλικιας(δερματολογο η ενδοκρινολογο) λογικα πρεπει να κανεις καποιεζ εξετασεις πριν στο δωσει(psa κτλ).. πηγαινε βημα βημα μην πας κ το παρεις κατευθειαν..ας σου το γραψει γιατρος καλυτερα..εχει παρενεργειες το χαπι δυστυχως σ αλλους τις βγαζει σε αλλους οχι.. αλλα σαν θεραπεια ειναι το καλυτερο! Μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε..κ αν το παρεις συμβουλη μου ειναι οτι ξεχνας τελειως στο μυαλο σου πως περνεις αυτο το χαπι...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chris7

New Member
Ρωτα γιατρο κ για φιναστεριδη ομως λογω ηλικιας(δερματολογο η ενδοκρινολογο) λογικα πρεπει να κανεις καποιεζ εξετασεις πριν στο δωσει(psa κτλ).. πηγαινε βημα βημα μην πας κ το παρεις κατευθειαν..ας σου το γραψει γιατρος καλυτερα..εχει παρενεργειες το χαπι δυστυχως σ αλλους τις βγαζει σε αλλους οχι.. αλλα σαν θεραπεια ειναι το καλυτερο! Μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε..κ αν το παρεις συμβουλη μου ειναι οτι ξεχνας τελειως στο μυαλο σου πως περνεις αυτο το χαπι...
Η αληθεια ειναι οτι με εψεισες πολυ τωρα στο να το ξεκινησω με την μια εφοσον εχει τετοια αποτελεσματα και τοσο γρηγορα ωστοσω θα ακολουθησω την συμβουλη σου και θα κανα μερικες εξετασεις πρωτα
 

felaini

Active Member
Ωραιος! Αυτο ειναι το σωστο βημα βημα! Κ γω εκανα εξετασεις πριν το παρω... θα δουλεψει πανω σου οταν το παρεις λογω ηλικιας κ στο crown ..
 

vag25

Well-Known Member
Σε ενα εξαμηνο με χρονο τα αποτελεσματα. Οχι συντομα οπως ειπες.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
χαχαχαχαχαχ,ωραια ας το θεσω αλλιως τοτε...κατι πιο συντομο?
ξερω θελω μ@@νι το θελω και ξυρισμενο αλλαααα τι να κανωωω

Σε λιγο θα περνουμε και απο το μ@@νι της κοπελας μας grafts...!
 
Μπλουζα